Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Default Μονοϋδρική Κρεατίνη και Γράμμωση

    Γεια σας θα μπω κατευτειαν στο θεμα
    θελω να κανω γραμμωση αλλα εχω λιγα κιλα (55) και σκεφτηκα να παρω και κρεατινη εχω στο μυαλο μου creatine monohydrate της myprotein σε αγευστη γευση για να την συνιδαζω με την 100% whey gold standard θελω να ρωτησω ποσο σκουπ κρεατινη να βαζω στην πρωτεινη?Θα με βοηθησει αυτος ο συνδιασμος να κανω γραμμωση και ογκο?να περνω την κρεατινη και την πρωτεινη αμεσως μετα το γυμναστηριο?η κρεατινη θα δημιουργησει κατι βλαβερο στον οργανισμο μου π.χ καρκινος?ποσο καιρο πρεπει ν ειμαι on και ποσο off?

    παρακαλω απαντηστε στις ερωτησεις μου!
    Ευχαριστω!!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by rodogeorge View Post
    Γεια σας θα μπω κατευτειαν στο θεμα
    θελω να κανω γραμμωση αλλα εχω λιγα κιλα (55) και σκεφτηκα να παρω και κρεατινη εχω στο μυαλο μου creatine monohydrate της myprotein σε αγευστη γευση για να την συνιδαζω με την 100% whey gold standard θελω να ρωτησω ποσο σκουπ κρεατινη να βαζω στην πρωτεινη?Θα με βοηθησει αυτος ο συνδιασμος να κανω γραμμωση και ογκο?να περνω την κρεατινη και την πρωτεινη αμεσως μετα το γυμναστηριο?η κρεατινη θα δημιουργησει κατι βλαβερο στον οργανισμο μου π.χ καρκινος?ποσο καιρο πρεπει ν ειμαι on και ποσο off?

    παρακαλω απαντηστε στις ερωτησεις μου!
    Ευχαριστω!!
    Φιλε με ολο το σεβασμο.Με 55 κιλα τι γραμμωση να κανεις?Σε αυτο το βαρος αν κανεις διαιτα να γραμμωσεις θα μεινεις σαν τον Τομ Χανκς στο ''ναυαγο'',ισως και χειροτερα.

    Στο αλλο σκελος του ερωτηματος,ογκος και γραμμωση ταυτοχρονα δεν υπαρχουν πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.Οπως και να τα συνδυασεις αυτο δεν ειναι εφικτο.Οποτε ταπεινη μου αποψη,αξιολογησε το σωμα σου,σκεψου και θεσε ξεκαθαρα τους στοχους σου.

  3. #3
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Φίλε μου καλημέρα, υπάρχει ήδη θέμα με κρεατίνη, που γράφεις εγκυκλοπαίδεια από αυτά που αναφέρονται...
    Κανε μια αναζήτηση πριν ανοίξεις νέο θέμα, θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς στα πάντα...

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=11925

    Και όχι, καρκίνο δε θα πάθεις, τον μόνο καρκίνο που θα έχεις, είναι στο ζώδιο κι αυτό αν είσαι καρκίνος.
    Last edited by mjf; 24-02-17 at 10:39.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  4. #4

    Default

    ειναι καλος συνδιασμος whey με την myprotein για ογκο?

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Οχι

    Ο καλυτερος συνδυασμος για ογκο ειναι το να καταναλωνεις 250-500 θερμιδες περισσοτερες απο αυτες που χρειαζεσαι μεσα στην ημερα σε συνδυασμο με βαρια προπονηση με βασικες ασκησεις(παγκος-σκουοτ-αρσεις θανατου-εμπροσθολαιμιες πιεσεις ωμων μπαρας ορθιος).

  6. #6

    Default

    οποτε τι μου πρωτεινετε να αγορασω για να παρω ογκο?οταν παρω τον ογκο και μετα θελω να κανω προγραμμα για γραμμωση τι θα κανω?παρακαλω απαντηστε στα ερωτηματα μου ευχαριστω

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καταρχήν μην αναφέρεις συνεχώς "παρακαλώ απαντήστε στις ερωτήσεις μου" :)
    Σωστό φαγητό και προπονήσεις με βασικές ασκήσεις και κυρίως υπομονή. Δεν χρειάζεσαι κάποιο συμπλήρωμα. Αν θες μια απλή πρωτεινη ορού γάλακτος και μια πολυβιταμίνη.

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Και μην ανοίγεις συνεχώς τόπικ, σου έχουμε δώσει ένα κάρο συμβουλές για το πως να κινηθείς.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερώτηση Για Μονοϋδρική Κρεατίνη
    By giannis daras in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 28-11-12, 23:47
  2. Μονοϋδρική Κρεατίνη???
    By venom1987 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-12, 12:54
  3. Μονοϋδρική Κρεατίνη pH και υδατάνθρακες
    By AustriAkos in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 21-07-10, 22:38
  4. Ποσότητα Υδα/κα σε Μονουδρική Κρεατίνη
    By tsofras in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 11-04-07, 21:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •