Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-05-17
    Posts
    4

    Default Προβλημα με την αυξηση μαζας

    Καλησπερα και ευχαριστω οσους μπηκαν στον κοπο να το διαβασουν αυτο.Ειμαι ενας 19 χρονων 1.83 78 κιλα και παλευω να κανω μυες.Εχω εναν χρονο τωρα που πηγαινω τακτικα γυμναστηριο και πριν αυτο εκανα σπιτι μου βαρακια,ασκησεις σωματος και οτι μπορουσα στο μονοζυγο.Στην αρχη των προπονησεων μου τους πρωτους 5 μηνες δεν εβλεπα διαφορες,ειχα πολυ καλη φορμα,εκανα αρκετη ερευνα ως προς τις ασκησεις που επρεπε να κανω για μαζα ε'ξαρχης αλλα δεν ειδα ποτε αποτελεσμα.Υπεθεσα οτι δεν λαμβανω αρκετους υδατανθρακες και πρωτεινη οποτε αλλαξα σημαντικα την διατροφη μου.Οταν ξεκινησα γυμναστηριο και γυμναστικη ημουν στα 69 κιλα και τωρα ειμαι 78 χωρις μεγαλη διαφορα στα ποσοστα λιπους μου,ωστοσο δεν ειδα ακομα σημαντικες διαφορες ,σε σχεση με φιλους μου οι οποιοι εκαναν γυμναστικη και ειδαν μακραν μεγαλυτερες διαφορες ως προς την γραμμωση αλλα και την μαζα.Η δυναμη αυξηθηκε πολυ λιγο και η μυες των χεριων μου και της πλατης μου ειναι σχεδον γυναικεις.Δεν ξερω αν αυτο οφειλεται στα κακα μου γονιδια η κανω κατι λαθος παρολο που εχω ψαχτει πολυ για το πως λειτουργω τον εξοπλισμο και τι τρωω και ποτε το τρωω.Ευχαριστω ξανα οσους διαβασαν αυτο που ειχα να πω και καθε βοηθεια πολυ εκτιμημενη

  2. #2
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,659

    Default

    Γραψε μας τι προγραμμα ακολουθεις να εχουμε μια ολοληρωμενη εικονα.
    Εισαι σιγουρος οτι κανεις σωστα τις ασκησεις χωρις να βάζεις βαρος που δεν μπορεις να διαχειριστεις?
    Γιατι αν η διατροφη σου ειναι οπως πρεπει, φανταζομαι οτι στις ασκησεις το "χανεις" ή απλα οτι περιμενεις θαυματα σε μικρο χρονικο διαστημα. (Ναι 2-3 χρονια ειναι μικρο διαστημα, για να σε προλαβω)

    Καλως ηρθες.

  3. #3

    Default

    Πηγαινεις 1 χρονο γυμναστηριο και λες οτι τα χερια σου κ η πλατη σου ειναι σχεδον γυναικιες?
    Κατι λαθος κανεις.
    Εχεις ενταση στην προπονηση η απλα πας και "κουνας" τα χερια σου?
    Εχω δει στο γυμναστηριο παιδια που απλα κουνανε τα χερια τους.
    Καμια ενταση στην προπονηση τους και φυσικα δεν ζοριζονται.
    Αν δεν ζοριστεις - αν δεν εχεις ενταση και αν δεν στρεσαρεις τους μυς σου δεν θα μεγαλωσουν.

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-05-17
    Posts
    4

    Default

    θα υποθεσω οτι εννοεις και προγραμμα διατροφηςΤο πρωι τρωω δημητριακα και φιταχνω shake απο μπανανα βρωμη γιαουρτι γαλα,το μεσημερι κοτοπουλο,πατατες η βραστα αυγα,μετα το γυμναστηριο αλλο ενα shake και το βραδυ κατι ελαφρι,αυτο σε καθημερινη βαση.Οσον αφορα την γυμναστικη
    Χερια κανω πρωτα μπαρα 3-15 αλτηρες 3-15 γαλλικη σε παγκο 3-15 και τελος τροχαλια 3-15
    Τρικεφαλο. Σχονια 3-15 Εκτασεις αγκωνων τροχαλια 3-15 Γαλλικες πιεσεις 3-15 τελος βιθυσεις 3-15
    Στηθος.Πιεσεις παγκου με αλτηρες 3-15 Πιεσεις παγκου επικλινη 3-15 Πιεσεις στη μηχανη στηθους 3-15 Πεκ Ντεκ 3-15 και τελος crossover 3-15
    Πλατη.Dead lift 4-8 Ελξεις μηχανης 3-15 Ορθια κοπηλατικη 3-15 Χαμηλη κοπηλατικη 3-15 Κοπηλατικη παγκου με αλτηρες 3-15
    Ειμαι σιγουρος οτι τις ασκησεις τις κανω σωστα χωρις να κλεβω η να βαζω παραπανω κιλα για λογους εγωισμου
    Last edited by Deadhooker; 27-05-17 at 16:49.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-05-17
    Posts
    4

    Default

    οπως ειπα εχω ψαχτει πολυ στο θεμα γυμναστικη και βαση trainer τις ασκησεις τις κανω σωστα,βαζω αρκετα κιλα για να ζοριστω και οντως ζοριζομαι,το οτι δεν βλεπω αποτελεσματα ωστοσο με τρελαινει

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αυτό που έγραψες δεν είναι διατροφή, είναι περίληψη διατροφής.
    Τρως λίγο και απαιτείς από το σώμα σου μέσα σε ένα χρόνο να αλλάξει. Ενας χρονος ειναι απλά η γνωριμία με τα βάρη. Αν θες να δεις πραγματικό αποτέλεσμα θα εχεις υπομονή και κυρίως θα τρως σωστά.

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-05-17
    Posts
    4

    Default

    Σαφως καταλαβαινω.ΑΛλα καταναλωνω αρκετα,μεσα σε 3 μηνες πηρα 10 κιλα.Το θεμα ειναι οτι βλεπω απειροελαχιστες διαφορες,με δυσκολια καταλαβαινει καποιος οτι γυμναζομαι,ενω αλλοι μικροτεροι εστω απο εμενα βλεπουν σαφως καλυτερα αποτελεσματα σε μικρο χρονικο διαστημα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αύξηση μυικής μάζας χωρίς αύξηση λίπους
    By Kakarot in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 12-09-16, 23:52
  2. Αυξηση Μυϊκης Μάζας χωρις αυξηση του λίπους
    By dimi1991 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 29-10-13, 15:57
  3. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 21:53
  4. Αύξηση μάζας
    By kissgr in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 02-02-10, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •