Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Default Χαλάρωση Μετά Από Δίαιτα

    Είμαι καινούρια και στο χώρο και στο φόρουμ.Ειμαι 32 ετών με ύψος 1.64 και τωρινό βάρος 48 κιλά. Έφτασα εδώ από τα 64 μέσα σε ένα χρόνο. Δυστυχώς μόνο με δίαιτα κ καθόλου άσκηση..
    Όπως καταλαβαίνετε εσείς που ξέρετε και όχι εγώ αυτή μου η άγνοια είχε σαν αποτέλεσμα χαλάρωση του δέρματος σε συγκεκριμένες περιοχές.
    Γενικά είμαι ευχαριστημένη με την εικόνα του σώματος μου αυτή την στιγμή και θα ήθελα να παραμείνω σε αυτά τα κιλά. Όμως υπάρχουν κάποια σημεία τα οποία η χαλάρωση κατά την κίνηση είναι αρκετή και δείχνει σαν #γερικο# δέρμα.
    Κυρίως προβλήμα έχουν οι μηροί στο εξωτερικό εσωτερικό όπου το σχηματίζονται ελαφρά αυλάκια προς τα κατω, η οπίσθια επιφάνεια των μηρών στο άνω τρίτο οπου όταν κάνω πχ την άσκηση squat κρεμάει ένα άδειο σακουλάκι από δέρμα και λίγο στο στήθος που δείχνει # άδειο#. Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι οι γλουτοί μου που ποτέ δεν είχα πρόβλημα έχουν γίνει ίσοι με την μέση μου στο προφίλ δήλαδη δε φουσκώνει καθόλου πια..
    Δεν είναι τόσο τραγικό το ξέρω αλλά θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε στο τι ασκήσεις και τι συχνότητα/επαναλήψεις πρέπει να κάνω.
    Το καλό είναι ότι έχουμε πάγκο στο σπίτι κ ποικιλία με βαράκι α γιατί παλαιότερα είχε ασχοληθεί ο αδελφός μου με αυτά και τώρα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω!!
    Αλλά δεν ξέρω πως...
    Φαντάζομαι ότι ασκήσεις για τα πόδια κια τους γλουτούς είναι κατάλληλες αλλά δεν ξέρω ποιες εστιαζουν στα σημεία που προαναφέρω...
    Ξεκίνησα γυμναστήριο(curves) αλλά νομίζω ότι σκέτη αεροβικη και 5 άσκησεις δεν θα κάνουν πολλά. Μου είπαν ότι θέλω βαρηγια γρήγορη και σωστή σύσφιξη
    Εχω διάθεση για δουλειά και θα ήθελα να ασχοληθώ πολύ με το θέμα για να επιτύχω το τελικό μου στόχο. Ήδη το παιδεύω ένα χρόνο. Υπάρχει κάποιο εντατικό πρόγραμμα να μου πρότεινετε; Δεν έχω θέμα χρόνου ( μπορώ κ μία ώρα την ημέρα να διαθέτω) οπότε μιλήστε ελεύθερα.
    Τέλος, να σας αναφέρω ότι η διατροφή μου σε γενικές γραμμές είναι :
    Πρωινό γάλα κ μαύρο ψωμί τοστ με μία φέτα γαλοπούλα
    Ενδιάμεσα φυστίκια καμία 20
    Μεσημεριανό ψάρι, κοτόπουλο, μοσχάρι ή χοιρινό ψητό ή μαγειρευτο με σαλάτα ή μαύρο ρύζι κ λίγο φετα, ή φακές/ ρεβυθια με φέτα , ή σπανακόρυζο με φέτα και μαύρο ψωμι
    Βραδυνό ζαμπόν γαλοπούλας με milner +/- μαύρο ψωμί, ή γιαούρτι με 2μηλα ή ομελέτα με ζαμπόν γαλοπούλας
    Πριν τον ύπνο φυστικια
    Το ίδιο τοπικ έβαλα στο νεοι χρήστες αλλά νομίζω ως γυναίκες γνωρίζετε καλύτερα τι εννοώ

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ανθή το πρώτο που έχω να σου πω είναι να γραφτείς σε ένα κανονικό κλασικό γυμναστήριο που να έχει αίθουσα με βάρη. Από κει και πέρα θα ξεκινήσεις αρχικά με τους οδηγούς προπονησης που υπαρχουν στην γυναικεια ενοτητα. Η διατροφη σου θελει καποιες αλλαγες, απ οτι βλεπω σου αρεσουν πολυ τα φυστικια


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλες Για Χαλάρωση Μετά Από Μείωση Λίπους
    By Ria_ in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 18-06-15, 09:24
  2. Χαλάρωση Μετά Από Απώλεια 48 Κιλών
    By diegito80 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 05-05-15, 13:05
  3. Χαλαρωση δερματος μετα απο απωλεια κιλων!!!!!
    By john@ in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 21-07-14, 12:21
  4. Χαλάρωση Μετά Από Απώλεια Βάρους
    By emilie in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 36
    Last Post: 27-05-12, 14:27
  5. Χαλάρωση μετά από χάσιμο βάρους.
    By agapitos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 18-01-11, 13:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •