Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 25 of 25
  1. #1

    Default Φαινόμενο Πλατό

    Λίγο τρομακτικός ακούγεται ο τίτλος. Όλα ξεκινάνε με εμένα παχύσαρκο θα έλεγα στα 134 κιλά με 185 ύψος. Ποσοστό λίπους άγνωστο (άλλωστε ποιος θα ήθελε να τον ξέρει σε αυτά τα κιλά).

    Από τις 6 Ιουλίου του 2016 μέχρι και σήμερα έχω κάνει έναν "αγώνα"(τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω αν φανταστείς πως το πιο υγιεινό πρωινό μου ηταν η πίτσα) να χάσω κιλά. Έχασα 32 κιλά και σήμερα μετά από 9 μήνες διατροφή που δεν έσπασα ούτε για μια ημέρα είμαι στα 102 κιλά με 18% λίπους. (Έτσι λέει ο διατροφολόγος)

    Εκανα μια low carb διατροφή και ανά 2 μήνες κετο διατροφή. (Μιλάμε για μεγάλες ποσότητες πρωτεΐνης και λαχανικών ) ακολουθούσαν και συμπληρώματα πολυβηταμινων και μετάλλων και πρωτεΐνης iso .

    4-5 φορές την εβδομάδα βαρη και cardio.

    Για να μην τα πολυλογώ, πλέων έχω κολλήσει.(τους 2 τελευταίους μηνες)
    Μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα ότι οι low carb διατροφες μειώνουν τα επίπεδα της ορμόνης τ3 και λεπτινης και ότι μια μέρα carb up θα μπορούσε να βοηθήσει να συνεχίσω τον στόχο μου τα 95 κιλά.

    Θέλω της γνώμες σας για το πως θα μπορούσα να σπάσω το φαινόμενο πλατό. Και αν αυτό το carb up αληθεύει πως θα γίνει; σε όλα τα γεύματα της ημέρας;

    Σας κούρασα το ξέρω

  2. #2

    Default

    καλησπέρα φίλε. αν είσαι 102 κιλά με 18% λίπος είσαι άρχοντας τι άλλο θες; χαχαχα λοιπόν ο οργανισμός σου έχει κολλήσει διότι συνηθισε την low carb. μην πτωεισαι... θα ξεκολλησεις και χωρίς carb up. παρόλα αυτά θα σου πρότεινα να αυξησεις λιγο τον ποιοτικό σου υδατάνθρακα μέχρι να ξεκολλησεις... βέβαια όλα αυτά είναι σχετικά καθώς δεν ξέρουμε τι διατροφή και τι γυμναστική κάνεις...

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by fitnesslife View Post
    καλησπέρα φίλε. αν είσαι 102 κιλά με 18% λίπος είσαι άρχοντας τι άλλο θες; χαχαχα λοιπόν ο οργανισμός σου έχει κολλήσει διότι συνηθισε την low carb. μην πτωεισαι... θα ξεκολλησεις και χωρίς carb up. παρόλα αυτά θα σου πρότεινα να αυξησεις λιγο τον ποιοτικό σου υδατάνθρακα μέχρι να ξεκολλησεις... βέβαια όλα αυτά είναι σχετικά καθώς δεν ξέρουμε τι διατροφή και τι γυμναστική κάνεις...
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Η διατροφή μου είναι ακριβώς όπως και το όνομά της. Ένα παράδειγμα ημέρας 5 γευμάτων είναι:
    5 αυγά (2 κροκους)
    Πολυβιταμηνες
    Κρεας 180γρ-200γρ με λαχανικά (πχ μπρόκολο )
    Κρέας 180-200γρ με σαλατα (λάδι,φέτα )
    Πρωτεΐνη iso
    Ασπράδια αυγών, αμύγδαλα

    (Βέβαια τα παραπάνω είναι μια τυπική μέρα συνήθως γίνετε μεγαλύτερη κατανάλωση πρωτεΐνης και λιπαρών μπορεί και 6 γεύματα προσπαθώντας να φτάσω το όριο τον 2000 θερμίδων )

    Γενικά στοχευω σε λιπαρά και πρωτεΐνη .
    Όσο για την γυμναστική μου είναι 4-5 φορές την εβδομάδα βαρη κάθε μυϊκή ομάδα ξεχωριστά και cardio στατικό ποδήλατο και διάδρομος εναλαξ.
    Last edited by giorgosx93; 26-03-17 at 23:45.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by giorgosx93 View Post
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Η διατροφή μου είναι ακριβώς όπως και το όνομά της. Ένα παράδειγμα ημέρας 5 γευμάτων είναι:
    5 αυγά (2 κροκους)
    Πολυβιταμηνες
    Κρεας 180γρ-200γρ με λαχανικά (πχ μπρόκολο )
    Κρέας 180-200γρ με σαλατα (λάδι,φέτα )
    Πρωτεΐνη iso
    Ασπράδια αυγών, αμύγδαλα

    (Βέβαια τα παραπάνω είναι μια τυπική μέρα συνήθως γίνετε μεγαλύτερη κατανάλωση πρωτεΐνης και λιπαρών μπορεί και 6 γεύματα προσπαθώντας να φτάσω το όριο τον 2000 θερμίδων )

    Γενικά στοχευω σε λιπαρά και πρωτεΐνη .
    Όσο για την γυμναστική μου είναι 4-5 φορές την εβδομάδα βαρη κάθε μυϊκή ομάδα ξεχωριστά και cardio στατικό ποδήλατο και διάδρομος εναλαξ.
    ωπα ωπα φιλαράκι... τι διατροφή είναι αυτη; ανταγωνιζεσαι τους survivors? και μετά απορεις γτ δεν χάνεις κιλα.... κόψε αυτήν την διατροφή χτες!!! γτ 0 υδατάνθρακας; γιατί κετονικη διαιτα; ο υδατάνθρακας ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΕΧΘΡΌΣ ΜΆΣ! ότι έκαψες υδατάνθρακα και έβαλες φέτα και λάδι και κροκους και αμύγδαλα και κρέας με κάποια λιπαρά στην διατροφή σου με ξεπερνάει... δλδ είσαι κάπου στα 150 γραμμάρια λίπος και 0 υδατάνθρακα... φίλε μου θα σου μιλησω σαν να είσαι δικός μου άνθρωπος . άσε τις βλακειες και έχε υπομονή και επιμονή. κάτσε διάβασε όλα τα άρθρα σχετικά με την διατροφή και φτιάξε μόνος σου μια σωστή διατροφή και κινησου υποθερμιδικα για να χάσεις λίπος. βάλε αερόβια άσκηση 4-5 φορές την εβδομάδα από 45 λεπτά και φρόντισε να φτιάξεις καλά την διατροφή σου και πάνω από όλα υπομονή! τα αποτελέσματα δεν θα έρθουν αύριο. ούτε σε 1 μηνα. υπομονή

  5. #5
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Λοιπόν, απλά τα πράγματα. Μέτρα θερμίδες συντήρησης. Κάτσε για μια εβδομάδα σε αυτές. Θα δεις την ζυγαριά να ανεβαίνει. Μην σκαλώσεις. Μετά την πρώτη εβδομάδα κατέβασε σιγά σιγά θερμίδες 10% έλλειμμα είναι καλά. Δες πως πάει για δύο εβδομάδες. Άμα πέσεις κρατά το. Αν δεν πέσεις, κοίτα λίγο το αερόβιο. Ελπίζω να τα έχεις πάνω από 30 λεπτά. Ανέβασε 10 λεπτά το αερόβιο. Άμα πάλι δεν πέφτει, ρίξε τις θερμίδες σε πιο μεγάλο έλλειμμα. Κοίτα να μην είναι πάνω από 25-30%. Για να φας πλατό σε αυτά τα κιλά είναι δύσκολο. Αμφιβάλλω αν μπορείς να λειτουργήσεις (αν με πιάνεις) με τόσο χαμηλό υδατάνθρακα.

    Στάλθηκε από το MX5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  6. #6
    New Member Antonis T.'s Avatar
    Join Date
    01-10-16
    Location
    Athens
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by fitnesslife View Post
    ωπα ωπα φιλαράκι... τι διατροφή είναι αυτη; ανταγωνιζεσαι τους survivors? και μετά απορεις γτ δεν χάνεις κιλα.... κόψε αυτήν την διατροφή χτες!!! γτ 0 υδατάνθρακας; γιατί κετονικη διαιτα; ο υδατάνθρακας ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΕΧΘΡΌΣ ΜΆΣ! ότι έκαψες υδατάνθρακα και έβαλες φέτα και λάδι και κροκους και αμύγδαλα και κρέας με κάποια λιπαρά στην διατροφή σου με ξεπερνάει... δλδ είσαι κάπου στα 150 γραμμάρια λίπος και 0 υδατάνθρακα... φίλε μου θα σου μιλησω σαν να είσαι δικός μου άνθρωπος . άσε τις βλακειες και έχε υπομονή και επιμονή. κάτσε διάβασε όλα τα άρθρα σχετικά με την διατροφή και φτιάξε μόνος σου μια σωστή διατροφή και κινησου υποθερμιδικα για να χάσεις λίπος. βάλε αερόβια άσκηση 4-5 φορές την εβδομάδα από 45 λεπτά και φρόντισε να φτιάξεις καλά την διατροφή σου και πάνω από όλα υπομονή! τα αποτελέσματα δεν θα έρθουν αύριο. ούτε σε 1 μηνα. υπομονή
    Καλά, για πολλούς πάντως δεν είναι και ο καλύτερος φιλος ο υδατάνθρακας. Προφανώς ο φίλος λόγω παχυσαρκίας ταλαιπωρούνταν από αντίσταση στην ινσουλίνη. Το οποίο με την κετογενικη το χαιρετας.

    Θα συμφωνήσω ως προς το εξής ομως ως παθών. Το πλατό με κετογενικη δεν μπόρεσα να το ξεπεράσω ότι και αν έκανα. Ακολουθώντας τις συμβουλές των παιδιών εδώ εισηγαγα πάλι υδατάνθρακα από καλές πηγες. Προς το παρών μάξιμουμ 150γρ. Θα προσπαθήσω να ψάξω το μέγιστο που αντέχει ο οργανισμός χωρίς να ταλαιπωριεμαι ξανά με το ανεβοκατεβασμα του επιπέδου σακχάρου στο αίμα με όλα τα συμπτώματα που αυτό φέρνει.

    Το πλατό δεν το ξεπέρασα ακόμη, πήρα κ κάποια υγρά. Οπότε έκοψα τη ζυγαριά κ τσεκαρω με παντελόνι κ καθρέπτη.

    Καλέ μου συνφορουμιτη επειδή σε παρόμοια κατάσταση βρίσκομαι εάν εφαρμόσεις κάτι κ σου πετύχει μοιράσου το μαζί μας.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Antonis T. View Post
    Καλά, για πολλούς πάντως δεν είναι και ο καλύτερος φιλος ο υδατάνθρακας. Προφανώς ο φίλος λόγω παχυσαρκίας ταλαιπωρούνταν από αντίσταση στην ινσουλίνη. Το οποίο με την κετογενικη το χαιρετας.

    Θα συμφωνήσω ως προς το εξής ομως ως παθών. Το πλατό με κετογενικη δεν μπόρεσα να το ξεπεράσω ότι και αν έκανα. Ακολουθώντας τις συμβουλές των παιδιών εδώ εισηγαγα πάλι υδατάνθρακα από καλές πηγες. Προς το παρών μάξιμουμ 150γρ. Θα προσπαθήσω να ψάξω το μέγιστο που αντέχει ο οργανισμός χωρίς να ταλαιπωριεμαι ξανά με το ανεβοκατεβασμα του επιπέδου σακχάρου στο αίμα με όλα τα συμπτώματα που αυτό φέρνει.

    Το πλατό δεν το ξεπέρασα ακόμη, πήρα κ κάποια υγρά. Οπότε έκοψα τη ζυγαριά κ τσεκαρω με παντελόνι κ καθρέπτη.

    Καλέ μου συνφορουμιτη επειδή σε παρόμοια κατάσταση βρίσκομαι εάν εφαρμόσεις κάτι κ σου πετύχει μοιράσου το μαζί μας.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    παιδιά δεν βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση μια γνώμη εδωσα στο παλικάρι απλά ότι ο οργανισμός του έχει κολλήσει λόγω του 0 υδατάνθρακα. εγώ θα ανέβαζα έστω στα 50 γρ και παραπάνω αεροβια

  8. #8
    New Member Antonis T.'s Avatar
    Join Date
    01-10-16
    Location
    Athens
    Posts
    55

    Default

    Εγώ βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση με τον φίλο και δοκιμάζω τώρα με υδκα. Λέω ο ίδιος αν κάνει κάτι άλλο να με ενημερώσει.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #9

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

    Υδατάνθρακες υπάρχουν από σαλάτες,λαχανικά και ξηρούς καρπούς. (Συμφωνώ ότι είναι χαμηλό το επίπεδο 30γρ περίπου)
    Για αυτό τον λόγο ρώτησα για μια carb up day στο 150%.

    Δεν ξέρω για εσάς αλλά ταλαιπωρήθηκε πολύ για να χάσω αυτά τα 30+ κιλά. Δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα τρόπο να κατέβω παρακάτω.
    Σκέφτομαι να αλλάξω πλήρως την διατροφή σε μια πιο ισορροπημένη αλλά φοβάμαι μήπως έχω τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που πάλευα τόσο καιρό.

  10. #10
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    30γρ δεν είναι υδατάνθρακας. Όταν λέμε υδατάνθρακα εννοούμε φρούτα, ρύζι, μακαρόνια, πατάτες. Η λεπτινη θα έχει φτάσει πάτο, λογικό να έχεις φάει πλατο

    Στάλθηκε από το MX5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    ποσες θερμιδες τρως αυτη τη στιγμη?

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    30γρ δεν είναι υδατάνθρακας. Όταν λέμε υδατάνθρακα εννοούμε φρούτα, ρύζι, μακαρόνια, πατάτες. Η λεπτινη θα έχει φτάσει πάτο, λογικό να έχεις φάει πλατο

    Στάλθηκε από το MX5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    αυτό λέω στο παιδί και εγώ... έχει φτάσει πολύ χαμηλά και έχει κολλήσει το οτιδήποτε...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    ποσες θερμιδες τρως αυτη τη στιγμη?
    Με πρόχειρους υπολογισμούς 1800 το χαμηλότερο

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    30γρ δεν είναι υδατάνθρακας. Όταν λέμε υδατάνθρακα εννοούμε φρούτα, ρύζι, μακαρόνια, πατάτες. Η λεπτινη θα έχει φτάσει πάτο, λογικό να έχεις φάει πλατο

    Στάλθηκε από το MX5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν ανεβάσω τους υδατάνθρακες τόσο πολύ τρώγοντας ρύζι μακαρόνια φρούτα αυτό δεν σημαίνει και μεγαλύτερη έκρηξη ινσουλίνης που με την σειρά του σημαίνει δεν χάνεις λίπος;

    Βασικά βοηθήστε με να καταλάβω λίγο το σκεπτικό σας.

  15. #15
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by giorgosx93 View Post
    Αν ανεβάσω τους υδατάνθρακες τόσο πολύ τρώγοντας ρύζι μακαρόνια φρούτα αυτό δεν σημαίνει και μεγαλύτερη έκρηξη ινσουλίνης που με την σειρά του σημαίνει δεν χάνεις λίπος;

    Βασικά βοηθήστε με να καταλάβω λίγο το σκεπτικό σας.
    Για να στο εξηγήσουμε θέλει ώρες. Η κάθε ορμόνη κάνει την δουλειά της. Μπες διάβασε,γιατί ολοκληρωμένη απάντηση δεν πρόκειται να πάρεις. Ινσουλίνη δεν κάνει spike ή έστω πολυ spike με χαμηλού γλυκαιμικου δείκτη υδατάνθρακες.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  16. #16
    New Member Antonis T.'s Avatar
    Join Date
    01-10-16
    Location
    Athens
    Posts
    55

    Default

    Για να μην αγχώνεσαι σου απαντώ εγώ που το δοκιμαζω αυτή τη στιγμή ότι τα 150 γρ υδκα δεν με έχουν ενοχλήσει καθόλου.

    Ούτε με νυστάζουν, ούτε μου δημιουργούν πείνας. Απλά κόβεις από τα λίπη σου και τους προσθέτεις σιγά σιγά.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Antonis T. View Post
    Για να μην αγχώνεσαι σου απαντώ εγώ που το δοκιμαζω αυτή τη στιγμή ότι τα 150 γρ υδκα δεν με έχουν ενοχλήσει καθόλου.

    Ούτε με νυστάζουν, ούτε μου δημιουργούν πείνας. Απλά κόβεις από τα λίπη σου και τους προσθέτεις σιγά σιγά.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ωραία αυτό θα πρέπει να γίνεται σαν (refeed day, carb up day,cheat day) η σε καθημερινή βάση;

    Να σας ενημερώσω ότι εχθές έκανα carb up day στις 2500 cal περίπου μετά από 9 μήνες. Σήμερα είμαι ένα κιλό πάνω. Ελπίζω να χάλασε η ζυγαριά!!

  18. #18
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by giorgosx93 View Post
    Ωραία αυτό θα πρέπει να γίνεται σαν (refeed day, carb up day,cheat day) η σε καθημερινή βάση;

    Να σας ενημερώσω ότι εχθές έκανα carb up day στις 2500 cal περίπου μετά από 9 μήνες. Σήμερα είμαι ένα κιλό πάνω. Ελπίζω να χάλασε η ζυγαριά!!
    Καλε μου ανθρωπε, στις 2500 carb up δεν υπαρχει. Εισαι 100 κιλα ανθρωπος και κανεις carb up στις 2500; Εγω ειμαι 89 κιλα κανω γραμμωση και τρωω καθε μερα 2500. Μην φοβασε να φας. Μπες συντηρηση για μια εβδομαδα μην σου πω και 2. Να στρωσει ο μεταβολισμος σου. Το ενα κιλο που εβαλες ειναι γλυκογονο και νερα. Ησουν τελειως αδειος γιαυτο. Αμα μπεις συντηρηση για 1-2 εβδομαδες θα ανεβει η ζυγαρια τουλαχιστον 5 κιλα. Δεν σημαινει οτι εβαλες λιπος. Απλα γεμιζει ο οργανισμος σου ξανα. Μετα θα εχεις μικρο ελλειμμα και θα δεις ποσο ωραια ξεκολλαει η ζυγαρια. Ακου εκει σαλατες για υδατανθρακα καθε μερα. Εγω μια φορα την εβδομαδα το κανω για αδειασμα μετα το cheat γιατι νιωθω ασχημα. Και εσυ το κανεις καθε μερα. Καταστρεφεσε χωρις λογο
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  19. #19

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Καλε μου ανθρωπε, στις 2500 carb up δεν υπαρχει. Εισαι 100 κιλα ανθρωπος και κανεις carb up στις 2500; Εγω ειμαι 89 κιλα κανω γραμμωση και τρωω καθε μερα 2500. Μην φοβασε να φας. Μπες συντηρηση για μια εβδομαδα μην σου πω και 2. Να στρωσει ο μεταβολισμος σου. Το ενα κιλο που εβαλες ειναι γλυκογονο και νερα. Ησουν τελειως αδειος γιαυτο. Αμα μπεις συντηρηση για 1-2 εβδομαδες θα ανεβει η ζυγαρια τουλαχιστον 5 κιλα. Δεν σημαινει οτι εβαλες λιπος. Απλα γεμιζει ο οργανισμος σου ξανα. Μετα θα εχεις μικρο ελλειμμα και θα δεις ποσο ωραια ξεκολλαει η ζυγαρια. Ακου εκει σαλατες για υδατανθρακα καθε μερα. Εγω μια φορα την εβδομαδα το κανω για αδειασμα μετα το cheat γιατι νιωθω ασχημα. Και εσυ το κανεις καθε μερα. Καταστρεφεσε χωρις λογο
    Μάλιστα Ευχαριστώ για την συμβουλή. Μάλλον θα αρχίσω να τρώω πάλι μπας και ξεκολλήσει η ζυγαριά. Μεγάλη ταλαιπωρία αυτό το κόλλημα.

  20. #20
    New Member Antonis T.'s Avatar
    Join Date
    01-10-16
    Location
    Athens
    Posts
    55

    Default

    CKD δεν έχω κάνει για να πω τη γνώμη μου. Το δοκίμασα μία φορά αλλά αισθανομουν τύψεις κ με τσάκιζε ψυχολογικά. Ψάχνε το μείγμα διατροφής που θα ακολουθείς άνετα για μία ζωή.

    Τέλος, εφοσον βάλεις υδκα φρόντισε να λιώνει?ς στο γυμναστήριο κυριολεκτικά. Κ μη ξεχνάς αεροβική. Ποτέ.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #21
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by giorgosx93 View Post
    Μάλιστα Ευχαριστώ για την συμβουλή. Μάλλον θα αρχίσω να τρώω πάλι μπας και ξεκολλήσει η ζυγαριά. Μεγάλη ταλαιπωρία αυτό το κόλλημα.
    Δεν ειναι και πολυ. Απλα μην αγχωθεις αμα κολλησει η ζυγαρια
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  22. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Antonis T. View Post
    CKD δεν έχω κάνει για να πω τη γνώμη μου. Το δοκίμασα μία φορά αλλά αισθανομουν τύψεις κ με τσάκιζε ψυχολογικά. Ψάχνε το μείγμα διατροφής που θα ακολουθείς άνετα για μία ζωή.

    Τέλος, εφοσον βάλεις υδκα φρόντισε να λιώνει?ς στο γυμναστήριο κυριολεκτικά. Κ μη ξεχνάς αεροβική. Ποτέ.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αεροβική ποτε;

  23. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Antonis T. View Post
    CKD δεν έχω κάνει για να πω τη γνώμη μου. Το δοκίμασα μία φορά αλλά αισθανομουν τύψεις κ με τσάκιζε ψυχολογικά.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    μιας που το ανέφερε ο φίλος, προσωπικά όδες φορές έχω κάνει κετογενικη, δεν μου είναι καθόλου δυσάρεστη καθώς την κάνω κάποιες μέρες πριν πραγματοποιησω κτηνωδη Cheat day και δεν έτσι δεν λιπωνω ευκολα

  24. #24
    New Member Antonis T.'s Avatar
    Join Date
    01-10-16
    Location
    Athens
    Posts
    55

    Default

    Αυτή τη στιγμή βλέπω να δουλεύει δειλά δειλά επάνω μου, 3trx, 2βαρη, 2hiit. Νομίζω ότι 3 φορές την εβδομάδα αεροβική είναι οκ. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Μπορεί να σου φτάνουν και δυο. Αλλά αυτό να είναι το μίνιμουμ. Και αν θες τη γνώμη μου κάτι πιο δραστικό από το περπάτημα.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #25
    Junior Bodybuilder Smiath's Avatar
    Join Date
    25-03-17
    Posts
    215

    Default

    Μήπως είναι λογικό να κόλλησες, μιας και η δίαιτα που κάνεις αποκλείει μια βασική ομάδα τροφών όπως ο υδατάνθρακας; Ναι, ο υπερβολικός και κακός υδατάνθρακας κάνει κακό. Κακό όμως κάνει και και η απουσία του καλού υδατάνθρακα. Το ίδιο ισχύει και για τα καλά και κακά λιπαρά. Χωρίς καλά λιπαρά μπορείς να ζήσεις; Όχι. Το ίδιο και χωρίς καλό υδατάνθρακα. Με πρωτεΐνη σε σκόνη μόνο, μπορείς να ζήσεις; Όχι. Θες και την ποιοτική πρωτεΐνη από καλά κρέατα.
    Βρες ισορροπία. Όλα χρειάζονται, βρες τις ποσότητες που χρειάζεσαι εσύ για το καθένα. Και να θυμάσαι ότι τα κιλά σου δε λένε τίποτα για την υγεία σου.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 24
    Last Post: 18-06-15, 01:13
  2. Το ισχυροτερο συμπληρωμα - Το Φαινομενο Placebo
    By billakosperisteri in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 24-06-12, 15:12
  3. Tι κάνετε για να ξεπεράσετε πλατό στον πάγκο;
    By born2own in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 26-12-09, 00:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •