Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-15
    Posts
    111

    Default Αξιολόγηση Σωματικής Προόδου 2 Μηνών!

    Καλησπερα.ΕΙΜΑΙ 20 ετων, 1,77 υψος και ξεκινησα αυστηρη προπονηση και διατροφη τους τελευταιους 2 μηνες.Σημερα λοιπον κλεινω ακριβως 2 μηνες προπονησης και σκεφτηκα να ανεβασω φωτογραφιες για να δουμε την προοδο μου αλλα δυστυχως δεν εχω βγαλει φωτογραφιες απο το αρχικο μου σταδιο με ακριβως αυτον τον φωτισμο για να διακρινονται οι διαφορες πιο ευκολα.Οταν ψαχνομουν και ρωτουσα ,οι πιο εμπειροι μ ειπαν πως ειμαι skiny fat και πως θα πρεπει να βαλω καποια μυικα κιλα πανω μου και μετα να παω στη γραμμωση.Ξεκινησα λοιπον απο 73 κιλα και τωρα λογικα (εχω να ζυγιστω 25 μερες που τοτε ημουν 75 κιλα) ειμαι 76 κιλα περιπου.Μπορω να πω οτι αυτα τα κιλα ειναι καθαρα μυικα γιατι εχω πραγματικα ΄'φουσκωσει'' στο πανω μερος (στηθος,τρικεφαλα,ωμους,δικεφαλοι)γτ ποτε δεν ημουν ετσι και ακομη και οι μπλουζες εχουν γινει πιο ΄'κολλητες'' αλλα εκτος αυτου μπορω πλεον και σηκωνω σχεδον τα διπλασια κιλα απ'οτι σηκωνα στις αρχες.Επισης εχω βγαλει φλεβα που δεν ειχα ποτε μου(ισως μπορειτε να το διακρινετε στις φωτογραφιες στα δικεφαλα και στο πανω μερος του στηθους φαινεται καπως) αλλα εχω βγαλει και τριχουλες μικρες στα δικεφαλα και στο στηθος που δεν ειχα και αυτο σημαινει εκρισση τεστοστερονης και οποτε αναπτυξη του μυ(σωστα?).Οι φωτογραφιες που ακολουθουν ειναι σημερινες και ρουφιεμαι σε ολες εκτος απο τις πρωτες 2 για να διακρινετε το λιπος που εχω στην κοιλια.Ξερω εχω πολυ λιπος αλλα δεν με απασχολει γιατι ξερω θα το διωξω στη γραμμωση και τωρα κανω υπομονη για να φτασω τα 80 κιλα και μετα γραμμωση.Αυτους τους 2 μηνες ακολουθω υπερθερμιδικη διατροφη περιπου 200-300 γρ πιο πανω απο τη συντηρηση και τα αποτελεσματα νομιζω φαινονται(αν και καταλαβαινω δεν μπορειτε να κρινετε γτ δεν χω φωτογραφια απο το αρχικο σταδιο)αλλα εγω τ διακρινω σιγουρα και εκτος αυτου τα νιωθω κιολας!Μου ειχαν πει να μην παω υπερθερμιδικη γιατι ισως ανεβαζα επικυνδινα το λιπος στην κοιλια αλλα δεν το φοβηθηκα και ετσι εφαρμοσα διατροφη και προγραμμα για μυικη μαζα.Αυτο που θελω να μου πειτε ειναι πως κρινετε το σταδιο που βρισκομαι και αν συμφωνειτε ,με το να φτασω τα 80 κιλα πρωτα και μετα απευθειας γραμμωση γτ δεν θελω να την ξεκινησω απο τωρα,καθως θεωρω οτι οι μυς μου εχουν να ΄δωσουν΄'κι αλλα..Επισης πιστευετε πως εχω κοιλιακους που κρυβονται κατω απο αυτο το στρωμα λιπους?Η θα πρεπει να τους δουλεψω κι αλλο στη γραμμωση?Ευχαριστω πολυ
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φίλε μου καταρχην μπράβο για την προσπάθεια που κάνεις, αλλά από την άλλη κακώς που δεν ακολούθησες τις συμβουλές που σου δώσαμε και ανεβασες θερμιδες με αποτέλεσμα να βάλεις αρκετό λίπος στην κοιλιά!! Απορώ πως δεν σε ενοχλεί και πως θα συνεχίσεις μέχρι να πιάσεις τα 80 κιλά μεχρι να λιπώσεις κι άλλο, πιστεύοντας πως βάζεις καθαρούς μυς (οχι, δυστυχώς δεν εβαλες ατοφια 3 μυικά κιλά, αυτό δεν γινεται ούτε στον πιο προικισμένο γονιδιακά) και οι μπλούζες εχουν τσιτώσει γιατι εχεις ανεβάσει λιπος. Ναι οκ μπορει να ανεβασες μυικοτητα αλλα κουβαλας και λιπος που θα μπορουσες να το ειχες ρυθμισει!!! Μην κανεις το λαθος να ξεφυγεις γιατι μετα για να τα χασεις θα σου βγει η ψυχη και θα χασεις και τα μυικα κερδη που εχεις!!!!

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-15
    Posts
    111

    Default

    Μα το λίπος αυτό στην κοιλιά είναι ίδιο με αυτο που είχαν πριν 2 μήνες αφού. Εσύ τι προτείνεις να κάνω;; Με τις θερμίδες συντήρησης μπορώ να χτίσω επίσης μυς;; Αν πέσω υποθερμιδικη δεν θέλω να χάσω τους μυς Π έβαλα αυτόν τον καιρό. Πιο εύκολα θα χάσω το λίπος ή τους μυς;; Τι να κάνω;Γιατι θεωρείς ότι ανέβασα λίπος;; Στην κοιλιά ξαναλέω είμαι όπως ήμουν πριν ξεκινήσω γυμναστήριο και διατροφή.
    Last edited by Sakoulis17; 23-06-17 at 18:34.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Εγώ κρίνω τις φωτό που έβαλες. Δεν ξέρω πως ήσουν πριν 2 μήνες. Αλλά και πάλι, είναι λάθος κίνηση να τρως περισσότερο. Μυς δεν βάζεις μονο με το να τρως υπερθερμιδικα. Δεν ειναι ετσι μονο τα πράγματα. Όγκος δεν σημαινει οκ ας βάλω μπάκα και μετά θα την χάσω στη γράμμωση. Μειωσε θερμιδες, κινησου ισοθερμιδικα και μη βιαζεσαι. Ογκος και γραμμωση δεν ειναι διαδικασια 2-3 μηνων, θελει χρονο, θελει υπομονη! Αν αφεθεις μετα θα βαλεις μπακα και θα λες, παιδια πειτε μου τι να κανω να χασω την κοιλια!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-15
    Posts
    111

    Default

    Ωραία. Θα κατέβω ισοθερμιδικα τότε. Είμαι στις 3100 θα πάω στις 2800-2900 θερμίδες. Αλλά για πόσο καιρό να Τ κάνω αυτό; Από τις φώτο φαίνεται ότι έχω μυς ή όχι; Το να μείνω ισοθερμιδικα σημαίνει πως θα είμαι σταθερός στα κιλά και παράλληλα θα χτίζω και μυς;Επίσης γτ θεωρείς δύσκολο το να χάσω το λίπος στην κοιλιά; 3-4 μήνες με υποθερμιδικη δεν αρκούν;Γενικά χάνω εύκολα και για αυτό δεν αγχώνομαι..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μια Ελάχιστη Σωματική Διαφορά Μερικών Μηνών
    By CantFindName in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 10
    Last Post: 12-01-16, 13:53
  2. προοδος 5 μηνων! :)
    By lekdik in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 3
    Last Post: 30-06-15, 13:22
  3. Αξιολόγηση Προγράμματος 5 Μηνών
    By Thodoris1994 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 24-02-15, 22:58
  4. Νέο Πρόγραμμα Μετά Από Διακοπή 4 Μηνών;
    By malefas1 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 22-10-13, 16:42
  5. Πρόοδος Δυόμιση Μηνών
    By DianaBoll in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 14
    Last Post: 17-11-12, 18:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •