Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default Γαλακτοκομικά Και Οιστρογόνα

    Καλησπέρα. Ειμε καινούριος στο furum και έψαξα μήπως έχει συζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα .Αλλά δεν βρήκα κάτι και αποφάσισα να ρωτήσω εδώ.στο ιντερνετ καθώς είναι μια πολύ καλή πηγή πληροφοριών διάβασα οτι τα γαλακτοκομικά και ειδικά το αγελαδινό γάλα περιέχουν ποσότητες οιστρογόνων και γυνεκιων ορμονών .εχω ρωτηση πολλούς αμα πράγματι ισχύει κατι τέτοιο.Αλλα καποιοι το ανερουν και καποιοι συμφωνούν.Το θέμα ειναι οτι εγώ έκοψα το γάλα παντελος.ο λογος ειναι οτι γυνεκιες ορμόνες μπορεί να επηρεάσουν το σώμα μου. Αυτο φοβαμε δηλαδή. Σκευτικα μήπως ρωτώντας ανθρώπους που ασχολουντε με το σώμα μάθω την αλήθεια για το θέμα αυτο. Ισως καταφερετε να μου λυσετε την απορια.

    Στεφανος

    Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by stefanosprwtares View Post
    Καλησπέρα. Ειμε καινούριος στο furum και έψαξα μήπως έχει συζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα .Αλλά δεν βρήκα κάτι και αποφάσισα να ρωτήσω εδώ.στο ιντερνετ καθώς είναι μια πολύ καλή πηγή πληροφοριών διάβασα οτι τα γαλακτοκομικά και ειδικά το αγελαδινό γάλα περιέχουν ποσότητες οιστρογόνων και γυνεκιων ορμονών .εχω ρωτηση πολλούς αμα πράγματι ισχύει κατι τέτοιο.Αλλα καποιοι το ανερουν και καποιοι συμφωνούν.Το θέμα ειναι οτι εγώ έκοψα το γάλα παντελος.ο λογος ειναι οτι γυνεκιες ορμόνες μπορεί να επηρεάσουν το σώμα μου. Αυτο φοβαμε δηλαδή. Σκευτικα μήπως ρωτώντας ανθρώπους που ασχολουντε με το σώμα μάθω την αλήθεια για το θέμα αυτο. Ισως καταφερετε να μου λυσετε την απορια.

    Στεφανος

    Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εχεις καποιο ιστορικο με ανεβασμενα οιστρογονα στο σωμα σου, ή φοβασαι μην ανεβουν απο το γαλα;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  3. #3

    Default

    Οχι η τεστοστερονη μου ηταν παντα φυσιολογικη.και τα οιστρογονα οπως σε καθε αντρα.αλλα εκοψα εδω και καιρο τα γαλακτοκομικα.το γαλα πιο πολυ. Ισως απο φοβο.και οσο ρωτουσα μπερδευομουν πιο πολυ.

    Στάλθηκε από το HUAWEI CUN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δεν υπάρχει κανένας λόγος, εκτός κι αν κατεβαίνεις σε αγώνες, έχεις κάποια σοβαρή φωτογράφιση ή θες να φτάσεις σε ακραία σημεία σοβαρής γράμμωσης, να κόψεις τα γαλακτοκομικά.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οιστρογονα στις τροφες
    By arnold1996 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 09-12-12, 15:24
  2. Κοτόπουλο Και Οιστρογόνα - Αληθεύει;
    By giannis_m in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 24
    Last Post: 05-01-12, 01:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •