Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 19 of 19
  1. #1
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Question Πρώτος Αγώνας Το Νοέμβριο!

    Καλή σας μέρα φίλοι μου..Θα ήθελα την άποψη ολων σας και κυρίως των εμπειρότερων στο κομμάτι αγωνιστικό Bodybuilding χωρίς ορμόνες..Μου έχει μπει έμμονη ιδέα να κάνω μία αγωνιστική προετοιμασία πάντα με οδηγίες προπονητή σύντομα συγκεκριμένα τον Αύγουστο 3 μήνες για τους αγώνες του Νοεμβρίου.. Αν κατορθώσω ένα αξιοπρεπές φυσικό αποτέλεσμα σκέφτομαι να παίξω στον πρώτο μου αγώνα σε κατηγορία εφήβων physique και athletic/body fitness..Έχω βέβαια 6 μήνες ακόμα μπροστά μου να βάλω όσες μάζες θέλω..Θεωρείτε ότι βιάζομαι??Δε σκοπεύω να κάνω χρήση ορμονών αλλά τα άτομα που ρωτάω την άποψη τους μου λένε οτι δεν αξίζει να κατέβω καν σε αγώνα γιατί στον επόμενο θα χρειαστεί να βάλω κάτι..Εγώ προσωπικά δεν έχω τη ματαιοδοξία να κερδίσω κάποια θέση..Βέβαια αν έρθει θα χαρώ παραπάνω αλλά δεν εκβιάζω καταστάσεις..Ποιά ειναι η αποψή σας πάνω σε αυτό?Ευχαριστώ...

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Να το κανεις εφ οσον ειναι αυτο που αγαπας.Αλλα δεν καταλαβαινω τη λογικη.Εφ οσον εισαι natural για ποιο λογο να μην αγωνιστεις σε φυσικη ομοσπονδια για να αποφυγεις ολα τα αλλα που ανεφερες?Το οτι τωρα δεν εχεις τη ματαιοδοξια ειναι λογικο,γιατι δεν εχεις ανεβει στη σκηνη.Αν ομως ανεβει και τα πραγματα δεν πανε οπως τα περιμενες,θα απογοητευθεις.Για εμενα πηγαινε σε φυσικη ομοσπονδια,οπου θα συγκριθεις ''επι ισοις οροις''.

  3. #3
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Default

    Καλημέρα Λάμπρο βέβαια και το θέλω πολύ..Έχω λίγους λόγους να ξυπνάω κάθε μέρα και είναι αυτό το όνειρο ένας από αυτούς..Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου αν όντως γίνεται αντιdopping control στο Mr.Natural θα το προτιμήσω σίγουρα αλλα τον πρώτο λόγο τον έχει ο προπονητής..Ίσως να είμαι και βιαστικός αλλα πιστεύω οτι το έχω!Μακάρι να συναγωνιστώ με ομοίους μου αν και υπάρχουν παιδιά σε άλλες ομοσπονδίες ακόμα και ifbb που δε βάζουν κάτι!

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Α μ'αρεσουν αυτα τα threads. Κατσε να παω σουπερμαρκετ και θα σου γραψω δυο πραγματα πανω σε αυτα :)
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  5. #5
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Default

    Έγινε θα περιμένω φίλε να σαι καλά!!

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Βεβαιως και γινεται,και απ οτι γνωριζω φετος θα γινει και με αιμα και οχι μονο με ουρα.Ολο αυτο χωρις να θελω να σου ακυρωσω το να ανεβεις στη σκηνη σε αλλη ομοσπονδια,απλως σου λεω πως θα το εβλεπα εγω.Παντως δεν αποκλειεται να εισαι ανταγωνιστικος και στις αλλες ομοσπονδιες,το επιπεδο εξαλλου στην Ελλαδα ειναι μετριο συνολικα κατα την ταπεινη μου αποψη.

  7. #7
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Default

    Είναι πολλή σωστή η προτασή σου..Γιατί άλλωστε να μην αποδείξω ότι δεν είμαι ενα πυροτέχνημα σαν αθλητής και βιάζομαι να πιάσω μια καλύτερη θέση..Αυτό χωρίς να γνωρίζω απο προσωπική εμπειρία θεωρώ οτι θέλει μεράκι και μέσα στα χρόνια γίνεσαι καλός αθλητής!Επιβεβαιώνεις και τον εαυτό σου έτσι!

  8. #8
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Μπραβο σου απο εμενα γιατι μιλας με συνεση και φαινεσαι προσγειωμενος.Σου ευχομαι ολοψυχα καλη τυχη σε οτι αποφασισεις.Οτι χρειαστεις πες μας,εδω ολοι σχεδον εχουμε την ιδια ''τρελα''.

  9. #9
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by AchilleasLevrone View Post
    Καλή σας μέρα φίλοι μου..Θα ήθελα την άποψη ολων σας και κυρίως των εμπειρότερων στο κομμάτι αγωνιστικό Bodybuilding χωρίς ορμόνες..Μου έχει μπει έμμονη ιδέα να κάνω μία αγωνιστική προετοιμασία πάντα με οδηγίες προπονητή σύντομα συγκεκριμένα τον Αύγουστο 3 μήνες για τους αγώνες του Νοεμβρίου.. Αν κατορθώσω ένα αξιοπρεπές φυσικό αποτέλεσμα σκέφτομαι να παίξω στον πρώτο μου αγώνα σε κατηγορία εφήβων physique και athletic/body fitness..Έχω βέβαια 6 μήνες ακόμα μπροστά μου να βάλω όσες μάζες θέλω..Θεωρείτε ότι βιάζομαι??Δε σκοπεύω να κάνω χρήση ορμονών αλλά τα άτομα που ρωτάω την άποψη τους μου λένε οτι δεν αξίζει να κατέβω καν σε αγώνα γιατί στον επόμενο θα χρειαστεί να βάλω κάτι..Εγώ προσωπικά δεν έχω τη ματαιοδοξία να κερδίσω κάποια θέση..Βέβαια αν έρθει θα χαρώ παραπάνω αλλά δεν εκβιάζω καταστάσεις..Ποιά ειναι η αποψή σας πάνω σε αυτό?Ευχαριστώ...
    Αχιλλεα καλησπερα. Θελω να σε διαβεβαιωσω προσωπικα οτι ΜΠΟΡΕΙΣ να κατεβεις σε αγωνα bodybuilding χωρις τη χρηση ΚΑΜΙΑΣ ουσιας.Απολυτως καμιας. Οποιος σου λεει οτι χωρις φαρμακο δεν κατεβαινεις, εχει αδικο.

    Η ερωτηση που θελω να σου κανω ειναι η εξης: Θελεις να ανεβεις σκηνη απλα, ή οταν ανεβεις στη σκηνη να εισαι ο καλυτερος;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  10. #10
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Default

    Γεια σου Παναγιωτη ισως να εχεις παρακολουθησει την προοδο μου ισως οχι στο Facebook..πραγματικα δεν ξερω αν εχω τη δυνατοτητα να φανω ανταξιος των προσδοκιων σε αυτο το πολυ δυσκολο αθλημα αλλα εχω κανει ηδη αρκετες θυσιες στην καθημερινοτητα μου!Ο σκοπος μου ειναι αυτος ακριβως αυτος να επιβεβαιωσω τον εαυτο μου και οχι να κερδισω καποιον αλλο ουτε να τραβηξω τα βλεμματα..Αυτο το κανουμε ολοι μας λιγο ή πολυ γιατι στην Ελλαδα θεωρουν οτι ειναι αρρωστια το bodybuilding!

  11. #11
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Εγω απλα θα ευχηθω καλη επιτυχια και κουραγιο στην προετοιμασια, για τα υπολοιπα θα σε ενημερωσουν οι εμπειροι.
    Χωρις φαρμακο πατας κανονικα σκηνη (δες πχ τον StreetGymnast), και διεκδικεις και πρωτια αν τα δωσεις ολα,η χρηση ή μη φαρμακου βεβαια ειναι στην κριση του καθενός...
    Παντως με εναν καλο προπονητη στην προετοιμασια και επομονη απ' τη μερια σου, θα βγαλεις το καλυτερο αποτελεσμα.

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by AchilleasLevrone View Post
    Γεια σου Παναγιωτη ισως να εχεις παρακολουθησει την προοδο μου ισως οχι στο Facebook..πραγματικα δεν ξερω αν εχω τη δυνατοτητα να φανω ανταξιος των προσδοκιων σε αυτο το πολυ δυσκολο αθλημα αλλα εχω κανει ηδη αρκετες θυσιες στην καθημερινοτητα μου!Ο σκοπος μου ειναι αυτος ακριβως αυτος να επιβεβαιωσω τον εαυτο μου και οχι να κερδισω καποιον αλλο ουτε να τραβηξω τα βλεμματα..Αυτο το κανουμε ολοι μας λιγο ή πολυ γιατι στην Ελλαδα θεωρουν οτι ειναι αρρωστια το bodybuilding!
    Σε παρακολουθω κατα καιρους απο τις φωτογραφιες που ανεβαζεις, και η προοδος σου ειναι εξαιρετικη.

    Να αλλαξεις την νοοτροπια σου Αχιλλεα.ΕΣΥ εισαι υπευθυνος για τις προσδοκιες που προσπαθεις να φανεις ανταξιος απεναντι τους.ΕΣΥ εισαι υπευθυνος για να γινεις ενας καλος bodybuilder. Να μην το βλεπεις σαν θυσια αλλα σαν ευχαριστηση το αθλημα, και να δημιουργησεις ενα περιβαλλον μεσα στο μυαλο σου αλλα και στο εξω περιβαλλον σου που θα σε φτασουν στο στοχο σου.Ασε τι θεωρουν οι αλλοι.Ολοι εχουν να πουν μια κουβεντα κακια για ολους χωρις να υπαρχει καν λογος. Θα κριτικαρουν, θα μιλησουν, αλλα ο πρωτος και ο τελευταιος λογος ειναι σε σενα.ΕΣΥ θα διαλεξεις το μελλον και την πορεια σου.

    Τα υπολοιπα, θα τα συζητησεις με τον ανθρωπο που σε καθοδηγει και που θα εχεις επιλεξει ο ιδιος.Να χαρεις πανω απ'ολα το ταξιδι και να νοιωθεις ευτυχισμενος.Γιατι το bodybuilding ειναι ταξιδι και ομορφο αθλημα.
    Last edited by StreetGymnast; 06-02-17 at 20:13.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  13. #13
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Σε παρακολουθω κατα καιρους απο τις φωτογραφιες που ανεβαζεις, και η προοδος σου ειναι εξαιρετικη.

    Να αλλαξεις την νοοτροπια σου Αχιλλεα.ΕΣΥ εισαι υπευθυνος για τις προσδοκιες που προσπαθεις να φανεις ανταξιος απεναντι τους.ΕΣΥ εισαι υπευθυνος για να γινεις ενας καλος bodybuilder. Να μην το βλεπεις σαν θυσια αλλα σαν ευχαριστηση το αθλημα, και να δημιουργησεις ενα περιβαλλον μεσα στο μυαλο σου αλλα και στο εξω περιβαλλον σου που θα σε φτασουν στο στοχο σου.Ασε τι θεωρουν οι αλλοι.Ολοι εχουν να πουν μια κουβεντα κακια για ολους χωρις να υπαρχει καν λογος. Θα κριτικαρουν, θα μιλησουν, αλλα ο πρωτος και ο τελευταιος λογος ειναι σε σενα.ΕΣΥ θα διαλεξεις το μελλον και την πορεια σου.

    Τα υπολοιπα, θα τα συζητησεις με τον ανθρωπο που σε καθοδηγει και που θα εχεις επιλεξει ο ιδιος.Να χαρεις πανω απ'ολα το ταξιδι και να νοιωθεις ευτυχισμενος.Γιατι το bodybuilding ειναι ταξιδι και ομορφο αθλημα.
    Μιλάει σοφά ο γέροντας... να τον ακούσεις!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #14
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Default

    Σιγουρα εμενα βασικα η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν ενας αθλητης δεν εχει τα φοντα να γινει επαγγελματιας...(Πραμα στην Ελλαδα κατα 99,9% αδυνατο)Απλα ειναι κριμα να κινδυνεψει η υγεια του!Δε λεω ειναι επιλογες αυτες αλλα ολο και περισσοτεροι στρεφουν τα παιδια προς εκει!Ο προπονητης μου με ανελαβε πριν 5 μηνες περιπου ειναι απο τα καλυτερα παιδια του χωρου και χωρις αυτον δε θα ειχα τετοια αλματωδη προοδο τελευταια!

  15. #15
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Default

    Σε ευχαριστω για το κινητρο και μονο που μου δινεις απο την προσωπικη σου εμπειρια..Οτι λες το εκανες και πραξη και αυτο μου δινει κουραγιο πραγματικα να συνεχισω!Ο ανθρωπος που ειναι διπλα μου δε θα με στρεψει προς τα εκει εκτος αν του το ζητησω εγω ο ιδιος και σεβεται τις επιλογες μου!Σιγουρα τον γνωριζεις βεβαια ο καθενας εχει δικη του αποψη ετσι!Ο χωρος τελευταια εχει διαφορπυς ασκοπους διαδικτυακους τσακωμους απο οτι βλεπω μετα το περιστατικο το Νοεμβριο ειναι σαν εμφυλιος τι να πω δε με αφορα κι ολας...Μιας και δεν ανηκω στο χωρο ετσι!

  16. #16
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Default

    Ακουω ολους τους αγωνιστικους αθλητες που εχουν πνευμα αλληλοβοηθειας αλλα και αυτους που λενε την τραγικη αληθεια καποιες φορες!Τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα και εχω μπερδευτει μπορω να πω :P Το μονο που γνωριζω ειναι οτι εχω το μικροβιο και δε φευγει ποτε θα συνεχισω ετσι γιατι πρωτο απο ολα αγαπαω την προπονηση και υστερα το bodybuilding..Αυτα τα 2 πανε μαζι αν θες να λεγεσαι αθλητης!!Επαιζα χρονια μπασκετ απο τα 7 μου και θελω να συνεχισω να θεωρουμαι αθλητης!

  17. #17
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    εγω παλι βρε παιδια επειδη παω συχνα πυκνα σε αγωνες ..ειτε ομοσπονδια φαρμακου[που λεει ο λογος] ειτε φυσικοι..το ιδιο κατακομμενοι ειναι ξυραφια!!![και μαζες στα ιδια πλαισια]
    αχιλλεα καλη προετοιμασια να εχεις !! το καλυτερο αποτελεσμα πανω σου να χαρεις και απο κει και περα να απολαυσεις ολη την διαδρομη!!
    Last edited by lary2332; 07-02-17 at 02:23.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  18. #18
    New Member AchilleasLevrone's Avatar
    Join Date
    04-09-16
    Location
    Marousi,Athens
    Posts
    25

    Default

    Σε ευχαριστω φιλε μου..Να εισαι παντα καλα!

  19. #19
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Κι εγω οπως ειπε και ο Lary, χωρις να θελω να σε αποθαρρυνω ουτε να σημαινει οτι δεν μπορεις να τα πας καλα ως φυσικος..μια χαρα αν προσπαθησεις μπορεις να κανεις καλα πραγματα οπως και παιδια απο το φορουμ ως φυσικος αλλα κατα τη γνωμη μου και στις δηθεν νατουραλ ομοσπονδιες..το αντιντοπινγκ ειναι πιο πολυ εικονικο και γιαυτο βλεπεις ιδια επιπεδα πανω κατω με τις μη νατουραλ. Παντως οπως και να εχει σου ευχομαι να πετυχεις το ονειρο σου και μπραβο σου που βαζεις στοχους στην ζωη σου που αγαπας.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2012 IFBB Flex Pro - Ο Πρώτος Αγώνας Της Χρονιάς!
    By Musclemar in forum Νέα Bodybuilding Εξωτερικού
    Replies: 52
    Last Post: 23-02-12, 15:49
  2. Αγώνας Κυπέλλου on TV?
    By PowerBuilderi in forum Off Topic
    Replies: 22
    Last Post: 03-02-11, 12:01
  3. Ο πρώτος μου αγώνας 16 χρονών
    By korasanis in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 15
    Last Post: 09-01-09, 00:06
  4. Γερμανια-αγωνας
    By sersemis in forum Νέα Bodybuilding Aπό Ελλάδα
    Replies: 21
    Last Post: 18-11-07, 04:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •