Καλησπέρα σε όλους ! Πηρα την απόφαση να καταγράψω εδω την δραστηριότητα μου και την διατροφή μου προκειμένου να με βοηθήσετε σχετικά ! Αρχικά , ειμαι 24 ετών και 1,60cm. Το τελευταίο έτος αντιμετώπισα πρόβλημα με το βάρος μου , έλλειψης διατροφή και καθημερινή αερόβια 6-7 χλμ ,
Με αποτέλεσμα να φτάσω 40kg! Φυσικά πήγα σε διατροφολόγο και μου έδωσε ανάλογα διατροφή των 1200 θερμίδων μεχρι να συνηθίσω είπε να χωνεύω .. απο δραστηριότητα : δυο φορες την εβδομάδα personal για μυική ενδυνάμωση (το προγραμμα που μου βάζει ειναι διαφορετικό καθε φορα) , 15' πριν γρήγορο περπάτημα και μετα 10-15' στο ελλειπτικό . Επισης , μια φορα την εβδομάδα κανω 45' αεροβιο μονο και μετα κοιλιακούς . Το αεροβιο περιλαμβάνει ή 45' ελλειπτικό ή διαλειμματικη προπόνηση όπου 10' κανω προθέρμανση στο 8 και μετα κανω 6-8 κύκλους στους οποίους 4' περπατάω στο 6,5 και 1' λεπτο τρέχω στο 12 και σταδιακά αυξάνω . Παραπάνω αεροβιο δεν μου επιτρέπει ο γυμναστής μπυ . Επισης να πω οτι γενικά περπατάω πολυ , δλδ δε θα πάρω ποτε αστικό στη θεσσαλονικη κλπ οποτε προκύπτει οτι 3-4 φορες τη βδομαδα θα κανω σίγουρα απο 3 έως και 5 χλμ περπατώντας ( δεν ξερω αν αυτο βεβαια επηρεάζει αρνητικά την απόκτηση βάρους )