Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5

Hybrid View

  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    11-12-16
    Posts
    2

    Default Πρώτη Φορά Κρεατίνη Σε Γράμμωση

    καλησπερα σας.
    έχω στόχο μέχρι το καλοκαίρι να ρίξω και αλλο το ποσοστό λίπος μου. είμαι στο 14%...παίρνω την impact whey protein της myprotein μετάπροπονητικα και καμια φορα με το που ξυπναω..έχω πάρει κρεατινη κ αμινοξέα από την ίδια εταιρία. μπορώ να χτυπαω την κρεατινη τα αμινοξέα κ την πρωτεινη όλα μαζί μετα τα βάρη?? Είπα να παίρνω 3γρ πριν την προπόνηση κρεατινη και τα άλλα 3γρ μαζί με τα αμινοξέα κ την πρωτεινη μετά. ακόμα γίνετε να παίρνω την κρεατινη μόνο τις μέρες προπόνησης με βάρη? τις υπόλοιπες μέρες θα έχω αεροβιο συγκεκριμένα ποδόσφαιρο. θέλω να πάω δλδ είναι κακο να παίρνεις διαλείμματικα?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Η κρεατίνη δεν έχει θέμα χρονισμού. Μπορείς να την παίρνεις σπαστά, αλλά καλό είναι για μέγιστη απορρόφηση να την παίρνεις μόνη της διαλυμενη σε νεράκι θερμοκρασίας δωματίου.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Απλα Meligiotis εχω την εντυπωςη πως η απλη κρεατινη κρατάει νερα οποτε εφοσον μιλας για γραμμωση, ψάξε το. Μπορεις πχ να παιρνεις αρχικα και καθώς στεγνωνεις να την κοψεις.
    A head full of fears has no space for dreams.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    καθε μερα πρεπει να παιρνεις κρεατινη εφοσον τις περισσοτερες μερες γυμναζεσαι. ειτε κανεις βαρη ειτε παιζεις ποδοσφαιρο, αν παιρνεις καθε μερα θα δουλεψει καλυτερα. βοηθαει στην γραμμωση ωστε να μην χασεις δυναμη.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    11-12-16
    Posts
    2

    Default

    ευχαριστω για τις απαντησεις..για φόρτωση π λενε δεν θα κάνω πιστεύω δεν μου χρειάζεται.. θα την σπάσω στις μέρες π κανω βάρη 3 γρ πριν και 3γρ μετά..είμαι 85 κιλά..πόση ώρα πριν τα βάρη να παίρνω? τι μέρες που έχω προπονήσεις αεροβιο λέω να μην παίρνω καθόλου κρεατινη..πηγαίνω 3 4 φορές την βδομάδα για βάρη και 3 4 και για αερόβιο. Αυτό εννοο σπαστά δλδ μια μέρα να παίρνω την αλλη όχι.
    τα αμινοξέα θα τα παίρνω καθημερινά. δεν γίνεται δλδ μετά τα βάρη να τα χτυπαω όλα μαζί? καρδούλα πως μ προτείνεις?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρώτη Φορά Πρωτεϊνη
    By nikos_cisse in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 06-03-16, 10:50
  2. πρωτεινη και κρεατινη για πρωτη φορα!!!!!
    By thodwrhs in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 30-08-12, 08:46
  3. Πρώτη Φορά Γράμμωση - Help!
    By kit1 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-09, 06:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •