Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 28 of 28
  1. #1
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default Διατροφή και πλάνο

    Καλησπερα σας θα ήθελα τα φώτα σας για το πως να κινηθώ από του δε και στο εξης,είμαι ο Τάσος 28 χρόνων από το Βόλο, 1.88 90κιλα 16% λίπος!


    Στόχος ενα πολύ πιο μυώδη σώμα με όσο λιγότερο λίπος με παίρνει, είδα έδω χρησιμοποιείτε τον όρο σχήματα, κάτι τέτοιο λοιπόν, ένα πολύ αθλητικό κορμί όχι τόσο σε όγκο αλλά σε μυικο.
    Πιστεύω σε χαμηλότερο λίπος από τώρα αλλά πολλά παραπάνω μυϊκά θα ήταν αυτό που ψάχνω πχ κοντά στα 95 φαντάζομαι στο cut season.

    Ας ξεκινήσω με την ερώτηση αν θα έπρεπε να στέγνωσω όσο πιο πολύ μπορώ για να βάλω σωστά τα κιλά η αν πρέπει να κάμω κάτι άλλο

    Η διατροφή που κάνω τώρα υπό θερμιδική κατά 300-400 θερμίδες-

    Σαν πλάνο την γράφω γιατι ακόμα πειραματίζονται οι ποσότητες

    Πρωί:8 ασπράδια και 1 -2κροκοι με μανιτάρια- βρώμη ?η μαύρο ψωμί 1μπανανα
    Δεκατιανό: κοτόπουλο με μπασματι και σαλάτα
    Μεσημέρι: κοτόπουλο με μπασματι και σαλάτα
    Προπονητικό: 1σκουπ πρωτεΐνη και καφέ σκέτο
    Ενδοπροπονητικο: bcaa
    Μετά προπονητικό: 1σκουπ 1μπανανα η μήλο
    40' μετά:κοτόπουλο η μοσχάρι με γλυκοπατάτα και σαλάτα
    1' πριν τον ύπνο: τόνο σε νερό η μπακαλιάρο με σπανάκι και αγγούρι

  2. #2

    Default

    Μιας και εχεις κιλα πανω θα σου προτεινα να χασεις μερικα και να ξεκινησεις εναν αργο ογκο (1kg/μηνα) απο μια πιο καθαρη βαση.Οποτε καλα το πας με την υποθερμιδικη διατροφη που κανεις..Τωρα τα 95 κιλα γραμμωμενος ειναι πολλα ακομα και για το υψος σου (εχουμε το ιδιο),μιλαω για πραγματικα ποσοστα της ταξης 8-10%,βεβαια ο καθενας εχει διαφορετικη εικονα για τον ορο γραμμωση.
    Life is to short to be small

  3. #3
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Για εμένα ένα ποσοστό φαντάζομαι κοντά στο 15% στο bulking και 12% στο cut με αρκετά παραπάνω μυϊκά είναι ότι πρέπει, για αυτά πχ τα νούμερα 98-100κιλα στον όγκο και 93-95 στο cut θα ήταν αρκετά καλά, το λέτε


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλησπέρα Τάσο


    Στόχος ενα πολύ πιο μυώδη σώμα με όσο λιγότερο λίπος με παίρνει, είδα έδω χρησιμοποιείτε τον όρο σχήματα, κάτι τέτοιο λοιπόν, ένα πολύ αθλητικό κορμί όχι τόσο σε όγκο αλλά σε μυικο.
    Μάλλον έχεις μπερδευτεί. Ο "όγκος" είναι η μυική υπερτροφία. Το λίπος ειναι αυτό που κάνει κάποιον σε συνδιασμό με τους μυς να φαίνεται ογκώδης (εκτός αν αναφερόμαστε σε αθλητές που έχουν χημική υποστήριξη). Μη νομίζεις δηλαδή οτι αν γυμναστείς θα γίνεις "φουσκωτός". Στην ουσία όγκο χρειάζεσαι.

    Πιστεύω σε χαμηλότερο λίπος από τώρα αλλά πολλά παραπάνω μυϊκά θα ήταν αυτό που ψάχνω πχ κοντά στα 95 φαντάζομαι στο cut season.

    Ας ξεκινήσω με την ερώτηση αν θα έπρεπε να στέγνωσω όσο πιο πολύ μπορώ για να βάλω σωστά τα κιλά η αν πρέπει να κάμω κάτι άλλο

    Αυτό που χρειάζεσαι είναι πολύ απλό. Ούτε στέγνωμα , ούτε άπλωμα θες. Γυμνάσου σωστά, δώσε πόνο στο γυμναστήριο, δούλεψε ένα καλό πρόγραμμα υπερτροφίας και κινήσου ελαφρώς υποθερμιδικά. Μην ασχολείσαι καν με ορους cutting, bulking. Κανε παραλληλα διατροφη να χασεις λιπος και γυμναστικη!


    Πρωί:8 ασπράδια και 1 -2κροκοι με μανιτάρια- βρώμη ?η μαύρο ψωμί 1μπανανα
    Δεκατιανό: κοτόπουλο με μπασματι και σαλάτα
    Μεσημέρι: κοτόπουλο με μπασματι και σαλάτα
    Προπονητικό: 1σκουπ πρωτεΐνη και καφέ σκέτο
    Ενδοπροπονητικο: bcaa
    Μετά προπονητικό: 1σκουπ 1μπανανα η μήλο
    40' μετά:κοτόπουλο η μοσχάρι με γλυκοπατάτα και σαλάτα
    1' πριν τον ύπνο: τόνο σε νερό η μπακαλιάρο με σπανάκι και αγγούρι

    Στο γευμα πριν την προπονηση βαλε κανονικο φαγητό ( πρωτεινη και υδατανθρακα).
    Επισης εγω απο το πρωινο θα εβγαζα το ψωμι και θα ειχα αβγα , βρωμη, μπανανα.
    Επισης βαζε και σολομο 2-3 φορες τη βδομαδα για βραδινο. Γαλακτοκομικά γιατι δεν τρως; Μηπως εχεις θεμα; Τελευταιο γευμα μπορεις ανετα να φας ενα γιαουρτι με λιγους ξηρους καρπους.
    Last edited by Kardoula; 03-05-17 at 18:13.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default Διατροφή και πλάνο

    Απλά επειδή αποφάσισα να χάσω λίγο πιο έντονα λίπος μέχρι το καλοκαίρι εξού και όχι πολλά γαλακτομικα είναι λάθος;

    Γενικά σαν πλάνο είναι σωστά δομημένο;

    Όταν μιλάω για μυικότητα εννοώ ένα πολύ αθλητικό σώμα με ωραία σχήματα με ΟΣΟ λιγότερο λίπος μπορέσω όχι κάτι άλλο όπως χαμηλό ποσοστό τύπου 8%
    Last edited by MGP_BB; 03-05-17 at 19:55.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    22-04-17
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by MGP_BB View Post
    Απλά επειδή αποφάσισα να χάσω λίγο πιο έντονα λίπος μέχρι το καλοκαίρι εξού και όχι πολλά γαλακτομικα είναι λάθος;

    Γενικά σαν πλάνο είναι σωστά δομημένο;

    Όταν μιλάω για μυικότητα εννοώ ένα πολύ αθλητικό σώμα με ωραία σχήματα με ΟΣΟ λιγότερο λίπος μπορέσω όχι κάτι άλλο όπως χαμηλό ποσοστό τύπου 8%
    Τα
    γαλακτοκομικα οπως: γιαουρτι(χαμηλα λιπαρα) η γαλα(γαμηλα λιπαρα) ειναι μια εξαιρετικη πηγη πρωτεινων(οπως και οι σκονες πρωτεινης ειναι απο ορο γαλακτος),δεν βλεπω καπου το λαθος το να το ενταξης μεσα το διατροφικο πλανο σου.Προσωπικα το γαλα το πρωι και το γιαουρτακι το βραδυ δεν τα αλλαζω

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τα γαλακτοκομικά δεν επηρρεαζουν τη μείωση λίπους. Βάλε ποικιλία τροφών και το λίπος θα το χάσεις από το θερμιδικο έλλειμμα σε συνδυασμό με αερόβια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default Ma BLOG - Give me a hand!

    Καλησπερα σας ,είμαι ο Τάσος 28 χρόνων από το Βόλο, 1.88 90κιλα 16% λίπος τελευταια μετρηση. Παχυσαρκος πριν 5 χρονια με αρκετα παραπανω κιλα τωρα εχω φτασει στα stats που βλεπετε.

    Σαν στοχο θετω να αποκτησω ενα μυικα σχηματισμενο και γεματο κορμι! Θα ηθελα να ξεφορτωθω επιτελους το λιπος απο το στηθος και τα πλαινα, ειναι το μονο που εχει μεινει, αλλα ειμαι αρκετα χαμηλα μυικα σε σχεση με το υψος μου, επομενως νομιζω θελω ΑΡΚΕΤΑ παραπανω μυικα κιλα ετσι ωστε φανταζομαι να αλλαξει και η μυοσυσταση σου κορμιου μου και να φαινομαι με λιγοτερο λιπος απο οτι τωρα!

    Ακουγοντας σας και διαβαζοντας σας, θα κινηθω με το παρακατω πλανο για να μπορεσω να βαλω λιγη μαζα ωστε να καταφερω τα παραπανω! Σας παρακαλω παρα πολυ να με πειτε διορθωσεις για να μην χανω αλλο χρονο ασκοπα!

    Προπονηση 4 φορες τη εβδομαδα + 1 αεροβια μονη της
    Προγραμμα προπονησης
    1η μερα Στηθος-Δικεφαλος
    Παγκος ισιος 1χ 10.8.6.6
    Παγκος επικλινης 1χ10.8.6.6
    Ανοιγματα ισιος 3χ8
    Βιθυσεις 3χοσες μπορεις


    Δικεφαλος
    Μπαρα ορθιος 1χ10.8.6.6
    Αλτηρε εναλλαξ 1χ10.8.6.6
    Σφυρια 3χ8


    2η μερα Ωμοι-Τρικεφαλος
    Smith μπροστα 1χ10.8.6.6
    Πλαγιες εκτασεις 1χ10.8.6.6
    Προτασεις 3χ8
    Τραπεζ (shrugs) 3x8-10
    Τρικεφαλος
    Πιεσεις τροχαλια 1χ10.8.6.6
    Γαλλικες 1χ10.8.6.6
    Τροχαλια αναποδα 3χ8


    3η μερα ποδια
    Leg extensions 4x10
    Squat 1x10.8.6.6
    Leg press 1χ10.8.6.6
    Leg curls 1x10.8.6.6
    Dead lift τεντωμενα 3χ8-10
    Γαμπες 5χ15


    4η μερα πλατη
    Τροχαλια μπροστα 1χ10.8.6.5
    Κωπ. Μπαρα 1χ10.8.6.6
    Κωπηλατικη αλτηρα 1χ10.8.6.6
    Pullover 3x8

    Διατροφη θα κινηθω ως εξης, ΠΑΡΑΚΑΛΩ πολυ τυχον διορθωσεις!?!
    1ο γευμα
    Ομελετα 10 ασπραδια με 3 φέτες ψωμι
    2ο γεύμα
    1.5 scoop πρωτεΐνη κ μια μπανανα
    3ο γευμα
    Ψαχνο με 45 gr ρυζι μπασματι ( ζυγιση αβραστο) με μαρούλι
    4ο γευμα οπως το 3ο
    5ο γευμα
    2 γιαουρτια στραγγιστα με ανθογαλα με μια κουταλια γλυκου μελι κ 60 gr βρωμη
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    6ο γευμα
    1.5 scoop whey
    7o γευμα
    Τονοσαλατα. Τονος σε νερο στραγγισμενο

  9. #9
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    *Οπου ψαχνο ειναι ειτε κοτοπουλο ειτε μοσχαρι απαχο

  10. #10
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Εγώ θα σταθώ μόνο σε ένα που είπες αυτό για λίπος στο στήθος!!
    Με 90 κιλά και 16% λίπος, το λίπος στο στήθος δε μπορώ να το καταλάβω.
    Με όλο το θάρρος και το σεβασμό, θα μπορούσες να ανεβάσεις κάποια φωτογραφία σου της περιοχής του στήθους σου;
    Μου ξυπνάς μνήμες γιατί ειχα κι εγω παρόμοιο πρόβλημα σε ηλικία 21 ετών και πίστευα κι εγώ ότι είχα λίγο λίπος και τελικά είχα γυναικαστία, μικρή μεν, ενοχλητική για μένα δε, η οποία και χειρουργήθηκε!
    Αν υπάρχει τέτοιο θέμα, που φυσικά δε στο εύχομαι. Δε λύνεται ούτε με διαστροφές αλλά ούτε με προπονήσεις!
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  11. #11
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Δεν κρεμαει ουτε κατι τετοιο, απλα ειναι πιο λιπομενο σε σχεση με αλλα σημεια! Μπορει να θελει παραπανω γεμισμα, για ολα τα υπολοιπα καποια παρατηρηση

  12. #12
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    1ο γευμα
    Ομελετα 10 ασπραδια με 3 φέτες ψωμι
    2ο γεύμα
    1.5 scoop πρωτεΐνη κ μια μπανανα
    3ο γευμα
    Ψαχνο με 45 gr ρυζι μπασματι ( ζυγιση αβραστο) με μαρούλι
    4ο γευμα οπως το 3ο
    5ο γευμα
    2 γιαουρτια στραγγιστα με ανθογαλα με μια κουταλια γλυκου μελι κ 60 gr βρωμη
    6ο γευμα
    1.5 scoop whey
    7o γευμα
    Τονοσαλατα. Τονος σε νερο στραγγισμενο
    Παρατηρησεις: Νερο 7 λιτρα
    Αλατι 5gr μοιαρσμενο σε ολα τα γευματα
    Ελαιολαδο 50 gr μοιρασμενο σε ολα τα γεύματα
    Ψαχνο: φιλέτο κοτοπουλο, μοσχαρι απαχο


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πόσο καιρό κάνεις βάρη;
    Αν θες να βάλεις μυς, ανέβασε τις επαναλήψεις και μην παίζεις τόσο χαμηλά. 8-12 (στα πόδια μπορείς μέχρι και 15 επαναλήψεις).
    Ανέβασε αερόβιες, ως πρώην παχύσαρκος πρέπει να ελέγχεις το λίπος σου.
    Δεν έχω δει το σώμα σου, δεν ξέρω τι εννοεις λιπος στο στήθος, αλλά κοιτα τη γενική εικόνα του σώματος σου. Για να φυγει λιπος απο συγκεκριμενο σημειο θελει να στεγνωσεις πρωτα παντου, κατι που δεν εισαι σε τετοια φαση. Βαλε κρεας πανω σου αλλα αφιερωσε και χρονο. Δεν γινεται σε 1 μήνα. Εγω θα σου ελεγα 1 χρονο γεμάτο να ασκηθεις σωστά για να δεις ενα πρώτο αποτέλεσμα.

    Στη διατροφή (παλι ως πρωην παχυσαρκος που εισαι) μεγαλη προσοχη στις πηγες υδατανθρακα. Ασε τα ψωμια και τα μέλια. Βάλε καλύτερες πηγές. 400γρ γιαουρτι στην καθισια σου σε ενα γευμα ειναι υπερβολή. Πριν την προπονηση φαε μοσχαρι με πατατα ή ρύζι. Το γιαουρτι αστο για αλλο σνακ ή για τελευταιο με λίγα αμύγδαλα.

    Πόσες θερμίδες τρως;

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τα δύο τόπικ ενώθηκαν.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default Ma BLOG - Give me a hand!

    Ήδη είδα τ πρώτο χρόνο με αποτέλεσμα
    Απλά δεν θεκω να κάνω λάθος κινήσεις
    2800 περίπου τώρα είναι αρκετά καλά από λίπος απλά θεκω να πάω ακόμα καλύτερα και να αποκτήσω ωραία μάζα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by MGP_BB; 08-05-17 at 18:02.

  16. #16
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Κάτι άλλο για τη διατροφή παιδιά ;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Εάν μπορεί κάποιος ας μου πει ακριβώς τι να αλλάξω και πως να κινηθώ παρακαλώ, γιατί είναι αδιέξοδο, φαναστειται πλήρωσα για το από πάνω προγραμμα...σας παρακαλώ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-06-16
    Posts
    123

    Default

    Quote Originally Posted by MGP_BB View Post
    Εάν μπορεί κάποιος ας μου πει ακριβώς τι να αλλάξω και πως να κινηθώ παρακαλώ, γιατί είναι αδιέξοδο, φαναστειται πλήρωσα για το από πάνω προγραμμα...σας παρακαλώ


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καλησπερα σου είπε η Kardoula(ειρήνη) τι μπορείς να αλλάξεις. Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω.τα 7 λίτρα νερό δεν θεωρούνται υπερβολή ? Εγώ 3-4 πίνω και πάω συνέχεια στην τουαλέτα χαχα :) εννοείται αν νιώθεις ότι το σώμα σου το χρειάζεται τόσο νερό το κρατάς τι να σου πω απλά έχω διαβάσει και εδώ μέσα ότι μια λογική ποσότητα είναι γύρω στα 3-4 λίτρα. Επίσης σε διατροφολόγο πηγές για την διατροφή ? Ρωτάω επειδή λες πως πληρωσες. Πάντως το φόρουμ έχει πάρα πολλά τοπικ που σε βοηθούν ώστε να φτιάξεις η και να βελτιώσεις την διατροφή σου.

  19. #19
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Σε προπονητή πήγα αλλά μου φάνηκε πολύ μακριά από αυτά που γνωρίζω αυτά π μου έβαλε!! Έχω πάει εδώ Κ 1 μήνα αλλά ακόμα το σκέφτομαι να τη δοκιμάσω


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #20
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Γιατί δε ρωτάς αυτόν που στην έδωσε τη διατροφή; Αφού έχεις πληρώσει. Πες του τους προβληματισμους σου. Λεφτά του έδωσες, είναι υποχρεωμένος να σου εξηγήσει κάποια πράγματα.

  21. #21
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Μου λέει πράγματα που είναι διαφορετικά από τα αλλά που διαβάζω τόσο καιρό πχ μου είπε ότι αρκεί να τα τρώω μέσα στη ημέρα μου χωρίς χρονισμό


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #22
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δεν ξέρω τι τακτική και τι φιλοσοφία έχει το άτομο που σου έχει δώσει τη διατροφή. Από τη στιγμή που τον πλήρωσες (άρα του έχεις εμπιστοσυνη αλλιώς δεν θα τον επέλεγες) ακολούθησε ακριβώς ότι σου λέει. Αν δεις οτι δεν έχεις αποτέλεσμα πες του πάρε τη διατροφή και φάτην εσύ.

  23. #23
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Απλά επειδή δεν αντέχω να χάσω άλλο χρόνο μου τον πρότειναν γ αυτό θέλω τη βοήθεια σας


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #24
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by THEOOURGIOS View Post
    Μιας και εχεις κιλα πανω θα σου προτεινα να χασεις μερικα και να ξεκινησεις εναν αργο ογκο (1kg/μηνα) απο μια πιο καθαρη βαση.Οποτε καλα το πας με την υποθερμιδικη διατροφη που κανεις..Τωρα τα 95 κιλα γραμμωμενος ειναι πολλα ακομα και για το υψος σου (εχουμε το ιδιο),μιλαω για πραγματικα ποσοστα της ταξης 8-10%,βεβαια ο καθενας εχει διαφορετικη εικονα για τον ορο γραμμωση.
    Φίλε μου για να έχω μια καλύτερη εικόνα για το πως να κονηθω, μπορείς να μ πεις τα δικά σου στατς για να δω σε εικόνα τους αριθμούς


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #25
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Καλησπερα και παλι, ξεκιναω πλεον με νεο πλανο, αφου εβαλα τα παντα κατω και εχουμε εως εξης, νεα μετρηση, υποδερμιο λιπος 12%, διατροφικα θα επιλεξω θερμιδες λιγο πανω απο συντηρηση κοντα δηλαδη στις 3000, με 5ημερο σπλιτ καθε ομαδα μονη της, προπονηση κλασικης υπετροφιας 45-50' και 4-5 αεροβιες 30-40λεπτων μετριας εντασης/εβδομαδα. Ελευθερο γευμα 1 καθε Κυριακη μεσημερι! Στοχος να καθαρισσει λιγο το λιπος και να ανεβω σε μυικοτητα, να αλλαξει η μυοσυσταση του σωματος μου, δειχνοντας πιο μυωδες και σφιχτος,

    Διατροφη
    1: 10ασπραδια-2αυγα-200γρ γλυκοπατατα-10γρ καρυδια
    2: 200γρ στηθος-200γρ πατατα-σαλατα-1κσ λαδι
    3: 200γρ μοσχαρι-200γρ πατατα-σαλατα
    4(Πριν προπ): 100γρ στηθος-70γρ ρυζι(αβραστο)
    Προπονητικα: 1/2 bcaa - Mεταπροπονητικα: 1/2 bcaa + μηλο
    5: 12ασπραδια-300γρ πατατα-σαλατα
    6: 100γρ στηθος-σαλατα-2αυγα

    Περιμενω να ακουσω γνωμες εαν μπορω με αυτο το προγραμμα να πετυχω τους στοχους μου!

  26. #26
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Κάποια γνώμη παιδιά


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #27
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Aπό το ένα ακρο στο άλλο πας.
    4 απο τα 6 γευματα ειναι πατατα. Γιατι;
    Γιατι εβγαλες γαλακτοκομικα;

  28. #28
    Banned
    Join Date
    01-05-17
    Posts
    32

    Default

    Είναι λάθος σαν πλάνο ; απλά με χορταίνει και είναι θερμιδικά χαμηλά σε ποσότητα αντιστοιχία


    Sent from my iPhone using Tapatalk


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Give Something Back!
    By Serme in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 21-07-14, 14:59
  2. Hand Grips Για Ενδυνάμωση Καρπών;
    By Hanos in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 27-12-12, 04:55
  3. Ερωτήσεις Για Hand Stands!
    By Kid in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 30-07-12, 10:20
  4. Give a help!!
    By Tasoz in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 11-09-07, 09:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •