Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-02-17
    Posts
    1

    Default Χάσιμο Βάρους & Μυϊκής Μάζας

    Καλησπέρα σε ολη την ομορφη παρέα!!!Επελεξα να μπω στη παρεα σας γιατι διαβαζοντας σας ,ειδα οτι ειστε πολυ ψαγμενοι αλλα επίσης καλοσυνατοι κ προθυμοι να βοηθησετε.Ειμαι λιγο ιδιαιτερη περιπτωση ,γιατι θελω να χασω βαρος(λίπος και μυικη μαζα).Ειμαι μαραθωνοδρόμος ,με εντονη μαζα στους τετρακεφαλους που θελω να μειωθει και συνολικά παρπάνω 6 κιλά περιπου και λιπος 18%.Καθε μερα κάνω μια ώρα αερόβιας ασκησης με μια φορά την εβδομαδα διαλειμματικη προπονηση 1,30 ωρας και άλλη μια ενα τρεξιμο μεγαλης διαρκειας εως 2,30 ωρες..6-7 προπονησεις την εβδομαδα...και δε χανω γραμμαριο!!!Θελω συνεχως να τρωω κατι γλυκό και οταν κανω λιγο διαιτα δεν εχω ενεργεια στη προπόνηση..Εχω απελπιστει..Ζητώ τη βοηθεια σας λόγω της εμπειρίας και της γνωσης σε θεματα διατροφης..Σημερα αγόρασα CLA και καρνιτινη μηπως και με βοηθησουν...Τι θα προτεινατε γενικα??Σας υπερευχαριστω για το χρόνο σας...Καλή σας ημερα!!!

  2. #2
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by runnerlena View Post
    Καλησπέρα σε ολη την ομορφη παρέα!!!Επελεξα να μπω στη παρεα σας γιατι διαβαζοντας σας ,ειδα οτι ειστε πολυ ψαγμενοι αλλα επίσης καλοσυνατοι κ προθυμοι να βοηθησετε.Ειμαι λιγο ιδιαιτερη περιπτωση ,γιατι θελω να χασω βαρος(λίπος και μυικη μαζα).Ειμαι μαραθωνοδρόμος ,με εντονη μαζα στους τετρακεφαλους που θελω να μειωθει και συνολικά παρπάνω 6 κιλά περιπου και λιπος 18%.Καθε μερα κάνω μια ώρα αερόβιας ασκησης με μια φορά την εβδομαδα διαλειμματικη προπονηση 1,30 ωρας και άλλη μια ενα τρεξιμο μεγαλης διαρκειας εως 2,30 ωρες..6-7 προπονησεις την εβδομαδα...και δε χανω γραμμαριο!!!Θελω συνεχως να τρωω κατι γλυκό και οταν κανω λιγο διαιτα δεν εχω ενεργεια στη προπόνηση..Εχω απελπιστει..Ζητώ τη βοηθεια σας λόγω της εμπειρίας και της γνωσης σε θεματα διατροφης..Σημερα αγόρασα CLA και καρνιτινη μηπως και με βοηθησουν...Τι θα προτεινατε γενικα??Σας υπερευχαριστω για το χρόνο σας...Καλή σας ημερα!!!
    Μα για ποιο λόγο να χάσεις μυικα κιλά; Πρώτα απο'λα γιαυτό που είπες ότι δεν έχεις ενέργεια. όταν λες δίαιτα, μετράς θερμίδες; έχεις βρει τις θερμίδες συντήρησης σου;
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  3. #3
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Ηλικία και ύψος? Κιλά? Και καλά ρωτάει ο Mike για ποιο λόγω να χάσεις μυική μάζα?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Να υποθεσω οτι σε λενε Λενα.

    Εντωμεταξυ αμα ισχυει το ποσοστο λιπους εισαι ταμαμ! Τωρα το CLA δεν θα σε κανει και τπτ ιδιαιτερο. Επισης ως μαραθωνοδρομος εχεις εντελως αλλο μεταβολισμο απο εναν ''κοινο'' ασκουμενο!

    Επισης ασε τα μπουτια στην ησυχια τους!

    Καλως μας ηρθες.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Μα για ποιο λόγο να χάσεις μυικα κιλά;
    Ένας μαραθωνοδρόμος το τελευταίο που θέλει είναι να κουβαλάει έξτρα κιλά πάνω του. Αλλιώς πως θα αντέξει τόσα χλμ; Για σκέψου ;-)
    Γι αυτό όλοι είναι πετσί και κόκαλο σε σχέση με τους σπρίντερς που θέλουν εκρηκτικότητα και ταχύτητα και είναι μυώδεις σαν άλογα.


    Eγώ έχω άλλη απορία για τη φίλη μας.. Γιατί δεν απευθύνεται σε αντίστοιχο φόρουμ για δρομείς; Πιστεύω είναι πλέον ειδικοί.

    Επίσης γράψε μας αναλυτικά τι διατροφή κάνεις. Για να χάσει καποιος μυικό ιστό, χρειαζεται να μειώσει την πρόσληψη πρωτεινης, να μην κανει καθολου προπονηση με βάρη και να κανει μεγάλης διάρκειας αερόβιες.
    Last edited by Kardoula; 08-02-17 at 11:41.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χάσιμο Λίπους + Αύξηση Μυϊκής Μάζας
    By Alex sar in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 15
    Last Post: 25-07-16, 23:28
  2. Χάσιμο Κιλών Και Αύξηση Μυϊκής Μάζας
    By jimis16 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 37
    Last Post: 11-06-16, 22:01
  3. Νέο Μέλος!! Γράμμωση Και Χάσιμο Μυικής Μάζας..
    By alexiss01 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 24-10-14, 19:54
  4. Δίαιτα και χάσιμο μυικής μάζας..
    By BigBoy in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-06, 03:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •