Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default Πριν και μετα

    Καλημέρα σε όλους! Σας στέλνω κάποιες φωτογραφίες η μια είναι πριν 9 μήνες και οι άλλες τώρα! ¨Έχουν περάσει 9 μήνες από τη γέννα μου και μετά το τρίμηνο άρχισα να γυμνάζομαι συστηματικά. Τώρα κολλήσαμε παιδιά όμως!! Είμαι 31, 1.60 52 κιλά και 20% λίπος! Το ρημαδολίπος δεν βλέπω να κατεβαίνει άλλο!! Τρώω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και αρχίσω και κουράζομαι! Ψάρι ψητό, κρέας ψητό σαλάτες λαχανικά αβγά τόνους κτλ!! Θελω ένα 2 % ακόμα να το ρίξω αλλά δεν θέλω να δείχνω υπερβολικά αδύνατη μου αρέσουν οι καμπύλες στη γυναίκα. Μπορεί να ακουστώ γραφική αλλά πραγματικά είναι πάρα πολύ δύσκολο όταν έχεις να ασχοληθείς με τόσα πολλά πράγματα να μπορέσεις να καταφέρεις το στόχο αλλά συνεχίζουμε την προσπάθεια!! Τι να κάνω να ξεκολλήσω βρε παιδιά?
    Last edited by mariaaman1986; 05-06-17 at 10:16.

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Καταρχάς, καλή αρχή στο νέο σου log.
    Πραγματικά πολύ καλό σώμα για μια νέα μαμά (να σου ζήσει το μικράκι σου, γερό και καλότυχο να 'ναι)
    Τώρα ως προς τα γυμναστηριακοδιατροφικά γράψε αναλυτικά πόσο καιρό προπονείσαι καθώς και το πρόγραμμα προπονήσεων και διατροφής, ώστε οι πλέον αρμόδιοι να σε κατευθύνουν ανάλογα!
    Και ένα μπράβο ακόμα γιατί άλλες με παιδιά, δουλειά και νοικοκυρικά, ούτε καν σκέφτονται τι εστί γυμναστική!

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Δήμητρα σε ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις δύναμη για να συνεχίσω! Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο γιατί η κούραση είναι μεγάλη αλλά αυτό με πείσμωσε περισσότερο!
    Γράφω το τι ακριβώς κάνω, συγχωρέστε με αν δεν χρησιμοποιώ τους σωστούς όρους για τις ασκήσεις, θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο συγκεκριμένη γίνεται. Το χρονικό διάστημα συστηματικής άσκησης είναι 6 μήνες. Προπονούμαι στο σπίτι με διάφορα όργανα που διαθέτω. Δίνω έμφαση πιο πολύ στο κάτω μέρος του σώματος και συγκεκριμένα:
    4 φορές την εβδομάδα συνολικά. Ξεκινάω με αερόβια 40-45 στέπερ και ποδήλατο με ένταση που ανεβοκατεβάζω συνεχώς. Μετά κάνω 2 φορές την εβδομάδα πόδια γλουτούς και δύο χέρια στήθος ώμους. Θα αναφέρω το πρόγραμμα των ποδιών και γλουτών που με ενδιαφέρει πρωτίστως!!
    1) Σκουότ με αλτήρα και πολύ ανοιχτά πόδια 3χ8
    2) Σκουότ με ταυτόχρονο ανασήκωμα ποδιού
    3) Άρση λεκάνης με μπάρα με τα πόδια στον τοίχο
    4) Προβολές με μπάρα και προβολές με το πόδι στην καρέκλα
    5)Σκουότ με μπάρα και πόδια ανοιχτά στο ύψος των ώμων
    6) Εκτάσεις ποδιών σε πολυόργανο σε καθιστή θέση και μπρούμητα
    7) Εκτάσεις ποδιών στην τροχαλία
    8) αρσεις θανάτου
    9) κοιλιακούς σε μπάλα και στο μονόζυγο
    3χ8 η 3χ10 ανάλογα με το πόσο μπορώ. Διαλέγω 5 ασκήσεις και κάνω τη μια μέρα και 5 την άλλη για να μην κάνω όλο τις ίδιες,
    Για τη διατροφή τώρα. το πρωί ή το κλασσικό πιτάκι βρώμης με ενα ολόκληρο αβγό και 2 ασπράδια, 25 γρ κουάκερ μια κ.γλυκού μέλι και κανέλα ή ένα ποτήρι χυμό γκρέιπφρουτ και 2 φρυγανιές ολικής με φυστικοβ.
    Δεκατιανό μια φέτα ολικής ψωμί και μια φέτα γαλοπούλα και τυρί ή μια μπανάνα και 1κ.γ ταχίνι
    Μεσημέρι 120 με 150 γρ ψαρι ή κοτόπουλο ή μπριζόλα με βραστά λαχανικά ή σαλάτα ή τονοσαλάτα ή μακαρόνια ολικής με τυρί 1 κουταλιά τριμμένο εάν θέλω να επιβραβεύσω τον εαυτό μου ή λαδερό με 1κ.σ λάδι ή όσπριο.
    απόγευμα ένα σκουπ πρωτεινης σε γάλα χαμηλών λιπαρών ή μια σπιτική μπάρα πρωτείϊνης γύρω 200 θερμ. βγαίνει η κάθε μια ή ένα γιοούρτι με πρωτεϊνη
    βράδυ κοτόπουλο ή κρέας σε πολύ μικρή ποσότητα με σαλάτα ή ένα αβγό με τυρί και μια φρυγανιά ή ένα γιαούρτι με 4 σταγόνες flav drops
    Γενικά κρατάω πολύ χαμηλούς τους υδατάνθρακες μου. Έχω υπολογίσει ότι για διατήρηση θέλω 2020 θερμίδες οπότε πρέπει να καταναλώνω γύρω στις 1500 για να χάσω, Με τα cheat meals τι γίνεται? Να τα κόψω ίσως? Γενικα στα cheat δεν καταναλώνω γλυκά αλλά τρώω ένα ελεύθερο γεύμα που αφορά φαγητό μια φορά την εβδομάδα ή μια στις 10 μέρες.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Φαγητο πριν και μετα την προπονηση.Τι και ποση ωρα πριν και μετα?
    By panos08 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 14-09-13, 17:59
  2. Πριν Και Μετά
    By dreinas in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 37
    Last Post: 21-06-12, 23:26
  3. BCAA πριν και μετά την αερόβια ή πριν και μετά τα βάρη;
    By ReapeR in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 02-06-10, 09:55
  4. Πριν η μετα?
    By alitis4 in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 08-07-06, 20:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •