Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Default Λιποδιαλύτες και Επιλογή

    Καλησπέρα παιδια θελω να παρω αυτην την εβδομαδα εναν λιποδιαλυτη θα ειναι η πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω θελω κατι σε καψουλες με οσο το δυνατον λιγοτερη καφεινη...Εχω ελλειψη ενζυμου δεν νομιζω να επηρεαζει η να μην μπορω να παρω!!!Τι μου προτινετε!?Σε φυσιολογικες τιμες σκοπευω να δωσω μεχρι 30?

  2. #2
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Γιαννης Βαιος View Post
    Καλησπέρα παιδια θελω να παρω αυτην την εβδομαδα εναν λιποδιαλυτη θα ειναι η πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω θελω κατι σε καψουλες με οσο το δυνατον λιγοτερη καφεινη...Εχω ελλειψη ενζυμου δεν νομιζω να επηρεαζει η να μην μπορω να παρω!!!Τι μου προτινετε!?Σε φυσιολογικες τιμες σκοπευω να δωσω μεχρι 30?
    Καλησπερα φιλε μου,

    1)ακολουθεις σωστο προγραμα προπονησης?
    2) ακουλουθεις σωστο προγραμα διατροφης ( μετρας μακρος κτλπ) ?
    3) ασχολησε καιρο με αυτα τα 2 πολυ καιρο και επιασες ταβανι ?

    αν οχι τοτε οποισδηποτε λιποδιαλιτης ειναι εντελος αχρηστος.

  3. #3

    Default

    Ασχολουμε με τον αθλητισμο πολλα χρονι...Φετος ασχολουμαι εντατικα με το γυμναστηριο με σωστο προγραμμα...Απο διατροφη ακολουθαω το bmr μου τρωγοντας 3.150 θερμιδες την ημερα...30% πρωτεινη 50% υδατανθρακα 20% λιπαρα...Θελω να σταματησω για λιγο καιρο πρωτεινη καθως περνω 5 μηνες καθημερινα...σκεφτομαι αποτοξινωση κανα μηνα...Μονο απο τις τροφες μου οτι τρωω καθως θα σταματησω και το γυμναστηριο για κανα μηνα λογο τραυματισμου...Θα πηγαινω για αεροβια και δειλληματικη πριν το πρωινο μου με το που ξυπναω για κανα μηνα...Αυτη θα ειναι η προπονηση μου μαζι με την διατροφη την οποια θα αλλαξω λιγο θα τρωω 30% πρωτεινη 25% λιπαρα 45 % υδατανθρακα...

  4. #4
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Γιαννης Βαιος View Post
    Ασχολουμε με τον αθλητισμο πολλα χρονι...Φετος ασχολουμαι εντατικα με το γυμναστηριο με σωστο προγραμμα...Απο διατροφη ακολουθαω το bmr μου τρωγοντας 3.150 θερμιδες την ημερα...30% πρωτεινη 50% υδατανθρακα 20% λιπαρα...Θελω να σταματησω για λιγο καιρο πρωτεινη καθως περνω 5 μηνες καθημερινα...σκεφτομαι αποτοξινωση κανα μηνα...Μονο απο τις τροφες μου οτι τρωω καθως θα σταματησω και το γυμναστηριο για κανα μηνα λογο τραυματισμου...Θα πηγαινω για αεροβια και δειλληματικη πριν το πρωινο μου με το που ξυπναω για κανα μηνα...Αυτη θα ειναι η προπονηση μου μαζι με την διατροφη την οποια θα αλλαξω λιγο θα τρωω 30% πρωτεινη 25% λιπαρα 45 % υδατανθρακα...
    Ξεκινα υποθερμιδικη διατροφη με 40/30/30 ή 40/40/20 , μην σταματησεις την πρωτεινη δεν χρειαζεται δεν ειναι κατι που χρειαζεται αποτοξινωση.
    Γραψε μου λιγο τι ακριβως τρως στην διαρκεια της ημερας και βαλε μια φωτογραφια αν θελεις να δουμε σε τι επιπεδο εισαι.

  5. #5

    Default

    Δεν τρωω κατι συγκεκριμενο προσπαθω να συμπληρωνω πρωτεινη υδατανθρακα και λιπαρα...τους περισσοτερους υδατανθρακες τους περνω απο φυτικες ινες αμυλο και λιγα σακχαρα την πρωτεινη απο τα σκουπ της βραστες γαλοπουλες τα αυγα και light γκουντα με 0.2 υδατανθρακα και 5.4 πρωτεινη ανα κομματι...τρωω κρεας οποτε μπορω...Αρκετα συκωτια πουλιων...Θα αναιβασω αυριο φωτογραφια...Παιζω ποδοσφαιρο και τα ποδια μου ειναι σε πολυ καλο επιπδο η κοιλιακη μου χωρα και γενικα τα πανω ακρα δεν ειναι τοσο δυνατα η γραμμωμενα οσο τα ποδια μου...δυσκολευομαι ηδη να συμπληρωνω τα 30% των θερμιδων μου σε πρωτεινη...Να περνω παραπανω σκουπ;
    Αμα κανω υποθερμιδικη χωρις γυμναστηριο με αεροβια θα δω πιστευεις καλητερα αποτελεσματα;

  6. #6
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Γιαννης Βαιος View Post
    Δεν τρωω κατι συγκεκριμενο προσπαθω να συμπληρωνω πρωτεινη υδατανθρακα και λιπαρα...τους περισσοτερους υδατανθρακες τους περνω απο φυτικες ινες αμυλο και λιγα σακχαρα την πρωτεινη απο τα σκουπ της βραστες γαλοπουλες τα αυγα και light γκουντα με 0.2 υδατανθρακα και 5.4 πρωτεινη ανα κομματι...τρωω κρεας οποτε μπορω...Αρκετα συκωτια πουλιων...Θα αναιβασω αυριο φωτογραφια...Παιζω ποδοσφαιρο και τα ποδια μου ειναι σε πολυ καλο επιπδο η κοιλιακη μου χωρα και γενικα τα πανω ακρα δεν ειναι τοσο δυνατα η γραμμωμενα οσο τα ποδια μου...δυσκολευομαι ηδη να συμπληρωνω τα 30% των θερμιδων μου σε πρωτεινη...Να περνω παραπανω σκουπ;
    Αμα κανω υποθερμιδικη χωρις γυμναστηριο με αεροβια θα δω πιστευεις καλητερα αποτελεσματα;
    Σε υποθερμιδικη διαιτα παντα μα παντα βαζουμε περισσοτερη πρωτεινη με σκοπο να κρατησουμε οσο περισσοτερη μυϊκη μαζα μπορεσουμε τωρα καλο θα ηταν να καθαρισεις την διατροφη σου και οχι να πετας λεφτα σε λιποδιαλιτες δηλαδη μια ευκολη και φτηνη διατροφη θα ηταν καπως ετσι
    Whey+βρωμη+φρουτο
    γιαουρρτι+φυστικοβουτυρο
    απαχο κρεας + ρυζι +σαλατα +ελαιολαδο
    απαχο κρεας + ρυζι +σαλατα +ελαιολαδο
    γιαουρτι + φυστικοβουτυρο

    ή ακομα καλυτερα

    αυγα + λαχανικα + ξυροι καρποι
    πρωτεινη ή γιαουρτι + φρουτο + ξυροι καρποι
    φιλετο κοτπουλο ή ψαρι + ρυζι +σαλατα +ελαιολαδο
    whey μετα την προπονηση
    φιλετο κοτοπουλο + ρυζι
    σολομο ή μοσχαρι+σαλατα+ελαιολαδο

    ολα αυτα βεβαια σε μακρος 40/40/20 ή 40/30/30 εγω προσωπικα σε διαιτα προτιμω το 40/30/30 ή ακομα καλυτερα macros cycle.

  7. #7

    Default

    Ετσι να διαμορφώνω τα 5 γευματά της ημερας;
    Οταν λες 40/30/30 εννοεις πρωτεινη/υδατανθρακα/λιπη;
    Θες να σε κανω φιλο στο φβ να με εξηγησεις καποια πραγματα;ευχαριστω για τον χρονο σου
    Last edited by Γιαννης Βαιος; 02-04-17 at 21:47.

  8. #8
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Ναι και ναι :P

    αν παιρνεις χυμα ρυζι , Myprtotein whey , κρεας απο κανενα παραγωγο ή macro η διατρφοφη βγανει υπερβολικα φτηνη.

  9. #9

    Default

    Μπορεις να μ πεις τι να τρωω ξερω γω σε 5 γευματα την ημερα πριν και μετα την προπονηση στο περιπου οποτε μετα να τα φτιαξω στις θερμιδες μου!Εχω σκοπο αν ειναι να κανω υποθερμιδικη να κανω για 3 βδομαδες πιστευω αρκουν...
    Last edited by Γιαννης Βαιος; 02-04-17 at 21:53.

  10. #10
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Γιαννης Βαιος View Post
    Μπορεις να μ πεις τι να τρωω ξερω γω σε 5 γευματα την ημερα πριν και μετα την προπονηση στο περιπου οποτε μετα να τα φτιαξω στις θερμιδες μου!Εχω σκοπο αν ειναι να κανω υποθερμιδικη να κανω για 3 βδομαδες πιστευω αρκουν...
    σου ειπα φιλε μου...

    τα γευματα πριν και μετα την προπονηση ειναι αυτα με το κρεας +ρυζι.

  11. #11

    Default

    Κομπλε θα ακολουθησω το παραπανω αυτην την βδομαδα θα ετοιμαστω οικονομικα και απο την αλλη βδομαδα ξεκιναω υποθερμιδικη 40/30/30!!!Να σε ρωτησω στο μαρκτ εχει καλες τιμες;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Λιποδιαλύτες!!!
    By Tigergirl in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 25-07-14, 22:42
  2. Επιλογή τροφών και επιλογή ώρας κατανάλωσης
    By technics in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 31-05-13, 13:04
  3. Λιποδιαλύτες!
    By Kikler88 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 15-02-11, 20:44
  4. λιποδιαλυτες
    By elefterios in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 01-03-08, 01:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •