Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 74 of 74
  1. #61
    Junior Bodybuilder Smiath's Avatar
    Join Date
    25-03-17
    Posts
    215

    Default

    Φέτα τσουρέκι με άσπρη σοκολάτα και καραμέλα - τσεκ
    πανσέτες - τσεκ
    3 κομμάτια καρυδόπιτα - τσεκ
    μια φέτα ρολό κιμά - τσεκ
    μακαρονάδα με μανιτάρια - τσεκ
    1 πιάτο τηγανητές πατάτες - τσεκ
    1 κομμάτι τσουρεκογλυκό ψυγείου σιροπιασμένο - τσεκ


    Δε νομίζω πως έμεινε κάτι άλλο, αλλιώς θα το είχα φάει. Καλή χώνεψη σε όλους!

  2. #62

    Default

    τα έφαγα όλα.. και σήμερα... τελος οι διακοπές. πάμε στα δικά μας

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #63

    Default

    παιδιά επειδή κάνουμε συζήτηση σε αυτό το thread θα ήθελα να ρωτήσω πληροφοριακά κάτι σχετικά με αυτό το θέμα. μέσα σε 3 μέρες έφαγα πάνω από 25000 θερμίδες (τι ήθελα και το είπα, τώρα καήκαμε θα με κυνηγανε ) και δεν έχω βάλει γραμμάριο. θα το επιβεβαιώσω και σε 1 βδομάδα αλλά το λέω γτ στις διακοπές των Χριστουγέννων τα ίδια έγιναν. μόνο βάζω λίγο λίπος σε γλουτους και κοιλιά που το χάνω μέσα σε 15-20 μέρες. αυτό συμβαίνει λόγω ηλικίας και μεταβολισμου;

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #64
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-06-16
    Posts
    123

    Default

    Quote Originally Posted by fitnesslife View Post
    παιδιά επειδή κάνουμε συζήτηση σε αυτό το thread θα ήθελα να ρωτήσω πληροφοριακά κάτι σχετικά με αυτό το θέμα. μέσα σε 3 μέρες έφαγα πάνω από 25000 θερμίδες (τι ήθελα και το είπα, τώρα καήκαμε θα με κυνηγανε ) και δεν έχω βάλει γραμμάριο. θα το επιβεβαιώσω και σε 1 βδομάδα αλλά το λέω γτ στις διακοπές των Χριστουγέννων τα ίδια έγιναν. μόνο βάζω λίγο λίπος σε γλουτους και κοιλιά που το χάνω μέσα σε 15-20 μέρες. αυτό συμβαίνει λόγω ηλικίας και μεταβολισμου;

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Χρόνια πολλά! Κυρίως λόγω μεταβολισμου θεωρω γιατί και εγώ μικρός είμαι σε ηλικία αλλά αν τα φάω όλα αυτά θα γίνω χειρότερα από ότι είμαι τώρα χαχα :))

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by panos798 View Post
    Χρόνια πολλά! Κυρίως λόγω μεταβολισμου θεωρω γιατί και εγώ μικρός είμαι σε ηλικία αλλά αν τα φάω όλα αυτά θα γίνω χειρότερα από ότι είμαι τώρα χαχα :))
    χρόνια πολλά! η αλήθεια είναι μεταξύ μας ότι το ξεφτιλισα αλλά δεν το παραδέχομαι στην ομάδα να μην τα ακούσω... χαχαχαχ! αύριο με το καλό να ανοίξει και το gym....

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #66
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Χαχα μια χαρά σε βρίσκω!
    Εφόσον δεν παίρνεις λίπος, έχεις σκεφτεί να ακολουθήσεις μια διατροφή με απίστευτα πολλές θερμίδες, μήπως σου δώσει παραπάνω μυικά;

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Χαχα μια χαρά σε βρίσκω!
    Εφόσον δεν παίρνεις λίπος, έχεις σκεφτεί να ακολουθήσεις μια διατροφή με απίστευτα πολλές θερμίδες, μήπως σου δώσει παραπάνω μυικά;
    έχω φτάσει μέχρι και τις 4000 θερμίδες περίπου ημερησίως.. φυσικά οι μύες δεν μπαίνουν σε 1 βδομάδα η ένα μήνα. αργά και σταθερά. το λίπος μου αν επιμένω σε αυξημένες θερμίδες και βέβαια ανάλογα και την προπονηση που κάνω και την αερόβια που έχω μπορεί να ανέβει λίγο.... το λίπος μου δεν ανεβαίνει και ας έχω φάει απίστευτα πολύ 3 μέρες τώρα γτ κινούμαι υποθερμιδικα 1 βδομάδα πριν και άλλη μια μετά και γενικά τώρα ξεκινάω μια ισοθερμιδικη διατροφή και σιγά σιγά θα πέφτω στο 5% υποθερμιδικα κλπ. γενικά το σώμα μου έχει το καλό ότι ακούει σχετικά γρήγορα σε διατροφες γραμμωσης και με σωστή διατροφή και άσκηση μπορώ σε περίοδο γραμμωσης και αυτό επιδιώκω να πετύχω μείον 2-3% λίπος σε 60-70 μέρες.

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #68
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Αφού στεγνώνεις τόσο εύκολα, γιατί δε βάζεις λίγο παραπάνω κρέας επάνω σου και μετά να γραμώσεις;

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Αφού στεγνώνεις τόσο εύκολα, γιατί δε βάζεις λίγο παραπάνω κρέας επάνω σου και μετά να γραμώσεις;
    έχω βάλει κρέας... βέβαια αν συνεχίσω να βάζω κιαλλο δεν θα ήταν άσχημο αλλά δεν μπορώ λίγο κουράστηκα γτ όπως σου είπα ίσως ευκολότερα στεγνωνω πάρα βάζω κρέας και λιπος.... σε 10 μήνες έχω βάλει 4-5 κιλά καθαρό κρέας χωρίς λίπος..
    θέλω να κάνω ένα διάλειμμα και να κινηθώ ισοθερμιδικα με βλέψεις για ελαφρά υποθερμιδικα σιγά σιγά και από σεπτεμβρη ξανά στην ίδια δουλειά να αυξησω πάλι θερμίδες καθαρες

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #70
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Επειδή είσαι μικρός, έχεις τεράστια περιθώρια εξέλιξης, μη βιαστείς να ρίξεις το λίπος σου στο 5%,δε σου χρειάζεται ακόμα. Δεν προσπαθώ να σε συμβουλεύσω, φαίνεται πως ξέρεις τι κάνεις, απλά σου λέω τη γνώμη μου. :)

  11. #71

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Επειδή είσαι μικρός, έχεις τεράστια περιθώρια εξέλιξης, μη βιαστείς να ρίξεις το λίπος σου στο 5%,δε σου χρειάζεται ακόμα. Δεν προσπαθώ να σε συμβουλεύσω, φαίνεται πως ξέρεις τι κάνεις, απλά σου λέω τη γνώμη μου. :)
    όταν μίλησα για 5% εννοούσα να κινηθώ υποθερμιδικα και να ξεκινήσω με ένα έλλειμμα θερμιδικο 5% γιατί δεν μου χρειάζεται γρήγορη απώλεια βάρους η λίπους... 66 κιλά είμαι 171 ύψος 14%... σιγά σιγά δεν βιάζομαι... νταξει δεν ξέρω πολλά απλά ξέρω με ασφάλεια τι κάνω... ολα καλα!!!

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #72

    Default

    Λοιπόν. μετά από όλη αυτήν την "ξεκουραση" με ότι αυτό συνεπάγεται, οι μπαταρίες γέμισαν στο 100%. προσωπικά ανυπομονώ με πολύ μεγάλη χαρά να δουλέψω στο 100% μου και να βγάλω ένα καλό αποτέλεσμα για τους στόχους που έχω μέχρι το καλοκαίρι. ανυπομονώ να επανέλθω δυναμικά από αύριο και αυτό και μόνο αποδεικνύει πως καλά τα φαγητά και τα γλυκά αλλά το χόμπι παραμένει χόμπι και τρόπος ζωής μάλιστα! καλό βράδυ σε όλους!

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #73
    New Member
    Join Date
    16-04-17
    Posts
    42

    Default

    Έτσι όπως τα λες. Φάγαμε το ευχαριστηθήκαμε και τώρα πίσω σε διατροφή και γυμναστική. Όλα χρειάζονται. Άντε γιατί το καλοκαιράκι έφτασε. Και του χρόνου!

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by Amalia87 View Post
    Έτσι όπως τα λες. Φάγαμε το ευχαριστηθήκαμε και τώρα πίσω σε διατροφή και γυμναστική. Όλα χρειάζονται. Άντε γιατί το καλοκαιράκι έφτασε. Και του χρόνου!
    να κάνω μια διόρθωση όσον αφορά το "φάγαμε το ευχαριστηθηκαμε" τουλάχιστον στην περίπτωση μου; μου επιτρέπεις;
    ***ξεκοιλιαστηκαμε, και χορτασαμε γλυκο και το ζαχαρο ανέβηκε τόσο ώστε να ξαναθελουμε να φάμε γλυκο σε κάνα χρόνο... χαχαχα... και μετά από αυτό που έζησα είναι απορία άξιων το πως κατάφερα και το σώμα μου θολωσε στις λεπτομέρειες... χαχαχα όχι νταξει είναι λογικό πιστεύω... τώρα τα κεφάλια μέσα και δουλίτσα... λίγο έμεινε.... σε 3 μήνες πάλι διακοπές θα κάνουμε και μάλιστα τώρα με τις ζέστες θα κόψουμε όλοι λίγο πολύ περισσότερο!

    Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cheat Meals
    By BabisKor in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 28
    Last Post: 29-01-17, 20:57
  2. Βοήθεια Με Cheat Meals
    By MariakO in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 24
    Last Post: 01-10-15, 17:49
  3. Απορίες Σχετικά Με Τα Cheat Meals
    By guest250 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 28-10-13, 12:41
  4. Cheat Meals
    By chrys_a in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 06-12-12, 05:42
  5. Cheat Meals
    By Pavlakos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 17-05-11, 19:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •