Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-09-15
    Posts
    4

    Default Τώρα Θα Χτίσουμε Σώματα;

    Καλησπέρα μόλις γράφτηκα στο site διάβασα τοοοσα πολλά Κ μπερδευτικα ακόμα πιο πολύ !! Ξεκίνησα λοιπόν Κ εγώ μετά από πολύ μεγάλη απόφαση διατροφή γυμναστική Κ με πολύ καλή ψυχική ενέργεια! ! Είμαι 1.80 ύψος είμαι 74 κιλά Κ έχω βάλει σκοπό τα 64 κιλά. Πήγα λοιπόν σε ένα μαγαζί που πουλάει πρωτεΐνες κλπ Κ μ έδωσε μια καθαρή πρωτεΐνη να την περνώ στα ενδιάμεσα γεύματα (scitec nutrition 100% whey protein ) και με συμβούλεψε ο κύριος εκει να κανβ πρωτεΐνικη διατροφή και να αποκλείσω τα μακαρόνια κλπ από τα γεύματα μου. Έτσι λοιπόν Κ γω έχω πλακωθεί να τρώω αυγα γαλοπούλες κοτόπουλα κοτατζ γιαουρτια και το ρόφημα αυτό πρωτεΐνης. Τρώω ανά 3 ώρες πρωτεΐνικα λοιπόν και στα κυρίως γεύματα βάζω και λίγη σαλατα. Από γυμναστική κάνω την ηλεκτροδιεγερση αυτη τη νέα μέθοδο που κάνεις με αερόβια άσκηση μαζί. Το πρόβλημα μ λοιπόν είναι ότι ... κιλά δεν έχω χάσει ούτε γραμμάριο ...Η κυταριτιδα και η χαλάρωση μεγαλύτερη από ποτέ ..συν ότι το νευρικό μ σύστημα έχει κλωνιστει γιατί μετά από 1 μήνα που ακολουθώ το πρόγραμμα μου θέλω να φαω μια κρέπα ίσα με το μπόι μου !!! Τι κάνω λάθος λοιπόν ?????
    Last edited by Γωγω; 20-03-17 at 15:46.

  2. #2
    New Member
    Join Date
    25-11-06
    Location
    Αθήνα
    Posts
    88

    Default

    Γωγώ είσαι 1,80μ και 74 κιλά.
    Άποψή μου, μην χάσεις κιλά, απλά γυμνάσου με σκοπό να 'σφίξεις' το σώμα σου.
    Οπότε κάνε μόνο σωστή διατροφή, όχι μειωμένες θερμίδες αλλά τις κανονικές για τον οργανισμό σου.
    Έχω την εντύπωση πως αν πας στα 64 κιλά, μόνο εσύ θα βλέπεις το αποτέλεσμα ωραίο.
    Το αδύνατο του στυλ μοντέλο κι έτσι, κάνει μονο για ωραίες φωτογραφίες για περιοδικά μόδας (και για κανένα άλλο είδος περιοδικού :) ), στην πραγματική ζωή από τη γυναίκα θες να πιάνεις...να πιάνεις...να πιάνεις...:)
    (όχι κόκκαλα).

    Ηλεκτροδιέγερση; Δεν γνωρίζω, αλλά για π#π#τζα το κόβω.

    Για την κυτταρίτιδα και τη χαλάρωση που λες, δεν γνωρίζω, αλλά πώς γίνεται να έχεις χαλάρωση (απ' ότι καταλαβαίνω εννοείς πλαδαρό δέρμα) αφού δεν έχασες κιλά;
    Πάντως μην μετράς τις αλλαγές πάνω σου με τη ζυγαριά αλλά με τον καθρέφτη, αν βλέπεις δηλαδή καλυτέρευση σην εμφάνιση.

    Επίσης ένας μήνας είναι ΠΟΛΥ μικρό χρονικό διάστημα για να 'δεις αλλαγές'.
    Last edited by aetosa; 20-03-17 at 16:25.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Γωγω View Post
    Καλησπέρα μόλις γράφτηκα στο site διάβασα τοοοσα πολλά Κ μπερδευτικα ακόμα πιο πολύ !! Ξεκίνησα λοιπόν Κ εγώ μετά από πολύ μεγάλη απόφαση διατροφή γυμναστική Κ με πολύ καλή ψυχική ενέργεια! ! Είμαι 1.80 ύψος είμαι 74 κιλά Κ έχω βάλει σκοπό τα 64 κιλά. Πήγα λοιπόν σε ένα μαγαζί που πουλάει πρωτεΐνες κλπ Κ μ έδωσε μια καθαρή πρωτεΐνη να την περνώ στα ενδιάμεσα γεύματα (scitec nutrition 100% whey protein ) και με συμβούλεψε ο κύριος εκει να κανβ πρωτεΐνικη διατροφή και να αποκλείσω τα μακαρόνια κλπ από τα γεύματα μου. Έτσι λοιπόν Κ γω έχω πλακωθεί να τρώω αυγα γαλοπούλες κοτόπουλα κοτατζ γιαουρτια και το ρόφημα αυτό πρωτεΐνης. Τρώω ανά 3 ώρες πρωτεΐνικα λοιπόν και στα κυρίως γεύματα βάζω και λίγη σαλατα. Από γυμναστική κάνω την ηλεκτροδιεγερση αυτη τη νέα μέθοδο που κάνεις με αερόβια άσκηση μαζί. Το πρόβλημα μ λοιπόν είναι ότι ... κιλά δεν έχω χάσει ούτε γραμμάριο ...Η κυταριτιδα και η χαλάρωση μεγαλύτερη από ποτέ ..συν ότι το νευρικό μ σύστημα έχει κλωνιστει γιατί μετά από 1 μήνα που ακολουθώ το πρόγραμμα μου θέλω να φαω μια κρέπα ίσα με το μπόι μου !!! Τι κάνω λάθος λοιπόν ?????
    1)Ξεκιναμε απο την ηλεκτροδιεγερση....when-nick-young-the-basketball-player-met-nick-young-the-meme-body-image-1485378510.jpg Με τετοια μεθοδο "γυμναστικης" (ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ) μην περιμενεις να χασεις τιποτα αλλο εκτος απο τα ΛΕΦΤΑ σου, εκτος αν εισαι γυναικα με κινητικα προβληματα ή αποκαθιστας εναν τραυματισμο, πανω στο οποιο η συγκεκριμενη μεθοδος παραλληλα με ασκηση βοηθαει παρα πολυ. Ξεκινα να διαβαζεις στο φορουμ τις ενοτητες των προγραμματων, και φτιαξε ενα προγραμμα με ΒΑΡΗ για εσενα, για να αρχισεις επιτελους να αλλαζεις το σωμα σου.Θα κοπιασεις, αλλα θα αλλαξεις.

    2)Οι πρωτεινες στη διατροφη μας ειναι χρυσες και αγιες.Χρειαζοματε ομως και υδατανθρακες και καλα λιπαρα.Ο κυριος ηθελε να πουλησει την πρωτεϊνη του.Παλι καλα που δεν σου εδωσε και πρωτεινη αυγου, και πρωτεινη μοσχαριου, και πρωτεινη μπιζελιου μαζι. Διαβασε την ενοτητα του forum που αφορα στη διατροφη και θα καταλαβεις πως πρεπει να προσεγγισεις το πλανο σου και να το φερεις στα μετρα σου.


    Καλη αρχη.
    Last edited by StreetGymnast; 20-03-17 at 16:25.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    04-09-15
    Posts
    4

    Default

    Η άσκηση αυτή π κάνω μ την σύστησαν σαν την καλύτερη που υπάρχει αυτή την στιγμή για αυτό και είναι και η πιο ακριβή !!! Εγώ δεν γνωρίζω καθόλου είμαι άσχετη γιαυτό κ την πλήρωσα !!! Λέγεται miha bodyteck .να σημπληρωσω ότι μετά από κάθε συνέδρια που κάνω την επόμενη ημέρα είμαι τόσο πιασμένη που δεν μπορώ ούτε να περπατήσω
    Last edited by Γωγω; 20-03-17 at 16:35.

  5. #5
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Eίναι ποτέ δυνατόν τα καλώδια να αντικαταστήσουν την προσπάθεια; Μην την πατάς με τέτοια πράγματα.

    Καλώς ήρθες, να ξέρεις οτι όλα γίνονται, μπορείς να πετύχεις τους στόχους σου (και να τους αναθεωρήσεις στην πορεία αν χρειαστεί), αλλά θέλει δουλειά.
    Attached Images Attached Images
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #6

    Default

    Ειναι πραγματικα απιστευτο ολο αυτο το μαρκετινγκ και η παραπληροφορηση σχετικα με τις μαγικες ιδιοτητες των συμπληρωματων,σχεδον ολοι οι αρχαριοι μπαινουν πρωτα στον κοσμο των συμπληρωματων και οχι της σωστης προπονησης και διατροφης.
    Life is to short to be small

  7. #7

    Default

    Συμφωνοντας και με τους προλαλησαντες να σου πω απλα οτι για να αλλαξεις το σωμα σου δεν χρειαζεται μονο να καψεις λιπος αλλα να βαλεις και μυικα κιλα,με την ηλεκτροδιεγερση μην περιμενεις απολυτως τιποτα..οποτε γραψου σε ενα γυμναστηριο και ξεκινα ενα προγραμμα με βαρη και αεροβιο...Αν κανεις προπονηση με βαρη η εστω αντιστασεις οπως trx οχι μονο θα σε βοηθησει να βαλεις μυικα αλλα και να καψεις και λιπος καθως θα καις θερμιδες...επιπλεον λογω αυτου θα εχεις και τα περιθωρια να τρως και καμια κρεπουλα μια στο τοσο.
    Life is to short to be small

  8. #8
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Διαβασε στην ενοτητα που αφορα τις γυναικες και φτιαξε τη διατροφη σου αναλογα. Αν δεν κανεις συγκεκριμενα πραγματα στην διατροφη σου(μετρας θερμιδες, μακρος κλπ) δε θα εχεις συγκεκριμενα αποτελεσματα και κυριως δε θα ξερεις τι κανεις λαθος.
    Οσον αφορα τη συγκεκριμενη γυμναστικη, κανει καλη δουλεια σε αποκατασταση τραυματισμων, αλλα και στις τσεπες ιδιοκτητων γυμναστηριων οι οποιοι στηριζονται στο οτι οι περισσοτεροι θα πειστουν οτι με ευκολο τροπο θα επιτυχουν τα αποτελεσματα που θελουν και πουλουν φυκια για μεταξωτες κορδελες!

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς όρισες Γωγώ στο φόρουμ!

    Θα σου απαντήσω όπως θα απαντούσα αν με ρωτούσε η αδερφή μου (το λέω για να μην το παρεξηγήσεις, το λέω με δόση χιούμορ) τι να κάνει για να χάσει λίπος και να φτιάξει σώμα :
    Στρώσε τον κώλο σου και κάνε γυμναστική και σωστή διατροφή

    Άσε τον κάθε παπάρα που θέλει να πουλάει τα συμπληρώματα του και ειναι άσχετος από διατροφή να λέει ότι θέλει, άσε και τα καλώδια και ξεκίνα άμεσα βάρη!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lipo-6 Black και Σώματα Ασφαλείας
    By Komando in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-14, 00:09
  2. Απιστευτα σωματα!!
    By GiorgosTa1997 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 22
    Last Post: 22-01-14, 14:11
  3. Ιδεώδη σώματα;;;
    By Rocker in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 13-06-06, 23:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •