Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 91 to 120 of 142

Thread: Joanna's Log

  1. #91
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Μπράβο για την πρόοδο Ιωάννα!! <3
    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Μια χαρά το πας Ιωάννα... όσο θα βλέπεις βελτιώσεις θα έχεις μεγαλύτερο κίνητρο. Keep up the good work!!!!
    Ευχαριστώ!

    Quote Originally Posted by Eleni95 View Post
    Μπράβο κι από μένα Ιωάννα
    Σε μερικούς λειτουργεί αντίστροφα στο σπίτι τους πιάνει τεμπελιά.
    Κάνε αυτό δουλεύει σε σένα
    Το ξέρω και το καταλαβαίνω. Αλλά ταυτόχρονα αν όλα είναι διαθέσιμα στο σπίτι, δεν μπορούν να ισχύσουν δικαιολογίες για την ώρα και απόσταση (ή νέες δικαιολογίες σχετικά με τα υγειονομικα πρωτόκολλα των γυμναστηρίων)

  2. #92
    New Member
    Join Date
    04-07-20
    Posts
    27

    Default

    Σωστά τα λες! Από την άλλη πάλι όταν είσαι σπίτι μπορείς να βρεις πάλι δικαιολογίες να μην κάνεις. Δεν το λέω για σένα για μένα βαράει η κουδούνα

  3. #93
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by Eleni95 View Post
    Σωστά τα λες! Από την άλλη πάλι όταν είσαι σπίτι μπορείς να βρεις πάλι δικαιολογίες να μην κάνεις. Δεν το λέω για σένα για μένα βαράει η κουδούνα
    Αααα, ώστε είσαι απ'αυτοοοούς!

  4. #94
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Για όσους τυχόν ψάχνουν εξοπλισμό, μόλις είδα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα σε αρκετά πραγματάκια που είχαν εξαντληθεί εν μέσω καραντίνας

  5. #95
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by JoannaK94 View Post
    Για όσους τυχόν ψάχνουν εξοπλισμό, μόλις είδα ότι υπάρχει διαθεσιμότητα σε αρκετά πραγματάκια που είχαν εξαντληθεί εν μέσω καραντίνας
    Πήρες τελικά kettlebell? <3
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  6. #96
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Πήρες τελικά kettlebell? <3
    Είχα πάρει ενα 6kg , ήταν το μόνο που είχα βρει διαθέσιμο πριν δυο εβδομάδες περίπου.
    Τώρα αναμένω βιδωτους αλήτες, ισια μπάρα και δίσκους
    4 x 0,50 kg , 2x 1,25 , 2x 2,5 και 4x 5kg, για αρχή τουλάχιστον. Αν χρειαστεί τίποτα το συμπληρώνω.
    Σε καμία εβδομάδα (άνευ απροόπτου) θα τα εχω παραλάβει.

  7. #97
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by JoannaK94 View Post
    Είχα πάρει ενα 6kg , ήταν το μόνο που είχα βρει διαθέσιμο πριν δυο εβδομάδες περίπου.
    Τώρα αναμένω βιδωτους αλήτες, ισια μπάρα και δίσκους
    4 x 0,50 kg , 2x 1,25 , 2x 2,5 και 4x 5kg, για αρχή τουλάχιστον. Αν χρειαστεί τίποτα το συμπληρώνω.
    Σε καμία εβδομάδα (άνευ απροόπτου) θα τα εχω παραλάβει.
    Τέλεια μια χαρά!! <3

    Εγώ θέλω κι άλλους δίσκους, ένα ρακ για τους δίσκους, σκοινί και γωνία για τροχαλία και στραβόμπαρα!

    Και ορθοστάτες

    Και έναν πάγκο με κλίση..

    Και ένα πιο σκληρό λάστιχο...

    Και ένα ελλειπτικό...

    Και το βασικό, λεφτά
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  8. #98
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Τέλεια μια χαρά!! <3

    Εγώ θέλω κι άλλους δίσκους, ένα ρακ για τους δίσκους, σκοινί και γωνία για τροχαλία και στραβόμπαρα!

    Και ορθοστάτες

    Και έναν πάγκο με κλίση..

    Και ένα πιο σκληρό λάστιχο...

    Και ένα ελλειπτικό...

    Και το βασικό, λεφτά
    Αχαχα πες το ψέματα... Ας ξεκινήσουμε με το λάστιχο

  9. #99
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Επομένως...Περνάμε στην επόμενη φάση Επόμενος στόχος αγοράς, πάτωμα καουτσούκ για έξτρα προστασία στο δάπεδο και μεταγενέστερα, ορθοστάτες. Για την ώρα μπορώ να βολευτώ με αυτοσχέδιους.

    Βάρη.jpg
    Last edited by JoannaK94; 16-07-20 at 10:30.

  10. #100
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    μεγειες ! Η μπαρα λιγο θα σου γλιστραει γιατι ειναι λεια εκει που θα πιανεις. Αν αρχιζει να σε ενοχλει η λαβη, μια υγρή μαγνησία θα σε βολεψει.

  11. #101
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    μεγειες ! Η μπαρα λιγο θα σου γλιστραει γιατι ειναι λεια εκει που θα πιανεις. Αν αρχιζει να σε ενοχλει η λαβη, μια υγρή μαγνησία θα σε βολεψει.
    Ευχαριστώ για τη συμβουλή!

  12. #102
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Μεγειά τα new toys Ιωάννα! <3
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  13. #103
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Μεγια. Ποσό τα πηρες αν επιτρέπεται ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #104
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Μεγειά τα new toys Ιωάννα! <3
    Ευχαριστώ πολύ!

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Μεγια. Ποσό τα πηρες αν επιτρέπεται ;
    Όλα μαζί, δίσκοι, αλτήρες και μπάρα κόστισαν 106 ευρώ
    Last edited by JoannaK94; 16-07-20 at 11:26.

  15. #105
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Kαλη αρχη με τις προπονησεις με τα νεα σου καλουδια Ιωαννα!!
    αναμενω να δω το προγραμμα σου και τα αποτελεσματα :)


  16. #106
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by JoannaK94 View Post
    Ευχαριστώ πολύ!



    Όλα μαζί, δίσκοι, αλτήρες και μπάρα κόστισαν 106 ευρώ
    Μια χαρά . Καλή αρχή λοιπόν !!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #107
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Η αλήθεια είναι ότι έχω μήνες να γράψω στο log αλλά διαβάζω πολύ συχνά τα νεότερα σας. Πως είστε, τί μου κάνετε;; Χαιρετισμούς από την αλλοπαρμένη (εμένα δηλαδή).
    Λοιπόν, θα κάνω μία ανασκόπηση των τελευταίων μηνών. Εχω βολευτεί πολύ τον σπιτικό εξοπλισμό και νομίζω ότι αυτό μου έλειπε τόσο καιρό. Όντως, έχοντας τα ελεύθερα βάρη στο σπίτι δεν μπορώ να έχω δικαιολογίες και να πιστολιάσω τις προπονήσεις.
    Αλλά συνεχίζω να είμαι ανοργάνωτη το παραδέχομαι. Και στο πρόγραμμα που ακολουθώ, και στο θέμα της διατροφής, όπου εκεί δεν με βοηθάει και το πρόγραμμα εργασίας μου το οποίο είναι κυριολεκτικά απρόβλεπτο.
    Είχα ζητήσει συμβουλευτική για ένα διάστημα, και όντως όσο είχα συγκεκριμένο πλάνο και άτομο να "λογοδοτώ", με διευκόλυνε. Και διαπίστωσα και την πράξη τα αποτελέσματα της καθαρής, ζυγισμένης διατροφής ως προς την εικόνα του σώματος.
    Διέκοψα τη "συμβουλευτική" τον περασμένο μήνα γιατί είχα διάστρεμμα και το θεώρησα και μια καλή αφορμή να με δοκιμάσω να δω αν θα λύγιζα έχοντας την έξτρα δικαιολογία διαθέσιμη. Στα θετικά, δεν το έκανα, δούλευα το άνω μέρος του σώματος συν κοιλιακούς κ ραχιαίους.
    Απλά χωρίς συγκεκριμένη δομή προγράμματος (κακό, το ξέρω).
    Όπως και να έχει εγώ χαίρομαι που από την στιγμή που είπα πως θα ξεκινήσω, δεν το έχω διακόψει, ούτε έχω κυλίσει πίσω στις κακές διατροφικές μου συνήθειες.
    Ως προς την εικόνα του σώματος, νομίζω είμαι εμφανής η διαφορά πλέον, λέω να επισυνάψω και μία φωτογραφία να υπάρχει ως αρχείο. Δεν υπόσχομαι όμως ότι θα γράφω συχνά, το ξεχνάω μερικές φορές

    29112020.jpg

  18. #108
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Έλα ρε κορίτσι!!!1000 μπράβο! Συνέχισε έτσι !
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  19. #109
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mπράβο Ιωάννα! Κeep going!!

  20. #110
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Μπράβο Ιωάννα! Να συνεχίσεις έτσι! Μπράβο που κρατήθηκες και με το φαγητό αυτή την εποχή!
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  21. #111
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Καλημέρα Ιωάννα μου συνέχισε δυνατά,δώσε πόνο τα πας τέλεια!!Παρατήρησα οτι μετράς το κρέας ωμό,μην το κάνεις αυτό το κρέας χάνει περίπου το 1/3 του βάρους του μαγειρεμένο,να μέτρας μαγειρεμένο.Κ τα αυγά πολλά ρε παιδί μου,4 κ 5 κρόκοι την ημέρα + το λάδι,το γιαούρτι,το γάλα,το κρέας ειναι πάρα πολλά λιπαρά,νομίζω πως πρέπει να επαναπροσδιορίσεις τα μάκρος σου,δεν τα μετρας σωστα
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  22. #112
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Καλημέρα Ιωάννα μου συνέχισε δυνατά,δώσε πόνο τα πας τέλεια!!Παρατήρησα οτι μετράς το κρέας ωμό,μην το κάνεις αυτό το κρέας χάνει περίπου το 1/3 του βάρους του μαγειρεμένο,να μέτρας μαγειρεμένο.Κ τα αυγά πολλά ρε παιδί μου,4 κ 5 κρόκοι την ημέρα + το λάδι,το γιαούρτι,το γάλα,το κρέας ειναι πάρα πολλά λιπαρά,νομίζω πως πρέπει να επαναπροσδιορίσεις τα μάκρος σου,δεν τα μετρας σωστα
    Γιατί να μη μετράει το κρέας ώμο; Θεωρώ ότι είναι καλύτερα η ωμή ζύγιση γιατί πως θα βρεις τα σωστά μάκρος του μαγειρεμένου; Από μαγείρεμα σε μαγείρεμα διαφέρουν τα μάκρος γιατί άλλος ψήνει η βράζει περισσότερο η λιγότερο. Ενώ στο ωμο ξέρεις πως έχεις βάλει όσα γραμμάρια θες και δε σε νοιάζει ποσό θα μείνει αφού μαγειρευτεί.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #113
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Γιατί να μη μετράει το κρέας ώμο; Θεωρώ ότι είναι καλύτερα η ωμή ζύγιση γιατί πως θα βρεις τα σωστά μάκρος του μαγειρεμένου; Από μαγείρεμα σε μαγείρεμα διαφέρουν τα μάκρος γιατί άλλος ψήνει η βράζει περισσότερο η λιγότερο. Ενώ στο ωμο ξέρεις πως έχεις βάλει όσα γραμμάρια θες και δε σε νοιάζει ποσό θα μείνει αφού μαγειρευτεί.Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εχεις δίκιο σε αυτό που λες εν μέρη,ουτε κ όταν είναι ωμό ξέρεις ακριβώς τα μακροθρεπτικά του γιατί ακόμα κ αν πάρεις 2 διαφορετικά κομμάτια απο το ίδιο μέρος κρέατος δεν έχουν ακριβώς τις ίδιες πρωτείνες κ τα ίδια λιπαρά,αλλά αυτα είναι πολύ ψηλά γράμματα.Κ όταν λέω να το μετράει μαγειρεμένο είναι δεδομένο πως θα μετρήσει αλλιώς το βραστό απο το ψητό κτλ.Απλά απο τα νούμερα που βλέπω στα ποστ της αντιλαμβάνομαι οτι μετράει την πρωτείνη της λάθος,όπως κ τα λιπαρά της,γ αυτό κ της πρότεινα να επαναπροσδιορίσει τα μακρος της
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  24. #114
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Εχεις δίκιο σε αυτό που λες εν μέρη,ουτε κ όταν είναι ωμό ξέρεις ακριβώς τα μακροθρεπτικά του γιατί ακόμα κ αν πάρεις 2 διαφορετικά κομμάτια απο το ίδιο μέρος κρέατος δεν έχουν ακριβώς τις ίδιες πρωτείνες κ τα ίδια λιπαρά,αλλά αυτα είναι πολύ ψηλά γράμματα.Κ όταν λέω να το μετράει μαγειρεμένο είναι δεδομένο πως θα μετρήσει αλλιώς το βραστό απο το ψητό κτλ.Απλά απο τα νούμερα που βλέπω στα ποστ της αντιλαμβάνομαι οτι αν μετράει την πρωτείνη της λάθος,όπως κ τα λιπαρά της,γ αυτό κ της πρότεινα να επαναπροσδιορίσει τα μακρος της
    Δεν έχω δει τα νούμερα σε αυτό μπορεί να έχεις δίκιο. Λεω μόνο για τη μέθοδο ώμο - μαγειρεμένο : )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #115
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Δεν έχω δει τα νούμερα σε αυτό μπορεί να έχεις δίκιο. Λεω μόνο για τη μέθοδο ώμο - μαγειρεμένο : )Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μια χαρά τα λες,απλά νομίζω πως μετράει την πρωτείνη που θα έπαιρνε απο πχ 200 γρ μαγειρεμένο κρεας ενώ στην πραγματικότητα παίρνει πολύ λιγότερη αν το ζυγίζει ωμό,γ αυτό κ το σχολίασα,όπως κ τα λιπαρα,δεν μπορεί 5 κρόκοι +τα λιπαρά απο το κρέας,+ το γάλα,+το λάδι + το γιαούρτι να βγάζουν 40 η 45 γρ λιπαρά όσο μικρές ποσότητες κ αν καταναλώνει,μαθηματικά κ μόνο δεν βγαίνει
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  26. #116
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Η αλήθεια είναι ότι ωμό το ζύγιζα. Με προβλημάτισες, θα μελετήσω το θέμα στο forum να έχω μία καλύτερη εικόνα.
    Τους πολλούς κρόκους τους έκοψα χαχα. Νοστιμότατοι βέβαια, δεν αντιλέγω Πλέον μόνο ομελέτα με έναν κρόκο σε αντικολλητικό δίχως λάδι...
    Τα macros που αναγράφω στα προηγούμενα post ήταν copy paste από το My fitnesspal, επέλεγα εκεί πχ 100 gr στήθος κοτόπουλο και έτοιμη. Πλάκα θα έχει να αναφερόταν σε μαγειρεμένο τόσο καιρό

  27. #117
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Τις τελευταίες εβδομάδες έχω ορίσει 2 ημέρες που βγαίνω για τρέξιμο. Και για ευκαιρία λίγο να ξεσκάσω αλλά ταυτόχρονα γιατί θεωρώ ότι υστερώ στην καρδιοαναπνευστική μου αντοχή και πως χρειάζεται λίγη δουλίτσα.
    Η αλήθεια είναι ότι απολαμβάνω ιδιαίτερα την αίσθηση μετά το τέλος της άσκησης και ήδη βλέπω την διαφορά στις ανάσες μου. Ως συνεχόμενη απόσταση αντέχω 3 km με jogging αλλά τις τελευταίες 4 φορές επέλεξα να τα τρέξω με πιο γρήγορη ταχύτητα, σπαστά ως 1,5 km, διάλειμμα με περπάτημα και στη συνέχεια το υπόλοιπο 1,5 km .
    Το πιο γρήγορο τρέξιμο το βρίσκω πολύ πιο απολαυστικό από το jogging και έχω ως στόχο να ενοποιήσω την απόσταση κ να μην χρειάζομαι το ενδιάμεσο διάλειμμα σύντομα.
    Παρόλα αυτά, σίγουρα πρέπει να πάρω καινούργια παπούτσια για τρέξιμο για καλύτερο πάτημα και στήριξη αλλά δυστυχώς πρέπει να περιμένω να ανοίξουν τα μαγαζιά για να μπορέσω να δοκιμάσω και το πάτημα τους, δεν ρισκάρω κάτι τόσο σημαντικό με ηλεκτρονική ή click away αγορά.

  28. #118
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Μπράβο καλή επιτυχία στον στόχο σου.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  29. #119
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Όντως είναι ωραίο ξέσκασμα το τρέξιμο! Από ρούχα φοράς ισοθερμικά;

    Συμφωνώ για τα παπούτσια εκτός αν πάρεις μοντέλο και μάρκα που έχεις δοκιμάσει στο παρελθόν και ξέρεις ότι σου ταιριάζει γάντι.
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  30. #120
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Μπράβο καλή επιτυχία στον στόχο σου.
    Ευχαριστώ!

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Όντως είναι ωραίο ξέσκασμα το τρέξιμο! Από ρούχα φοράς ισοθερμικά;

    Συμφωνώ για τα παπούτσια εκτός αν πάρεις μοντέλο και μάρκα που έχεις δοκιμάσει στο παρελθόν και ξέρεις ότι σου ταιριάζει γάντι.
    Είναι τέλειο, απορώ πώς το απέφευγα τόσο καιρό...
    Φοράω ισοθερμικό μόνο στο πάνω μέρος του σώματος και περιμένω παράδοση δέματος με ισοθερμικό κολάν (η οποία παραγγελία έγινε στις...27/11 ) Τώρα που ο καιρός θα αρχίσει να κρυώνει όλο και περισσότερο, είναι απαραίτητα


 
Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •