Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-03-17
    Posts
    2

    Default Αγωνιστικοί Χαιρετισμοί

    Καλησπερα σας ολους..
    Ασ σας συστηθώ λοιπον...ειμαι 1,75 και με αρκετά κιλα για χρονια, τώρα ειμαι 26χρονων..πριν 1,5χρονο περιπου εκανα μθα προσπαθεια με τρομερο περιορισμο του καθημερινου φαγητο κ αχλαδια για βραδυ και 30λεπτα ποδηλατο τη μερα..μιλαμε για πολλα αχλάδια!
    Να μην τα πολυλογώ, λογω δουλειασ και κατα συνέπεια χαλια διατροφης πηρα και τα 8κιλα που ειχα καταφερει να χασω σε ενα καλοκαιρι.
    Εδω και 6μηνες κανω τα γνωστα προγράμματα lew milles, body attack and pump, το ενα εντονονη διαλειμματικη και το αλλο με μπαρα (αν τα λεω καλα) και εδω και ενα μηνα διατροφη με συνδιασμους τροφων και σχετικα λιγοτερους υδατάνθρακες..σε 1,5μηνα εχασα μονο 2,5κιλα αλλα μου ειπαν οτι ειναι λιπος οποτε ειμαι καλα..
    Λεω μονο γιατι μου φαίνονται λιγα με διατροφη χωρις καθολου υδατάνθρακες (εκτος πρωινου) και 3 η 4 φορες τη βδομαδα τετοιου ειδος ασκηση..
    Σκεφτομουν να παρω κανενα λιποδιαλυτη αλλα ειμαι λίγο ασχετη με το αντικείμενο και δεν ξερω αν θα ηταν σοφή επιλογη..
    Καμια συμβουλη?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλώς όρισες στο φόρουμ!

    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για το σώμα και τον μεταβολισμό σου είναι να υιοθετήσεις ένα ισορροπημένο πρόγραμμα διατροφής, χωρίς ακρότητες στην κατανάλωση υδατάνθρακα. Τα αχλάδια δεν ξέρω γιατι τα έτρωγες με τους κουβάδες, αλλά να σαι σίγουρη πως φόρτωνες το σώμα σου με πάρα πάρα πολλά σάκχαρα και θερμίδες.

    Γυμναστική με βάρη, αερόβια, διατροφή , αυτό με ισορροπία και συνέπεια και θα δεις το αποτέλεσμα που θες.
    Δεν υπάρχουν μαγικές διατροφές, ούτε μαγικές ασκήσεις. Μόνο υπομονή και σωστό πρόγραμμα!

    Λιποδιαλύτες δεν χρειάζεσαι.

  3. #3
    Junior Bodybuilder Smiath's Avatar
    Join Date
    25-03-17
    Posts
    215

    Default

    Δώσε χρόνο στο σώμα σου να προσαρμοστεί. Οπλίσου με υπομονή, μόνη σου είδες ότι οι γρήγορες και ακραίες λύσεις δε σε οδήγησαν πουθενά. Διόρθωνε σιγά σιγά μικρές λεπτομέρειες, και μη κάνεις απότομες και μεγάλες αλλαγές.
    Δεν πήρες τα κιλά αυτά σε ένα μήνα, ούτε θα τα χάσεις σε ένα μήνα.

  4. #4
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλώς όρισες.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-03-17
    Posts
    2

    Default

    apla mou fainetai parakseno na kanw toso kairo gumnastiki, kai poso mallon tetoia programata, kai twra me tin diatrofi na exw kopsei toso to fai kai na exw xasei mono 3 kg se 2,5 mines...to theoreite logiko?
    episis meta tin proponisi mporeite na me sumbolepsete ti na trww?

  6. #6
    Junior Bodybuilder Smiath's Avatar
    Join Date
    25-03-17
    Posts
    215

    Default

    Μπορείς να γράψεις όσο πιο αναλυτικά μπορείς τη διατροφή σου μέχρι στιγμής;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χαιρετισμοί
    By George Macedon in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 10-08-13, 08:51
  2. Χαιρετισμοί
    By varkutas in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 8
    Last Post: 11-05-08, 08:49
  3. Χαιρετισμοί Bodybuilding Champions Προς Forum!!
    By GRF in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 45
    Last Post: 20-03-08, 06:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •