Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Member
    Join Date
    23-02-17
    Location
    Κρήτη
    Posts
    14

    Default Πως να σταματήσω το γυμναστήριο για στρατό;

    Αρχικά συγνώμη αν το γράφω σε λάθος ενότητα! Ήθελα να ρωτήσω, τον Σεπτέμβριο θα μπω στρατό. Υπάρχει τρόπος που σταματάμε το γυμναστήριο για να "συντηρηθω" όσο γίνεται; Πχ έχω ακούσει ότι πρέπει να το σταματήσεις σταδιακά δηλαδή απ εκεί που πας κάθε μέρα να αφαιρώ μέρες κάθε εβδομάδα. Αληθεύει; Επίσης θα ξανά έρθω στην φόρμα που είμαι τώρα ποιο εύκολα (αν ναι πόσο καιρό θα χρειαστεί περίπου?) η είναι φτου και από την αρχή;

  2. #2
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Πες μου ειλικρινά, αυτό που το έχεις ακούσει;;;;;;;;;;;
    Ποιος στο έχει πει;;;;;;;
    Που το διάβασες;;;;;;;;;;;

    Υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις με το βάρος του σώματος σου.... ΠΑΠΆΔΕΣ ΜΠΟΡΕΊΣ ΝΑ ΚΆΝΕΙΣ! Άσε που μπορεί να έχουν και κανένα γυμναστήριο μέσα.
    Last edited by mjf; 12-03-17 at 13:13.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  3. #3
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Συνεχισε οτι κανεις φιλε και μην πιστευεις οτι μ@λ@κι@ ακους. Οταν μπεις μεσα θα βρεις να κανεις πραγματακια, ακομα και χωρις γυμναστηριο, πους απς, ελξεις, κοιλιακους τρεξιμο....

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ή πήγαινε Ειδικές Δυνάμεις ή Στρατονομία (Στρατονομία 9 βδομάδες θα ΣΤΑΞΕΙΣ, απλά μετά δεν θα κάνεις υπηρεσίες θα είσαι πολύ συχνά εξοδούχος και θα μπορείς να προπονηθείς).

    Καλή λύση επισης το TRX. Ασκησιολόγιο πλήρες θα βρεις στο youtube.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    New Member Antonis T.'s Avatar
    Join Date
    01-10-16
    Location
    Athens
    Posts
    55

    Default

    Το Trx εφευρέθηκε δηλ. Γυμναστική με ιμάντες από στρατιωτικό που δεν μπορούσε να κουβαλά μαζι του την μπάρα. Ετσι λέγεται τουλάχιστον.

    Το θέμα ειναι στον Ε.Σ. Οπου

    1. με το που μπαίνεις σου λένε πάρε 2 νούμερα μεγαλύτερη παραλλαγή γιατί θα τη χρειαστείς.
    2. το 90% ειναι λαπάδες κλαψομουνηδες Μάμακηδες στρατιωτες που ειναι πιθανό να γίνουν πιο φαρδυκωλοι
    3. το 80% των στελεχών ειναι επίσης λαπάδες
    4. Δεν γίνεται γυμναστική πλέον για να μη πέσει κ κτυπήσει κανα αετόπουλο και μας κανει φασαρία η ελληνίδα μάνα

    Που θα κρεμάσεις TRX χωρις να σε πάρουν στο ψιλό. Γνώμη μου όσο μπορείς να τρως σωστά στο στρατό (ναι γίνεται) να μην επιδόθεις σε πιτόγυρα στην πύλη και να ελπίζεις σε δύσκολη μονάδα. Εγω είχα χάσει κιλά στο στρατό. Από τους ελάχιστους.

    Οι ειδικές δυνάμεις ειναι καλή λύση για μονιμότητα. Υπηρετείς την πατρίδα και παίρνεις κάποια πράγματα. Έν μέρει θα συμφωνούσα με την επιλογή τους. Κατα τα αλλα όμως για ενα εννιάμηνο δεν νομίζω να αξίζει όμως. Στο στρατό πλέον τα περισσότερα τα κάνουν οι ΕΠΟΠ.

    Άρπαξε τη σφουγγαρίστρα σου και κρατά γερά.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    23-02-17
    Location
    Κρήτη
    Posts
    14

    Default

    Ειδικές δυνάμεις θα ήθελα να πάω αλεξίπτωτα αλλά δεν νομίζω να με πάρουν για τον λόγο ότι έχω αστηγματισμο.

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-12-16
    Posts
    220

    Default

    Εγώ μάγκες παρουσιάστηκα 96 κιλά και ύστερα από 35 ημέρες, στην ορκωμοσία (ναυτικό), ήμουν 83 κιλά. Μετά, στο καράβι, κάναμε πάλι 15 μέρες χωρίς έξοδο όταν πρωτομπαίναμε. Σε εκείνες τις μέρες έχασα άλλα πέντε κιλά. Έλιωσα στη φασίνα λέμε, πρωί, μεσημέρι, βράδυ. Μέχρι και εν πλω μια φορά με είχε βάλει ο άνθρωπος να πλένω τα πλαϊνά του πλοίου με τη σκούπα. Το αποτέλεσμα πάνω μου όμως ήταν καλό :)

  8. #8
    Advanced Bodybuilder aggelos92's Avatar
    Join Date
    02-04-13
    Location
    Aθήνα
    Posts
    1,032

    Default

    Περα απο μια τυπου αεροβια και καποιες ασκησεις που ισως κανετε αρχικα μετα οταν και αν χαλαρωσουν τα πραγματα τα βασικα οπως λιγο τρεξιματακι , καθισματα , ελξεις και push ups μπορεις ανετα να τα κανεις πιστευω...
    Pain is WEAKNESS leaving the body.....

  9. #9
    New Member
    Join Date
    25-11-06
    Location
    Αθήνα
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by Antonis T. View Post

    Το θέμα ειναι στον Ε.Σ. Οπου

    2. το 90% ειναι λαπάδες κλαψομουνηδες Μάμακηδες στρατιωτες που ειναι πιθανό να γίνουν πιο φαρδυκωλοι
    3. το 80% των στελεχών ειναι επίσης λαπάδες
    4. Δεν γίνεται γυμναστική πλέον για να μη πέσει κ κτυπήσει κανα αετόπουλο και μας κανει φασαρία η ελληνίδα μάνα
    Τραγικά αληθές.
    Δεν χρειάζεται να πας στρατό για να καταλάβεις πόσο μπουχεσολαός είμαστε, αλλά όταν πας το επιβεβαιώνεις (και σε πιάνει κρύος ιδρώτας σκεφτόμενος τι θα γίνει σε περίπτωση πολέμου).
    Last edited by aetosa; 20-03-17 at 12:53.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Έχω Μπει Στρατό - Τι Να Κάνω;;
    By dimitriskol10 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 23-03-14, 16:58
  2. Διατροφη για ΣΤΡΑΤΟ !
    By TruePerformance in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 13
    Last Post: 10-09-12, 14:55
  3. Φεύγω για στρατό
    By xaris110 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 01-02-09, 03:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •