Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 101 of 101

Οι Φωτογραφιες Του Αγωνα Βρισκονται Online, Εδω:
    30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Bodybuilding & Fitness ΕΟΣΔ-IFBB - Φωτογραφίες Αγώνα

"Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ακολούθων."

"Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

"You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period." ~ Chris Gardner

Banned

Quote Originally Posted by Musclemar View Post
    Αλυμπακης και Σταυρουλακης ξεχωριζουν αυτη τη στιγμη!!

Σταυρουλακης 100% πιο καλος απο την Κρητη!!
    Αλυμπακης δεν προετοιμάζεται από τον Οικονομάκη ;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Forum Team Mazda 6's Avatar

Ας δώσουμε συγχαρητήρια στην Ειρήνη η οποία ακούραστα εργάστηκε χθες για να μας δώσει αυτό το φωτογραφικό υλικό, με τους "υπεύθυνους" και συνάμα αδικαιολόγητα εριστικούς της εταιρίας που μετέδιδε να μας παρενοχλούν συνεχώς. Μάλιστα το ίδιο έκαναν και σε fans και μέλη άλλων ιστοσελίδων.

Ο αγώνας όμως και η διοργάνωση ήταν ξανά σε ψηλό επίπεδο, δείχνοντας ότι η IFBB κάνει βήματα εμπρός.

Μάθαμε για έναν αγώνα διεθνήπου θα γίνει στην Κρήτη και για άλλη μια φορά απολαύσαμε υψηλότατο επίπεδο αγωνιζομένων!!!

Να ευχαριστήσω και τον Θάνο (IlikeBB) ο οποίος βοήθησε τα μέγιστα.

Τέλος πολλά μπράβο σε όλους τους αθλητές, που κόπιασαν και πόνεσαν στην προετοιμασία τους, για να μπορούμε εμείς να δούμε τον καλό τους αγώνα επί σκηνής.

Αναμείνατε για τα καλύτερα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

Junior Bodybuilder BB Fan's Avatar

Πολύ ωραία διοργάνωση και καταπληκτικοί αγώνες! Τό κατα-ευχαριστήθηκα!

Συγχαρητήρια σε όλες τις Αθλήτριες και τους Αθλητές που αγωνίστηκαν τόσο σκληρά και εμφανίστηκαν στα καλύτερά τους! Για 'μένα, θεωρώ μεγάλη υπόθεση και μόνο να στέκεσαι στη σκηνή, δίπλα σε άλλους Αθλητές και απέναντι από τους κριτές...

Συγχαρητήρια και στην φοβερή κάλυψη που ήταν για άλλη μιά φορά υπέροχη!

Πολλά μπράβο!

Γέλασα πολύ στο τέλος, μετά και την τελευταία πόζα του τελευταίου αθλητή στο Bodybuilding Overall, όπου είναι όλοι πεινασμένοι, διψασμένοι και εξαντλημένοι από την προσπάθεια, και ακούγεται το τελευταίο παράγγελμα: "Και τώρα 15 λεπτά ελεύθερο ποζάρισμα!" Και ο Αλυμπάκης τόν κοιτάει με ένα χαμογελαστό απορημένο ύφος, σαν να λέει με χιούμορ "Έ; Τί;;; Πλάκα μάς κάνεις;;;!!!" Ακόμη και τώρα που τό γράφω χαμογελώ!
    Last edited by BB Fan; 05-06-17 at 12:19.
    Το BodyBuilding είναι το μοναδικό άθλημα στο οποίο δεν έχεις στόχο απλά να κάνεις κάτι καλά (π.χ. να τρέχεις, πηδάς, παίζεις μπάσκετ, ποδόσφαιρο, κλπ). Στο BodyBuilding πρέπει να ΕΙΣΑΙ κάτι καλό. Κάτι όμορφο, αρμονικό, συμμετρικό, σχεδόν καλλιτεχνικό.

Γι' αυτό είναι το πιό ψυχοφθόρο και πιό δύσκολο απ' όλα τα αθλήματα... Στο BodyBuilding πολεμάς εκτός των άλλων, κυρίως εναντίον του μυαλού σου.

Όντως αυτό με τα 15 λεπτά είχε πολύ πλάκα!!!

Μην ξεχάσουμε να ευχηθούμε καλή επιτυχία στα παιδιά που θα πάνε στην Μαρμπελα της Ισπανίας την άλλη εβδομάδα!!!

Καλη επιτυχια σε ολους την επομενη εβδομαδα και αργοτερα βεβαιως.

Να ευχαριστησω τα παιδια που εκαναν την καλυψη, ευχομαι να αρεσαν σε ολους οι φωτογραφιες.
    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ακολούθων."

"Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

"You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period." ~ Chris Gardner

Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar

Quote Originally Posted by MGP_BB View Post
    Αλυμπακης δεν προετοιμάζεται από τον Οικονομάκη ;;
    Ναι.Δημητρη Οικονομακη-Στεφανο Ανυφαντακη.
    Last edited by Labros13; 06-06-17 at 10:02.

Senior Bodybuilder lary2332's Avatar

Ευχάριστου με σταυρό! Ειρηνη για όσα προσφερατε για την καλυψη του αγώνα!! Δεν σηκωσατε κεφάλι που λέμε!!!i like επίσης που βοήθησε τον σταυρό! Βρε Θάνο δεν μιλήσαμε!!!! Δεν σε είδα..περιοδικά ερχομουν και καθόμουν εκεί στην Έλενα..και στον σταυρο!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

Μετά τον αγώνα, τα όσα διαδραματίστηκαν online στα social media, αδικούν το θέαμα που είδαμε και την προσπάθεια που έκαναν τόσοι αθλητές.

Θέλω να κάνω copy paste ένα post ενός αθλητή, που με εκφράζει πλήρως, το ανέβασε στο fb και θα ήθελα με αυτόν τον τρόπο να σκέφτονται όχι μόνο όλοι οι αθλητές, αλλά και εμείς!!! Να παραδειγματιζόμαστε από αυτόν τον τρόπο σκέψης και να διατηρούμε ψηλά την ευγενή άμιλλα και τον σεβασμό προς όλους όσους βρίσκονται γύρω μας.

"Θέλω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας για τα μνμ που λαμβάνω καθημερινά ειναι η πρώτη φορά στην μέχρι τωρα πορεία μου που λαμβάνω τόση αγάπη και συμπαράσταση!!Επειδή είναι πολύ νωπός ο αγώνας της Κυριακής και εχουν σχολιαστεί πολλά πράγματα ,εγώ θα μείνω πιστός στις αρχές μου, και δεν θα σχολιάσω αποτελέσματα, γιατί δεν το κάνω πότε ,αν έχω κάτι να πω το συζητάω με φίλους μου. το αποτέλεσμα δεν αλλάζει ετσι κ αλλιώς και δεν υπάρχει λόγος να χαλάς και την χαρά του εκάστοτε νικητή. Θέλω να συνχαρώ όλους τους αθλητές για τον αγώνα που δώσαμε, ηταν ο ποιο δυνατός αγώνας που εχω δώσει!!!

Θέλω επίσης να ζητήσω 1 συγνώμη για την πολύ κακή παρουσία πού ειχα στον αγωνα της Κρήτης η οποια δεν ειναι αντιπροσωπευτική της ποιότητας και της δουλειάς μου άλλα και του προπονητή μου Dennis James δυστυχώς μια κακη συνεννόηση και το γεγονός πως δεν είχαμε κανει ξανά δίαιτα μαζι στοίχισε ,άλλα κατάλαβε την ιδιαιτερότητα και την διαφορετικότητα του σώματος μου και καταφέραμε να φέρουμε μια τεραστία αλλαγή μέσα σε μολις 7 μερες,.ο επόμενος αγώνας μου θα ειναι το Arnold classic amature στην Βαρκελονη 22-24 Σεπτεμβρίου και EVL PRAGUE 29-30 Σεπτεμβρίου[που εκει πιστεύω θα δείξουμε το 100% μας ,αφού θα έχουμε δουλέψει για αλλους 3 μήνες παρά πολυ σκληρά !!"

Το post έγινε στο fb από τον αθλητή Παντελή Σταυρουλάκη και έχω αφήσει έξω τις ευχαριστίες σε χορηγούς, στην γυναίκα του και στα φιλικά του πρόσωπα, καθώς ήθελα να κρατήσω το αθλητικό κομμάτι μόνο.

Μπράβο στον Παντελή!!!

Η κατηγορια των εως 100kg ηταν αρκετα ενδιαφερουσα.

Υπηρξε ισοθαθμια στη 2η θεση μεταξυ του Ματρακου και του Σταυρουλακη, με τον Καραμανο στην 3η θεση. Νικητης της κατηγοριας ο Αλυμπακης.

Απο αριστερα προς τα δεξια: Καραμανος - Αλυμπακης - Σταυρουλακης - Ματρακος.

Forum Team iLikeBB's Avatar

Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    Ευχάριστου με σταυρό! Ειρηνη για όσα προσφερατε για την καλυψη του αγώνα!! Δεν σηκωσατε κεφάλι που λέμε!!!i like επίσης που βοήθησε τον σταυρό! Βρε Θάνο δεν μιλήσαμε!!!! Δεν σε είδα..περιοδικά ερχομουν και καθόμουν εκεί στην Έλενα..και στον σταυρο!
    Εσυ ησουν με μια ελαφρώς κοκκινη αμανικη μπλουζα; Γιατι κατι μου θυμιζες αλλά ειχα κολλησει που σε ειχα δει
    Με μια κιτρινη μπλουζα ημουν διπλα απο το Σταύρο, στην ιδια σειρα με την Ελενα και την Ειρηνη!!
    Last edited by iLikeBB; 06-06-17 at 19:12.
    Front squat:10χ75/ 5χ85
    Flat bench DB press:6χ27.5
    Flat bench BB press:5χ70
    OHP:6χ50
    DL:6χ90
    Σωματικό βάρος:68kg

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)