Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-05-17
    Posts
    136

    Default Φιλικοί Χαιρετισμοί Σε Όλους

    Παιδιά καλησπέρα σας.Με λένε Στράτο και βαδίζω ολοταχώς για τα 59 μου χρόνια. Μου αρέσει πολύ η γυμναστική με βάρη. Το 1981 άρχισα στο γυμναστήριο του Βασίλη Μπουζιάνα. Αργότερα πήρα δικά μου βάρη, μπάρες, αλτήρες, πάγκους κ.λ.π. Τώρα έχωφτιάξει ένα πλήρες προσωπικό γυμναστήριο στο σπίτι.Έχω ύψος 1,75 και 94 κιλά. Αυτά προς ώρας. Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό τώρα και μπορώ να πω ότι είστε γνώστες του αντικειμένου. Ήξερα αρκετά πράγματα αλλά χάρις εσάς κοντεύω να γίνω δάσκαλος. Θέλω να τονίσω κυρίως προς τα νέα παιδιά να προσέχουν την εκτέλεση των ασκήσεων, γιατί εγώ λόγω κακής εκτέλεσης της σκυφτής κωπηλατικής με μπάρα, την "άκουσα" την κοίλη δίσκου 4ο με 5ο σπόνδυλο. Μετά από αυτό σταμάτησα τη γυμναστική για χρόνια. Μετά όμως διαβάζοντας άρχισα ξανά σιγά - σιγά, κάνοντας όλες τις ασκήσεις. Καθήστε έχει κι άλλο. Πριν 2 χρόνια έκανα εγχείριση ανοικτής καρδιάς, αλλαγή μιτροειδούς βαλβίδας. (Έβαλα μεταλλική). Τώρα έχω επανέλθει κανονικά και δυναμικά κάνοντας όλες τις βασικές ασκήσεις και όχι μόνο. Αυτά τα "λίγα" για μένα. Άργησα να σας γράψω γιατί δεν τόχω με την τεχνολογία. Σας χαιρετώ όλους και όπως έλεγαν οι αρχαίοι Λατίνοι"dum spiro spero".

  2. #2

    Default

    Καλή σου μέρα Στράτο (μου επιτρέπεις να σου μιλαω στον ενικο παρά το νεαρό της ηλικίας μου ευχαριστώ εγώ προσωπικά για την θετική σου ενέργεια που μου περνάς και για την δύναμη που έχεις στην καρδιά σου! το ότι έχεις περάσει κάποιες καταστάσεις και δεν το βάζεις κάτω λέει πολλά! εύχομαι τα καλύτερα, να συνεχίσεις να βρίσκεσαι στο φόρουμ να τα λέμε συχνά!

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-05-17
    Posts
    136

    Default

    Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου fitnesslife για το καλοσόρισες.Και βέβαια θα μου μιλάς στον ενικό και χωρίς κυριλίκια. Άλλωστε και η είμαι ένα μεγάλο παιδί. Από δω και μπρος θα τα λέμε σίγουρα.

  4. #4

    Default

    να συστηθω κιόλας το όνομα μου είναι Φραγκίσκος!! έγινε στον ενικο! άλλωστε θεωρώ πως ο σεβασμός για τον οποίο χρησιμοποιώ τον πληθυντικό έχει αποδειχθεί από όλα τα μέλη του φόρουμ σχεδόν ότι υπάρχει!!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-05-17
    Posts
    136

    Default

    Χαίρομαι πολύ Φραγκίσκο! Έχεις απόλυτο δίκιο. Αν αρχίσουμε τις τυπικότητες θα χάσουμε την ουσία.
    Πολύ καλημέρα!!

  6. #6

    Default

    Ακριβως! καλή σου μέρα να περάσεις μια όμορφη κυριακη με την οικογένεια σου!!

  7. #7
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Μια καλημέρα κι από μένα Στράτο.
    Να είσαι γερός και δυνατός και να γυμνάζεσαι πάντοτε φίλε μου.

    Μετά τα προβλήματα που πέρασες, δε το βάζεις κάτω κι αυτό δείχνει πόσο πολύ αγαπάς τη γυμναστική!

    Είσαι παράδειγμα προς μίμηση και πρότυπο για τα νέα παιδιά!
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-05-17
    Posts
    136

    Default

    Φίλε μου mjf καλησπέρα και σε σένα.
    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και σου εύχομαι να είσαι καλά.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αγωνιστικοί Χαιρετισμοί
    By Tfc in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 06-04-17, 23:58
  2. Χαιρετισμοί
    By George Macedon in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 10-08-13, 09:51
  3. Χαιρετισμοί
    By varkutas in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 8
    Last Post: 11-05-08, 09:49
  4. Χαιρετισμοί Bodybuilding Champions Προς Forum!!
    By GRF in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 45
    Last Post: 20-03-08, 07:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •