Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Default Συμπληρώματα Αύξησης Βάρους ??Serious Mass??

    Καλησπέρα σε ολους,

    Θα ήθελα τη γνώση σας για κάποια συμπληρώματα αύξησης βάρους.

    Γενικα, βρισκομαι κ εγω στην κατηγορια των hardgainers. (23yrs, 68kg, 182cm)

    Παρότι εχω βελτιωσει σε μεγαλο βαθμο τη διατροφη μου και οντως εχω δει αισθητες διαφορες και στο σωμα μου αλλα και στα κιλα μου, δυσκολευομαι ακομα αρκετα να φτασω στα κιλα που θελω.

    Έτσι ρωτησα στο τοπικο μαγαζι που παιρνω τις πρωτεινες μου να μου προτεινουν κατι για να με βοηθησει να παρω κιλα/ογκο και μου ειπαν να δοκιμασω καποιο συμπληρώμα αύξησης βάρους.

    Συγκεκριμενα μου προτειναν την Serious Mass της ΟΝ αλλα απ οσο ερευνα εκανα και reviews που ειδα, περιεχει πολυ μικρη ποσοτητα πρωτεινης και ειναι τιγκα στη ζαχαρη.

    Υποτίθεται οτι τα συμπληρώματα αύξησης βάρους λειτουργουν σε συνδιασμο με καποια πρωτεινη ή αποτελουν αντικατασταση της?

    Δεν θελω να ελλατωσω σε μεγαλο βαθμο την ποσοτητα πρωτεινης που λαμβανω. Αυτη τη στιγμη παιρνω την whey gold standard πριν και μετα την προπονηση και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

    Καποια αποψη για το συγκεκριμενο συμπληρωμα?

    Απ'οση ερευνα εκανα μπορεσα να ξεχωρισω την Compete Gainer της Warrior Lab και την Gold Standard Gainer της ΟΝ. ?Αν και εχουν αισθητη διαφορα στην τιμη με την Serious Mass
    μου φαινονται καλυτερες.

    Έχετε να μου προτεινετε κατι?

    Ευχαριστω εκ των προτερων..
    Last edited by GiorgosV; 29-05-17 at 16:28.

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-09-16
    Posts
    105

    Default

    Μια τάση που έχουν οι hardgainers είναι να τρώνε λίγες ζωικές πρωτεΐνες κάθε μέρα αν είναι αυτή η περίπτωσή σου τότε τα συμπληρώματα δεν πιστεύω να σε σώσουν.
    Και πρέπει να μείνουν συμπληρώματα και όχι ο κανόνας καθότι είναι αρκετά επεξεργασμένες τροφές.
    Πιστεύω ότι οι "πρωτεΐνες" όγκου είναι πεταμένα λεφτά γιατί είναι όλο υδατάνθρακες δώστα καλύτερα για να τρως κοτόπουλο ή κάνα ψάρι ή ασπράδια κτλ.

  3. #3
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    2017 εχουμε ρε παιδια ποια gainers...βαλτε 100γραμμαρια βρωμη+1μπανανα χτυπηστε στο shaker και βουαλα!! Έχετε δικη σας gainer πολυ ποιο θρεπτικη και με θερμιδες που εσυς θελετε σε καλη αναλογια με την πρωτεινη!

  4. #4
    Pumping Iron dogkanos's Avatar
    Join Date
    09-05-17
    Location
    Greece
    Posts
    336

    Default

    οι πρωτεΐνες όγκου είναι απλά μάρκετινγκ και το μόνο που θα σου κάνουν είναι να σε γεμίσουν με λίπος αφού περιέχουν όλο ζάχαρη

  5. #5
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by dogkanos View Post
    οι πρωτεΐνες όγκου είναι απλά μάρκετινγκ και το μόνο που θα σου κάνουν είναι να σε γεμίσουν με λίπος αφού περιέχουν όλο ζάχαρη
    δεν ειναι ετσι ακριβώς...δεν ειναι όλες με ζάχαρη...υπαρχουν και gainers με βρώμη και κινώα για υδατανθρακα γενικά εχουν αλλάξει την νοοτροπία τους οσον αφορα τον υδατάνθρακα αν και οχι ολες...απλα ειναι χάσιμο λεφτών μιας και μπορείς να τις κανεις και μόνος ;)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προβλημα αυξησης βαρους
    By Dionios in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-12, 14:37
  2. Πρωτεινη αυξησης βαρους
    By sotiris_vr in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 28-06-12, 15:29
  3. Πρόβλημα Αύξησης Βάρους
    By kostasma in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 21
    Last Post: 06-09-09, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •