Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default Μουσικοκριτκή κατάλληλη για μεταλάδες του forum

    Οι μεταλάδες του φόρουμ διαβάστε. Και αν δεν ξέρετε την μπάντα (ελληνική είναι), ακούστε, ωραίοι είναι.

    Διαβάστε αλλά πάνω απ' όλα ΜΗ ΜΕ ΚΥΝΗΓΗΣΕΤΕ ΜΕΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!

    http://metalinvader.net/el/speedrush-endless-war/

  2. #2
    Pumping Iron Algebar's Avatar
    Join Date
    23-05-16
    Posts
    312

    Default

    Την μπάντα δεν την ήξερα αλλά είναι φοβεροί και η κριτική σου άπαιχτη


  3. #3
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Algebar View Post
    Την μπάντα δεν την ήξερα αλλά είναι φοβεροί και η κριτική σου άπαιχτη

    Ελπίζω να μην με πάρουν με τις πέτρες χαχαχαχαχαχα
    Πάντως 2 παιδιά από την μπάντα που τη διάβασαν ήδη, γούσταραν. ο ένας δε, κατά σύμπτωση κάνει κι αυτός βάρη και μου έστειλε μνμ χαχαχαχαχαχαχα

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το Metal Invader είναι διαδικτυακός τόπος του περιοδικού Metal Invader που έβγαινε παλιά και διακόπηκε;!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Το Metal Invader είναι διαδικτυακός τόπος του περιοδικού Metal Invader που έβγαινε παλιά και διακόπηκε;!
    ΩΩΩΩΩΩΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Διάβαζες το Invader? Ναι, είναι ουσιαστικά η συνέχειά του αν και υπό άλλο αρχισυντάκτη.
    Τα περισσότερα παιδιά που γράφουν είναι νέα (εγώ είμαι από τους λίγους σκατόγερους).
    Εγώ στο έντυπο είχα προς τα τέλη του τη στήλη με τα συλλεκτικά δισκάκια, Treasure Hunt λεγόταν.

  6. #6

  7. #7
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    ΩΩΩΩΩΩΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Διάβαζες το Invader? Ναι, είναι ουσιαστικά η συνέχειά του αν και υπό άλλο αρχισυντάκτη.
    Τα περισσότερα παιδιά που γράφουν είναι νέα (εγώ είμαι από τους λίγους σκατόγερους).
    Εγώ στο έντυπο είχα προς τα τέλη του τη στήλη με τα συλλεκτικά δισκάκια, Treasure Hunt λεγόταν.
    Ναι, ποτέ δεν διάβαζα Metal Hammer. Μόνο το Metal Invader, που έχω κρατήσει ακόμη νομίζω κάποια τεύχη (πχ. αυτό που "ανακοίνωνε" την επαναφορά του Dickinson στους Maiden).
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  8. #8
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Ναι, ποτέ δεν διάβαζα Metal Hammer. Μόνο το Metal Invader, που έχω κρατήσει ακόμη νομίζω κάποια τεύχη (πχ. αυτό που "ανακοίνωνε" την επαναφορά του Dickinson στους Maiden).
    Για να είμαι ειλικρινής εγώ πάντα αγόραζα και τα δύο. Αλλά στο Invader είχα μια συμπάθεια (γι'αυτό και είχα συμφωνήσει να γράφω ενώ μου είχαν πει και στο Hammer παλιά), γιατί ήταν πιο ανεξάρτητο στη λογική του (δεν είχε τόση εξάρτηση από εταιρείες).

    (ευτυχώς που γύρισε ο Bruce. ο άλλος ο Bailey.....πιο πολύ φάλτσο κι από τον Beckham και τον Ronaldinho)

  9. #9
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ναι επειδή ήταν πιο ανεξάρτητο κι επειδή ο Χάκος και λοιποί το έπαιζαν πολύ αυθεντίες.

    Το Invader ήταν αλλιώς και μάλιστα υπήρχαν και κάποιοι συντάκτες που δεν συντηρούσαν την μόδα της εποχής (late '90s - early '00s) για το τι είναι "true", αν μπορείς να ακούς κι άλλες μουσικές, αν δεν έχεις ή αν πρέπει να έχεις πρόβλημα με την θρησκεία (μόνο με τον Χριστιανισμό, όλοι οι άλλοι είναι καλοί!!!) και για το αν κάποιος μπορεί να ακούει και Blind Guardian και Marduk.

    Όλα αυτά που απομάκρυναν τον κόσμο από την σκληρή μουσική (γιατί η "τρουΐλα" του Έλληνα μεταλλά μετριώταν στα drugs, στο αλκοόλ και στον δήθεν αντισυμβατισμό.

    Γι' αυτό μόλις κόπηκε το Invader, ακούω metal σπίτι μου και κυρίως ακούω κι άλλες μουσικές, που τα παιδιά από το Invader βοήθησαν στο να μην είμαι κολλημένος.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Ναι επειδή ήταν πιο ανεξάρτητο κι επειδή ο Χάκος και λοιποί το έπαιζαν πολύ αυθεντίες.

    Το Invader ήταν αλλιώς και μάλιστα υπήρχαν και κάποιοι συντάκτες που δεν συντηρούσαν την μόδα της εποχής (late '90s - early '00s) για το τι είναι "true", αν μπορείς να ακούς κι άλλες μουσικές, αν δεν έχεις ή αν πρέπει να έχεις πρόβλημα με την θρησκεία (μόνο με τον Χριστιανισμό, όλοι οι άλλοι είναι καλοί!!!) και για το αν κάποιος μπορεί να ακούει και Blind Guardian και Marduk.

    Όλα αυτά που απομάκρυναν τον κόσμο από την σκληρή μουσική (γιατί η "τρουΐλα" του Έλληνα μεταλλά μετριώταν στα drugs, στο αλκοόλ και στον δήθεν αντισυμβατισμό.

    Γι' αυτό μόλις κόπηκε το Invader, ακούω metal σπίτι μου και κυρίως ακούω κι άλλες μουσικές, που τα παιδιά από το Invader βοήθησαν στο να μην είμαι κολλημένος.
    Συμφωνώ 1000 % μαζί σου. Αν και μεταλάς/χαρντροκάς από το 1982 (τότε αγόρασα το πρώτο μου βινύλιο)
    ίσως επειδή έκανα 9 χρόνια πιάνο (ελάτε.....δε θέλω δούλεμα), πάντα άκουγα ό,τι με ευχαριστούσε και ποτέ δεν με ένοιαζε αν θα με πούνε τρου ή φολς ή ότιδήποτε άλλη παπαριά. Το μαλλί το κούρεψα γιατί με ζέσταινε, ένα καλοκαίρι εποχή λυκείου και όλοι με φάγανε τότε "σταμάτησες να ακούς metal?". Και τότε αλλά και τώρα μία είναι η απάντηση, Μουσική δεν ακούς με τα ρούχα, ούτε με τα μαλλιά. Μουσική ακούς με την ψυχή. Έχω δίσκους από Sinatra, Kate Bush (αδυναμία μου μεγάλη) και Stevie Wonder και Earth, Wind & Fire μέχρι Slayer, Possessed, Onslaught, Darkthrone.

    Η μουσική είναι το χρώμα στη ζωή μου. Και σ'αυτό δεν χωράνε τρουίλες και λοιπές "αντισυμβατικές" της πλάκας πεποιθήσεις. Και έχεις απόλυτο δίκιο. Όποιος είναι κολλημένος χάνει, δεν γεύεται τις απολαύσεις της μουσικής με το να αυτοπεριορίζεται.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρωτεϊνη Την Κατάλληλη Στιγμή
    By Manolis777 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 16-04-16, 14:46
  2. Η Πιο Κατάλληλη Ώρα Για Νερό;
    By razor023 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 18-10-10, 22:56
  3. Νέα Θέματα Forum - Ενεργά Τόπικς - Ανάγνωση Forum
    By Musclemar in forum Σχετικά Με Το Forum
    Replies: 0
    Last Post: 15-10-10, 07:09
  4. Κατάλληλη εποχή για γράμμωση
    By pasagian in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 26-08-08, 17:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •