Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-02-17
    Posts
    4

    Default Αύξηση βάρους

    Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ και εχω ενα πρόβλημα που με απασχολεί αρκετό καιρό, ειμαι 19 χρόνον, 1.85 και είμαι 60kg. Εχω αρχίσει να γυμναζομαι απο το γυμνάσιο με σκοπο την αύξηση βάρους -ογκου με κανενα αποτέλεσμα όμως. Πριν εναν χρόνο ενας φιλος μου μου σύστησε πρωτεΐνη ορου γάλακτος αλά δεν ειχε κανενα αποτέλεσμα αν και τρώω περίπου 5 πλήρες γευματα την ημέρα. Τώρα μου συστησαν να πάρω συμπλήρωμα κρεατινης και πρωτεΐνης ογκο και επειδή ειμαι λιγο δυσπιστος αξίζει να τα πάρω; Και αν έχετε κάποια άλλη συμβουλή γραψτε κατι γιατι εχω βαρεθεί να γυμναζομαι χωρίς αποτέλεσμα.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Γραψε τα 5 πληρη γευματα που κανεις.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-02-17
    Posts
    4

    Default

    Προσπαθώ τα γεύματα μου να ειναι πλούσια σε πρωτεΐνη π.χ. γαλακτοκομικα όπως γιαούρτι, αυγά, ζυμαρικά, όσπρια και κρέας.

  4. #4
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Δεν εχεις συγκεκριμενο πλανο διατροφης οπου να τηρεις τις θερμδες που καταναλωνεις κλπ?

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-02-17
    Posts
    4

    Default

    Οχι δεν κάποιο συγκεκριμένο πλανο.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Εαα αρα ειναι απολυτα λογικο να μην πετυχαινεις κατι.Το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανουμε οταν εχουμε καποιο στοχο,ειναι να κατσουμε να βαλουμε κατω αυτα που χρειαζεται να κανουμε γι αυτον.Ειναι φαντασου σαν να θελεις να περασεις στο Χαρβαρντ,να διαβαζεις μονο μια ωρα την ημερα και υστερα να απορεις γιατι δεν ατα καταφερνεις.

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-02-17
    Posts
    4

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή, θα κάνω ενα πλανο και μακαρι να έχει αποτέλεσμα.

  8. #8

    Default

    Oση πρωτεινη και να παιρνεις αν δεν συνδιαζεται με υπερθερμιδικη διατροφη καθως εισαι αρκετα ελλειποβαρης δεν προκειται να αλλαξει απολυτως τιποτα οσο αφορα την μυικοτητα σου.Ακομη και το οτι γυμναζεσαι δεν εχει σχεδον κανενα ωφελος οταν κρατας το βαρος σου τοσο χαμηλα...αν ησουν 15 κιλα βαρυτερος και δεν γυμναζοσουν καθολου θα ειχες περισσοτερη μυικοτητα αποτι τωρα.Οποτε κατσε φαε φιλε...τι παει να πει προσπαθω εδω και χρονια να βαλω κιλα και δεν μπορω αυτα ειναι δικαιολογιες..και σιγουρα δεν το θες πραγματικα.Φτιαξε ενα πλανο οπως σου ειπαν τα παιδια...αυξησε τους υδατανθρακες οπως ρυζι μακαρονια πατατες κτλ...προσθεσε βρωμη,φυστικοβουτηρα,ταχινι που ειναι πλουσια σε θερμιδες να δεις αν θα παρεις κιλα η οχι.
    Life is to short to be small

  9. #9

    Default

    Φιλε και εγω ακριβως σαν εσενα ημουν..ετρωγα αρκετα βεβαια αλλα οχι σωστα..μεχρι που ανακαλυψα αυτο το φορουμ και τα παιδια εδω με βοηθησαν αρκετα..αλλα το μυστικο για μενα ηταν το ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ..κρατουσα καθε μερα ημερολογιο και κραταω ακομα με το τι εφαγα ολη μερα και τι προπονηση εχω κανει..αυτο ειναι μια "ψυχολογικη ενεση" που σε αναγκαζει να τρως και να προπονησε σωστα..γιαυτο σου προτεινω να κρατας και εσυ ενα και θα δεις αποτελεσμα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αύξηση Βάρους
    By MikeGym in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-16, 08:12
  2. Αυξηση Βαρους
    By el137 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 04-10-15, 16:26
  3. Αύξηση Βάρους
    By aelia in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 3
    Last Post: 30-12-14, 22:43
  4. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 20:53
  5. Αύξηση Βάρους
    By kostas123 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 02-11-09, 08:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •