Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-05-17
    Posts
    2

    Default Καλημέρα...θα ηθελα τις απόψεις σας

    Είμαι 35 χρονών με ύψος 1.76 cm και βάρος 85 kg. Εδώ και πολλά χρόνια γυμνάζομαι (βάρη,στοίβο,ποδόσφαιρο και άλλα πολλά) καθημερινά κάτι το οποίο αποτελεί πλέον μέρος της ζωής μου. Εδώ και 1 μήνα ακολουθώ ένα πρόγραμμα όγκου και μία όχι τόσο προσεγμένη διατροφή και θα ήθελα τη γνώμη σας. Από συμπληρώματα διατροφής πάιρνω πρωτείνη, κρεατίνη και ένα σύμπλεγμα βιταμινών. Η διατροφή μου έχει πολυ μοσχάρι και κοτόπουλο με καστανό ρύζι και σαλάτες αλλά γενικά δε προσέχω και πάρα πολύ. Δεν θέλω τόσο πολύ απόψεις σε ότι αφορά τη διατροφή μου (αν θέλετε βέβαια καλοδεχούμενες) καθώς σκέφτομαι στις επόμενες μέρες να ακολουθήσω κάποια πράγματα που έχω διαβάσει στα πολύ καλά δομημένα θέματα που έχετε ανεβάσει κατά καιρούς εδώ.
    Το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι το παρακάτω:
    1-2 mera.jpg
    3-4 mera.jpg

    2 φορές μέσα στο πρόγραμμα κάνω κοιλιακούς-ραχιαίους (1 και 3 μέρα) και 1 μέρα ξεκούραση κάθε τέλος του προγράμματος.
    Μπορώ να συνεχίσω το πρόγραμμα αυτό κατά την άποψη σας έτσι? Να αλλάξω κάτι? Να προσθέτω ασκήσεις και να αφαιρώ άλλες κάθε 2 προγράμματα πχ?
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω τις απαντήσεις, καθώς και τα σχόλια σας.

    Βάρη κάνω σε ένα χώρο που έχω διαμορφώση για γυμναστήριο. Έχω αλτήρες, μπάρα W, πολυμηχάνημα, διάδρομο, leg press (υπό κατασκευή), crossover (υπό κατασκευή), μονόζυγο και άλλα πολλά.

    Υσ: Τα SS1 και SS2 στις φωτογραφίες σημαίνει super set απλά το γράφω για δική μου διευκόλυνση όταν κάνω γυμναστική να το θυμάμαι.
    Last edited by Nteminio21; 29-05-17 at 16:45.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα και καλώς όρισες στο φόρουμ!

    Το πρόγραμμά σου ως επιλογές ασκήσεων και διαχωρισμό είναι οκ. Αν και στα πόδια λίγο με μπέρδεψες λίγο με τις ονομασίες αλλά κατάλαβα τι εννοείς.
    Αν ο στόχος σου είναι η υπερτροφία, ανέβασε τις επαναλήψεις σου. Από 8-12 και στα πόδια μπορείς και ακόμα περισσότερες, μπορεις να πας και μεχρι 15.

    Η διατροφή ειναι αυτή που θα σε βοηθήσει, γι αυτό φρόντισε να είσαι συγκεκριμένος με αυτά που τρως, να μετράς το φαγητό σου, θερμίδες και μακροθρεπτικά.
    Όσο και να κοπανιέσαι στο γυμναστήριο δεν θα δεις απολύτως τίποτα αν δεν το υποστηρίζει η διατροφή σου.
    Κρεατινη δεν ξερω ποσο χρησιμη σου ειναι σε αυτή τη φάση, πιο πολύ επείγει το φαγητό.
    Αερόβιες τι κάνεις; Το πρόγραμμα αυτό μπορεις να το δουλέψεις απο 4-6 εβδομάδες και μετά να το κάνεις update.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-05-17
    Posts
    2

    Default

    Αν και μετά από πολύ καιρό που διαβάζω το forum τωρα έγινε μέλος. Εχω διαβάσει πολλά δικά σου θέματα όπως και απαντήσεις σου και εκτιμώ που τόσα αμεσα μπήκες στο κόπο να με βοηθήσεις.

    Όσο αφορά τη διατροφή μου προσέχω απλά όχι 100%! Από την έναρξη του προγράμματος έχω πάρει αρκετά (σχεδόν 4 κιλά) χωρίς να θολώσω πολύ απλά θέλω να συνεχίσω έτσι γι αυτό και ήθελα μια βοήθεια ως προς τι πρέπει να κάνω στη συνέχεια. Θεωρείς λοιπόν ότι πρέπει να ανεβάσω επαναλήψεις οκ αλλά όταν εννοείς update τι ακριβώς θέλεις να πεις? Να αλλάξω ασκήσεις? Να αλλάξω super set? Πες μου την άποψη σου. Πραγματικά εκτιμώ αυτή τη προσπάθεια που καταβάλετε όλοι σας εδώ μέσα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Θα 'ηθελα την βοηθεια σας
    By Dirk32 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 30-05-16, 22:03
  2. Θα ηθελα την βοηθεια σας
    By giannis8532 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 24-05-12, 18:15
  3. Θα Ήθελα Τη Συμβουλή Σας
    By century1982 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 22
    Last Post: 26-04-10, 16:14
  4. Θα ηθελα την γνωμη σας
    By highwaystar in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 07-11-08, 01:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •