Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-04-17
    Posts
    4

    Wink Μείωση μέγιστου βάρους

    Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Σε 2 μήνες και κάτι παντρεύομαι και θέλω να χάσω κιλά, αλλά να αποκτήσω και γράμμωση. Να προσθέσω πως πάντα ήμουν, σχετικά, γυμνασμένος, σαν αθλητής του tae-kwon-do. Η ηλικία μου ειναι 29 ετών, το βάρος μου είναι 108 κιλά, ύψος 1,78-1,79. Στα κιλά που ήμουν καλά, έως τα 26 μου, ήταν 80-85 (είχα βάλει βάρος λόγω αύξησης μυικής μάζας) και το καλό με το σώμα μου, είναι ότι δεν έχω κρεμάσει. Το ερώτημά μου. Ποιό είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω μέχρι αρχές Ιουνίου, πάντα βάση διατροφής και γυμναστικής, για να χάσω το μέγιστο βάρος που μπορώ και να κάνω γράμμωση. Γι αρχή άρχισα να ψιλοπροσέχω την ποσότητα και τις ώρες φαγητού και ξεκίνησα γυμναστήριο, κυρίως για διάδρομο 20-30 λεπτά, 3 φορές την εβδομάδα. Ό,τι άλλα στοιχεία, επεξηγήσεις ή πληροφορίες χρειάζονται ρωτήστε με να σας απαντήσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

  2. #2

    Default

    καλημέρα φίλε! αρχικά η ώρα η καλή! από κει και πέρα. μέσα σε 2 μήνες η αλήθεια είναι ότι δεν γίνεται να δεις τρελές αλλαγές ούτε με την πιο σκληρή προπόνηση και διατροφη! παρόλα αυτά μην σε παίρνει από κατω! οργάνωσε μια διατροφή υποθερμιδικη στα μέτρα σου και ξεκίνησε τις αερόβιες! 40' 4 φορές την εβδομάδα είναι καλά! και βάλε και τα βάρη στην ζωή σου! το καλό με σενα είναι ότι ήσουν αθλητής όπως λες άρα το σώμα δεν ξεχνάει και θα χάσεις κιλά πιο γρήγορα. μπες στο φόρουμ και διάβασε τα πάντα από άποψη διατροφής και φτιάξε μόνος σου την διατροφή σου! δόξα τον Θεό υπάρχει πολύ πράγμα εδώ και τα παιδιά έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά.

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες Γιάννη!
    Η ώρα η καλή!!!

    108 κιλά είναι λίγο άκυρο να μιλάμε για γράμμωση μέσα σε 2 μήνες. Έπρεπε να ξεκινήσεις αρκετά νωρίτερα!! Γρήγορο και σωστό δεν συμβαδίζουν. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ξεκινήσεις με μια οργανωμένη διατροφή, να κάνεις γυμνστική με βάρη 4-5 φορές την εβδομάδα και αερόβια 4-5 φορές 40-45 λεπτά.
    Και μια συμβουλή - Συνέχισέ το και μετά τον γάμο! Κάντο τρόπο ζωής για να έχεις υγεία και ένα όμορφο σώμα να σε χαίρεται η γυναίκα σου

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-04-17
    Posts
    4

    Default

    Καλημέρα και σας ευχαριστώ πολύ!! Όντως το σώμα δεν ξεχνάει και χάνω πιο εύκολα και γρήγορα. Πρόγραμμα για γράμμωση εννοούσα για όσο συνεχίσω και μετά το γάμο, εννοείται! Δεν θα ξαναφεθώ χωρίς γυμναστική. Βάρη άρχισα πάλι να κάνω, σταδιακά αυξάνω τα κιλά. Διατροφή θα δω τώρα, αλλά δεν έψαξα ακόμα εδώ στο forum, κι ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω πρωτεϊνική διατροφή ή αν δεν γίνεται λόγω των κιλών μου.

  5. #5

    Default

    Καλημέρα! η πρωτεινη είναι απαραίτητη σε όποια φάση και αν βρισκόμαστε φίλε μου για το χτησιμο των μυών μας! 1,5-2 γραμμάρια πρωτεινη για κάθε κιλό του σωματικού σου βάρους είναι μια χαρά!

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-04-17
    Posts
    4

    Default

    Α ωραία! Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ή να κάνω;

  7. #7

    Default

    ένα διάβασμα καλό στα άρθρα του forum θα σου λύσουν και την παραμικρή απορία!

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-04-17
    Posts
    4

    Default

    Τέλεια!! Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!

  9. #9

    Default

    να είσαι καλά

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μείωση Βάρους & Γράμμωση
    By Mariah in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 9
    Last Post: 26-09-16, 20:45
  2. Γρήγορη Μείωση Βάρους
    By alexisxristidis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 21-07-15, 12:38
  3. Προγραμμα διατροφης-προπονησης για μειωση βαρους
    By Allroot in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 07-06-13, 13:17
  4. Μείωση Βάρους Σε Σύντομο Διάστημα
    By leuteris19 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 12-05-13, 21:33
  5. Απώλεια Βάρους - Μείωση Λίπους
    By ritaki3012 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 14
    Last Post: 20-05-10, 18:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •