Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-06-17
    Posts
    1

    Default Πρόγραμμα Γυμναστικής

    Καλησπέρα σας. Είμαι 17 ετών και πηγαίνω Β' Λυκείου. Τα τελευταία 2 χρόνια πάω γυμναστήριο και γενικότερα προσπαθώ να αθλούμαι και να προσέχω την διατροφή και την εμφάνιση μου. Είμαι γύρω στο 1,75 και ζυγίζω 65 κιλά. Δυστυχώς, τα προγράμματα που μου δημιουργούν οι γυμναστές απαιτούν αρκετές ώρες την εβδομάδα. Μπορώ να διαθέσω 1,5 ώρα για 4 φορές την εβδομάδα για το γυμναστήριο. Ωστόσο, τα προγράμματα που μου δημιουργούν απαιτούν τουλάχιστον 2+ ώρες (καταλαβαίνετε τι σημαίνει πρακτικά αυτό -ειδικά όταν πρέπει να γίνεται για 4 φορές την εβδομάδα για καλύτερο αποτέλεσμα-). Πολλές φορές αναγκάζομαι να επιταχύνω κάποιες ασκήσεις καθώς κάποια στιγμή πρέπει να φύγω από εκεί. Αυτό που θέλω εγώ είναι γράμμωση και γενικότερα ένα καλοσχηματισμένο σώμα που να φαίνεται ότι γυμνάζεται, όγκο δεν με απασχολεί να αποκτήσω για την ώρα καθώς είμαι σε μικρή ηλικία και το σώμα μου δεν έχει πάρει την τελική του μορφή καθώς ακόμα είμαι ανήλικος και αναπτύσσομαι. Γενικότερα τώρα, ξέρετε πως είναι αυτά. Οι γυμναστές δεν ασχολούνται τόσο πολύ μαζί σου και δεν σε βοηθούν. Για γράμμωση που επιθυμώ, σκέφτομαι να κάνω και καθημερινά κάποια πράγματα (κοιλιακούς κτλ) και εκτός τις μέρες που πηγαίνω γυμναστήριο.

    Ξέρει κανείς να μου προτείνει κανένα καλό πρόγραμμα που να μην χρειάζεται να κοπανιέμαι τρελές ώρες την μέρα και να έχω αποτέλεσμα; Ξαναλέω ότι το ιδανικό για μένα θα ήταν να μπορεί να μου παίρνει 1,5 ώρα την μέρα, γιατί παραπάνω δεν την παλεύω.

  2. #2
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Καλησπέρα φιλε μου.... δες αυτο ειναι πολυ καλό... Με την μόνη προσωπικα για μενα διαφορα , θα εκανα ομους-τρικεφαλο και πλατη τραπεζοιδεις...
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25067
    Last edited by Dexter.; 18-06-17 at 05:58.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προγραμμα Γυμναστικης
    By Nikos955 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 21-09-14, 13:51
  2. Πρόγραμμα Γυμναστικής Για Να Φτιάξω Το Σώμα Μου
    By dexter08 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 27-05-09, 05:56
  3. Προγραμμα Γυμναστικης
    By Flexy in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 34
    Last Post: 19-10-07, 01:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •