Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    07-02-17
    Posts
    7

    Default Γεια σας και καλως σας βρηκα....

    Καλησπερα σε ολους! Συγνωμη που απευθυνομαι στην kardoula αλλα βοηθεια απο οποιον μπορει, καλοδεχουμενη.

    Καλησπερα kardoula, διαβασα τον οδηγο προπονησης με βαρη για γυναικες και τον ακολουθω, ειμαι στην 3η εβδομαδα και μου αρεσει πολυ , μονο βεβαια που δεν το προσεξα και κανω 3 ασκησεις για καθε μυικη ομαδα και οχι 1. το ειδα σημερα και θα το αλλαξω. Με βοηθησες αρκετα γιατι δεν ηξερα απο που να αρχισω και τι να κανω. Ευχαριστω ..

    Το προβλημα μου τωρα ειναι οτι κανω 3 φορες την εβδομαδα τα βαρη και τις υπολοιπες μερες κανω αεροβια αλλα σκεφτομαι μετα την αεροβια να κανω και ασκησεις με λαστιχα. Κανει? Δεν ξερω αν τα λαστιχα μοιαζουν σε προπονηση με τα βαρη κατα καποιον τροπο και αν κανει να κανω τις ημερες που δεν κανω βαρη. Ειμαι πολυ μπερδεμενη, δεν ξερω πως να οργανωσω την εβδομαδα μου προπονητικα και επειδη γυμναζομαι στο σπιτι μονη μου δεν ξερω που να απευθυνθω. Θα μπορουσες να μου ελεγες ενδεικτικα ενα πλανο?? Επιδιωκω χασιμο λιπους και να ομορφυνω το σωμα μου. Sorry αν σε κουρασα.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα και καλώς όρισες κοριτσάρα στο φόρουμ,

    τις ασκήσεις με λάστιχα μπορείς να τις κάνεις ως ξεχωριστή μίνι προπόνηση. Δηλαδή να κάνεις 3 φορες την προπόνηση την κανονική και μία εξτρά με ασκήσεις μόνο με λάστιχο (υποθέτω εννοείς το κλασικό με τις λαβές; ή αυτό για τις ασκήσεις για πόδια; ) και την αερόβια σου ξεχωριστά (ή αμέσως μετά).

    Για παράδειγμα
    Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή το πρόγραμμά μου και Τρίτη ή Πέμπτη την μίνι προπόνηση με λάστιχα.

    Οτι αλλη απορία έχεις ρώτα!

  3. #3
    New Member
    Join Date
    07-02-17
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλησπέρα και καλώς όρισες κοριτσάρα στο φόρουμ,

    τις ασκήσεις με λάστιχα μπορείς να τις κάνεις ως ξεχωριστή μίνι προπόνηση. Δηλαδή να κάνεις 3 φορες την προπόνηση την κανονική και μία εξτρά με ασκήσεις μόνο με λάστιχο (υποθέτω εννοείς το κλασικό με τις λαβές; ή αυτό για τις ασκήσεις για πόδια; ) και την αερόβια σου ξεχωριστά (ή αμέσως μετά).

    Για παράδειγμα
    Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή το πρόγραμμά μου και Τρίτη ή Πέμπτη την μίνι προπόνηση με λάστιχα.

    Οτι αλλη απορία έχεις ρώτα!

    ευχαριστω πολυ πολυ για την αμεση απαντηση σου.., ετσι εκανα, 3 φορες το προγραμμα σου και τις υπολοιπες αεροβια και μετα την αεροβια εκανα με λαστιχα (χθες). Εχω λαστιχα χωρις λαβες αλλα εχω και μονοζυγο που εχει 2 λαστιχα με λαβες που κουμπωνουν πανω στο μονοζυγο, αρα ξεκιναω με λαστιχα και μετα κανω αεροβια..

    Παντως μεχρι πριν 3 εβδομαδες δεν ειχα καμια επαφη με βαρη, εκανα μονο αεροβια και τρεξιμο, πραγματικα το σωμα αλλαζει με τα βαρη πιο αμεσα απο 'οτι με την αεροβια.

    Ευχαριστω και παλι για την απαντηση αλλα και για το πολυ κατατοπιστικο post σου..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γεια σας, καλως σας βρήκα!!
    By dorieas in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 3
    Last Post: 21-06-15, 17:44
  2. Γειά Σας Και Καλώς Σας Βρήκα!
    By boutser in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 19-10-14, 22:42
  3. Γεια σας και καλως σας βρηκα!!
    By body-asxetos in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 8
    Last Post: 29-04-12, 10:20
  4. Γεια σας!!! Καλώς σας βρήκα!!!
    By memosdp in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 24-03-11, 16:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •