Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 75 of 75
  1. #61
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Χθες προπόνηση ποδιών

    Γενικότερα όπως εχω γράψει πάλι λογω δουλειας γραφείου 4 χρόνια που ημουν απων απο γυμναστηριο εχουν σφυξει απιστευτα πολυ τα ποδια μου και παλεύω να τα επαναφέρω.

    Σήμερα μπορώ να πω πήγε αρκετά καλά, κατέβηκα αρκετά στο σκουωτ χωρίς ενοχλήσεις με μεγάλη ευκολία. Αρχιζουν και δουλευουν οι ασκησεις κινητικοτητας και οι διατάσεις.

    Ξεκίνησα με 10 λεπτά διάδρομο και κάποιες ασκήσεις.

    -Squat: 1x8@55, 2x8@65, 1x7@65, 3x8@55 με παύση 2 δευτερολέπτων χαμηλά τα 3 τελευταία σετ.
    -Πρέσσα ποδιών 4χ8-15( δυστυχως η πρεσσα που εχει το γυμναστηριο ειναι technogym που ειναι τα ποδια σε ευθεια και οχι ελευθερα κιλά )
    -Leg extensions 4 x 8-15
    -Leg curls καθιστός 4x10-15
    -curls ορθιος ενα ενα πόδι στο μηχανημα των extensions 4 x10-15.
    Ανεβάζω σιγα σιγά την ένταση στα μηριαία δικέφαλα γιατι με ταλαιπωρούσε ενας τραυματισμός αρκετό καιρό στο αριστερό πόδι που ευτυχώς πάει πολυ καλύτερα.
    -Γαμπες

    Διατάσεις και τέλος, 45 λεπτά βολτα το σκυλο

    Διατροφή σήμερα

    -2αυγά, 2 ασπράδια, 90γρ. Βρώμη, 1 μπανάνα
    -150 γρ. Κοτόπουλο, 75 γρ. Ρύζι μπασμάτι, 10γρ. Ελαιόλαδο, σαλάτα
    -150γρ. Κοτόπουλο, 75γρ. Μπασμάτι, 5 γρ. Ελαιόλαδο, σαλάτα
    Προπόνηση
    Επειδή εχω ξεμείνει απο σκόμη πρωτεινης έκανα γεύμα μετα το γυμναστηριο
    -1 αυγό ολοκληρο, 4 ασπραδια, 80γρ. Βρώμη, 1 μπανάνα
    -180γρ. Μπιφτέκι, 300 γρ. Πατάτα, 100γρ. Τοταλ 2%

  2. #62
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Ξεκούραση σήμερα

    Διατροφή

    -2 αυγα, 3 ασπράδια, 90γρ. Βρώμη, 1 μπανάνα
    -150γρ. Κοτοπουλο φιλέτο, 250 γρ. Πατάτα βραστή, σαλάτα, 10 γρ. Ελαιολαδο, 5 γρ. Μέλι
    -150 γρ. Κοτόπουλο, 250 γρ. Πατάτα βραστή, σαλάτα, 6 γρ. Ελαιόλαδο
    Μικρη μερίδα σταφίλια και 1 φέτα ψωμί ολικής με 10 γρ. Ταχίνι και 5 γρ.μέλι
    -200 γρ. Μπιφτεκι κοτοπουλο (1 φέτα ψωμι ολικης γ τα μπιφτεκια), 250 γρ. Πατάτα ψητή, 50 γρ. Γιαουρτι, 15 γρ. Ελαιόλαδο, σαλάτα
    -200 γρ. γιαουρτι τοταλ 2%, 5 γρ. Ταχίνι ολικής

  3. #63
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Σήμερα προπόνηση πλάτης.

    Πολύ πιασμένα τα πόδια ακόμα απο προχθές βεβαια μετα την αερόβια ειναι λίγο καλύτερα.

    -Μονοζυγο ανοιχτή λαβή
    4x10-8-8-7
    -Μονοζυγο μεσαία λαβή
    4x 8-8-6-6
    -T bar rows
    35 x 15, 45 x 12, 50x10, 55x8 +2, 60x6 +2 drop 40 drop 30 drop 20
    -χαμηλη κωπηλατικη μηχανημα
    4 x8-15
    -Ορθιο pullover στην τροχαλία
    4 x 10-20
    -Smith Rack pulls
    4 x 8-12
    Κανονικά εδώ τελείωνα αλλα έκανα και 3 σετ reverse drop set στην τροχαλία με κλειστή λαβή για κλείσιμο.

    Διατάσεις, 25 λεπτά διαδρομο πάλι διατάσεις και τέλος.

    Διατροφή

    -2 αυγα 3 ασπράδια 1 μπανάνα 100 γρ. Βρώμη
    -150 γρ. Κοτόπουλο 300 γρ πατάτα, 10 γρ. Ελαιόλαδο
    -150 γρ. Κοτόπουλο 120 γρ. Μπασμάτι

    Μετα την προπονηση έφαγα γιαουρτι με φρουτο. Περιμενω μεσα στη βδομαδα να μ ερθει η σκόνη

    180 γρ. Κοτόπουλο, 500 γρ. Γλυκοπατάτα, αγγουράκια

    Πριν κοιμηθώ θα φάω γιαούρτι με ταχίνι.

    Η διατροφή πάει πολύ καλά και η προπονηση επισης πήγε αρκετά καλά. Εμφανή η διαφορα σιγα σιγα με τον υδατάνθρακα, ωραιο πράγμα ο υδατάνθρακας.
    Last edited by stathis23; 01-09-17 at 23:55.

  4. #64
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Χθες Ώμους τραπεζοειδης τρικέφαλα

    -Πιέσεις Arnold 1x12@18, 1x10@20,1x10@22,1x8@24 drop 14 failure.
    -3 σετ με την άσκηση που ανέβασε ο κώστας, πολύ ωράίο πρήξιμο
    -Πιεσεις οπισθολαιμιες στο σμιθ, 4 σετ 8-15 επαναλλήψεων οχι πολλα κιλά γενικά 15 + 15 μαξ, παλαιοτερα ειχα σταματησει να κανω οπισθολαιμιες γτ με ενοχλουσε αλλα τη δοκιμασα στην προηγουμενη προπνηση και μου αρεσε πολυ.
    -εκτάσεις στην τροχαλία 3 x 10-15
    -εκτάσεις αλτήρες σκυφτός

    -Ορθια κωπηλατικη με αλτήρες
    -Shrugs με αλτήρες

    -Γαλλικές Πιέσεις με ίσια μπάρα, 1x27@12, 3x32@8-10
    -Εκτάσεις τρικεάλων με αλτήρα 3 χ 8-12
    -Πιέσεις στην τροχαλία με σχοινι SS με πιεσεις στην τροχαλία με ίσια λαβή 3x8-12
    Διατροφή
    -100 γρ. Βρώμη , 1 μπανάνα 2 αυγα 3 ασπραδια
    -πριν τη προπονηση 120 γρ μπασμάτι, 180γρ. Μπιφτέκι Κοτόπουλο, σαλάτα, 10 γρ. Ελαιόλαδο
    -Μετα την προπόνηση 3 ρυζογκοφρετες, 1 φετα μαυρο ψωμι, 120 γρ. Μπιφτέκι μοσχαρίσιο, 1 φέτα λογάδι
    -1 ωρα μετά 120 γρ. Μπιφτεκι μοσχαρίσιο, 450 γρ. Γλυκοπατάτ ψητή, πράσινη σαλάτα
    -120 γρ. Στήθος κοτόπουλο, 200 γρ. Γλυκοπατάτα ψητή, πρασινη σαλατα.
    Απο λιπαρά ελαιόλαδο στη σαλάτα και στο τελευταιο γεύμα και ταχίνι ολικής.

  5. #65
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Εχω λιγο καιρο να γράψω, ειχαμε καποια δυσκολα νέα Υγειας στο στενο μου οικογενειακό κύκλο και ημασταν στα νοσοκομεία για εξετάσεις κλπ.

    Παρ ολα αυτά προπονήσεις δεν έχασα ούτε βγήκα εκτος απο τη διατροφή.

    Δευτερα εκανα πόδια τελευταια προπόνηση στο παλιο γυμναστήριο και Τριτη Στηθος-Δικεφαλα στο συνοικιακο γυμναστηριο που γραφτηκα.

    Στηθος-Δικέφαλα.

    Πιέσεις Επικλινή με Μπάρα 1x60x10, 3x70x8
    Πιέσεις Επικλινή με Αλτήρες 1x25x12, 3x27.5 x8-10
    Ανοίγματα με αλτήρες 4x10-15@12-17.5k
    Pullover με αλτήρα

    Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες 4 x 8-10 @12.5-15-17.5k
    Κάμψεις δικεφάλων στην τροχαλία 4x8-12
    Κάμψεις δικεφάλων με μπάρα 4x8-10


    Χθες τετάρτη έκανα αερόβια, 40 λεπτά (5 ζέσταμα, 30 ανηφόρα περπάτημα και 5 αποθεραπεία )

    Διατάσεις και τέλος.

    Λέω να κάνω τουλάχιστον 3 αερόβιες τη βδομάδα τώρα που ανεβάζω τον υδατάνθρακα για να δω πως θα πάει να μην λιπώσω

    Η διατροφή πάει καλά, εχω ανεβάσει υδατάνθρακα, σκόνες προσπαθώ να περιορίζω μονο στο μεταπροπονητικό Shake.

    ΠΡος το παρον η διατροφή παει καπως ετσι.

    2 Αυγα-3 Ασπραδια
    100 γρ. Βρώμη
    1 Μπανάνα

    130-150 Γρ. Κοτόπουλο ή ψαρι
    80 Γρ. Μπασμάτι ή 350 γρ. Πατάτα
    Σαλάτα

    Πριν την Προπονηση
    130-150. Γρ. Κοτόπουλο
    100 Γρ. Μπασμάτι
    σαλάτα
    15 γρ. Ελαιολαδο μοιρασμένα σε αυτο και στο προηγουμενο γεύμα.

    Μετα την προπόνηση
    150γρ. Κοτόπουλο ή μοσχάρι
    100 γρ. Μπασμάτι ή 450 γρ. Πατάτα/Γλυκοπατάτα

    130 Γρ. Ψάρι ή κοτοπουλο/γαλοπούλα
    Σαλάτα/ 15 γρ. Ελαιόλαδο.
    Ανάλογα τη μέρα, αν δηλαδή έκανα προπόνηση με βάρη ή αερόβια ή off βάζω και υδατάνθρακα, πατάτα/Γλυκοπατάτα συνήθως

    Επίσης με τις σαλάτες συνολικά τρωω και 100-150 γρ. Γιαουρτι ολη την ημέρα γιατι φτιαχνω μια σωσ γιαουρτιου για τη σαλάτα. 15 γρ. Ελαιολαδο, 8 Γρ. Βαλσαμικο λευκο, 5-6 γρ. Μουστάρδα, 50-60 γρ.Γιαούρτι, αλατι,πιπερι.

    Αν το τελευταίο γεύμα το κάνω σχετικά αργά βάζω και λίγο γιαουρτι στο πλάι και το κανω τελευτιαο γεύμα. Αν ειναι νωρίς, πριν τον ύπνο ισως φάω και λίγο Τοταλ 2%

  6. #66
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Χθες έκανα μόνο πλάτη, ίσως το παράκανα λίγο στο Volume αλλά είχα όρεξη.

    Μονόζυγο μετρια λαβή 2x10, 1x9,1x8
    Μονόζυγο κλειστή λαβή 4x6-8
    T-bar Rows 1x30x12,3x40x8-10
    Χαμηλή Κωπηλατική μηχάνημα 4x8-15
    Αρσεις Θανάτου 4x8-10 (είχα πολύ καιρό να κάνω και είμαι γενικά αδύναμος, θα τη βάλω σε ολες τις προπονήσεις πλάτης πλέον και ίσως λίγο πιο νωρίς να εχω περισσότερη ενέργεια)
    Pull down όρθιος SS με Pullover στο μηχάνημα 4x10-15

    Διατάσεις και τέλος.

    Διατροφή

    -100γρ Βρωμη, 1μπανανα, 2 αυγα, 3 ασπράδια
    -140 γρ. Κοτόπουλο, 90γρ. Μπασμάτι, σαλάτα 5 γρ. ελαιολαδο
    -140 γρ. Κοτόπουλο, 90γρ. Μπασμάτι, σαλάτα 10γρ. ελαιόλαδο- 70 γρ. Γιαουρτι 2%
    -140 γρ. Κοτόπουλο, 350 γρ. Πατάτα βραστή, 5 γρ. ελαιολαδο, 70 γρ. Γιαουρτι 2%
    Μετα-προπονητικά 35 gr. Whey, φρούτο, 100 γρ. Χοιρινό
    -2 Αυγα, 4 ασπράδια, 1 μπανάνα, 100 γρ. βρώμη

    Πριν τον ύπνο Σαλάτα "Coleslaw", 200 γρ. Γιαουρτι τοταλ 2%, λαχανο ασπρο και μωβ, μουσταρδα.

    Σήμερα έχω Ωμους-τραπεζοειδής και αερόβια

  7. #67
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Εχω αρκετό καιρό να γράψω, δεν έχω χάσει ομως ουτε προπονήσεις ούτε στη διατροφή εχω βγεί εκτός. Κάποια ελευθερα γευματα σε λογικά πλαίσια ανα διαστήματα κανω.

    Οι προπονήσεις ολο και καλυτερεύουν, η ενέργεια οπως επίσης και η ανάρρωση.
    Αερόβια προσπαθώ τουλάχιστον 3-4 φορές τη βδομάδα απο 20-30 λεπτά χαμηλής έντασης, εκτος αν έχω όρεξη κανω με λιγο μεγαλύτερη ένταση.

    Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα την προηγούμενη βδομάδα ηταν ενας πονοκέφαλος που νομίζω ήρθε απ την προπονηση, 2 μερες εμεινα εκτος προπονήσεων γιατι δεν έβγαιναν και πέρασε. Εμφανιστηκε παλι σε μικρο βαθμο μια μέρα αλλα απο τοτε ολα οκ. Εχω κλείσει ραντεβού σε χειροπρακτικό γιατι νομίζω ξέρω απο που προέρχεται ο πονοκέφαλος, ισως μπορέσει να κάνει κατι.

    Χθες ειχα προπόνηση Στηθος-δικέφαλα

    Καλο ζέσταμα ωμους-τρικέφαλα

    Πιέσεις ίσιου παγκου με Μπαρα: λειτουργικά σετ 70x12, 80x10, 85x8,85x7
    Πιέσεις επικλινή με αλτήρες: 25 x 12, 27.5 x 10, 30 x 8 x 2 (drop στα 17,5 μεχρι εξάντληση και στα 2 σετ) Στις πιέσεις με τους αλτήρες προσπαθώ να κάνω 2 δευτερολεπτα παυση σε καθε επαναληψη.
    Δίζυγο: 2 x 8, 1 x 7
    Ανοιγματα στον επικλινή: 1 x 10κ x 18, 3 x 12.5 x 12-15 Drop στα 2 τελευταια σετ
    Cross over: 4 x 10-15

    Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης 4 x 8-15
    Κάμψεις δικεφάλων ορθιος 4 χ 10-12
    Κάμψεις δικεφάλων τροχαλία 4 x 8-15

    30 Λεπτά διάδρομο, ξεκίνησα με χαμηλή ένταση αλλα για κάποιο λόγο ειχα όρεξη και ανέβασα λιγο ρυθμους στην ανηφόρα. Καλα πήγε

    Διατάσεις και τέλος.

    Διατροφή χθες

    -100 γρ. βρώμη, 2 αυγα, 3 ασπράδια, 1 μπανανα, μέλι, καρυδι
    -120 γρ. τόνο, 90 γρ. Μπασμάτι, σαλάτα, 5γρ. ελαιολαδο
    -170 γρ. Κοτόπουλο, 90 γρ. μπασμάτι, σαλάτα, 10 γρ. ελαιολαδο

    -επειδή ειχα πάει στο μηχανικό και αργησα λιγο να παω στην προπόνηση 1 ωρα πριν ηπια ενα Shake με πρωτείνη-γαλα αμυγδάλου και 60 γρ. Βρώμη.

    -Μετα την προπόνηση Shake Πρωτείνης. + 200 γρ. Γιαουρτι

    -400 Γρ. Γλυκοπατάτα - 200 γρ. Κοτόπουλο

    Πριν τον ύπνο εφαγα Cottage που πήρα σε προσφορά και ειχα καιρο να φαω

  8. #68
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Πολύ καλά βγήκε η περασμένη βδομάδα και προπονητικά και διατροφικά

    Εκανα και μια προπόνηση στο Megagym που ειναι στο παραδρομο της εθνικής οδού και ξενέρωσα με το δικό μου γυμναστήριο το συνοικιακό. Δε μπορώ να φανταστώ τι θα πάθω αν παω στο New York power gym στους αμπελόκηπους.
    Αν και δε μου άρεσαν οι πάγκοι του στηθους με τις 10 κιλες μπάρες ειναι τεράστιο και εχει πολύ καλο εξοπλισμό στον οποίο και κάποια hammer μηχανήματα που δεν είχα ξαναπροπονηθεί.
    Μαλλον θα κάνω και δεύτερη συνδρομή στα Megagym να πηγαίνω οταν έχω χρόνο μετά τη δουλειά που ειναι κοντά.

    Ζυγίστηκα μετα την προπονηση και ημουν στα 110-111. Πίστευα πως με την αυξηση των θερμίδων θα είχα ανέβει αλλα τελικά καλά πηγαινει η διατροφή μένω στα ιδια. Ανασύσταση λοιπόν μεχρι το δεκέμβριο-Ιανουάριο και βλέπουμε.



    Βάζω και 2 φωτογραφίες εδω με 7μηνη διαφορά. Σόρυ για τα μάτια στη 2η φωτο χαχα δε ξερω τι παιχτηκε
    Attachment 32983
    Attachment 32984
    Last edited by stathis23; 08-10-17 at 17:23.

  9. #69
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σου άρεσε το megagym?
    Οι φωτο δεν φαινονται πηγαινε go advanced και ανεβασε τες ως attachments

  10. #70
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    εγω που πηγα στο New York στους αμπελοκηπους μιας και ειναι διπλα μου ενταξει δεν με ξετρελανε και τοσο σε σχεση με το LA στο ηρακλειο ναι μεν εχει καινουργια μηχανηματα και εξελιγμενα αλλα εχει ορισμενες ελειψεις που δε θα επρεπε να εχει βεβαια μου αρεσει το γεγονος οτι εχει και τα 3 ειδη πρεσσας αυτο ναι ηταν απλα πολυ μπομπα αναλογα με το που θα μενω απο φεβρουαριο μαρτιο αμα ειμαι ακομα αθηνα θα κανω συνδρομη εκει

  11. #71
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σου άρεσε το megagym?
    Οι φωτο δεν φαινονται πηγαινε go advanced και ανεβασε τες ως attachments
    Για κάποιο λογο δεν είχα καλη εικόνα για τα Megagym γιατι πίστευα οτι ειναι κλασικά Franchise τυποu Joe παρατημένα αλλα διαψευστηκα, ισως ειναι και πολυ καινουριο ακομα, θα δειξει στο μέλλον.

    Γενικα ομως μου άρεσε πολύ το γεγονός οτι αν και πήγα σε ωρα σχετικά αιχμής δε γέμιζε ευκολα η αιθουσα με τα βάρη, ειναι αρκετα μεγάλη και ευρύχωρη με πολλούς πάγκους.
    Τα μηχανήματα τυπου Hammer ειναι σε μια σειρά και εχει αρκετά κάποια Πλατης-Ωμων-Στηθους-Τρικεφάλων και αν δεν κανω λαθος και δικεφάλων-ποδιών-γαμπες

    Επισης εχει ενα χώρο στη μια ακρη στο οποιο λογικά γινονται και καποια ομαδικά αλλα εκεινη τη στιγμη ηταν άδειο οπου είχε πολλες μπαρες για μονοζυγο και διζυγο.

    Το μόνο που δε μου άρεσε καθόλου ειναι οι πάγκοι του στήθους που ειχε και το προηγουμενο γυμναστηριο μου Technogym που παίρνει τις 10κιλες μπάρες οπως και το Rack αλλα σε γενικές γραμμες ηταν αρκετά καλο, άνετα θα πήγαινα μόνιμα.
    Οι διάδρομοι επίσης καινούριοι και αρκετοί, εψαξα για Stairmaster τυπου μηχανημα δυστυχως δεν έχει ουτε ενα
    Ισως να μην είμαι και καλός κριτής γιατι στην περιοχή μου τα κοντινά που εχω διαθέσιμα δεν ειναι και τόσο καλά. Το δικό σου Ειρήνη που έχω δει σε καποια βιντεο που εχεις ανεβάσει φαινεται αρκετά καλα εξοπλισμένο.
    Attached Images Attached Images

  12. #72
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by alex1995 View Post
    εγω που πηγα στο New York στους αμπελοκηπους μιας και ειναι διπλα μου ενταξει δεν με ξετρελανε και τοσο σε σχεση με το LA στο ηρακλειο ναι μεν εχει καινουργια μηχανηματα και εξελιγμενα αλλα εχει ορισμενες ελειψεις που δε θα επρεπε να εχει βεβαια μου αρεσει το γεγονος οτι εχει και τα 3 ειδη πρεσσας αυτο ναι ηταν απλα πολυ μπομπα αναλογα με το που θα μενω απο φεβρουαριο μαρτιο αμα ειμαι ακομα αθηνα θα κανω συνδρομη εκει
    το LA Πρεπει να ναι ωραιο, δυστυχως μου πέφτει μακριά.

    Και το New york ακόμα πιο μακριά χαχα αλλα θέλω να κάνω και εγω μια προπόνηση να το δω

  13. #73
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    η αληθεια ειναι οτι αξιζει μια προπονηση στο New york αλλα να ξερεις δεν εχει δωρεαν δοκιμαστικη πληρωνεις

  14. #74
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by alex1995 View Post
    η αληθεια ειναι οτι αξιζει μια προπονηση στο New york αλλα να ξερεις δεν εχει δωρεαν δοκιμαστικη πληρωνεις
    Χαχα σοβαρά, καλα δεν πειράζει είναι κάποια που για κάποιο λόγο δεν εχουν δοκιμαστική

    Παιδιά αν διαβάζει κάποιος, ειμαι σε σκέψεις να βάλω προπόνηση στήθους 2 φορές τη βδομάδα για ενα διαστημα 8 βδομάδων.

    Δε θέλω να πέφτει κοντά σε ώμους οποτε σκέφτομαι να κάνω Στηθος-πλατη απο 2 φορές που δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, στην πλάτη απλά εφόσον θα την κάνω 2 φορές τη βδομάδα θα μειώσω τον όγκο αρκετά , θα κρατήσω 3 ασκήσεις το πολύ 4 σε μια απο τις 2 προπονήσεις.

    Σας εχει βολέψει κάποιο σπλιτ στο παρελθον με 2 φορες στήθος.

    κατι τετοιο σκέφτομαι

    Στηθος πλάτη
    Πόδια
    Ωμους
    Οφφ
    Στηθος Πλατη
    Χέρια
    Οφφ

    Δεν ειναι το αγαπημένο μου να κανω τα πόδια μετα την πλάτη αλλα εφόσον θα ειναι μειωμένος ο όγκος προπόνησης στην πλάτη πιστεύω δε θα έχω προβλημα στην αναρρωση.

  15. #75
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Εχω πολυ καιρο να γράψω, τις αλλαγες που εγραψα παραπάνω στο σπλιτ δεν τις έχω εφαρμόσει ακόμα και προς το παρόν συνεχίζω στα ίδια.

    Αν εξαιρέσω την προηγούμενη βδομάδα που αρρώστησα δευτερα-τριτη και προτιμησα να κάτσω ολη τη βδομαδα χωρις γυμναστήριο, η διατροφή συνεχίζει κανονικά, εκανα και κάποια ελευθερα γεύματα αλλα χωρις να βγω απ το πρόγραμμα.

    Μου έκανε μεγάλη εντύπωση χθες που πηγα για προπόνηση και ημουν πολύ δυνατος, μαλλον με το κρύωμα ξεκουράστηκα :)

    Στηθος μόνο χθες

    Πιέσεις ισιου παγκου 60 χ 15, 80χ10, 90χ 10, 95χ 8, 100χ4
    Πιέσεις Ισιου αλτήρες 22.5-25 και 27.5 8-15 επαναλήψεις.
    Πιέσεις επικλινή αλτήρες τα ίδια με πάνω, προσπαθώ να κάνω και πάυση οταν ειμαι χαμηλά πριν ξεκινήσει η θετική φασητ ης ασκησης 2 δευτερολεπτα.
    Ανοίγματα Επικλινή και τέλος

    Διατάσεις , ρυζι με κοτοπουλακι τυπου Curry και σαλάτα και τελος :P


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 21-04-17, 22:18
  2. Νέος Στην Παρέα - Στάθης
    By stathis77 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 03-05-13, 23:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •