Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast
Results 631 to 660 of 721
  1. #631
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ωραιος Βασιλη, ανεβηκες και σε κιλα να υποθεσω?
    Σκεψου και για 4ημερο TM απο Δευτερα .

    Σχετικα με την συζητηση παντως αν μιλαμε για αγωνιστικους και επαγγελματιες BBers τοτε προφανως και δν φτανουν οι πολυαρθρικες ασκησεις, αλλα αν μιλαμε για εναν απλο ασκουμενο τοτε δεν νομιζω πως δεν θα υπαρχει συμμετρια στο σωμα του αν ασχοληθει με προγραμματα δυναμης. Ισα ισα θα κερδισει πολλα και απο αποψη ογκου και απο δυναμη.

  2. #632
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ναι, Δημήτρη, ανέβηκα σε σωματικό βάρος.
    Θα ξεκινήσω με 3ήμερο ΤΜ και βλέπουμε.
    Χθες δεύτερη φορά που πήγα για σπριντ σε ανηφόρα. 7 σπριντάκια στο 100%.
    Πιο πολύ 'εχω doms στα πέλματα, σχεδόν δεν μπορώ να περπατήσω!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  3. #633
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Και εγω τα 83 επιασα Τα σπριντ ειναι να σαν κανεις προπονηση ποδιων, τρομερη ασκηση!!

  4. #634
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Δημήτρη, με τα σπρίντ πιάστηκα σε τετρακεφάλους και κοιλιακούς, παρόλο που κάνω squat και deadlift. Αυτό κάτι λέει. Πρέπει, όμως να είναι στο 100% ή ένταση, με όλο το σώμα να συμμετέχει για να είναι αποδοτικό.

    Από Δευτέρα σκόπευα να μπω ΤΜ, οπότε έκανα σήμερα την intensity day, για να καθορίσει αυτή τα κιλά της επόμενης εβδομάδας.

    Squat: 1x5 133kg
    Bench: 1x5 102kg
    Deadlift: 1x5 150kg
    Barbell row: 3x8 55kg
    Dips: 3x failure
    Sprints σε ανηφόρα

    Το deadlift ήταν πολύ ελαφρύ, οπότε δεν έπρεπε να ξεκινήσω από τόσο χαμηλά. Στην επόμενη intensity θα πάω με 160kg.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  5. #635
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Δημήτρη, με τα σπρίντ πιάστηκα σε τετρακεφάλους και κοιλιακούς, παρόλο που κάνω squat και deadlift. λέει Αυτό κάτι . .
    Όσο δυνατή προπόνηση και αν εκτελείς....Όποιο πρόγραμμα και αν κάνεις....Όσο προχωρημένος και να είσαι ,
    πάντα θα υπάρχουν ασκήσεις που ίσως δεν τις πιάνει το μάτι σου , που θα ενεργοποιούν μέρη και ίνες του μυ που "κοιμόντουσαν"...Αυτό και το μεγαλείο το Ανθρωπίνου σώματος !!!

    Δυνατή προπό...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  6. #636
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Είναι ολόσωστο αυτό που λες. Ωστόσο δεν περίμενα τόσο έντονο doms, από τη στιγμή μάλιστα που προερχόμουν από high volume πρόγραμμα.
    Τελικά, η προπονητική είναι μια πολύ πολύπλοκη επιστήμη/τέχνη.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  7. #637
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Τελικά, η προπονητική είναι μια πολύ πολύπλοκη επιστήμη/τέχνη.
    To ανθρώπινο σώμα είναι η τελειότερη "μηχανή" στον Πλανήτη...
    Πως θα μπορούσε να μην ισχύει αυτό που λες !?!?!?
    Άλλωστε η πρόοδό μας έιτε σε δύναμη είτε σε εικόνα αντικατροπτίζει τις γνώσεις μας !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  8. #638
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Δυνατη προπονηση! Carries θα κανεις καθολου στο ΤΜ? Θυμαμαι παλια το ειχες παρει πολυ ζεστα

  9. #639
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ναι, μετά από 2-3 εβδομάδες θα τις εντάξω, μάλλον στην volume day.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  10. #640
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Είχα ένα πρόβλημα με το στομάχι και τη Δευτέρα πήγα σε γαστρεντερολόγο, ο οποίος μου είπε να κόψω μαχαίρι τον καφέ.
    Οι πρώτες παρενέργειες ήταν πονοκέφαλός, ατονία και κούραση, από την πρώτη κιόλας μέρα, αλλά την παλεύω.

    Δευτέρα
    Squat: 1x5 130kg, 4x5 123kg
    Bench: 1x5 100kg, 4x5 95kg
    Jump squats: 3x3
    Plyo push ups: 3x3
    Bicep curls: 3x8 30kg
    Tricep extentions: 3x8 25kg
    Intervals στο διάδρομο

    Τετάρτη (recovery)
    Squat: 2x5 110kg
    OHP: 3x5 66kg
    Pull-ups: 3x failure
    Intervals στον διάδρομο

    Η αδυναμία, λόγω της έλλειψης καφέ ήταν μεγάλη και σήμερα. Τα 110 κιλά στο squat μου φάνηκαν πολύ βαρύτερα απ' ότι συνήθως.
    Ελπίζω μέχρι την Παρασκεύη που είναι η βαριά ημέρα να έχω στρώσει. 5-10 ημέρες μου είπε ο γιατρός θα κρατήσει το στερητικό.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  11. #641
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Περαστικα ευχομαι . Και εγω χωρις καφε δεν λειτουργω. Πρασινο τσαι μπορεις να πιεις? Ισως σου κανει δουλεια. Μετα τον παγκο την Δευτερα οι ασκησεις γινανε σαν circuit?

  12. #642
    Pumping Iron Mariosko's Avatar
    Join Date
    11-01-15
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Είχα ένα πρόβλημα με το στομάχι και τη Δευτέρα πήγα σε γαστρεντερολόγο, ο οποίος μου είπε να κόψω μαχαίρι τον καφέ.
    Οι πρώτες παρενέργειες ήταν πονοκέφαλός, ατονία και κούραση, από την πρώτη κιόλας μέρα, αλλά την παλεύω.

    Δευτέρα
    Squat: 1x5 130kg, 4x5 123kg
    Bench: 1x5 100kg, 4x5 95kg
    Jump squats: 3x3
    Plyo push ups: 3x3
    Bicep curls: 3x8 30kg
    Tricep extentions: 3x8 25kg
    Intervals στο διάδρομο

    Τετάρτη (recovery)
    Squat: 2x5 110kg
    OHP: 3x5 66kg
    Pull-ups: 3x failure
    Intervals στον διάδρομο

    Η αδυναμία, λόγω της έλλειψης καφέ ήταν μεγάλη και σήμερα. Τα 110 κιλά στο squat μου φάνηκαν πολύ βαρύτερα απ' ότι συνήθως.
    Ελπίζω μέχρι την Παρασκεύη που είναι η βαριά ημέρα να έχω στρώσει. 5-10 ημέρες μου είπε ο γιατρός θα κρατήσει το στερητικό.
    Περαστικά εύχομαι και εγώ Βασίλη! Αν δεν φταίει η καφεΐνη για το πρόβλημα που έχεις μπορείς να πάρεις και χάπια καφεΐνης που είναι πολύ πιο ήπια για το στομάχι άλλα ρωτά τον γιατρό πρώτα

  13. #643
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Δημήτρη, δεν είναι απλά πως δεν λειτουργώ. Αν μείνεις για 48 ώρες χωρίς καφέ, θα καταλάβεις...
    Μάριε, μου είπε από βδομάδα μπορώ χάπια καφείνης, αλλά δεν τα συνιστά.

    Πολύ άσχημη προπόνηση σήμερα, με συμπτώματα αδυναμίας και κόπωσης στο φουλ.
    Εννοείται πως δεν κατάφερα τα κιλά.

    Squat: 2x3 135 kg (κανονικά έχω το 1x5)
    Bench: 2x3 105kg (κι εδώ έχω το 1x5 υπό νορμαλ συνθήκες)
    Deadlift: 2x3 152kg (εδώ ήταν για γέλια, έβαλα 152 για να είμαι σίγουρος πως θα βγουν!)
    Barbell row: 3x8 62kg
    Dips: 3xF

    Ελπίζω την Δευτέρα να έχω συνέλθει και να σηκώσω τουλάχιστον τα κιλά που σήκωσα την προηγούμενη Δευτέρα.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  14. #644
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ναι μου κανει εντυπωση ποσο πεφτει η αποδοση λογω της αποχης καφεινης..Παρ ολα αυτα τα συγκεκριμενα κιλα ειναι παραπανω απο αξιοπρεπη, απο Δευτερα με το καλο θα τα σηκωσεις ολα

  15. #645
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Πριν την προπόνηση τρως τίποτα; Γιατί αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι κάνεις fasted. Αν δεν τρως τίποτα, ένα μήλο θα βοηθούσε πιστευώ.

  16. #646
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Κάνω fasted με bcaa. Λέω να αρχίσω να παίρνω και μια b complex.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  17. #647
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Σιγά σιγά νιώθω τα συμπτώματα της στέρησης καφείνης να υποχωρούν.
    Δεν είμαι στο 100%, το νιώθω όταν προσπαθώ να σφίξω την λαβή μου όσο πιο δυνατά μπορώ.
    Ξεκίνησα deload σε squats και πάγκο:

    Squats: 5x5 120kg
    Bench: 5x5 95kg
    Jump squats: 3x3
    Plyo push ups: 3x3
    Bicep curls: 3x8 30kg
    Tricep extentions: 3x8 25kg
    Intervals στο διάδρομο
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  18. #648
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Αντε με το καλο!! Μπορεις και πινεις καφε πλεον?

  19. #649
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Για deload νομίζω είναι πολύ καλά τα κιλά!

  20. #650
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Γειά σας.
    Τα ωράριά μου έχουν αλλάξει τελευταία κι έχω αποσυντονιστεί, γι αυτό δεν είχα χρόνο και όρεξη να μπαίνω, αλλά παρακολουθούσα τα log σας.

    Εν ολίγοις, κατάφερα να έχω πλέον ίδια ώρα προπόνηση με ένα φιλαράκι, πρώην αρσιβαρίστας σε πολύ υψηλό επίπεδο, ο οποίος ανέλαβε να με βοηθήσει. Φυσικά διέγραψα ότι είχα στο μυαλό μου και αποφάσισα να τον ακούσω τυφλά.

    Με έβαλε σε ένα πρόγραμμα τύπου bulgarian. Από την τρίτη κιόλας μέρα του προγράμματος παρατήρησα αυτά που έχω παρατηρήσει και τις προηγούμενες φορές που έκανα high frequency training: Την πρώτη ημέρα έκανα squat 140kg single(δεν με άφησε να πάω πιο πάνω). Η μπάρα είχε μια συγκεκριμένη αίσθηση επάνω μου. Την 3η και 4η ημέρα στα 143kg και 144kg, η αίσθηση ήταν εντελώς διαφορετική. Η διαφορά ήταν προφανέστατη από τη στιγμή ακόμη που έπαιρνα την μπάρα από το rack. Ενώ την πρώτη και τη δεύτερη ημέρα ένιωθα μεγάλη πίεση, τις επόμενες ημέρες ένιωθα σαν να έχω πάνω μου μια μπάρα 80 κιλών! Επίσης τα singles 100kg-130kg έμοιαζαν πολύ πιο ελαφρά!

    Αυτά είναι τα καλά νέα. Τα κακά νέα είναι πως μετά από 11 ημέρες στο πρόγραμμα νιώθω πλέον κουρασμένος. οι προπονήσεις βγαίνουν και τα κιλά ανεβαίνουν, αλλά όλη την υπόλοιπη ημέρα νιώθω μεγάλη κούραση. Σίγουρα συμβάλει και το πως δεν έχω κοιμηθεί επαρκώς τελευταία. Ευτυχώς τρώω σαν βόδι.

    Μίλησα λοιπόν στον φίλο μου για αλλαγή προγράμματος, καθώς νιώθω πως αν το συνεχίσω θα ταλαιπωρήσω πολύ το σώμα μου. Αυτός διαφωνεί και μου λέει πως αν καταφέρω να περάσω την περίοδο προσαρμογής 20-30 ημερών δεν θα έχω πρόβλημα. Χαρακτηριστικά μου είπε "Εγώ κάνω squat πάνω από 300kg 6 ημέρες την εβδομάδα". Απ' όσο ξέρω είναι natural. Μου προτείνει λοιπόν να συνεχίσω bulgarian, αλλά αν δεν θέλω μου έφτιαξε ένα εναλλακτικό πλάνο:

    Δευτέρα
    Squat 3x5 (80% 1rm)
    Bench 3x5 (80% 1rm)
    Clean & push press 3-5x3

    Τετάρτη
    Squat 2-3x3 (90% 1rm)
    Bench 2-3x3 (90% 1rm)
    Pull-ups 3xfailure

    Παρασκευή
    Squat new 1rm
    Bench new 1rm
    Deadlift (singles μέχρι +20kg από το squat, όχι παραπάνω)
    Weighted dips: 3x5
    Weighted Pull-ups : 3x5

    To πρόγραμμα σίγουρα φαίνεται σε όλους μας πολύ βαρύ, αλλά ο ίδιος επιμένει πως δεν είναι κι ότι απλά θέλει χρόνο το σώμα για να το συνηθίσει. Ωστόσο θεωρεί το bulgarian πολύ ανώτερο και μου προτείνει να το συνεχίσω.
    Απόψεις;
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  21. #651
    Pumping Iron Mariosko's Avatar
    Join Date
    11-01-15
    Posts
    392

    Default

    Βασιλη για εμενα κανε το bulgarian τουλαχιστον για ενα μηνα και βλεπεις ειναι πολυ αποτελεσματικο απλα να ξερεις οταν το σταματησεις θα κατεβεις αρκετα σε δυναμη αλλα και παλι θα εισαι πιο πανω απο εκει που αρχισες

  22. #652
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Βασίλη μπορώ να πω ότι σε καταλαβαίνω σχεδόν απόλυτα, μιας και έχω μπει και εγώ σε πρόγραμμα τέτοιας λογικής, προ-bulgarian εποχής βέβαια. Αλλά η κούραση και το volume είναι πολύ έντονο και το καταλαβαίνω.

    Κάπου το είχα ξαναγράψει, αν ψάξεις μια συνέντευξη του Πύρρου Δήμα λέει ότι έκανε 2 χρόνια! να συνηθίσει το bulgarian και συνέχεια ήθελε να το παρατήσει, αλλά μετά αναγνωρίζει που τον έφτασε. Πιστεύω ότι έτσι θα κάνεις πολύ σοβαρή δουλειά, πρέπει να ξεχάσεις τα κιλά, τα μαξ σου, κλπ και να επιμείνεις στο πρόγραμμα για τουλάχιστον 6-7 μήνες. Σίγουρα ο φίλος σου ξέρει πολλά παραπάνω, αλλά αν το κάνεις θα ανέβεις επίπεδο κυριολεκτικά.

    Θα πρέπει να κάτσεις να σκεφτείς τους στόχους σου και το τι θέλεις, μιας και είσαι μικρός ακόμα πιστεύω θα σε ωφελήσει τα μέγιστα, μπορείς να δοκιμάσεις και λίγο άρση βαρών, να μάθεις τις τεχνικές, να πάρεις εμπειρίες και σε 1-2 χρόνια να είσαι σε ένα advanced επίπεδο και στο powerlifting αλλά και στην άρση βαρών δουλεύοντας το σώμα αλλά και το μυαλό σε διαφορετικά πράγματα αλλά και σε εύρος.

    Είναι διαφορετικό να βάζεις στόχους το επόμενο 6μηνο, χρόνο, κλπ και διαφορετικό να πηγαίνεις σε πλάνο 5ετίας. Είναι βαρύ και δύσκολο και σίγουρα όχι για όλους αφού δεν έχουν όλοι τις ίδιες προτεραιότητες, αλλά σκέψου και που θα φτάσεις με κάτι τέτοιο. Αν θέλεις κάποια στιγμή να βγάλεις τον μέγιστο εαυτό σου σε ένα απ' αυτά τα αθλήματα, τότε βάζεις κεφάλι κάτω, ξεχνάς ότι ξέρεις και έχεις κάνει, και δουλεύεις.

  23. #653
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Χωρις να εχω δοκιμασει κατι τετοιο ποτε μου, αλλα αφου ο φιλος σου ειναι καταξιωμενος αθλητης με 300 kg σκουωτ υποθετω οτι ξερει κατι παραπανω απο εμας στον προγραμματισμο της προπονησης και να τον ακουσεις. Καποτε ειχα διαβασει οτι δεν υπαρχει υπερπροπονηση αλλα υπο-φαγια. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο σε εμας ομως που ειμαστε natural.

  24. #654
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Το πρόγραμμα Βασίλη είναι πιο ήπιο απο το 3ήμερο Texas Method... Έχει λιγότερο volume (στο 3ήμερο ΤΜ κάνεις 26-30 reps στο 80-90% 1RM, ανάλογα τι κάνεις στην intensity και 10-15 στο 70% ενώ εδώ έχεις σύνολο 25reps) ίδιο intensity (1-3RM) και πιθανότατα λιγότερο tonnage. Αν κάνεις 3ήμερο ΤΜ πιο δύσκολο θα σου είναι.

    Το bulgarian είναι πρόγραμμα άρσης βαρών... Είναι φτιαγμένο για να δουλεύει με submaximal lifts (front SQ, Clean & jerk, snatch) στο 100%. Δε νομίζω οτι εφαρμόζεται με την ίδια επιτυχία στο powerlifting που εκ των πραγμάτων τα lifts είναι πολύ πιο βαριά.

    Νομίζω το μυστικό δεν είναι στο πρόγραμμα, είναι στη συνέπεια. Και το 5/3/1 να κάνεις που είναι μάλλον κακό συγκριτικά με τα υπόλοιπα, αν το λέει η καρδούλα σου και το δουλέψεις στωστά θα τα πας όλα τα lift στα 300kg.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  25. #655
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
    Αν και είναι εξουθενωτικό το bulgarian (ο Αχιλλέας έχει ενα πολύ καλό point), θα το συνεχίσω, με την ελπίδα πως θα προσαρμοστώ.

    Squat: 3x80kg, 2x90kg, 1x100kg, 1x105kg, 1x110kg, 1x115kg, 1x120kg, 1x125kg(εδώ ήταν το minimum που έπρεπε να φτάσω), 1x130kg, 1x132kg, 2x2x120kg
    Bench: 3x60kg, 1x70kg, 1x75kg, 1x80kg, 1x85kg, 1x90kg, 1x95kg(εδώ ήταν το minimum), 1x100kg, 1x105kg, 1x107kg, 2x3x95kg
    Row: 1x5x70kg
    OHP: 1x5x60kg

    Αύριο προπόνηση και την Κυριακή off.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  26. #656
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Δυνατή προπόνηση. Νομίζω πως την Κυριακή θα είσαι όντως off .

  27. #657
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Kαλή συνέχεια με το Bulgarian μαν, και καλά 200αρια!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  28. #658
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ευχαριστώ Αχιλλέα.

    Squat: 3x80kg, 2x90kg, 1x100kg, 1x105kg, 1x110kg, 1x115kg, 1x120kg, 1x125kg(minimum), 1x130kg, 1x135kg, 1x138kg, 1x143kg, 2x2x130kg
    Bench: 3x60kg, 1x70kg, 1x75kg, 1x80kg, 1x85kg, 1x90kg, 1x95kg(minimum), 1x100kg, 1x105kg, 1x110kg, 1x113kg, 2x3-2x103kg
    Deadlift: 5x1x163kg (20kg πάνω από το week maximum του squat, πού ηταν τα σημερινά 143kg)

    To minimum είναι το σημείο εκείνο, όπου αν δεν νιώθεις καλά μπορείς να σταματήσεις. Το ελάχιστο το οποίο πρέπει να πιάσεις σε κάθε προπόνηση ανεξαιρέτως, Αυτό πρέπει να ανεβαίνει σταθερά με τον καιρό, ενώ τα παραπάνω μπορόυν να παίζουν ανάλογα με το αν είναι καλή μέρα, ή όχι.
    Άυριο ξεκούραση, πολύ φαγητό, πολύ πρωτείνη, διατάσεις και foam rolling, και μία μπυρίτσα με τον τελικό της euroleague.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  29. #659
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Πότε σταματάει το ζέσταμα και ξεκινάν τα λειτουργικά; Πρέπει να ανεβάζεις +5 σε κάθε rep μέχρι το min?
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  30. #660
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Πολυ καλος μπραβο!!! Ουσιαστικα το minimum ειναι εκει που νιωθεις οτι δυσκολευουν τα κιλα? Ας πουμε κατι σαν πρωτη επαναληψη σε εναν αγωνα? Η μπυριτσα επιβαλλεται παντως τωρα που εφτιαξε ο καιρος !!


 
Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Hello people
    By chrisandk9 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 10
    Last Post: 19-01-11, 00:55
  2. Raw Power !!
    By iront in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 0
    Last Post: 29-11-06, 01:11
  3. power!
    By danny in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-05, 04:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •