Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default Ακουστικά Στο Τρέξιμο

    Σημερα ετρεξα πρωτη φορα με ακουστικα στα αυτια και με βοηθησε πολυ περισσοτερο καθως απασχολιομουν με αυταψπου ακουγα και ξεπερνουσα τη κουραση αλλα και τη βαρεμαρα.Το μονο ενοχλητικο ηταν οτι επεφτε το αριστερο ακουστικο καθε 2 3 λεπτα.Εσεις το παθαινετε καμια φορα αυτο?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Υπάρχουν ακουστικά που πιάνουν σαν γάτζο το αφτί και δεν πέφτουν ή επίσης τα κλασικά ακουστικά/στέκα.
    Χωρίς μουσική ή το ipad/iphone να βλέπω ταινία δεν γίνεται να κάνω αερόβια, δεν περνάει η ώρα εκτός αν κάνω διαλειμματική.

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Nαι Ειρηνη εχεις δικιο βγαινει πολυ πιο ανετα η προπονηση ειδικα αν τρεχεις πολυ ωρα.Εγω τα εβαλα μεσα απο τη μπλουζα για να μην μπλεκονται στη κινηση των χεριων μου καθως τρεχω αλλα το αριστερο ακουστικο ολο εφευγε.Πρωτη φορα ηταν θα συνηθισω...Εσενα σου βγαινουν ποτε

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by mina@ View Post
    Nαι Ειρηνη εχεις δικιο βγαινει πολυ πιο ανετα η προπονηση ειδικα αν τρεχεις πολυ ωρα.Εγω τα εβαλα μεσα απο τη μπλουζα για να μην μπλεκονται στη κινηση των χεριων μου καθως τρεχω αλλα το αριστερο ακουστικο ολο εφευγε.Πρωτη φορα ηταν θα συνηθισω...Εσενα σου βγαινουν ποτε
    Mina έχω ακουστικά τα οποία περνιούντε πίσω από το κεφάλι και είναι ενωμένα και έτσι δεν σου βγαίνουν εαν σε ενοχλεί τόσο πολύ μπορείς να πάρεις και εσύ.
    Εγώ τυχαία τα πήρα αλλά είναι πολύ πρακτικά και μου αρέσουν πολύ.

    Όσο αφορά την Μουσική στο τρέξιμο κάνεις πλάκα ότι τόσο καιρό έτρεχες χωρίς μουσική έτσι?
    Εγώ δεν μπορώ να τρέξω χωρίς το Mp4 μου είναι η κινητήρια δύναμη μου.

  5. #5
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Εχει ακουστικα που ειναι για τρεξιμο με γατζους κτλ αλλα αμα ψαξεις για ακουστικα απλα πατα in ear ακουστικα ,φθηνα και δεν βγαινουν , τουλαχιστον εμενα δεν μου βγαινουν ποτε, αρκει να βρεις και το σωστο μεγεθος με τα μαξιλαρακια που εχει μεσα η συσκευασια.

    επισης αμα εχεις το κινητο , δες καλυτερα για Bluetooth , αμα εχεις με mp3 τοτε μεσα απο την μπλουζα.

    εχω ενα του 20 ευρου mp3, μαρκα με εκαψες, χωρις οθονη , εχω μεσα 500 τραγουδια και δεν εχει παθει τπτ! σκυλι.

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Ευχαριστω πολυ παιδια!προς το παρον θα συνεχισω με αυτα που εχω το πολυ πολυ κραταω μονο το ενα ετσι κι αλλιως δε με ενοχλει να το ξαναβσζω ουτε αλλαζω ταχυτητα οποτε ειμαι ενταξει!!

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by mina@ View Post
    Nαι Ειρηνη εχεις δικιο βγαινει πολυ πιο ανετα η προπονηση ειδικα αν τρεχεις πολυ ωρα.Εγω τα εβαλα μεσα απο τη μπλουζα για να μην μπλεκονται στη κινηση των χεριων μου καθως τρεχω αλλα το αριστερο ακουστικο ολο εφευγε.Πρωτη φορα ηταν θα συνηθισω...Εσενα σου βγαινουν ποτε
    Αμέ, πως δε μου βγαίνουν.. Και εχουν μπλεχτεί και στο μηχάνημα και μου ήρθε να τα κοπανάω στον τοίχο
    Πάρε αθλητικού τυπου ακουστικά και θα βρεις την υγειά σου.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Προσοχη στα ακουστικα οταν τρεχουμε στο δρομο. Ποτε δυνατα

    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #9
    New Bodybuilder crush's Avatar
    Join Date
    13-02-17
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Προσοχη στα ακουστικα οταν τρεχουμε στο δρομο. Ποτε δυνατα

    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    γιατι??εγω παντα τερμα τα βαζω

  10. #10
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Ελα ντε

    Γοατι ειναι πολυ επικινδυνο να απομονωνεσαι απο τους ηχους του περιβαλλοντος. Ενας να φρεναρει αποτομα(με οποιο ενδεχομενο ατυχηματος), να σου κορναρει, καποιος να σε φωναξει, δε θ ακουσεις τιποτα!!!

    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #11
    New Bodybuilder crush's Avatar
    Join Date
    13-02-17
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Ελα ντε

    Γοατι ειναι πολυ επικινδυνο να απομονωνεσαι απο τους ηχους του περιβαλλοντος. Ενας να φρεναρει αποτομα(με οποιο ενδεχομενο ατυχηματος), να σου κορναρει, καποιος να σε φωναξει, δε θ ακουσεις τιποτα!!!

    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    ευτυχως τοοοοσο χαζη δεν ειμαι παλι καλαααα χαχχαχα εγω καταλαβα στο διαδρομο πανω αυτο εννοουσα με την κατα τα αλλα χαζη ερωτηση μου.

  12. #12

    Default

    Ροκες ,μεταλιες και τρεχουμε σαν τον ανεμο!!

  13. #13
    New Member
    Join Date
    22-02-17
    Posts
    61

    Default Ακουστικά για γυμναστική

    Kαλησπέρα σε όλους θέλω να πάρω ακουστικά για το γυμναστήριο και την ώρα των βαρών και της αερόβιας. Ψάχνω ακουστικά όχι ψείρες άλλα αυτά που μπαίνουν ολόκληρα μέσα στο αυτί σαν τα gaming δηλαδή αν έχει αγοράσει κάποιος κάτι η να προτείνει ας το στείλει εδώ :)

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πέτρο υπάρχει τόπικ εδώ

    Ακουστικά Στο Τρέξιμο

  15. #15
    New Member
    Join Date
    22-02-17
    Posts
    61

    Default

    Ευχαριστώ που μου μετέφερες το τόπικ..διάβασα το άρθρο άλλα δεν με βολεύει καμιά απάντηση γιατί ψάχνω ακουστικά σαν του dj να δώσω να καταλάβετε άλλα να μπαίνει όλο το αυτί μέσα για να απομονώνει όσο καλύτερα τους ήχους έχει να μου προτείνει κάνεις κανένα μοντέλο? Έχω δει μερικά στο gearbest αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν!!

  16. #16
    Junior Bodybuilder Smiath's Avatar
    Join Date
    25-03-17
    Posts
    215

    Default

    Να πω κι ένα άσχετο, είπα να έπαιρνα ακουστικά wireless, γιατί με το καλώδιο δε με βολεύουν. Και είμαστε χθες με μια φίλη στα πάμπλικ. Και βλέπουμε τα philips Και τα sony, το ένα 320, το άλλο 280? Και μια μάρκα πιο άγνωστη είχε 50. Θα μας τρελάνουν οι άνθρωποι, ένα νοίκι για ακουστικά. Αυτό, δε βοήθησα, τον πόνο μου ήθελα να πω.

  17. #17
    New Member
    Join Date
    22-02-17
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by Smiath View Post
    Να πω κι ένα άσχετο, είπα να έπαιρνα ακουστικά wireless, γιατί με το καλώδιο δε με βολεύουν. Και είμαστε χθες με μια φίλη στα πάμπλικ. Και βλέπουμε τα philips Και τα sony, το ένα 320, το άλλο 280? Και μια μάρκα πιο άγνωστη είχε 50. Θα μας τρελάνουν οι άνθρωποι, ένα νοίκι για ακουστικά. Αυτό, δε βοήθησα, τον πόνο μου ήθελα να πω.
    Για wirelless ψάχνω και εγώ αν μπεις gearbest βρίσκεις άνετα με 10 έως 20 ευρώ αλλά δεν ξέρω από ποιότητα αν αξίζει γιαυτό ρώτησα εδώ αν έχει πάρει κάποιος..αν δω τα σκούρα θα πάρω εγώ και θα σας πω εντυπώσεις!

  18. #18
    New Member
    Join Date
    22-05-14
    Posts
    74

    Default

    πριν παρετε ακουστικα κοιταξτε την χωρητικοτητα της μπαταριας και μην κοιτατε τι λεει στο ποσες ωρες βγαζει γτ κατα πασα πιθανοτητα δεν ισχυει γιατι εγω πηρα απο aliexpress ακουστικα των 15 ευρω ενω ειναι πολυ καλα για βάρη(για τρεξιμο οχι γτ ειναι βαρυ το κοντρολακι) αν δυο προπονησεις θελουν φορτιση (τα απενοργοποιώ μετα την προπονηση) και υπηρχαν και φορες που με προδοσαν στη μεση της προπονησης.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 60
    Last Post: 11-11-19, 09:33
  2. Βοήθεια Με Ακουστικά Pc!
    By BillPeristeri3 in forum Off Topic
    Replies: 12
    Last Post: 17-10-14, 13:20
  3. Τρέξιμο!
    By Mikekan in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 01-10-12, 14:55
  4. Replies: 5
    Last Post: 08-09-09, 07:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •