Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default Καλησπέρα! θα ηθελα την βοηθεια σας!

    Καλησπέρα παιδια ! τους τελευταιους 7-8 μηνες εχω ξεκινησει γυμναστηριο ! ειμαι 15 χρονων ..περσι ημουν 95 κιλα αλλα εω χασει τωρα και ειμαι γυρω στα 79..εχω παρει μυς και εχω δει ενοειται διαφορα στο σωμα μου.Απλώς εχει μεινει λίπος μιας και δεν εκανα αεροβια αρκετη . επισης το λιπος το εχω στην κοιλια και στο στηθος. μπορειται να μου δωσετε καποιες συμβουλες για το τι να κανω απο διατροφη,ασκηση και οτι αλλο θεωρειται εσεις σωστο? ευχαριστω

  2. #2

    Default

    Για αρχη πρεπει να αρχισεις να μετρας θερμιδες (κατεβασε το MyFitnessPal στο κινητο σου) επειτα να υπολογισεις τις θερμιδες συντήρησης σου(iifym calculator) και στην συνεχεια να δημιουργησεις ενα μικρο θερμιδικο ελλειμα της ταξης 15% ωστε να κρατησεις η ακομα και να προσθεσεις μυς ενω χανεις σταδιακα λιπος. Βεβαια δεν ξερω το επιπεδο εμπειριας σου οποτε οτι απορια εχεις αστην απο κατω και θα προσπαθησω να την λυσω

  3. #3

    Default

    γενικοτερα δεν εχω ξαναμετρήσει θερμιδες! θα ηθελα να μου πεις περιπου ποσο αεροβια να κανω εβδομαδιαια ! επισης τι τροφες να τρωω καιτι να αποφευγω ..μεγαλη εμπειρια απο αυτα δεν εχω αλλα το θερμιδικο ελλειμα ξερω τι ειναι χαχα

  4. #4

    Default

    Λοιπόν Χρήστο, δεν θέλω να σου σκοτώσω το όνειρο αλλά δεν πρόκειται να σου πω ποσο cardio πρέπει να κάνεις ακριβώς επειδή υπάρχουν πάρα πολλές μεταβλητές, για αρχή θέλω να κάνεις τα δύο πράγματα που σου είπα στην αρχή.
    Εφόσον κατεβάσεις την εφαρμογή και πας στο site για να βρεις τις θερμίδες συντήρησης σου (θέλω να είσαι ειλικρινής στις απαντήσεις) θέλω να μου γράψεις ακριβώς πόσες είναι, έπειτα από εκεί συνεχίζουμε την συζήτηση μας.
    Ερώτηση: είσαι καλός στα αγγλικά;

  5. #5

    Default

    Ενταξει γιάννη σε ευχαριστω ! αυτη την στιγμη δεν εχω κινητο αλλα σε 2-3 μερες θα εχω παλι..Οταν κανω αυτα που μου ειπες θα σου ξαναγραψω εδω και ενοειται θα δωσω ειλικρινης απαντησεις ! επισης ναι αγγλικα κατι ξερω !

  6. #6

    Default

    Οκ τα λέμε σε κανα δύο μέρες τότε

    Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    TRAIN HARD OR GO HOME


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλησπερα σας..θα ηθελα μια βοηθεια!!!
    By Nikoletamp in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 19
    Last Post: 02-11-16, 21:49
  2. Καλησπέρα Θα Ήθελα Τη Βοήθεια Σας!
    By giannis777 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 27-05-14, 17:04
  3. Καλησπέρα !! μια βοήθεια θα ήθελα !
    By Jovan in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 1
    Last Post: 10-11-13, 20:11
  4. Καλησπερα..θα ηθελα μια μικρη βοηθεια...
    By John19 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 25-05-11, 16:56
  5. Καλησπερα θα ηθελα λιγη βοηθεια!
    By Djero in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-08, 17:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •