Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4

Thread: Γαμπες

  1. #1
    New Member
    Join Date
    07-05-14
    Posts
    36

    Default Γαμπες

    Καλησπερα!
    Ηθελα τη γνωμη σας πανω σε θεμα προπόνησης.
    Στο πανω μερος σωματος Έχω καλοσχηματισμενα χερια κι ωμους. Ειμαι 59.5, 1.68 και 20.2% λιπος. Ομως στα παιδια εχω αρκετο ογκο (γυμνασμενο μεν αλλα πιο πολυ μπουγιο-δλδ οχι τοοοσο γυναικειο).
    Επισης εχω πολυ χοντρες γαμπες κ αστραγαλους. Πως θα διορθωθεί αυτό;;;

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αν το σκαρί σου είναι τέτοιο δεν μπορείς να κανεις κάτι. Προσπάθησε να χάσεις λίπος και παράλληλα να βάλεις μυς, θα φαίνονται πολύ καλύτερα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Μιας και είναι νήμα για τις γάμπες, ας πω και γω τον πόνο μου...
    οι δικές μου δεν παίρνουν με τίποτα ως προς τη μυικότητα. Με απογοητεύει λίγο, έχω ακούσεις πολλές απόψεις για την προπόνησή τους.
    έχω δύο ασκήσεις στο πρόγραμμα μου σε διαφορετική μέρα, τη μια μέρα κάνω λίγες επαναλήψεις ένα πόδι ξεχωριστά και την άλλη κάνω πολλές επαναλήψεις με τα δύο πόδια. έχετε να προτείνετε κάτι; Μου είπαν στο γυμ πως αν είναι κατασκευαστικό, να μην ελπίζω σε πολλά. Ισχύει κάτι τέτοιο;

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Έχω σταθεί στη σκηνή δίπλα σε αθλήτρια που ήταν φουλ γραμμωμένη, αλλά οι γάμπες της ήταν μονοκόμματες και χοντρές σαν μπουκάλι. Τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν μπορούμε να αλλάξουμε το καλούπι, τέλος. Δείτε και τον αθλητή Denis Wolf που ο άνθρωπος δεν έχει γάμπες, τίποτα, μηδέν.
    Δεν το λέω για να αποθαρρύνω, προς Θεού. Απλώς να ξέρουμε πως κάποια πράγματα είναι θέμα καλουπιού. Άλλοι άντρες έχουν αδύναμο σημείο το στήθος, δεν γεμίζει με τίποτα, άλλοι τις γάμπες και πάει λέγοντας. Συνεχίζουμε να δουλεύουμε, παντα υπαρχουν περιθώρια βελτίωσης, απλως να έχουμε στην ακρη του μυαλού μας πως για καποια σημεια, το σκαρί είναι σκαρί.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γαμπες
    By Fanis in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 9
    Last Post: 30-09-09, 03:53
  2. Γαμπες
    By alitis4 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 15-01-06, 20:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •