Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    22-04-17
    Posts
    19

    Default Διατροφη γραμωσης και γυμναστικη

    Καλησπερα!! Ειμαι 17 χρονων 1.91 και 85 κιλα... Στην 1η γυμνασιου ημουν 102 κιλα και σε 1 με 1.5 χρονο ειχα φτασει 69... το δερμα εχει χαλαρωσει αν και γυμναζομαι αρκετα και τρωω αρκετα σωστα (πιστευω) εχω κοψει αναψυκτικα πατατακια κτλπ φαγητο απεξω τηγανιτα και τρωω μονο σπιτικο φαγητο ... Θα ηθελα να μοιραστω την διατροφη μου και την γυμναστικη μου και να.μου πειτε τι κανω ή δεν κανω σωστα!!


    Λοιπον

    Πρωι: 1 λιτρο γαλα 2 τοστ με τυρι φρουτα ( ροδακινο πεπονι βερικοκα) και 2 βραστα αυγα

    Μεσημεριανο: οτι εχουμε σπιτι με μια φετα.μαυρο ψωμι

    Προπονηση 4-6 ( δικεφαλα-στηθος 4 ασκησεις 3 σετ για καθε μια μυικη ομαδα μετα πλατυ τρικεφαλα την επομενη μερα και ωμους ποδια την παραεπομενη και παλι απτην αρχη ( παντου 4 ασκησεις 3 σετ)
    Μετα την προπονηση τρωω 5 ασπραδια και 1 κιλο γιαουρτι με βρωμη μπανανα και ροδακινο κομμενα μεσα

    Αυτα.... :) Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας! Θα χαρω να δω συμβουλες σας...

    ΥΓ. Κανω κοιλιακους 2-3 φορες σε αυτες τις μερες το ιδιο και αεροβια (30λεπτες)

  2. #2
    New Member
    Join Date
    22-08-16
    Posts
    32

    Default

    Καταρχήν αυτό που κάνεις δεν είναι διατροφή. Το γάλα είναι άχρηστο σε διατροφική αξία επίσης καλό θα ήταν να τα σπάσεις τα γεύματα σε μικρότερα πχ
    Πρωί :
    8:00 1π γάλα με 2 τοστ
    11:00 2 αυγά με κανένα φρούτο
    Μεσημέρι :
    14:00 φαγητό κτλ
    Επίσης δες της θερμίδες που καταναλώνεις την ποσότητα υδατάνθρακα και πρωτεΐνη.
    Μετά στο φόρουμ έχει πολλές επιλογές για διατροφή και χρήσιμες οδηγίες μπορείς να τα διαβάσεις.


    Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καταρχήν θα διαφωνήσω, το γάλα δεν είναι καθόλου άχρηστο από διατροφική αξία, κάθε άλλο μάλιστα, είναι εξαιρετική τροφή ειδικά για όσους θέλουν να βάλουν βάρος.


    Quote Originally Posted by gadolenn View Post
    Καλησπερα!! Ειμαι 17 χρονων 1.91 και 85 κιλα... Στην 1η γυμνασιου ημουν 102 κιλα και σε 1 με 1.5 χρονο ειχα φτασει 69... το δερμα εχει χαλαρωσει αν και γυμναζομαι αρκετα και τρωω αρκετα σωστα (πιστευω) εχω κοψει αναψυκτικα πατατακια κτλπ φαγητο απεξω τηγανιτα και τρωω μονο σπιτικο φαγητο ... Θα ηθελα να μοιραστω την διατροφη μου και την γυμναστικη μου και να.μου πειτε τι κανω ή δεν κανω σωστα!!


    Λοιπον

    Πρωι: 1 λιτρο γαλα 2 τοστ με τυρι φρουτα ( ροδακινο πεπονι βερικοκα) και 2 βραστα αυγα

    Μεσημεριανο: οτι εχουμε σπιτι με μια φετα.μαυρο ψωμι

    Προπονηση 4-6 ( δικεφαλα-στηθος 4 ασκησεις 3 σετ για καθε μια μυικη ομαδα μετα πλατυ τρικεφαλα την επομενη μερα και ωμους ποδια την παραεπομενη και παλι απτην αρχη ( παντου 4 ασκησεις 3 σετ)
    Μετα την προπονηση τρωω 5 ασπραδια και 1 κιλο γιαουρτι με βρωμη μπανανα και ροδακινο κομμενα μεσα

    Αυτα.... :) Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας! Θα χαρω να δω συμβουλες σας...

    ΥΓ. Κανω κοιλιακους 2-3 φορες σε αυτες τις μερες το ιδιο και αεροβια (30λεπτες)

    Η διατροφή σου είναι υπερβολική σε πολλά σημεία.

    Στο πρωινό σου μπορείς να έχεις βρώμη, γάλα και αβγά (4-5 ασπράδια και 1 κρόκο για παράδειγμα).

    Στο μεσημεριανό, καλό είναι να είσαι συγκεκριμένος όσο γίνεται. Ακόμα και σπιτικό φαγητό να επιλέξεις να ζυγίζεις την ποσότητα και να είναι όσο γίνεται "καθαρό" με την έννοια να μην είναι τηγανητό ή βαρύ.

    Μεταπροπονητικά 1 κιλό γιαούρτι ΚΑΙ ασπραδια με βρωμη κλπ.. ειναι παρα πολυ μεγάλη υπερβολή.
    Μπορεις να εχεις 5 ασπράδια με 200γρ πατάτα.

    Επισης μπορεις να βαλεις ενα ενδιαμεσο σνακ αναμεσα στο πρωινο και το μεσημεριανο οπου θα εχεις ενα γιαουρτι 200-250γρ με 1 φρουτο.

    Βραδινό δεν μας γράφεις καθολου, δεν τρως;! Μπορεις να έχεις μοσχάρι ή κοτόπουλο με λίγο ρύζι και σαλάτα.

    Δες στο φόρουμ και τις διατροφές άλλων παιδιών, διάβασε και τα άρθρα για να δεις κι εσύ τα λάθη που κάνεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το πλάνο μου σε περίοδο γράμωσης
    By Anonymous. in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 18-05-13, 22:07
  2. Αξιολόγηση Διατροφής Γράμμωσης & Παρατηρήσεις
    By Manos One More Rep in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-13, 17:31
  3. προσπαθώντας να κανω διατροφή γράμωσης...
    By platonas in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-03-13, 21:57
  4. διατροφη γραμωσης
    By kokain_10 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 08-06-12, 16:08
  5. Προγραμμα γραμωσης
    By Bilias2 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 07-09-11, 12:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •