Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-05-17
    Posts
    2

    Default Συμπληρώματα Για Απώλεια Λίπους

    Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω για διατροφες και σκευασματα σχετικα με την απωλεια βαρους και λιπους...! Ειμαι 23 ειμαι 80 κιλα και εχω 1.75 υψος...θελω να ξεκινησω να αθλουμε...πρεπει να χασω βαρος διοτι εχω θεμα με το γονατο μ..και πρεπει να γυμνασω πολυ καλα τα ποδια μ
    ..θα μπορουσατε να μ δωσετε καποιες συμβουλες ετσι ωστε να με βοηθησουν...? Σκεφτομουν και λιποδιαλυτες ως extra βοηθημα...αλλα δεν γνωριζω απο αυτα...ευχαριστω εκ τν προτερων

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Η διατροφή είναι αυτό που θες! Ξεκινα να οργανώνεις τη διατροφή σου , άρχισε γυμναστήριο και θα τα χάσεις τα κιλά.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-05-17
    Posts
    2

    Default

    Ναι απλα δεν γνωριζω πως να την οργανωσω σωστα...! Αλλοι μ λενε φουλ πρωτεινη μην τρωως υδατανθρακα...αλλοι μου λενε τρωγε μονο λαχανικα...δεν ξερω...και γενικα τα γυμναστηρια στη περιοχη μ ειναι οτι να ναι...ειχα ξεκινησει αλλα εφοσον δεν γνωριζω δεν μπορω να παω μονη μ και να κανω οτι να ναι...!σε ευχαριστω που μ απαντησες :)

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-06-16
    Posts
    123

    Default

    Quote Originally Posted by Katerina94 View Post
    Ναι απλα δεν γνωριζω πως να την οργανωσω σωστα...! Αλλοι μ λενε φουλ πρωτεινη μην τρωως υδατανθρακα...αλλοι μου λενε τρωγε μονο λαχανικα...δεν ξερω...και γενικα τα γυμναστηρια στη περιοχη μ ειναι οτι να ναι...ειχα ξεκινησει αλλα εφοσον δεν γνωριζω δεν μπορω να παω μονη μ και να κανω οτι να ναι...!σε ευχαριστω που μ απαντησες :)
    Γειά σου Κατερίνα. Αρχικά μην κάνεις το λάθος και ακούσεις αυτούς που σου λένε να μην τρως υδατανθρακα. Στην τελική ας μην τρώνε αυτή δεν μας απασχολεί κιόλας. Εδώ στην γυναικεία ενότητα και γενικά στο φόρουμ υπάρχουν πολλά άρθρα που θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις την διατροφή σου. Υπάρχει άφθονο υλικό. Διάβασε τα βασικά και προσπάθησε να φτιάξεις μια διατροφή όπου στην συνέχεια ποσταρε την έδω για να διορθώσουν τυχόν λαθοι οι πιο έμπειροι του φόρουμ και βασικά τα παιδιά που γνωρίζουν πολύ καλά το κομμάτι της διατροφής;)

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Κατερίνα μου, θα σου πω τι έκανα εγώ και έχασα 12 κιλά της εγκυμοσύνης συν έξτρα 3. Καταρχάς άσε τα σκευάσματα κατά μέρος γιατί κανένα σκεύασμα δεν θα μπορέσει να σε βοηθήσει όσο εσύ τον εαυτό σου. Πρώτα απ όλα πρέπει να αλλάξεις διατροφικές συνήθειες οι οποίες θα σου γίνουν βίωμα εφόρου ζωής. Θα κόψεις τους κακούς υδατάνθρακες όπως το λευκό ψωμί, τα γλυκά και τα παράγωγα αυτών και θα τρως καλούς υδατάνθρακες όπως μαύρο ψωμί, καστανό ρύζι, λαχανικά. σαλάτες, φρούτα. Θα τρως πάντα μια πηγή πρωτεΐνης στο κυρίως γεύμα σου και θα συνοδεύεις πάντα με σαλάτες! Σύμμαχοί σου τα αντικολλητικά σκεύη γιατί το τηγάνισμα απαγορεύεται! Ξεκίνα να αλλάζεις συνήθειες σε συνδυασμό με αερόβια και λίγα βάρη και θα δεις αμέσως να φεύγουν τα κιλά!

  6. #6


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απώλεια Λίπους Και Συμπληρώματα
    By Kristina in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-15, 17:19
  2. Συμβουλές Για Απώλεια Λίπους Και Συμπληρώματα
    By Kristina in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 01-02-14, 20:03
  3. βοηθουν τα συμπληρωματα πρωτεινης στην απωλεια λιπους;
    By ooo_to_zouzouni in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 3
    Last Post: 25-07-13, 13:34
  4. Πρόγραμμα Για Απώλεια Λίπους & Συμπληρώματα
    By ras10 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 11-01-10, 22:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •