Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-03-17
    Posts
    3

    Default Olimp Thermo Speed Hardcore

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ! ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΡΧΑΡΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΔΕΝ ΠΑΩ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΗ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΛΟΙΠΟΝ,ΕΙΜΑΙ 22 ΕΤΩΝ, 1,67 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 60 ΚΑΙ.. ΚΙΛΑ! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΦΕΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΑ 55 ΤΩΡΑ ΕΦΤΑΣΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑ.ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΧΥΝΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ.ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΥΣ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ ΤΗΣ OLIMP ΤΟΥΣ THERMO SPEED HARDCORE ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΩΜΑ, ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΙΣ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΕΣ: 1) ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΙ? 2) ΜΕ ΤΙ ΕΙΔΟΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΧΩ ΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΝΕΙ? ) 3) ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ?
    ΦΥΣΙΚΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ,ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΩΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ?
    Last edited by emanuela95; 04-03-17 at 00:06.

  2. #2
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Καλησπέρα και καλώς ήρθες!
    Συνονόματη, δώσε βάση στη διατροφή σου ΠΆΝΩ ΑΠ'ΌΛΑ και έπειτα στη προπόνηση και τέλος λιποδιαλύτες κτλ.
    Ξεκινάς ανάποδα, δεν αρκεί μόνο το προσέχω τη διατροφή αλλά και οι ποσότητες που τρώμε.
    Ξεκινά το διάβασμα στο φόρουμ, είμαι από κινητό και δε μπορώ να σου στείλω τα links από το φόρουμ για τη διατροφή, εύρεση βασικού μεταβολισμό κτλ κτλ.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-03-17
    Posts
    3

    Default

    σε ευχαριστω!! γτ να μην παρω ομως ενα βοηθημα? μου εχει τυχει 3 μηνες σχεδον καθημερινα ποδηλατο διατροφη σχετικα καλη και δεν ειχα δει τιποτα στο σωμα μου. Νομιζω πως χανω δυσκολα θελω κατι να μου επιταχυνει τα αποτελεσματα.

  4. #4
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Εμανουελα, πεταμένα χρηματα και φρούδες ελπιδες. Οι λιποδιαλύτες ειναι για τα άτομα που εχουν μια καλη μυικη μαζα και ηδη χαμηλό λιπος και εχουν στόχο την απολυτη γραμμωση. Εαν το λιπος ειναι αυξημένο δε κανουν τπτ.
    Διαβασε τα άρθρα να μάθεις να τρως. Και ξανασκέψου για το γυμναςτηριο. Τα βαρη (με κατάλληλη διατροφη) μπορουν να σου δώσουν ενα σωμα οχι απλα χωρις λιπος αλλα ενα πραγματικα σφιχτό σωμα με σωστές καμπυλες , θηλυκοτητα και ποιοτητα.
    A head full of fears has no space for dreams.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-03-17
    Posts
    3

    Default

    ειναι κυριως οικονομικοι οι λογοι που δεν μπορω να παω,δεν εχω και πολυ χρονο και γενικα δυσκολο για γυμναστηριο. Αν παρω λιποδιαλύτες κανω 5 φορες την εβδομαδα πχ ποδηλατο η διαδρομο καλη διατροφη δεν εχω ελπιδες?

  6. #6
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Πιστεύω θα δεις κάτι αλλά σίγουρα όχι αυτό που φαντάζεσαι και περιμένεις...
    Όπως σου είπε και η Έλενα απευθύνεται σε τέτοιου είδους άτομα.
    Χρειάζεσαι και βάρη, σπίτι ή στο γυμναστήριο, δεν έχει σημασία... Δεν αρκεί το αερόβιο για να σφίξεις και να σμιλεύσεις το κορμί σου.
    Βάρη σπίτι έχεις και αυτό είναι το ίδιο σου το κορμί!!!
    Πάνω απ'όλα όμως χρειάζεσαι διατροφούλα!!!!
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  7. #7
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Θεωρεις πως πληρείς τα κριτήρια που σου ανέφερα προηγουμένως για το σε ποιους απευθύνονται οι λιποδιαλύτες;

    Εμανουελα, οχι απλα ελπιδες αλλα βεβαιο αποτελεσμα εχουν οοολοι όσοι θελουν κατι πραγματικα πολύ και ειναι πρόθυμοι να κοπιάσουν για αυτο. Ξεκινα λοιπον τον κόπο σου διαβαζοντας εδω μεσα τι σημαινει σωστη διατροφη που θα βοηθησει το μεταβολισμό και το στόχο σου. Πιστεψε με δεν ειναι το "ελα μωρε ξερω, οχι junk, οχι ζαχαρη, σαλατες κυριως ολη μερα και λιγο κοτοπουλο το μεςημερι αντε και κανα γιαουρτάκι".
    Καλη επιτυχια
    A head full of fears has no space for dreams.

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Στρώσου στη διατροφή και στη γυμναστική και άσε τους λιποδιαλύτες. Τα χρήματα αυτά κράτα τα να μαζέψεις για μια ετήσια συνδρομή σε γυμναστήριο, πλέον υπάρχουν τρελές προσφορές (αν μένεις κυρίως Αθήνα) με 80-100 ευρώ!

  9. #9
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Στρώσου στη διατροφή και στη γυμναστική και άσε τους λιποδιαλύτες. Τα χρήματα αυτά κράτα τα να μαζέψεις για μια ετήσια συνδρομή σε γυμναστήριο, πλέον υπάρχουν τρελές προσφορές (αν μένεις κυρίως Αθήνα) με 80-100 ευρώ!
    Συμφωνώ απολύτως!!!!!!
    Εμμανουέλα; 2 κουτιά από το συγκεκριμένο σκεύασμα, κοστίζουν όσο μια ετήσια συνδρομή γυμναστηρίου εντός της Αθήνας τουλάχιστον.
    Κατάλαβα ότι έχεις μια μικρή πίεση λόγω ίσως ότι πλησιάζει το καλοκαίρι.
    Φτιάξε διατροφή, ξεκίνησε προπονήσεις με αντιστάσεις εκτός αεροβίου και θα δεις τρομερές διαφορές στο σώμα σου μέχρι το καλοκαίρι!


    ΥΓ. Αν ωστόσο είσαι αποφασισμένη να τους αγοράσεις και για να μην κλάψεις τα χρήματα σου 200%, κάνε οπωσδήποτε ο,τι σου προτάθηκε παραπάνω από Έλενα και Ειρήνη.
    Αν δε φτιάξεις τη διατροφή σου, Θα κλάψεις και τα χρήματα σου και η ψυχολογία σου θα πέσει.
    Αυτά από μένα και καλή επιτυχία σε ο,τι επιλέξεις.
    Last edited by mjf; 04-03-17 at 11:16.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  10. #10
    New Member
    Join Date
    19-09-14
    Posts
    13

    Default

    Καταρχήν όταν θέτεις έναν στόχο αυτός θα πρέπει να είναι ρεαλιστικός - εφικτός. Για μένα δεν υπάρχει το θέλω να χάσω μόνο στα πόδια ή μόνο το goodbye στο μπράτσο.
    Όταν χάνεις λίπος το σώμα χάνει από παντού και τελευταία φεύγουν αυτά που σε κάθε σώμα αποτελούν τις μεγαλύτερες αποθήκες. Άλλοι πχ κρατάνε πολύ λίπος στην κοιλιά, άλλοι στο στήθος ή στα μπούτια.
    Λες ότι θα στρώσεις διατροφή, από θέμα ύπνου πως πας? Από κατανάλωση αλκοόλ? Βλέπεις δεν είναι μόνο ένας ο παράγοντας. Ότι είπαν τα παιδιά από πάνω με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο.
    Χωρίς βάρη και με υποθερμιδικη διατροφή αργά ή γρήγορα θα φτάσεις σε τέλμα γιατί οι μύες είναι αυτοί που ξοδεύουν ενεργεια όπως ένας κινητήρας καίει βενζίνη. Όσο πιο μεγάλος ο κινητήρας τόσο περισσότερο καύσιμο.
    Δες το θέμα πιο σφαιρικά και όχι είμαι τόσα κιλά θέλω να είμαι τόσα. Παράδειγμα εγώ στα 80 κιλά είχα μία μικρή μπάκα ενώ στα 95 κιλά εβλεπα κοιλιακούς...

    Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #11
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Πάντως αυτοί οι λιποδιαλυτές δεν λένε και πολλά. Άσε που οι κάψουλες είναι ντουκια.

    Κατά τα άλλα ότι είπαν τα παιδιά πιο πάνω.

    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    Obese To Fit


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Speed X3 Της Lecheek Nutrition
    By noname15 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 02-03-14, 10:12
  2. Massacra Της Olimp
    By o giannakias in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 30-04-13, 23:54
  3. Thermo Prolean Liquid Λιποδιαλυτικό - Αξίζει;
    By venom1987 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 2
    Last Post: 31-12-11, 16:46
  4. Speed Training (english)
    By acidhell in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 24-02-06, 23:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •