Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Default Aποχη απο τα βαρη για 1 εβδομαδα

    Κανω βαρη εδω και 4 μηνες για να αποκτησω γραμμωση αλλα με κατι τρεχαματα στα νοσοκομεια για εναν θειο μου αναγκαστηκα να εγκαταλειψω για μια ολοκληρη εβδομαδα,Πιστευεται οτι θα εχει επιπτωσεις αυτο στο σωμα μου ειτε αν θα χασω μυικη δυναμη ειτε αν χαλασει και εξωτερικα το σωμα μου απο αυτο που καταφερα να χτισω στους 4 μηνες η μηπως 1 εβδομαδα αποχης ειναι μικρο χρονικο διαστημα?

  2. #2

    Default

    εάν το σώμα σου χαλάσει σε κάτι, να είσαι σίγουρος ότι μόνο αυτή η 1 εβδομάδα δεν θα ευθύνεται.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τι εννοείς πως κάνεις βάρη 4 μήνες για να αποκτήσεις γράμμωση;

    Το αν διατηρήσεις το σώμα σου εξαρτάται από τη διατροφή σου.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by fitnesslife View Post
    εάν το σώμα σου χαλάσει σε κάτι, να είσαι σίγουρος ότι μόνο αυτή η 1 εβδομάδα δεν θα ευθύνεται.
    Aρα να το παρω ως θετικη απαντηση,οτι δηλαδη μια βδομαδα αποχης δεν επηρεαζει

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Τι εννοείς πως κάνεις βάρη 4 μήνες για να αποκτήσεις γράμμωση;

    Το αν διατηρήσεις το σώμα σου εξαρτάται από τη διατροφή σου.
    Τι ακριβως δεν καταλαβες?4 μηνες κανω προπονηση γραμμωσης με βαρη και οσο για την διατροφη αν εξαιρεσεις κατι κλεψιματακια αρια και που την προσεχω πολυ καλα

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Η γράμμωση δεν έχει καμία σχέση με την προπόνηση. Πρέπει να εχεις μυς, να εχεις μυική υποδομή και η διαιτα ειναι αυτη που θα σε κανει να χασεις λιπος.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by machimi96 View Post
    Τι ακριβως δεν καταλαβες?4 μηνες κανω προπονηση γραμμωσης με βαρη και οσο για την διατροφη αν εξαιρεσεις κατι κλεψιματακια αρια και που την προσεχω πολυ καλα
    προπόνηση γραμμωσης πρώτη φορά ακούω στην ζωή μου. μάλλον εσύ δεν κατάλαβες κάτι καλά...
    ΥΓ πάντως θα ήθελα να μάθω για αυτήν την προπονηση!!

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by machimi96 View Post
    Aρα να το παρω ως θετικη απαντηση,οτι δηλαδη μια βδομαδα αποχης δεν επηρεαζει
    αγορίνα και αρνητικά να το πάρεις και όπως θες να το πάρεις αυτή είναι η αλήθεια τώρα από κει και πέρα..

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    09-10-12
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by machimi96 View Post
    Τι ακριβως δεν καταλαβες?4 μηνες κανω προπονηση γραμμωσης με βαρη και οσο για την διατροφη αν εξαιρεσεις κατι κλεψιματακια αρια και που την προσεχω πολυ καλα
    αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως εκτός από τα βάρη καλό θα ήταν και λίγη προπόνηση στην επικοινωνία

  10. #10
    New Member
    Join Date
    30-04-17
    Posts
    15

    Default Aποχη απο τα βαρη για 1 εβδομαδα

    Quote Originally Posted by digger View Post
    αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως εκτός από τα βάρη καλό θα ήταν και λίγη προπόνηση στην επικοινωνία
    Συμφωνώ απόλυτα. Και στην επικοινωνία και στον τρόπο έκφρασης.
    Στο μετερίζι τσ'ανθρωπιάς
    και τση τιμής το χρέος
    έκια θα στέκω να πατώ
    κι ας είμαι ο τελευταίος.....

  11. #11
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Ας το παρουμε απλα το θεμα. Η Ειρηνη σου ειπε πως η γραμμωση δεν εχει να κανει με την προπονηση σου αλλα με την διατροφη σου. Και επισης η γραμμωση προυποθετει υποδομη, αρα μυες αρα προπονηση για καποιο αρκετο διαστημα ωστε να εχεις μυς για να γραμμωσεις. Σε 4 μηνες δεν εχεις μυς για να γραμμωσεις ουτε γραμμωνεις απο την προπ αλλα απο την διατροφη. Επισης τι ακριβως να χασεις σε 1 βδομαδα; αυτα ειναι υπερβολες γιατι 1) δεν εχεις κανει κατι σημαντικο ως τωρα επειδη οι 4 μηνες ειναι μηδαμινοι και 2) επειδη σε 1 βδομαδα ειναι παρα πολυ δυσκολο να χαλασει το σωμα σου, απιθανο. Αυτα ειναι λεπτομερειες που μονο προχωρημενους αθλητες θα απασχολουσαν και παλι οχι ετσι. Εφοσον προσεχες την ''διατροφη'' σου αυτη θα σε διατηρησει. Αλλα οπως ειπαν και τα παιδια απο πανω πρεπει να κανεις και λιγη προπονηση στον τροπο εκφρασης ειδικα οταν καποιος σου δινει συμβουλες.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Ας το παρουμε απλα το θεμα. Η Ειρηνη σου ειπε πως η γραμμωση δεν εχει να κανει με την προπονηση σου αλλα με την διατροφη σου. Και επισης η γραμμωση προυποθετει υποδομη, αρα μυες αρα προπονηση για καποιο αρκετο διαστημα ωστε να εχεις μυς για να γραμμωσεις. Σε 4 μηνες δεν εχεις μυς για να γραμμωσεις ουτε γραμμωνεις απο την προπ αλλα απο την διατροφη. Επισης τι ακριβως να χασεις σε 1 βδομαδα; αυτα ειναι υπερβολες γιατι 1) δεν εχεις κανει κατι σημαντικο ως τωρα επειδη οι 4 μηνες ειναι μηδαμινοι και 2) επειδη σε 1 βδομαδα ειναι παρα πολυ δυσκολο να χαλασει το σωμα σου, απιθανο. Αυτα ειναι λεπτομερειες που μονο προχωρημενους αθλητες θα απασχολουσαν και παλι οχι ετσι. Εφοσον προσεχες την ''διατροφη'' σου αυτη θα σε διατηρησει. Αλλα οπως ειπαν και τα παιδια απο πανω πρεπει να κανεις και λιγη προπονηση στον τροπο εκφρασης ειδικα οταν καποιος σου δινει συμβουλες.

  13. #13
    New Member
    Join Date
    30-04-17
    Posts
    15

    Default

    Χαρά στο κουράγιο σας
    Στο μετερίζι τσ'ανθρωπιάς
    και τση τιμής το χρέος
    έκια θα στέκω να πατώ
    κι ας είμαι ο τελευταίος.....


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 6 Μέρες Την Εβδομάδα Βάρη - Είναι Σωστό;
    By guardsman in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-13, 11:30
  2. Στέγνωμα σε μια εβδομάδα
    By Hanos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 23
    Last Post: 15-09-11, 20:27
  3. Τρέξιμο 6 φορές την εβδομάδα και βάρη είναι πολύ ?
    By yiannis in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 11-01-05, 20:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •