Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Default Λίγη βοήθεια , εδώ! ????

    Καλημέρα ...

    Είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω ακόμη πως δουλεύει τ συγκεκριμένο foroum ..
    Ειμαι 20 χρόνων , 1.70 και 58 κιλά... Δεν τρεφομαι καθόλου σωστά (σαχλαμάρες και πολύ λίγα γεύματα) ..και φοβάμαι για την εξέλιξη του σώματος αλλά και της υγείας μου! Θα μπορούσε κάποιος να με συμβουλέψει στο τι πρόγραμμα μπορώ να ακολουθήσω;; .
    Δουλεύω πολλές ώρες και νιώθω διαρκώς αδύναμη και κουρασμένη

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ????
    Last edited by Γιώτα; 16-06-17 at 11:09.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ.
    Ξεκίνησε να έχεις σωστές διατροφικές συνήθειες. Οργάνωσε τη διατροφή σου ώστε να περιλαμβάνει τροφές όπως σε αυτό το άρθρο παρακάτω, μικρά και συχνά γεύματα, μετρώντας θερμίδες και ποσότητες.

    Λίστα Τροφών Για Διατροφή Bodybuilding & Fitness (Download & Print)!!

    Προτάσεις Επιλογής Τροφών Ανα Γεύμα Για Διατροφή Bodybuilding

  3. #3

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ ... Είναι καλή ιδέα να ξεκινήσω να αθλούμαι ή θα εξαντληθω κατά την γνώση σου παραπάνω από ότι ειμαι...;;;
    Και αν είναι καλη ιδέα τι ασκήσεις και πόσες φορές στην εβδομάδα.. ;;;

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kατσε πρωτα να φτιαξεις τη διατροφή σου να πάρεις τ'απάνω σου γιατι αν κανεις και γυμναστική τωρα θα πέσεις κάτω.
    Γιατί άφησες τον εαυτό σου να τρέφεται ετσι; Αφού ξέρεις τι κάνεις λάθος, γιατι το κανεις;

  5. #5

    Default

    Από πολύ μικρότερη δεν είχα σωστή διατροφή λόγω αμέλειας των γονιών μου.. όταν μεγαλώνεις έτσι δύσκολα τ αλλάζεις ..

    Καταλαβαίνω πως υπάρχει θέμα και ήθελα να ενημερωθώ απο κάποιον / α κατάλληλο/η.

    Και σε βρηκα ????

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ήρθες στο σωστό μέρος. Κάτσε και διάβασε αυτά που σου έβαλα παραπανω, δες και άλλες διατροφές εδώ στο φόρουμ στη γυναικεία ενότητα να πάρεις μια ιδέα και θα σε βοηθήσουμε να φτιάξεις και τη διατροφή σου και να ξεκινήσεις γυμναστική.

  7. #7

    Default

    Ωραία .. ευχαριστώ πολύ.. !!!
    Ξεκινάω λοιπόν..
    Καλή συνέχεια σε όλο αυτό άριστη δουλειά ????

  8. #8

    Default Ξεκινάμε γυμναστική; Και τι γίνεται με την κυτταρίτιδα;

    Καλημέρα σας!!!
    Σου είχα πει ότι δεν τρέφομαι σωστά και μ έδωσες μια διατροφή.. είμαι αδύναμη και έχει μια εβδομάδα που την ακολουθώ και ήδη νιώθω καλύτερα. Αλλά νιώθω τελείως αγυμναστο το σώμα μου και εκτός αυτού άρχισε να σχηματίζεται κυτταρίτιδα .. μπορεις να μου προτείνεις καποιες ασκήσεις έστω να αρχίσει να κινείται τ σώμα ; Και η κυτταρίτιδα φεύγει; Δεν είναι ωραιο να έχω από 21 χρόνων ????????
    Last edited by Γιώτα; 23-06-17 at 12:47.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καταρχήν Γιώτα χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα με τη νέα διατροφή!
    Η γυμναστική είναι απαραίτητη για να τονώσεις τη μυικότητά σου, να ανεβάσεις τον μεταβολισμό σου αλλά και να καταπολεμήσεις την κυτταριτιδα. Διευκρινησε μου αν θα πας γυμναστήριο ή θα κάνεις στο σπίτι (και αν κανεις σπίτι τι εξοπλισμό διαθέτεις).
    Last edited by Kardoula; 23-06-17 at 17:25.

  10. #10

    Default

    Είμαι στο μηδέν.. θέλω να ξεκινήσω στο σπίτι και δεν διαθέτω κάτι... Αργότερα ίσως να κοιτάξω να πηγαίνω κάνα δυο φορές την εβδομάδα στο γυμναστήριο που διαθέτει εξοπλισμό ..
    Παρατήρηση ... Έχω πολύ αδύναμα χέρια (πχ για κάμψεις )

  11. #11

    Default

    Καλημέρα :*
    Περιμένω απαντηση για το πώς θα ξεκινήσω να γυμνάζομαι .. ενδιαφέρομαι για το σπίτι αλλά δεν διαθέτω εξοπλισμό! Αργότερα αν ξεμουδιασει λίγο τ σώμα θα πηγαίνω κάνα δυο φορές την εβδομάδα γυμναστήριο που έχει τα απαραίτητα. Μεχρι τότε;


    Είχα αναφέρει και για την κυτταριτιδα. Από τι προέρχεται και πως εξαφανίζεται ;

  12. #12
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλημέρα. Αν υπάρχει θέμα οικονομικό που δεν πάς ακομα τζιμ πάω πάσο αλλά αν μπορείς καλύτερα να ξεκινησεις τζιμ απο τώρα. Θα ξεμουδιάσει το κοσμί εκει. Όλοι έτσι ξεκινησαμε. Αλλιως υπάρχει θέμα στην ενότητα
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=28513
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  13. #13

    Default

    Καλημερα καλως ηρθες.
    Πρωτα απο ολα καλα εκανες κ εφτιαξες την διατροφη σου.
    Πιστευω πρεπει να πας σε γυμναστηριο γιατι δεν ξερεις τπτ απο οργανα κ ασκησεις κ οταν θα κανεις τις ασκησεις δεν θα ξερεις τι γυμναζεις,πιο μερος του σωματος.
    Αρα στο σπιτι δεν θα γυμναζεσαι σωστα μονη σου.
    Πανε πρωτα στο γυμναστηριο και μαθε τα βασικα κ μετα θα σου ειναι πιο ευκολο να γυμναστεις στο σπιτι μονη σου!

  14. #14

    Default

    Έχω πάρα πολλές υποχρεώσεις και τ γυμναστήριο ειναι σε άλλο χωριό .. θα μου φάει πολύτιμο χρόνο μόνο στις μετακινήσεις μου.!! Θα είμαι ελεύθερη και σε θέση να πάω γυμναστήριο τέλη Ιουλίου ..μέχρι τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι μόνη μου; Κάποιους κοιλιακούς ; Περπάτημα; Καθίσματακια; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και τους παραπάνω που έχουν ήδη βοηθήσει ????

  15. #15

    Default

    Ενοειται ολα αυτα που γραφεις μπορεις.κανε κοιλιακους,τρεξιμο,καθισματακια,και ασκησεις για ποδια γλοτους κ αλλα!
    Ψαξε μεσα στο φορουμ στην ενοτητα γυναικειο fitness>βαρη & αεροβια,εχει μεσα και ασκησεις για κυτταριτιδα κ διατροφη κ αλλα.
    Last edited by stratosask; 28-06-17 at 11:23.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •