Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 46
  1. #1
    New Member makischatzi's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Location
    volos
    Posts
    13

    Default Αρχάριος Στη Γυμναστική Με Βάρη

    καλησπερα σε ολους..ειμαι καινουργιος στο φορουμ πριν ξεκινισω να πω ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους ειναι εδω κ βοηθανε αφιλοκερδος τον οποιονδοιποτε!!
    back to me τωρα,ειμαι 28 χρονων 1,90 υψος στα 71 κιλα..εχω υπαρξει και 80 κιλα με γυμναστικη αλλα κ παλι λεπτο θα με λεγατε..
    πηγαινω γυμναστηριο 2 μηνες τωρα και το μονο που με ξενερωνει ειναι οτι δεν βλεπω αυξηση δυναμης,στις ασκησεισ δλδ που θα κανω οποιαδοιποτε μερα βλεπω τον εαυτο μου να μην εχει διαφορα απο τις πρωτες μερες!ειναι λογικο αυτο?παλαιοτερα που εκανα γυμναστικη δεν ειχα δει κατι παρομοιο,αν καποιος εχει γνωμη ειμαι ετοιμος να την ακουσω..ευχαριστω εκ των προταιρων.

  2. #2

    Default

    Κατ'αρχάς καλή αρχή και καλές προπονήσεις.

    Από ο,τι ξέρω δεν είναι λογικό να μην έχει αυξηθεί η δύναμή σου μέσα σε δύο μήνες, ειδικά ως αρχάριος. Για το πρόβλημα βλέπω δύο πιθανές αιτίες: 1) Δεν τρως αρκετά και 2) Δεν γυμνάζεσαι με αρκετή ένταση.

  3. #3
    New Member makischatzi's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Location
    volos
    Posts
    13

    Default

    μαλλον το πρωτο,πρεπει να τρωω περιπου 3500 θερμιδες και υπαρχουν μερες που θα φας τις 3500 αλλες μερες και 4000 και αλλες 2000 για παραδειγμα..το ξερω πως η διατροφη ειναι σημαντικο,οποτε αυτο λες να φταιει noob??

  4. #4
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Εισαι ντερακι Μακη με 1,90 , θες ποιοτικο και αρκετό (για να μην πω πολυ) φαι για να ανεβεις και σε μαζα και σε δυναμη.

    Επισης , νταξει 2 μηνες κανεις , ακομα στην αρχη εισαι, σιγα σιγα ανεβαινει δυναμη. Κανε σωστη τεχνικη με τα κιλα που μπορεις και καλη διατροφη, τα αλλα θα ρθουν λαου λαου.

  5. #5
    New Member makischatzi's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Location
    volos
    Posts
    13

    Default

    zog89 ισως εχεις δικιο...θα κανω υπομονη και θα βαλω στο φαγητο πιο πολυ εμφαση...απο συμπληρωμα μονο πρωτεινη παιρνω μετα την ασκηση..ισως πιο μετα παω σε κρεατινη..

  6. #6
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    στρωσε καλη και πολυ διατροφη και κανε δυνατες προπονησεις.καλη ξεκουραση επισης!
    πρωτεινη ειναι οκ , αργοτερα βαζεις και μια μονουδρικη κρεατινη να ανεβασεις λιγο δυναμη αλλα ακομα εισαι στην αρχη , δεν λεει.

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Δεν χρειαζεται να τρως 4000 θερμιδες στα 71 κιλα ρε συ.Η πεψη σου θα ειναι κακη,και μην ξεχνας οτι δεν εχει να κανει με το τι τρωω ,οσο με το τι ποσοτητα απο αυτα μπορει να διαχειριστει το σωμα μου και να χρησιμοποιησει αποτελεσματικα(και οχι για να ταισει τα λιποκυτταρα μου απλα).Δηλαδη οταν πας 85-90 ποσες θα τρως?5000 για να συντηρηθεις?Υπερβολη το βρισκω.Με 3000 ποιοτικες θερμιδες μαξ θα δεις ποιοτικα κερδη.

    Η δυναμη(σε ορους bodybuilding) δεν εξαρταται τοσο απο το φαγητο οσο απο την ποιοτητα των προπονησεων,το να υπαρχει δηλαδη αυτο που λεμε προοδευτικη υπερφορτωση(progressive overload).Εκει πρεπει να εστιασεις,στο που μπορει να υστερει η προπονηση σου.Ολα ξεκινανε απο το να μπαινεις στο γυμναστηριο σε καθε προπονηση με τη διαθεση να εισαι καλυτερος απο τον εαυτο της προηγουμενης προπονησης σου,

  8. #8
    New Member makischatzi's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Location
    volos
    Posts
    13

    Default

    ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις..θα κοιταξω διατροφικα να ειμαι γυρω στις 3000 θερμιδες και οσο για τις προπονησεις θα γραφω τι ακριβως κανω στο γυμναστηριο σε ενα τετραδιο..

  9. #9
    New Member makischatzi's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Location
    volos
    Posts
    13

    Default καζεινη

    καλησπερα,θελω να ρωτησω για συμπληρωμα καζεινης,παιρνω μονο μια πρωτεινη ορου γαλακτος..
    την καζεινη καλυτερα να την πινουμε το βραδυ με νερο η γαλα??ευχαριστω!

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mετέφερα το τόπικ που άνοιξες εδώ, ότι άλλη απορία εχεις μπορεις να την γραφεις στο υπάρχων για να ειναι ολες οι πληροφορίες μαζεμενες.
    Η καζεινη ειναι πρωτεινη αργης απορροφησης , ιδανικη για πριν τον υπνο.
    Αν εισαι αρχαριος, μεινει με την whey, μπορεις να προσθεσεις πηγη λιπους και να καθυστερησεις την απορροφηση της. Επισης την ιδια δουλεια θα κανεις και με το γιαουρτι.

  11. #11
    New Member makischatzi's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Location
    volos
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Mετέφερα το τόπικ που άνοιξες εδώ, ότι άλλη απορία εχεις μπορεις να την γραφεις στο υπάρχων για να ειναι ολες οι πληροφορίες μαζεμενες.
    Η καζεινη ειναι πρωτεινη αργης απορροφησης , ιδανικη για πριν τον υπνο.
    Αν εισαι αρχαριος, μεινει με την whey, μπορεις να προσθεσεις πηγη λιπους και να καθυστερησεις την απορροφηση της. Επισης την ιδια δουλεια θα κανεις και με το γιαουρτι.
    σε ευχαριστω ειρηνη..γυμναστικη οπως ανεφερα και παραπανω κανω 2 μηνες (εκανα και πιο παλια σε χρονικα διαστηματα αλλα δεν ειχα παει συμπληρωματα)
    οσο για την απαντηση σου:πρωτον εννοεις το βραδυ να παιρνω την whey μαζι με φυστικοβουτυρο π.χ?και δευτερον γιαουρτι η cottage?ποια η γνωμη σου?
    Last edited by makischatzi; 22-02-17 at 20:55.

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Οποιαδήποτε επιλογή από τις παραπάνω, σε καλύπτουν!
    Φυστικοβουτυρο ή αμύγδαλα, ή ταχίνι ή άλλο ξηρο καρπό μαζί με whey και κοτατζ ή γιαουρτι με λιγα αμυγδαλα και εισαι κομπλε.

  13. #13

    Join Date
    27-10-16
    Posts
    33

    Default

    Eγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ντε και καλά πρέπει να πάρει πρωτεϊνη κάποιος σε σκονη και μετά κιολας κρεατινες και ιστοριες τέτοιες. Αν δεν κάνεις κάτι αγωνιστικο φάε καλά - καθαρά κάνε προπονηση και οτι πάρεις πηρες. Να μην αποκτησεις πάντως αθλητικο σώμα μετα απο 5 χρονια πχ σωστης προπονησης και διατροφης αποκλειεται. Τωρα εντάξει αμα θες υπερβολες ξεκινα και τα χημικά. Τις προάλλες έμαθα οτι κάποιος που ηταν ογκωδης και ετρωγε καθαρά αλλα έπαιρνε ... έπαθε ανακοπη. Δεν ειχε κάποιο προβλημα υγειας πιο παλιά.

    Προσωπικά θα θαυμάσω ενα σώμα που ειναι πιο γυμνασμένο απο το δικο μου αλλα αμα μάθω οτι πχ το έκανε με κρεατινες κτλπ δεν θα μου αρέσει σαν ιδέα. Ξεκινα να παιρνεις την πρωτεϊνη απο το φαγητο και μετα απο 1-2 χρονια βλέπεις τι έκανες ακριβως. Γενικα εγω πιστευω οτι η γυμναστική ειναι μια διαδικασια της οποιας τα αποτελέσματα τα βλέπεις απο την 5ετια και μετά. Εκτος βεβαια και αν θες να φουσκώσεις γρηγορα γρηγορα για να βγεις παραλια και να πουλησεις μουρη (οχι εσύ γενικα) επειδη υπάρχουν και τέτοια ατομα. Εχω γνωστο ο οποιος φουσκωσε και γραμμωσε φουλ στα 2 χρονια .... βεβαια με κρεατινες με πρωτεϊνες και με λιποδιαλυτες. Ενα καρο μουφες δηλαδη που δεν θα επαιρνα ποτέ και ας εμενα μια ζωη οπως ειμαι στην φωτο διπλα.

    Ακομα και αν εχει σωμα κοκκαλο ποτε δεν τον θαυμασα οταν εμαθα τι παιρνει και φυσικα ποτε δεν πηρα στα σοβαρα και τις συμβουλες του.
    Last edited by Sonic30; 23-02-17 at 01:20.

  14. #14
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Φίλε Sonic, κάπου χάθηκε η μπάλα!
    Καταρχάς που ειπώθηκε ότι ντε και καλά ΠΡΈΠΕΙ να πάρεις πρωτεΐνες και λοιπά "χημικά";
    Κατά δεύτερον, έπαθε κάποιος ανακοπή από πρωτεΐνη σκόνη και κρεατίνη;;;;;
    Προφανώς και την έπαθε από αλλά πράγματα, αν ήταν κι αυτός ο λόγος δηλαδή...
    Αν περιμένει να δει αποτελέσματα από τη γυμναστική μετά από 5 χρόνια, προφανώς κάτι δεν εκάνε σωστά όλα αυτά τα 5 χρόνια!
    Με πρωτεΐνες, κρεατίνες και λιποδιαλύτες, δε φούσκωσε ποτέ κανείς φίλε μου.

    Επίσης είσαι σε ένα φόρουμ που κατά 99,9% τα μέλη το φόρουμ αυτού, πιστεύω ότι έχουν πάρει ή παίρνουν συμπληρώματα τα οποία έχεις δαιμονοποιημένα και που προφανώς κατά τα λεγόμενα σου δε παίρνεις στα σοβαρά τις συμβουλές τους!
    Τότε ποιος ο λόγος παρουσίας στο φόρουμ;

    Φιλικά λέω ότι λέω και καλοπροαίρετα πάντοτε.
    Last edited by mjf; 23-02-17 at 01:41.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  15. #15
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    O ορός γάλακτος σε σκόνη όπως και επίσης η Ταυρίνη αλλά και άλλα αμινοξέα είναι γνωστό ότι φέρνουν σοβαρές καρδιολογικές παθήσεις!!!!!
    Γι'αυτό προφανώς και οι βρεφικές φόρμουλες γάλακτος περιέχουν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτά τα συστατικά. Στον καρδιολόγο μου τα νεογέννητα κάνουν ουρά κάθε φορά που πάω για τσεκ απ.
    ουπς............κάτσε.......κάτι έγραψα λάθος...........

  16. #16
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    O ορός γάλακτος σε σκόνη όπως και επίσης η Ταυρίνη αλλά και άλλα αμινοξέα είναι γνωστό ότι φέρνουν σοβαρές καρδιολογικές παθήσεις!!!!!
    Γι'αυτό προφανώς και οι βρεφικές φόρμουλες γάλακτος περιέχουν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτά τα συστατικά. Στον καρδιολόγο μου τα νεογέννητα κάνουν ουρά κάθε φορά που πάω για τσεκ απ.
    ουπς............κάτσε.......κάτι έγραψα λάθος...........
    Έκλαψα........κλαιωωωωω....
    Συγνώμη ρε παιδιά αλλά από που και ως που η πρωτεΐνη ορού γάλακτος και διάφορα συμπληρώματα έχει σχέση με διάφορα άλλα?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  17. #17
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Έκλαψα........κλαιωωωωω....
    Συγνώμη ρε παιδιά αλλά από που και ως που η πρωτεΐνη ορού γάλακτος και διάφορα συμπληρώματα έχει σχέση με διάφορα άλλα?
    Άννα δυστυχώς υπάρχει απίστευτη παραπληροφόρηση και είναι λογικό να υπάρχουν τέτοιου είδους απόψεις.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-07-14
    Posts
    157

    Default

    Μα...είναι γνωστό !!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19
    New Member makischatzi's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Location
    volos
    Posts
    13

    Default

    τα συμπληρωματα ειναι ακριβως αυτο που λεει η λεξη οτι ειναι..,συμπληρωμα μιας διατροφης
    υπαρχουν απειρα συμπηρωματα και ναι κυκλοφορουν πολλα και πολλες εταιρειες που βαζουν ενα καρο σαβουρες μεσα και να φανταστεις εχουν πιστωποιηθει οπο την Ε.Ο.Φ..
    ανακοπη καρδιας δεν θα παθει ΚΑΝΕΙΣ απο πρωτεινη κρεατινη καφεινη αμινοξεα κλπ...τωρα ο λογος που εχουν περαση αυτα τα σκευασματα ειναι οικονομια και χρονος..σαφως και η μπριζολιτσα ειναι καλυτερη επιλογη απο οποιοδηποτε scoop αλλα η ευκολια να εχω την μπριζολιτσα μου μετα απο προπονηση σε ενα σεικερ και να την "πιω" σε ουτε 1 λεπτο βολευει οπως και να το κανεις..
    και οσο γιατην ανακοπη καρδιας την παθαινει καποιος οταν παιρνει "αλλα" πραγματα που μπαινουν κατευθειαν στο αιμα ΑΛΛΑ δεν κανει τις αναλογες επισκεψεις σε γιατρους κ δευτερον προμηθευεται απο μπακαλιδες..

  20. #20
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Φιλε Sonic εισαι εκτος τοπου και χρονου.

    Μakischatzi ακριβως οτι σου ειπαν τα υπολοιπα παιδια, αν τα ακολουθήσεις με συνέπεια θα δεις πολυ καλα αποτελέσματα με το περασμα του χρονου.

    Οσο για τις θερμίδες, ξεκίνα με 3000 και το εφαρμόζεις σιγα σιγα με μικρες αλλαγές, αν χάνεις ανεβάζεις λιγο και παει λέγοντας . Μπορει εσυ να τρεχεις 7 χιλιομετρα 3-5 φορες τη βδομαδα συν βάρη και δουλειά με έντονη δραστηριότητα και με 3000 θερμίδες να χάνεις κιλά, αυτο θα το βρεις μονος σου στην πορεία
    Last edited by stathis23; 23-02-17 at 12:24.

  21. #21
    New Member makischatzi's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Location
    volos
    Posts
    13

    Default

    stathis 23 εχω κανει ενα πλανο διατροφης και το εφαρμοζω με 3500 θερμιδες στις 3000 πιστευω ειναι λιγες..βλεποντας και κανοντας..

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by makischatzi View Post
    stathis 23 εχω κανει ενα πλανο διατροφης και το εφαρμοζω με 3500 θερμιδες στις 3000 πιστευω ειναι λιγες..βλεποντας και κανοντας..
    Πολυ καλα εκανες, τυχαια ειπα το νουμερο γιατι ειπώθηκε παραπάνω.

  23. #23
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Sonic30 View Post
    Eγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ντε και καλά πρέπει να πάρει πρωτεϊνη κάποιος σε σκονη και μετά κιολας κρεατινες και ιστοριες τέτοιες. Αν δεν κάνεις κάτι αγωνιστικο φάε καλά - καθαρά κάνε προπονηση και οτι πάρεις πηρες. Να μην αποκτησεις πάντως αθλητικο σώμα μετα απο 5 χρονια πχ σωστης προπονησης και διατροφης αποκλειεται. Τωρα εντάξει αμα θες υπερβολες ξεκινα και τα χημικά. Τις προάλλες έμαθα οτι κάποιος που ηταν ογκωδης και ετρωγε καθαρά αλλα έπαιρνε ... έπαθε ανακοπη. Δεν ειχε κάποιο προβλημα υγειας πιο παλιά.

    Προσωπικά θα θαυμάσω ενα σώμα που ειναι πιο γυμνασμένο απο το δικο μου αλλα αμα μάθω οτι πχ το έκανε με κρεατινες κτλπ δεν θα μου αρέσει σαν ιδέα. Ξεκινα να παιρνεις την πρωτεϊνη απο το φαγητο και μετα απο 1-2 χρονια βλέπεις τι έκανες ακριβως. Γενικα εγω πιστευω οτι η γυμναστική ειναι μια διαδικασια της οποιας τα αποτελέσματα τα βλέπεις απο την 5ετια και μετά. Εκτος βεβαια και αν θες να φουσκώσεις γρηγορα γρηγορα για να βγεις παραλια και να πουλησεις μουρη (οχι εσύ γενικα) επειδη υπάρχουν και τέτοια ατομα. Εχω γνωστο ο οποιος φουσκωσε και γραμμωσε φουλ στα 2 χρονια .... βεβαια με κρεατινες με πρωτεϊνες και με λιποδιαλυτες. Ενα καρο μουφες δηλαδη που δεν θα επαιρνα ποτέ και ας εμενα μια ζωη οπως ειμαι στην φωτο διπλα.

    Ακομα και αν εχει σωμα κοκκαλο ποτε δεν τον θαυμασα οταν εμαθα τι παιρνει και φυσικα ποτε δεν πηρα στα σοβαρα και τις συμβουλες του.
    Πολυ σωστος φιλε μου κι εγω οταν ρωταω καποιον για συμβουλες παντα ρωταω στο τελος:φιλε μηπως παιρνεις αμινοξεα? ε αμα μου πει ναι σιγα μη τον ακουσω με τοση χημεια πανω του.Ανακοπη ειχα παθει κι εγω αλλα απο καρνιτινη,παλι καλα με επανεφεραν
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  24. #24

    Join Date
    27-10-16
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by mjf View Post
    Φίλε Sonic, κάπου χάθηκε η μπάλα!
    Καταρχάς που ειπώθηκε ότι ντε και καλά ΠΡΈΠΕΙ να πάρεις πρωτεΐνες και λοιπά "χημικά";
    Κατά δεύτερον, έπαθε κάποιος ανακοπή από πρωτεΐνη σκόνη και κρεατίνη;;;;;
    Προφανώς και την έπαθε από αλλά πράγματα, αν ήταν κι αυτός ο λόγος δηλαδή...
    Αν περιμένει να δει αποτελέσματα από τη γυμναστική μετά από 5 χρόνια, προφανώς κάτι δεν εκάνε σωστά όλα αυτά τα 5 χρόνια!
    Με πρωτεΐνες, κρεατίνες και λιποδιαλύτες, δε φούσκωσε ποτέ κανείς φίλε μου.

    Επίσης είσαι σε ένα φόρουμ που κατά 99,9% τα μέλη το φόρουμ αυτού, πιστεύω ότι έχουν πάρει ή παίρνουν συμπληρώματα τα οποία έχεις δαιμονοποιημένα και που προφανώς κατά τα λεγόμενα σου δε παίρνεις στα σοβαρά τις συμβουλές τους!
    Τότε ποιος ο λόγος παρουσίας στο φόρουμ;

    Φιλικά λέω ότι λέω και καλοπροαίρετα πάντοτε.
    εσυ δηλαδη θα επαιρνες στα σοβαρα κάποιον που τρωει το χειμωνα οτι να ναι και μετα σου ερχεται 3 μηνες πριν στο γυμναστηριο και σου λεει εγω τωρα ηρθα να φτιάξω κοιλιακους με λιποδιαλυτες. Αφου κανεις δεν φουσκωσε με κρεατινες ή πρωτεϊνες γιατι τις παιρνουν ;;;; θρεψου κανονικα με κανονικο φαγητο και οτι πάρεις το πήρες. Τωρα για το ποσο ειναι επικινδυνα ολα αυτα πιστευω αρμοδιος ειναι ένας γιατρος αλλα για κάποιους αυτοι δεν ξέρουν γιατι δεν κάνουν βάρη. Τεσπα οποιος εγω ειμαι κατα των χημικών οποτε θα κρατήσω το γιαουρτάκι που προτεινε η καρδουλα για πρωτεϊνη πριν τον ύπνο.

  25. #25
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Sonic30 View Post
    Τεσπα οποιος εγω ειμαι κατα των χημικών οποτε θα κρατήσω το γιαουρτάκι που προτεινε η καρδουλα για πρωτεϊνη πριν τον ύπνο.
    Την επόμενη φορά που θα φας γιαουρτάκι, διάβασε και τα συστατικά του

    (στα περισσότερα έχει μέσα και πρωτεΐνη ορού γάλακτος και εννοώ προστιθέμενη πρωτεΐνη, σκόνη)

  26. #26
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Quote Originally Posted by Sonic30 View Post
    εσυ δηλαδη θα επαιρνες στα σοβαρα κάποιον που τρωει το χειμωνα οτι να ναι και μετα σου ερχεται 3 μηνες πριν στο γυμναστηριο και σου λεει εγω τωρα ηρθα να φτιάξω κοιλιακους με λιποδιαλυτες. Αφου κανεις δεν φουσκωσε με κρεατινες ή πρωτεϊνες γιατι τις παιρνουν ;;;; θρεψου κανονικα με κανονικο φαγητο και οτι πάρεις το πήρες. Τωρα για το ποσο ειναι επικινδυνα ολα αυτα πιστευω αρμοδιος ειναι ένας γιατρος αλλα για κάποιους αυτοι δεν ξέρουν γιατι δεν κάνουν βάρη. Τεσπα οποιος εγω ειμαι κατα των χημικών οποτε θα κρατήσω το γιαουρτάκι που προτεινε η καρδουλα για πρωτεϊνη πριν τον ύπνο.
    Στα σοβαρά θα τον πάρω κι απλά θα του εξηγήσω ότι αυτό που έκανε όλο το χειμώνα (να τρώει ο,τι να 'ναι) σε σχέση με αυτό που θέλει να καταφέρει το καλοκαίρι (ο,τι λιποδιαλύτες και να πάρει) δε πρόκειται να δει αποτέλεσμα...
    Τα συμπληρώματα -το λένε και το όνομα τους- συμπληρώνουν την διατροφή μας φίλε μου.
    Τα οικονομικά και οι ρυθμοί της ζωής του καθενός μας, είναι τέτοιοι που αναγκάζονται ορισμένες φορές να καταφύγουν σε συμπληρώματα διατροφής για να ισορροπήσουν την διατροφή τους.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  27. #27

    Join Date
    27-10-16
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by mjf View Post
    Στα σοβαρά θα τον πάρω κι απλά θα του εξηγήσω ότι αυτό που έκανε όλο το χειμώνα (να τρώει ο,τι να 'ναι) σε σχέση με αυτό που θέλει να καταφέρει το καλοκαίρι (ο,τι λιποδιαλύτες και να πάρει) δε πρόκειται να δει αποτέλεσμα...
    Τα συμπληρώματα -το λένε και το όνομα τους- συμπληρώνουν την διατροφή μας φίλε μου.
    Τα οικονομικά και οι ρυθμοί της ζωής του καθενός μας, είναι τέτοιοι που αναγκάζονται ορισμένες φορές να καταφύγουν σε συμπληρώματα διατροφής για να ισορροπήσουν την διατροφή τους.
    Ο συγκεκριμενος γυμνάζεται χρονια και αυτο που κάνει έχει αποτελεσμα αλλα ειναι βεβαια unfair και επικινδυνο κατα τη γνωμη μου. Και τα χάπια αδυνατισματος το λένε και το ονομα τους αδυνατιζουν δεν κάνουν κάτι άσχημο. Μια φορά που έτυχε να ειμαι σε εναν γιατρο έσκασε ενας με ζάχαρο στα υψη ειχε πάρει κάτι χαπια για να αδυνατισει πιο πριν. Τα συμπληρωματα ειναι η ευκολη λυση η δυσκολη ειναι να φτιάξεις την διατροφη σου και να τρέφεσαι φυσικά.

    Secret τα ξέρω τα συστατικά αν εννοεις το πρωτεϊνη γάλακτος στο δωδωνη 2%.

    mjf τα συμπληρώματα μπορουν να δειξουν σε λιγο καιρο το αποτελεσμα που θέλουν κάποιοι να φανουν για να έρθουν μετα στο γυμναστηριο και να σου πουν κανε πιο πέρα κοκκαλιάρη έχω να κάνω μπάρα! Ξερω καλα τι κάνουν και οι κρεατινες που κρατάνε το νεράκι μεσα στο μυ για να φαινεται διπλάσιος και οι λιποδιαλυτες που σου τρωνε το λιπος απο την κοιλιτσα. Τεσπα δεν θελω να μπω στην διαδικασια να αντιδικησω γιατι δεν εχει νοημα ο καθενας στη τελικη κανει τις επιλογες του και παιρνει τα ρισκα του. Καλες προπονησεις και υγεια σε ολους.

    ΥΓ Το γενικοτερο νοημα της παρεμβασης μου ηταν οτι ας ξεκινησει κάποιος με φυσικους τροπους οπως εχω ξεκινησει και εγω και αν μετά απο 3-4 χρονια δει πως δεν του κανει αυτο που έφτιαξε ας ξεκινησει τοτε τα συμπληρώματα.
    Last edited by Sonic30; 23-02-17 at 16:46.

  28. #28
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Οι κρεατινες σε κάνουν διπλάσιο;! Οι λιποδιαλυτές τρώνε το λίπος;!

    Κάτι λάθος κάνω...

    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    Obese To Fit

  29. #29
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Το unfair που λες, απέναντι σε ποιόν είναι;
    Άνθρωπος που να τρώει ο,τι να 'ναι το χειμώνα και μετά με ένα μαγικό λιποδιαλύτη να του τρώει το λίπος από την κοιλίτσα όπως χαρακτηριστικά λες και να γίνεται τούμπανο και κομμάτια... Δεν υπάρχει σε κανένα παράλληλο σύμπαν...
    Μιλάς για κάποιον συγκεκριμένο γνωστό σου προφανώς που γυμνάζεστε στο ίδιο γυμναστήριο και το παίζει κάπως...
    Μην ασχολείσαι με το τι κάνει ο καθένας αδερφέ...
    Κανε τη γυμναστική σου, κάνε τη διατροφή σου -πρωτίστως αυτή- και όλα καλά !
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  30. #30
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Εγω θα ήθελα να πω χωρις παρεξήγηση πως η ημιμάθεια ειναι χειρότερη απο την αμάθεια.

    Καλό ειναι όταν κάποιος δεν εχει σαφή γνωση για κάτι ειναι προτιμοτερο να μην εκφέρει άποψη, ειδικά οταν θα τον διαβάσουν εκατοντάδες άτομα απο το διαδικτυο.

    Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πολυ αρχαριος- Γυμναστικη στο σπιτι
    By Frank in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 26-05-13, 15:54
  2. Ξεκινόντας Γυμναστική (Αρχάριος)
    By dci21 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 02-03-10, 09:49
  3. Αρχαριος στη γυμναστικη θελει συμπληρωμα !
    By jp in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 01-09-05, 02:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •