Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-06-17
    Posts
    3

    Default Καλησπέρα

    Καλως σας βρήκα,
    Ας πω και εγω 2 λόγια για μένα...
    Είμαι 36 μητέρα 2 παιδιών άρχισα να ασχολούμαι με την γυμναστική πριν 5 χρόνια μετα την γέννηση του γιου μου αφου μετα την γέννα έφυγαν αβιαστα όλα τα κιλά έτσι αποφάσισα να το εκμεταλλευτω και ξεκίνησα περπάτημα καθε μέρα 30 λεπτα με τις πρώτες μικρες αλλαγες στο σωμα μου αποφάσισα να γραφτω σε γυμναστηριο κάνοντας 3 φορες την εβδομαδα κυκλικη και 2 φορες τρεξιμο. Καποια στιγμη δεν υπηρχε χρονος για γυμναστηριο και ξεκινησα γυμναστικη στο σπίτι ε μετα απο αυτο (αφου διαβασα πολύ εψαξα πολλές ασκησεις) αρχισε κ ο ερωτας μου νε την γυμναστικη είδα πραγματικες αλλαγες στο σωμα μου. Εξι μήνες πριν αποφάσισα να παω ξανα γυμναστηριο γιατι δεν ςίχα ολα τα βαρη σπιτι κ δεν υπήρχαν όλες οι ανεσεις. Τωρα κάνω προγραμμα συνδιαστικά ελ. Βάρη αερόβιο κ trx και επιτελους πήρα στα σοβαρα την διατροφη μου αλλάζοντας τον τρόπο ζωης μου (το ποιο δυσκολο κομμάτι) έπεσα σε ποσοστο λίπους τέτοιο ώστε να με ικανοποιει η εικόνα μου κ επιτελους αχνοφαίνονται οι κοιλιακοι μου.σκέφτομαι απο Σεπτέμβριο να κάνω δοκιμαστικα crossfit
    Αυτα τα λίγα ελπίζω να μην σας κουρασα ....

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ!
    Προσωπική εκτίμηση, αν στόχος σου είναι να σμιλέψεις το σώμα σου, τότε η προπονήση με βάρη θα σε βοηθήσει καθώς γίνεται πιο στοχευμένη δουλειά σε σχέση με το κροσφιτ.
    Δοκίμασε και τα δύο όμως και επέλεξε αυτό που ευχαριστεί εσένα περισσότερο.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    06-06-17
    Posts
    3

    Default

    Σμιλευση είναι ο στόχος απο ποντους κ κιλά δεν εχω να χασω εχω ανεβει αρκετα κ σε μυικη μάζα να αφησω trx κ αεροβιο κ να πιάσω μόνο βάρη? Οσον αφορα το crossfit δεν το εχω ψάξει κ πολυ απλα λέω να κάνω μια δοκιμή αν κ δεν νομίζω να αντεξω

  4. #4
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Καλησπέρα Ιωάννα

    Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα, αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα σωστό και άρτιο πρόγραμμα με βάρη.
    Κατά τη γνώμη μου το crossfit είναι περισσότερο για contitioning, παρά για οτιδήποτε άλλο.
    Καλή επιτυχία σε οτι κάνεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλησπέρα,καλησπέρα (που λέει κι ο Θεοδωράκης!!)
    By ironmandux in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 26-11-14, 20:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •