Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 18 of 25 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 511 to 540 of 721
  1. #511
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Παραθέτω προς σχολιασμό ένα κομμάτι του βιβλίου Σύγχρονη Προπόνηση Δύναμης:

    4.2 Ανάπτυξη της μέγιστη δύναμης, με αύξηση της διαμέτρου του μυ (μέθοδος των επαναλαμβανόμενων υπομέγιστων εντάσεων)

    (...) Οι επαναλήψεις σ' ένα σετ εκτελούνται πάντα μέχρι την πρόσκαιρη εξάντληση. Οι πρώτες επαναλήψεις του σετ δεν αποσκοπούν ακόμα σ' ένα φυσιολογικό ερέθισμα που απαιτείται για μια ιδανική αύξηση της διαμέτρου του μυ. Τα αποτελέσματα των αθλητικών ερευνών παραπέμπουν στο γεγονός ότι η αύξηση του μυ, και συνεπώς της μέγιστης δύναμης, προάγεται επιτυχέστερα όταν η επιβάρυνση σ' ένα σετ οδηγεί σε μια πρόσκαιρη εξάντληση του νευρομυικού συστήματος, η οποία ξεπερνά κατά πολύ τη συνηθισμένη σε επιβαρύνσεις δύναμης, κόπωση. Η επιβάρυνση του αθλητή λοιπόν, πρέπει πάντα να καταλαμβάνει τέτοια έκταση, ώστε ακόμα και με τη μεγαλύτερη συμμετοχή της θέλησης, να μη μπορεί να επιτευχθεί άλλη επαναληψη.
    Αν δεν εκτελεστούν τα μεμονωμένα σετ μέχρις εξάντλησης, τότε, σε πολύ καλα προπονημένους αθλητές, που έχουν επιτύχει ήδη, με μια προπόνηση ενάντια σε μεγάλες αντιστάσεις ένα καλό επίπεδο της ικανότητας της μέγιστης δύναμης, μπορεί να εμφανιστεί μετά από κάποιο διάστημα, ακόμα και με την χρησιμοποίηση βαρών 80-90% της μέγιστης δύναμης, μια στασιμότητα, ή ακόμα και πτώση της ικανότητας απόδοσης.


    Εν ολίγοις λέει, πως αν δεν κάνουμε τα σετ μας to failure, κάποια στιγμή θα κολλήσουμε. Να συμπληρώσω πως σε άλλο σημείο γράφει πως, αν το άθλημα μας δεν έχει κατηγορία βάρους (πχ ποδόσφαιρο, football, rugby, μπάσκετ), είναι αντιπαραγωγικό να προσπάθουμε να αυξήσουμε την δύναμή μας μόνο με νευρομυικές συναρμογές και πρέπει να επιδιώξουμε αύξηση στην διάμετρο του μυ.


    Επηρεασμένος από τα παραπάνω άλλαξα την προπόνηση μου, κάνοντας sets to failure:

    Squat: 130kg 3x(5-4-3), 125kg 2x(4-4), 120kg 2x (4-4), 115kg 2x(5-4), 110kg 1x5
    Bench: 105kg 3x(4-3-3), 100kg 2x(4-4), 95kg 2x(4-4) 90kg 2x(5-5), 85kg 2x(6-6)
    Dumbbell bench: 75kg 2x(4-4), 65kg 2x(4-4)

    Μεγάλη κόπωση, αλλά και ευφορία. Υπερβολικό volume; Δεν ξέρω.
    Άφησα το cardio για το βράδυ, διότι δεν είχα δυνάμεις.
    Last edited by Vass17; 26-02-18 at 18:53.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  2. #512
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Σε ό,τι αφορά την σχέση υπετροφίας-δύναμης έχει δίκιο. Η μυοϊνιδιακή υπετροφία σχετίζεται άμεσα με τη δύναμη και γιαυτό το επαρκές volume σε έναν μικρόκυκλο (πχ 5x5 στο 90% του 5RM/βδομάδα) είναι πάρα πολύ σημαντικό. Γιαυτό προγράμματα που επικεντρώνονται κυρίως σε μονές-τριπλές δεν έχουν επικρατήσει σαν γενικά templates.

    Έτσι όπως το γράφει φαίνεται να αφορά advanced αθλητές. Αυτό που ισχύει για τους advanced δε νομίζω οτι ισχύει για σένα. Επίσης, συνήθως αυτό που παρατηρείται στην πράξη δεν είναι γενικά στασιμότητα αλλά μια τάση να ανεβαίνει η αναερόβια αντοχή και η αντοχή στη δύναμη (5x5) πιο γρήγορα απ'ότι η μέγιστη δύναμη (1RM) όπου τότε ίσως να χρειάζεται άλλο ερέθισμα ο αθλητής (πχ DE) ή μεσόκυκλους volume/intensity. Στην 2η περίπτωση ίσως έχει μεγαλύτερη εφαρμογή αυτό που γράφει, όπου κάνεις μια περίοδο μόνο volume.

    10 σετς και 40+ επαναλήψεις μου φαίνεται υπερβολή πάντως, ειδικά όσο καιρό ο μικρόκυκλος σου είναι 1 βδομάδα. Το ζήτημα δεν είναι το μέγιστο volume σε 1 προπόνηση μέχρι εξάντλησης, αλλά το minimum volume που σε κάνει πιο δυνατό. Νομίζω τα πράγματα είναι λίγο πιο απλά σε αυτό το level. 5x5, και 4-5 μέρες μετά 1-5RM. Το κάνεις αυτό άλλα 2 χρόνια και παίρνεις πανελλήνιο στο PL.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #513
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Κοίτα κατά την προσωπική μου άποψη,καλά κάνεις και μελετάς και ψάχνεσαι αλλά διαφωνώ με το σήμερα το διάβασα,το απόγευμα το εφάρμοσα.Αύριο μεθαύριο άλλος μπορεί να λέει κάτι άλλο οπότε ξαναεπεμβαίνεις στο πρόγραμμα? Βέβαια θα μου πεις: ρε φίλε δεν τα έγραψε κανένας τυχαίος,είναι γνώστης κ.τ.λ., αλλά από την άλλη μπορεί να υπάρχουν διαφορετικές "σχολές" και απόψεις,ταυτόχρονα σωστές και μένει να βρει ο καθένας τι του ταιριάζει.


    Όσον αφορά το άρθρο,reps to failure ξέρω ότι συνηθίζεται σε bb πρόγραμμα,όχι όμως σε όλα τα σετ (και εκεί μιλάμε για failure π.χ. στη 13η rep). Σε powerlifting πρόγραμμα, στο σετ με 5 reps να μη βγει όπως λέει παρά την δύναμη της θέλησης 6η,μου ακούγεται επώδυνο, πόσο μάλλον σε όλα τα σετ! και δε ξέρω και πόσες μέρες off θα χρειαστούν μετά για την επόμενη προπόνηση.

    Δε ξέρω αν συμφωνείτε
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  4. #514
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Εγώ συμφωνώ. Γενικά νομίζω δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο μυστικό, τουλάχιστον στους natural αθλητές. Σχεδόν όλα τα γνωστά και καταξιωμένα προγράμματα για intermediates (Westside Barbell, Starr, Texas Method, Nebrashka model, HLM, 5/3/1, split routines, RPEs, κλπ) βασίζονται σε έναν συνδιασμό volume-intensity σε εβδομαδιαία βάση με μικρές αλλαγές σε reps/sets/ασκήσεις. Στην ουσία έχουν μια προπόνηση που δημιουργεί το ερέθισμα (προπόνηση "volume") και είτε στην ίδια προπόνηση ή μέσα στη βδομάδα ή τις επόμενες βδομάδες, ελέγχουν αν το ερέθισμα οδήγησε σε δύναμη (1-5RM).

    Όποια μέθοδο κι αν ακολουθήσεις σε αυτές τις γραμμές, αν προπονήσαι συστηματικά για μερικά χρόνια θα ανέβεις σε δύναμη δραματικά.

    Γενικά συμφωνώ ότι καλό είναι να διαβάζεις για να ενημερώνεσαι, αλλά προφανώς αξίζει να δεν αλλάζεις το πρόγραμμα συχνά.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #515
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Το κάνεις αυτό άλλα 2 χρόνια και παίρνεις πανελλήνιο στο PL.
    Βασικά αυτό!

    Θυμάμαι είχα δει μια συνέντευξη του Πύρρου Δήμα, όταν είχε πρωτοξεκινήσει με τον Ιακώβου, να λέει δεν μπορούσα με τίποτα με προσαρμοστώ στο βουλγάρικο πρόγραμμα, μου πήρε λίγο καιρό, 4 χρόνια! Και μετά πήρε το πρώτο χρυσό.
    Οκ, παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο εκεί, αλλά κάτι λέει και αυτό.

  6. #516
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Τέλος το cardio.

    Αχιλλέα, πιθανώς να είναι μόνο για advanced, δεν ξέρω, δεν το διευκρινίζει.
    Jeseuah, δεν είναι ακριβώς ότι είδα κάτι και το εφάρμοσα. Αν γυρίσεις πίσω στο log, θα δεις πως η ιδέα για sets to failure γυρνούσε στο μυαλό μου, απλά τώρα μου το επιβεβαίωσε κάποιος ειδικός.
    Ίσως υπερέβαλλα στο volume, θα δείξει τις επόμενες ημέρες.
    Θα το δοκιμάσω, το πολύ-πολύ να χάσω 2 εβδομάδες.

    Αν κάποιος θέλει να πάρει το βιβλίο, το θεωρώ πολύ ενδιαφέρον. Απλώς στα 2 πρώτα κεφάλαια έχει υπερβολικά εξειδικευμένη "άχρηστη" βιολογία, σε σημείο που αγχώνεσαι για το αν προλαβαίνεις την εξεταστική! Από εκεί και πέρα είναι πολύ ενδιαφέρον. Το προτείνω.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  7. #517
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Deadlift: DE 15x1 133kg
    OHP: sets to failure 70kg (5-3-2), 65kg (4-3), 60kg (3-3) 55kg(4-3), 50kg (6+3 push press)
    Pull-ups: 50 reps A.M.A.N
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  8. #518
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος!! Τα DE με κανονικη λαβη τα κανεις?

  9. #519
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ναι, double overhand.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  10. #520
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Pull-ups: 50 reps A.M.A.N
    Το ΑΜΑΝ τι είναι, κάτι σαν το ΑΜΑΡ;

  11. #521
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    As many sets as needed. Με 1' ξεκούραση ανάμεσα στα σετ το έκανα.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  12. #522
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Βαιλη το εκανα και εγω αυτο τωρα με το Α.Μ,Α,Ν, δυσκολακι αρκετα..

  13. #523
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    As many sets as needed. Με 1' ξεκούραση ανάμεσα στα σετ το έκανα.
    Αχα, οπότε βάζεις ένα target reps και παίρνεις όσα σετ χρειαστούν, μάλιστα!

  14. #524
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Squat: 1x4 136kg, 4 reps 136kg
    Bench: 1x3 108kg, 10reps 108kg
    Deadlift: 1x5 155kg, 10 reps 155kg
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  15. #525
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Απλός,λιτός, αποτελεσματικός!!
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  16. #526
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by jesueah View Post
    Απλός,λιτός, αποτελεσματικός!!
    the big 3!!!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  17. #527
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Μια χαρά παιδια.
    Πάω για την 2η εβδομάδα πειραματισμού με sets to failure.
    Θα δώσω άλλες 2 εβδομάδες περιθώριο, για να δω αν προοδεύω με αυτόν τον τρόπο.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  18. #528
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Squat: 125kg (6-6-6), 120kg (5-5)
    Bench press: 98kg (7-5-4), 90kg (7)
    Db bench press: 85kg (4), 75kg (4-5)
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  19. #529
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος. Τωρα παιζεις μεχρι failure σε σκουωτ και παγκο ε? Την επομενη φορα θα ανεβασεις κιλα?

  20. #530
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Θα δούμε πως θα πάει, Δημήτρη. Κάθε εβδομάδα κάτι θα ανεβάζω. Κιλά, επαναλήψεις...
    Όσες φορές το έχω κάνει με έχει πάει καλά. Θα δούμε.
    Για την ακρίβεια στο squat δεν είναι ακριβώς failure, αλλά όσο πιο κοντά γίνεται.
    Στον πάγκο ήταν απολύτως μέχρι failure, ότι νούμερα γράφω είναι +1 με την βοήθεια του σπότερ.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  21. #531
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος..και εγω μην νομιζεις μπορει να κανω 5αρες αλλα στην ουσια failure βγαινει πλεον

  22. #532
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    H θεωρία μου Δημήτρη είναι πως πιθανώς η αύξηση στο strength endurance να είναι καταλυτική για την αύξηση της μέγιστης δύναμης.
    Αν για παράδειγμα, κάνουμε συνέχεια 5 επαναλήψεις κι ανεβάζουμε κιλά, κάποια στιγμή θα κολλήσουμε. Θα κάνουμε deload και πιθανώς να ξεκολλήσουμε. Μπορεί και όχι.
    Θα σου δώσω ένα μεγάλο παράδειγμα για να δεις ακριβώς πως σκέφτομαι το overload:

    Προπόνηση 1: 5x6 125kg
    Προπόνηση 2: 5x7 125kg
    Προπόνηση 3: 5x (8-8-7-7-7) 125kg
    Προπόνηση 4: 5x8 125kg
    Προπόνηση 5: 5x (9-9-8-8-8) 125kg
    Προπόνηση 6: 5x (7-7-6-6-6) 127kg
    Προπόνηση 7: 5x7 127kg
    Προπόνηση 8: 5x (8-8-7-7-7) 127kg
    Προπόνηση 9: 5x5 130kg
    Προπόνηση 10: 5x (6-6-5-5-5) 130kg
    Προπόνηση 11: 5x (7-7-6-6-5) 130kg
    Προπόνηση 12: 5x (5-5-5-4-4) 133kg εδώ πχ αφού έπεσα κάτω από 5 γυρνάω πίσω
    Προπόνηση 13: 5 (7-7-7-6-6) 130kg
    Προπόνηση 14: 5x (8-7-7-7-7) 130kg
    Προπόνηση 15: 5x5 133kg

    Κάποιες φορές θα μένω σε ένα βάρος και θα το δουλεύω μέχρι να φτάσω τις 7-8 επαναλήψεις και κάποιες φορές, όταν πιάνω το 5χ5 θα προχωράω.
    Last edited by Vass17; 07-03-18 at 09:49.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  23. #533
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Πάντως έχω απορία σχετικά με αυτή την θεωρία, όντως δουλεύει επειδή αυξάνεται η αντοχή ή μήπως είναι ψυχολογικό;

    Δηλαδή αυξάνοντας αντοχή αυξάνεται και το 1RM θεωρητικά;

    Τουλάχιστον εγώ όσες φορές είχα δοκιμάσει κάτι παρόμοιο κατάλαβα ότι δούλεψε γιατί μου άλλαζε την ψυχολογία, δηλαδή ξεκόλλαγε το μέγιστο ταβάνι των 5 επαναλήψεων στο μυαλό μου.

    Απ' ότι έχω δει παντως σε σένα δουλεύει μια χαρά.

  24. #534
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Εν οίδα, οτι ουδέν οίδα.
    Όταν οι κορυφαίοι ερευνητές λένε πως δεν γνωρίζουμε μέσω ποιών διαδικασιών αυξάνεται η δύναμη και η μυικότητα, εγώ τι άλλο να πω;
    Σίγουρα αν ήμουν προπονητής κάποιου άλλου θα τον πήγαινα με την πεπατημένη, αλλά πάνω μου, μου αρέσει να πειραματίζομαι (με ότι κερδίζω κι ότι χάνω).
    Για εμένα, ανεβάζοντας επαναλήψεις, είναι πιο ομαλή η μετάβαση, όταν αποφασίζεις να ανεβάσεις βάρος. Άλλο να πας από το 5x5 100kg στο 5x5 103kg, κι άλλο να πας από το 5x6 100kg στο 5x5 103kg. Πιθανώς να είμαι κι εντελώς λάθος.

    Σήμερα:

    Deadlift: DE 12x1 135kg
    OHP: 70kg 2xF, 65kg 2xF, 60kg 1xF

    Το βράδυ intervals στον διάδρομο.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  25. #535
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Δεν είπα ότι είσαι λάθος, απλά προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να παίζει ρόλο στην αύξηση της δύναμης. Το ψυχολογικό που λέω εγώ μπορεί να είναι μπούρδες και να υπάρχει μια λογικότερη εξήγηση, γιαυτό και ρώτησα.

  26. #536
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ναι, το κατάλαβα πως δεν είπες ότι είμαι λάθος.
    Εγώ λέω πως μπορεί να είμαι λάθος και δεν προτείνω σε κανέναν να το κάνει το ίδιο πρόγραμμα...
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  27. #537
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Χαχαχα κανείς δεν είναι λάθος μέχρι αποδείξεως του εναντίου!

  28. #538
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Circuit training σήμερα:

    Squats: 70kg 20 reps
    Db OHP: 20kg 20 reps
    Row: 40kg 20 reps
    Bench press: 55kg 20 reps

    Από άσκηση σε άσκηση, χωρίς διάλλειμα.
    Διάλλειμα ανάμεσα σε κάθε γύρο 1' 30''.
    Ήθελα να κάνω 5 γύρους, αλλά στον 3ο βγήκα off.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  29. #539
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Απο πνευμόνια βγήκες off ή απ'το σώμα;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  30. #540
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Πνευμόνια... Εκπληκτική φυσική κατάσταση, ε;
    Που θα πάει, αν κάνω 2 τέτοια circuits την εβδομάδα και 1-2 hiit, κάποια στιγμη θα φτιάξει.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.


 
Page 18 of 25 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hello people
    By chrisandk9 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 10
    Last Post: 19-01-11, 01:55
  2. Raw Power !!
    By iront in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 0
    Last Post: 29-11-06, 02:11
  3. power!
    By danny in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-05, 05:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •