Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 37 of 37

Thread: Back Again..

  1. #31
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Πότε σου έχω πει όχι? Πες.. Σε τετοια θέματα πότε? Οχι πες.. Ναι ρε συ, ότι θέλεις, φυσικά. Θες να το ανοίξω εδώ ή στο προχωρημένο που να τα λέω όλα μα όλα? Η θες απλά προπόνηση και διατροφή στην καθημερινότητα?
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  2. #32
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Να πέσει το ταβάνι του γυμναστηρίου να με πλακώσει αν πω οτι μου χεις χαλάσει χατήρι!!
    Εγω θα πρότεινα ένα ημερολόγιο στην ανοιχτή ενότητα, να λες δυο λόγια περι προπόνησης και διατροφής και ένα άλλο στο προχωρημένο (εάν και εφόσον θα ήθελες, αυτό ειναι προαιρετικό).
    Θεωρώ πως θα βοηθήσει πολλά παιδιά, θα τους δώσεις κίνητρο και θα μάθουν και δυο πράγματα.
    Να σαι καλά ρε Περικλή!

  3. #33
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Να πέσει το ταβάνι του γυμναστηρίου να με πλακώσει αν πω οτι μου χεις χαλάσει χατήρι!!
    Εγω θα πρότεινα ένα ημερολόγιο στην ανοιχτή ενότητα, να λες δυο λόγια περι προπόνησης και διατροφής και ένα άλλο στο προχωρημένο (εάν και εφόσον θα ήθελες, αυτό ειναι προαιρετικό).
    Θεωρώ πως θα βοηθήσει πολλά παιδιά, θα τους δώσεις κίνητρο και θα μάθουν και δυο πράγματα.
    Να σαι καλά ρε Περικλή!
    Έγινε.. Σε 1 βδομάδα θα είναι έτοιμο! Όλα για πάρτη σου. Απλά θα πω κάτι.. Όλα αυτά που θα ποστάρω, είναι πράγματα τα οποία για να τα μάθω τα έχω πληρώσει αρκετά χρήματα, μιλάω για τις διατροφες, προγραμματα κλπ. Αν σκεφτεις ότι για να σε αναλάβει κάποιος μπορεί να σου παίρνει για πλάκα 200 ευρω το μηνα γι αυτά που είπα(τα ξερεις κι εσυ φυσικά), βάλε επί 3-4 χρονια να εχεις πειραματιστει με 2 ανθρωπους που σε ειχαν από πάνω συνεχεια και δοκιμάζαμε πράγματα πάνω μου να δω τι ειναι στα μετρα μου πόσα χρηματα εχω δωσει για να αποκτησω γνωσεις κι εμπειρια σε κατι που ειναι custom για τα δικα μου μετρα. Οι περισσοτεροι δεν το κανουν, μιλάω να ποσταρουν πλήρως ενα αγωνιστικο πλανο διαιτας με όλες τις φασεις(απογλυκογονωση,υδατανθρακωση-αφυδατωση κλπ) γιατι το θεωρουν προσωπικο τους χαρτί κρυφό. Εγω βεβαια επειδη δεν κερδιζω κατι κι επειδη σου εχω ιδιαιτερη εκτιμηση κι αδυναμια θα το κανω αν και με φρεναρει η τακτικη που εχουν καποιοι που δε θελουν να λενε τα "και καλά μυστικα" τους ισχυριζομενοι οτι η γνωση εκτιμαται οταν πληρωνεται(ισως εν μερει να εχουν και δικαιο). Εγω 13 χρονια που ασχοληθηκα με το αθλημα ξοδευοντας χιλιαδες ευρω, εμαθα, πειραματιστηκα, κατεληξα στο τι μου δουλευει και τι οχι και θεωρω οτι θα ειναι χρησιμο να γραψω τα παντα με καθε λεπτομερεια. Αυτα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  4. #34
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    By the way, ειναι ολα ετοιμα, και η διαιτα μου, και τα προγραμματα μου και ολα τα υπολοιπα.. Μελετημενα, καθαρογραμμενα σε χαρτια και ετοιμοπόλεμα για τις 2 Μαϊου που ξεκιναω για 12 εβδομαδες. Η διαιτα μου ξεκιναει με 4 πηγες πρωτεϊνης, μετα απο 2 εβδομαδες μενουν 3, αλλαζω ρυζι βαζω πατατα κλπ κλπ κλπ Ανα 2-3 βδομαδες κανω καποιες αλλαγες και στα γραμμαρια και στις τροφες. Θα τα γραψω ολα οταν ερθει η ωρα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  5. #35
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Θα πρεριμένουμε θα ειναι πολύ ενδιαφέρον λόγκ. Πέρι έχεις στόχο να πας σε αγώνες?Πότε έχεις ώς στόχο?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  6. #36
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Θα πρεριμένουμε θα ειναι πολύ ενδιαφέρον λόγκ. Πέρι έχεις στόχο να πας σε αγώνες?Πότε έχεις ώς στόχο?
    Δεν εχω τετοιο στοχο ειναι η αληθεια, απλά το κέφι μου κάνω και προσπαθω να το κανω οσο καλυτερα μπορω σεβόμενος και εμενα και τους αλλους πάντα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  7. #37
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Έγινε.. Σε 1 βδομάδα θα είναι έτοιμο! Όλα για πάρτη σου. Απλά θα πω κάτι.. Όλα αυτά που θα ποστάρω, είναι πράγματα τα οποία για να τα μάθω τα έχω πληρώσει αρκετά χρήματα, μιλάω για τις διατροφες, προγραμματα κλπ. Αν σκεφτεις ότι για να σε αναλάβει κάποιος μπορεί να σου παίρνει για πλάκα 200 ευρω το μηνα γι αυτά που είπα(τα ξερεις κι εσυ φυσικά), βάλε επί 3-4 χρονια να εχεις πειραματιστει με 2 ανθρωπους που σε ειχαν από πάνω συνεχεια και δοκιμάζαμε πράγματα πάνω μου να δω τι ειναι στα μετρα μου πόσα χρηματα εχω δωσει για να αποκτησω γνωσεις κι εμπειρια σε κατι που ειναι custom για τα δικα μου μετρα. Οι περισσοτεροι δεν το κανουν, μιλάω να ποσταρουν πλήρως ενα αγωνιστικο πλανο διαιτας με όλες τις φασεις(απογλυκογονωση,υδατανθρακωση-αφυδατωση κλπ) γιατι το θεωρουν προσωπικο τους χαρτί κρυφό. Εγω βεβαια επειδη δεν κερδιζω κατι κι επειδη σου εχω ιδιαιτερη εκτιμηση κι αδυναμια θα το κανω αν και με φρεναρει η τακτικη που εχουν καποιοι που δε θελουν να λενε τα "και καλά μυστικα" τους ισχυριζομενοι οτι η γνωση εκτιμαται οταν πληρωνεται(ισως εν μερει να εχουν και δικαιο). Εγω 13 χρονια που ασχοληθηκα με το αθλημα ξοδευοντας χιλιαδες ευρω, εμαθα, πειραματιστηκα, κατεληξα στο τι μου δουλευει και τι οχι και θεωρω οτι θα ειναι χρησιμο να γραψω τα παντα με καθε λεπτομερεια. Αυτα.
    Eπειδή ακριβώς έχεις πληρώσει και όχι μόνο (πειραματισμοί, λάθη κλπ) ναι μεν θα ήταν χαρά μας να μοιραστείς αυτό το 'ταξίδι " σου, αλλά μέχρι ενός σημείου. Δεν είναι θέμα του να αποκαλύψεις "μυστικά". Μυστικά δεν υπάρχουν γιατί κάθε προετοιμασία είναι διαφορετική, κάθε προπονητής έχει άλλη τακτική. Άλλος δεν βγάζει καθόλου το ρύζι, άλλος δεν βγάζει το ρόφημα κοκ.. Ενα παλικάρι θα κατεβει τώρα σε αγώνες και τρώει ακόμα μπανάνα στο μεταπροπονητικό και αν τον δεις είναι ξυράφι. Σημαίνει πως πρέπει ολοι να το κάνουν αυτό;
    Απλώς εσύ θα γράψεις τη δική σου πορεία. Δεν χρειάζονται ολες οι λεπτομέρειες, γιατί μπορει να τις κάνει καποιος και να μη του δουλέψουν γιατί πολύ απλά δεν ήταν κομμένες πάνω του.
    Τίποτα δεν είναι γραμμένο σε πέτρες, ο καθένας πρέπει να πειραματίζεται και να βρίσκει αυτό που δουλεύει σε εκείνον.
    Εγώ αυτό κάνω και αν δεις στο λογκ μου δεν αναλύω πόσο τρώω, τι ακριβως κανω στο γυμναστήριο. Οχι για να μην "αποκαλύψω" μυστικά αλλά γιατί δεν είναι εκεί η ουσία.
    Η ουσία είναι η μετάδοση γνώσης βασικών αρχών, το να δείξεις ένα παράδειγμα συνέπειας, ότι όλα αποκτιούνται μέσα από σκληρή δουλειά και πειθαρχία και σωστές επιλογές τροφών. Απλά πράγματα που τα διαβάζουμε απλώς θα είσαι ένας ακόμα που θα τα εφαρμόσει.
    Τώρα αν φας ρύζι και μετά το βγάλεις, ή αν φας μπακαλιάρο αντι για φαγκρί, πίστεψέ με δεν έχει νόημα (για μας που τα διαβάζουμε). Αλλού ειναι το ζουμι.
    Γι αυτό οχι με κάθε λεπτομέρεια, αλλά μια "φωτογράφιση" του "χάρτη" σου ως έναυσμα για τους υπόλοιπους να βάλουν το μυαλουδάκι τους και να κάνουν τη δική τους "διαδρομή".

    Να σαι καλά αγορίνα!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Welcome back
    By oyk156 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 8
    Last Post: 01-06-10, 08:52
  2. COME BACK....
    By newcomer in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-07, 23:50
  3. I AM BACK !!
    By proti-man in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 19-06-06, 04:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •