Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Default Βοηθεια στον σχεδιασμο ογκου - γραμμωσης

    Θελω να κανω για 2 μηνες διατροφη ογκου, για να παρω ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ καθαρα κιλα.
    Θα προσθεσω 300 θερμιδες παραπανω απο τις θερμιδες συντηρησης και θα ριξω λιγο τον χρονο του αερόβιου.

    Μετα θα ακολουθησω 2 μηνες διατροφη γραμμωσης με 300 θερμιδες κατω απο τις θερμιδες συντηρησης και θα αυξησω σταδιακα την αεροβια σε καθημερινη βαση.

    Ξερω οτι η διατροφη ειναι το Α και το Ω και στον ογκο κ στην γραμμωση

    Απο συμπληρωματα τωρα εχω στο ντουλαπι για να βοηθησουν την προσπαθεια μου:
    2 κουτια Erase pro+
    2 κουτια Alphamine
    2 κουτια Nolvadren-XT
    2 κουτια yohimbine hcl
    1 κουτι DAA (myprotein)

    ψαχνω να παρω και Alpha Core αλλα δεν βρισκω.

    Λεω να κανω το εξης...
    Στους 2 μηνες της διατροφης ογκου να παρω το Daa μαζι με Nolvadren-XT αν βρω το Alpha Core θα παρω αυτο αντι του DAA
    Στους 2 μηνες της διατροφης γραμμωσης να παρω Alphamine + Erase pro+ μαζι με yohimbine hcl

    Ειναι σωστο το σχεδιο που εχω σκεφτει?
    Καποια αλλη προταση?
    Last edited by KOSTASKARAS; 14-04-17 at 13:27.

  2. #2
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Καθαρα κιλά σε 2 μηνες δεν θα καταφερεις να βαλεις. Είναι τοσο μικρο το διαστημα που δεν προλαβαινεις ακόμη κι αν η διατροφή σου είναι άψογη. Απο κει και περα εσυ εχεις μια γνωμη του τι θες να κανεις. Είσαι σίγουρος ότι η υπερθερμιδικη προσληψη ειναι από σωστες τροφες και σωστούς συνδυασμους τροφών? Επίσης παίζει ρολο σε τι σταδιο βρισκεσαι αυτη τη στιγμη σωματικα. Τα συμπληρωματα ειναι το δευτερευον κομματι. Τι διατροφη κανεις ειναι το θεμα για να τα ενταξεις ολα αυτα και να αποδωσουν. Σαν συμπληρωματα ασφαλώς θα βοηθησουν αλλά δε θα προλαβουν να σε βοηθησουν σ αυτο το χρονικο διαστημα οπως φανταζεσαι. Βγάλε ενα μακροπροθεσμο πλανο για να πετυχεις, οσο για το κομματι της παραλιας που καλως η κακως, ειτε το παραδεχομαστε ειτε οχι, μας ενδιαφερει σχεδον σχεδον ολους μηπως θα σε βοηθουσε να μας βαλεις και καμια φωτο να σου πουμε κι εμεις τι θα καναμε στη θεση σου ως πιο εμπειροι? Μπορει αυτο που θα σου πουμε να σου αρεσει περισσοτερο. Το βασικο ειναι να μας πεις τα stats σου, υψος βαρος ηλικια κι επειτα να μας βαλεις μια φωτο να σε δουμε και αν θες να μας βαλεις και μια φωτο απο ενα σωμα που θες να αποκτησεις κι εμεις να σε βοηθησουμε λεγοντας σου το πως θα γινει αυτο.
    Last edited by afthartos; 14-04-17 at 15:37.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  3. #3
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Τωρα θα μ πεις τι ξερεις εσυ ετσι που εισαι στο αβαταρ. Απλο...ΤΙΠΟΤΑ. Αλλα ε, μια γνωμη θα στην πω
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  4. #4

    Default

    Φωτο δεν θελω να βαλω. Εχω αρκετα τατου κ δεν θελω να αναγνωριστω.
    ΕΙμαι 40 χρονων με 5-6 χρονια γυμναστηριο. Ειμαι τωρα 81 κιλα με 1,82 υψος και περιπου 13-14% λιπος.
    Ειναι σε καλη κατασταση το σωμα μου. Οι πανω κοιλιακοι φαινονται τωρα. Θελω νομιζω λιγο ογκο παραπανω αλλα το θεμα ειναι οτι οταν ανεβαινω στα κιλα (αν φτασω δηλαδη στα 86 για παραδειγμα) λιπωνω αρκετα στο κατω μερος της κοιλια και δεν μου αρεσει.

    Παντα κανω αυστηρη - πολυ αυστηρη διατροφη και καθαρη και cheat σχεδον μια φορα στις 20 ημερες- Ξερω να μετραω θερμιδες.

    Ξερω οτι δεν μπορω να βαλω πολλα μυικα κιλα σε 2 μηνες. Θελω 2-3 ΟΣΟ το δυνατον καθαρα κιλα να βαλω σε 2 μηνες.

    Οπως εχω γραψει κ στο αρχικο μου ποστ....
    Ξερω οτι η διατροφη ειναι το Α και το Ω και στον ογκο κ στην γραμμωση και οτι τα συμπληρωματα ειναι για να βοηθησουν την προσπαθεια μου

    Ο συνδιασμος των συμπληρωματων ειναι καλος?
    Τι να αλλαξω?

  5. #5
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Κατανοητο για τις φωτο, παμε παρακατω. Εγω θα τα εβαζα τα συμπληρωματα, αλλωστε εκτος απ το nolvadren τα εχω δοκιμασει απλα να ξερεις οτι 3 καθαρα κιλα δεν τα βαζεις ουτε με χημικη υποστηριξη σε 2 μηνες. Καθαρα κιλα μιλαμε, μην παρεξηγηθω. Απλα το θεμα ειναι να εισαι βεβαιος οτι δε θα εχεις θεμα με καποιο απ αυτα. Γι αυτο αν τα βαζεις πρωτη φορα αυτα και τα βαλεις ολα μαζι μπορει να μην μπορεις να τα αξιολογησεις καλα. Να ξερεις δηλαδη τι σε πιανει κι αν σε πειραζει κατι απ αυτα. Εχω φιλο ας πουμε που δεν μπορει ουτε να ακουμπησει yohimbine πχ.. Ειναι μια χαρα οργανισμος, μοσχαρι που λεμε, μεσα σε ενα καρο αγωγες αλλα yohimbine μολις βαλει τον κοβει κρυος ιδρωτας. Εγω μαλιστα εχω κανει και υπερδοσολογιες στα περισσοτερα αλλα θεωρω οτι η συνιστωμενες δοδολογιες ειναι αρκετες για εναν οργανισμο κοινο, εκτος αν εισαι σε αγωγη χρονια οποτε μην περιμενεις ευκολα να σε πιασουν οι minimum δοσεις απο συμπληρωματα τετοιου ειδους,γενικα παντως να ξερεις οτι τα συμπληρωματα δεν ειναι κατι ανεξαρτητο απο τη διατροφη. Αν ας πουμε εσυ πριν την προπονηση βαρας καφεδες, τσαγακια κλπ τοτε μη βαλεις και διεγερτικο πριν την προπονηση γιατι θα παθεις καμια αρρυθμία ή θα χάνεις αναπνοές. Γι αυτο στο λεω. Επισης να ξερεις οτι η τεστοστερονη μετα τα 30 σ εμας τους ανδρες αρχιζει να παιρνει την κατιουσα οποτε καλο θα ειναι να εστιαζεις σε τροφες και συμπληρωματα που την ανεβαζουν. Δοκιμασε τα παντως και πες μας κι εμας τι παρατηρεις. Γνωμη μου. Εγω βεβαια μπορει και να μη φημιζομαι για τη λιτοτητα στα συμπληρωματα, ειχα εκτος των αλλων δασκαλο και τον megageo και οσοι ειναι χρονια εδω ξερουν για τι πραγμα μιλαω. Αρκετη γνωση πηρα, πολλες εμπειριες σε συμπληρωματα, και μαλιστα με υπερδοσολογιες σε πολλα κλπ κλπ.

    ΥΓ Λοιπον, εσυ δε θες να αναγνωριστεις ε? Χμμμ... KOSTAS KARAS και με πολλα τατουαζ. Κατσε να σε ψαξω. χαχα πλακα κανω.
    Last edited by afthartos; 14-04-17 at 16:58.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  6. #6

    Default

    Και γιατι δεν κανεις απλα ισοθερμιδικη διατροφη για 4 μηνες?
    Life is to short to be small

  7. #7

    Default

    yohimbine ειχα ξαναπαρει πέρυσι και βοήθησε οπως κ erase pro+ εχω ξαναπαρει.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by THEOOURGIOS View Post
    Και γιατι δεν κανεις απλα ισοθερμιδικη διατροφη για 4 μηνες?
    Νομιζω ειναι καλη ιδεα αυτο.
    Απο συμπληρωματα πως να τα παω?

  9. #9
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Ελα ντε, γιατι δεν παιζεις ισοθερμιδικα..καλα λεει ο φιλος παραπανω..εγω προσωπικα αυτο θα εκανα, αντε αν εβαζα 300-400 θερμιδες παραπανω να κοιταζα να εστιασω στους συνδυασμους τροφων ωστε να κραταω σε συνδυασμο με την αεροβια χαμηλα το λιπος μου. Η γραμμωση δε θα ηταν ο πρωτος μου στοχος. Αν σε ενδιαφερουν οι κοιλιακοι απλα αλλα να μεινεις 10 κιλα κατω απ το υψος σου ειναι ενα θεμα που εγω δεν το προτιμω. Υπαρχουν τροποι να φαινεσαι καλυτερος ενδεχομενως απ οτι δειχνεις τωρα. Παραδειγμα εντελως ενδεικτικα θα αναφερω. Στους αγωνες υπαρχουν καποιοι που εχουν σχετικα φαρδια μεσα και χανεται το ανοιγμα της πλατης. Εκει εστιαζουν στο να μπαλαρουν καλυτερα τους ωμους δινοντας εμφαση εκει για να καλυφθει μια αλλη ατελεια. Μπορει με μια ισοθερμιδικη διατροφη αψογη ομως να δειξεις καλυτερος σε 4 μηνες απ οτι να μπεις σε ογκο και γραμμωση. Γνωμη μου.
    Last edited by afthartos; 14-04-17 at 17:14.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by KOSTASKARAS View Post
    Νομιζω ειναι καλη ιδεα αυτο.
    Απο συμπληρωματα πως να τα παω?
    Δεν χρησιμοποιω..ας απαντησει καποιος που γνωριζει.
    Life is to short to be small

  11. #11

    Default

    Θα το παω ισοθερμιδικά τελικα ναι. Ισως και λιγο παραπανω θερμιδες (ισως +200).
    Καθημερινη αεροβια 35-40 λεπτα μετα την προπονηση οπως κανω συνηθως....
    Απο συνδιασμους τροφων τι προτείνετε?

  12. #12
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by KOSTASKARAS View Post
    Θα το παω ισοθερμιδικά τελικα ναι. Ισως και λιγο παραπανω θερμιδες (ισως +200).
    Καθημερινη αεροβια 35-40 λεπτα μετα την προπονηση οπως κανω συνηθως....
    Απο συνδιασμους τροφων τι προτείνετε?
    Εγω προσωπικα τι θα εκανα... Θα ξεκινουσα με 4 πηγες πρωτεινης και ανα 3 βδομαδες θα αλλαζα πλανο. Δηλαδη θα ειχα

    αυγα με βρωμη για πρωινο,

    στηθος κοτοπουλο με πατατα και πρασινη σαλατα μετα,

    κρεας απαχο με ρυζι και πρασινη σαλατα μετα,

    ψαρι με ρυζι και σαλατα μετα,

    whey μετα

    cottage για βραδυ.

    Τη whey την εβαλα εκει επειδη εγω κανω βραδινη προπονηση και την εχω μεταπροπονητικα.
    Επειτα απο 3 βδομαδες θα εβγαζα το κρεας και θα εβαζα κοτοπουλο.

    Δηλαδη

    αυγα με βρωμη για πρωινο,

    περκα με πατατα και σαλατα μετα,

    κοτοπουλο με ρυζι και σαλατα μετα,

    κοτοπουλο με πατατα και σαλατα μετα,

    whey μετα

    περκα για βραδυ.

    Επειτα και απ αυτο το πλανο θα εβγαζα για 3 βδομαδες το ασπρο ρυζι και θα ειχα μονο πατατα/γλυκοπατατα. Επειτα κ απ αυτο θα ξεκινουσα να βαλω ρυζακι παλι και κανα μακαρονι ολικης και κρεας, γαλακτοκομικα κλπ αφου θα εχει περασει το 3μηνο-4μηνο που θες να εισαι σχετικα καλα για καλοκαιρι και θα εμπαινα σε πιο bulk διατροφη να βαλω λιγο κρεας πανω μου επιπλεον θετοντας νεους στοχους για τη χρονια που θα ακολουθησει.
    Last edited by afthartos; 14-04-17 at 18:03.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  13. #13

    Default

    Ωραια.
    Πολυ καλο μου ακούγεται σαν προγραμμα.

    Για τα συμπληρώματα πως να τα παω?

  14. #14
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Όπως γραφουν
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Όπως γραφουν

    Εννοω αν ειναι καλος ο συνδιασμος που εχω κανει?
    2 μηνες Nolvadren-XT με DAA ή αν βρω το Alpha Core
    2 μηνες Alphamine με Erase pro+ μαζι με yohimbine hcl


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Με Σχεδιασμό Διατροφής Όγκου
    By fwlioths in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 05-05-16, 13:07
  2. Βοήθεια με Σχεδιασμό Διατροφής
    By dimitra_p in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 04-11-15, 23:36
  3. Βοήθεια Με Σχεδιασμό Διατροφής Bodybuilding
    By supermman in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 13-07-15, 11:01
  4. Ερώτηση Για Σχεδιασμό Γευμάτων
    By rose92 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 13
    Last Post: 12-10-12, 19:25
  5. Βοήθεια Για Σχεδιασμό Διατροφής
    By Marinos13 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 27-01-12, 15:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •