Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    17-06-17
    Posts
    1

    Default Διατροφή για αύξηση Βάρους

    Καλησπερα παιδια. Εχω αρχισει εδώ και ένα μήνα εντατικα βάρη 5 φορές την εβδόμάδα και στόχος μου είναι να βάλω κιλα. Ειμαι 70 κιλα και υψος 1.75.Λόγω δουλειας μπορω να κάνω 3-4 γευματα την μέρα και η διατροφή που ακολουθώ είναι η παρακάτω:
    --ΠΡΩΙ: 4 αυγά ομελέτα + 100γρ βρώμης με 250ml γάλα χαμηλών λιπαρών + ενα φρούτο
    ---ΜΕΣΗΜΕΡΙ: 250γρ κρεας(μπακαλιάρος, κοτοπουλο στήθος, τόνος, μοσχάρι) + 150γρ καστανό ρύζι + 150 γρ λαχανικά
    --ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ: 15 αμύγδαλα + Shaker με 1 μπανάνα, 250ml γάλα, 1 scoop whey protein, 70γρ βρώμης, 30γρ λιναρόσπορο, 30γρ ταχίνι (ολα στο blender)
    ΒΡΑΔΥ: 200γρ κρέας (μπακαλιάρος, κοτοπουλο στήθος, τόνος, μοσχάρι) + 200 γρ πατατα ψητή + 150 γρ λαχανικά + μήλο

    Στόχος μου είναι να βάλω κιλα. Μπορεί να κάμω και λάθος αλλα είναι κοντά στις 2.800 θερμίδες.Η διατροφή ειναι εντάξει; Πιστεύετε πως πρεπει να προσθέσω κατι;.....ευχαριστώ

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δύσκολο αυτά τα γεύματα να φτανουν τις 2800 θερμίδες. Φροντισε να επιλέγεις τροφές που δίνουν πολλές θερμίδες, όπως αποξηραμένα φρούτα, ξηρους καρπους (περιλαμβάνεται το ταχινι και το φυστικοβουτυρο), ελαιολαδο, κροκος αβγού, παχια ψαρια οπως σολομος και σαρδέλα, μοσχάρι (οχι τελείως άπαχο). Επίσης μπορεις να βαζεις και μακαρόνια ολικής μη μένεις μόνο στο ρύζι και στην πατάτα.
    Το αν δουλευει ενα συγκεκριμενο πλάνο θα το δεις οταν το δουλεψεις για 2 περιπου εβδομαδες. Αν δεις οτι βαζεις γρηγορα βαρος, τοτε μειωνεις θερμιδες, αν δεις οτι μενει σταθερο ανεβαζεις. Οσο πιο συντηρητικα ανεβαινεις στα κιλα, τοσο καλυτερα. Το θεμα σου ειναι να βαλεις μυς, καθαρο βαρος με οσο γινεται λιγοτερο λιπος.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Για Αύξηση Βάρους
    By katerina0 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 10
    Last Post: 25-01-15, 17:45
  2. Διατροφη για αυξηση βαρους
    By Λεωνιδας13 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 06-01-15, 18:58
  3. Διατροφή Για Αύξηση Βάρους
    By Andreasabelokampos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 25-04-13, 05:04
  4. Αυξηση Βαρους (Διατροφη)
    By rockybalboa in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 08-10-08, 02:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •