Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Default Καλοκαιρι δουλεια γυμναστηριο

    Καλησπερα.Το καλοκαιρι θα δουλευω σεζον σε ενα μαγαζι πραγμα που σημαινει πως 9-10 ωρες την ημερα θα δουλευω μεσα στην ζεστη..Η ερωτηση μου ειναι πως θα καταφερω να μην αδυνατισω τουλαχιστον οχι πολυ αφου δεν θα μπορω να τρωω σωστα;Κουραστηκα πολυ για να παχυνω ολη την χρονια.Επισης σκεφτομαι να πηγαινω βραδια 2-3 φορες την βδομαδα γυμναστηριο ωστε να μην χασω και τελειως επαφη..Εχετε να μου προτεινετε καποιον τροπο να μην χασω τοσα κιλα η εστω καποιο συμπληρωμα που θα με κραταει;Και μια τελευταια ερωτηση αφου κατα πασα πιθανοτητα δεν θα μπορω να τρωω παραπανω θερμιδες απο αυτες που θα παιρνω ωστε να παχυνω θα χανω λιπος;η και μυικη μαζα;Ειμαι 18 χρονων 1.86 82 κιλα.Ευχαριστω

    Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2

    Default

    δοκιμασε διαλλειματικη νηστεια (intermittent fasting). ειναι ιδανικη για εμενα για περιπτωσεις σαν την δικη σου... εαν δεν γνωριζεις Google it

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αυτες τις ωρες που θα δουλευεις, μπορεις να εκμεταλλευεσαι να εχεις ευκολα και γρήγορα γεύματα. Δεν χρειάζονται πανω από 4 λεπτά να φας κατι οπως σαντουιτς με κοτοπουλο τυρί ή να εχεις ροφημα πρωτεινης με βρωμη και ξηρους καρπους. Οργάνωση χρειάζεται.

  4. #4

    Default

    Ναι οντως εχεις ενα δικιο..Να προτιμησω πρωτεινη ογκου ωστε να χω περισσοτερες θερμιδες να καψω;και κατι τελευταιο μπορω να ελπιζω ακομα και σε αναπτυξη με τετοιο προγραμμα;

    Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Παρε μια whey και εμπλουτισε την εσυ με δικό σου υδατάνθρακα και λιπος, κανει σμουθις με γιαουρτι βρωμη, φρουτα, μελι (υπαρχουν συνταγες στο φορουμ) για να κανεις τα δικα σου ροφήματα 'ογκου". Αυτα του εμποριου ειναι σκετη ζαχαρη. Αν εισαι συνεπης στη διατροφη σου και κανεις εστω 3 προπονησεις τη βδομαδα θα εχεις ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα.

  6. #6

    Default

    αγορινα η εναλλακτική και πολυ καλη συμβουλη ειναι αυτη της ειρήνης! ακολουθησε την και πανω απο ολα συνεπεια !

    ΥΓ που θα εργαστεις εαν επιτρέπεται;

  7. #7

    Default

    Εγινε καταλαβα.Σε ευχαριστω πολυ!
    Σε μια τοπικη καφετερια-μπαρ!Ειχα δουλεψει και περσυ και ειχα γινει σαν σκελετος!Για αυτο καιβσας ρωτησα :)
    Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Manigga; 26-05-17 at 20:58.

  8. #8
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Aπο προπόνηση 2-3 φορές τη βδομάδα αν πηγαίνεις για τις βασικές ασκήσεις και ό,τι άλλο προλάβεις θα είσαι μια χάρα. Κάτι σε upper-lower/ pull-push ή fullbody ώστε να μη χρειάζεται να πηγαίνεις 5 φορές.

    Διατροφή κονσέρβα τόνος, whey, cottage/γιαούρτι, bcaa θα βοηθούσαν πολύ γιατί δεν θέλουν προετοιμασία.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  9. #9

    Default

    Το fullbody θα τα οτι πρεπει γιατι νομιζω κανω 1-2 ασκησεις σε καθε μυικη ομαδα αλλα θα εχω προοδο ετσι;π.χ στηθος ωμους ειμαι πολυ πισω απο αποψη ογκου με 2 ασκησεις θα γινει δουλεια;

    Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Manigga; 26-05-17 at 21:18.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Να Βρώ Πιο Εύκολα Δουλειά Σε Γυμναστήριο;
    By CantFindName in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-17, 02:24
  2. Κάτι για να μου δώσει ενέργεια για δουλειά και γυμναστήριο μετά.
    By Minotauros in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 22-06-12, 22:53
  3. Διατροφή Το Καλοκαίρι Και Δουλειά
    By stambo in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 18-06-08, 21:31
  4. Καλοκαίρι & Διακοπές - Μακρυά από γυμναστήριο!
    By Toumpaniaris90 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 17-06-08, 21:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •