Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-06-17
    Posts
    1

    Default Καινουργιος μπερδεμενος

    Λοιπον για χαρα παιδια εγινα μελος για να παρω γνωση...με λενε χρηστο ειμαι 28 χρονων 182 υψος και περιπου 97-100 κιλα...οι ερωτησεις πολλες που εχω...λοιπον αθλητικα ενεργος γυμναστηριο muay thai κανενα κολυμπη γενικα την ψαχνω πολλη αλλα διατροφικα μηδεν...με αποτελεσμα να κανω τσαμπα γυμναστικη και να μην βλεπω τα αποτελεσματα που θα επρεπε...θελω να παω 89-90 κιλα αλλα θελω να το κανω σωστα και οχι ατσουμπαλα...μπαινω σε σαιτς λενε υπολογισε την πρωτεινη σου τους υδατανθρακες μπλα μπλα και κανω τη μπαλα....μπορει να μου πει καποιος τις ημερισιες θερμιδες που πρεπει ν παιρνω για να πετυχω το στοχο μ παρακαλω?με αυτες τις ημερισιες πως πρεπει να τις υπολογισω?και επισης διαβασα καπου να λενε οτι μην κοιτατε την ζυγαρια?επειδη εγω δεν κοιταω και εχω πεσει ποντους οταν παω να ζυγηστω για παιξω κανενα αγωνα στο muai thai τα κιλα ειναι κιλα και δεν πεφτουν με τπτ και τα 100 δεν ειναι τα κιλα μ πρεπει να ειμαι ενα 10 κατω...οποτε κοιταω να πεσω 10 κιλα λιπους...ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Τις θερμίδες συντήρησης σου μπορείς να τις υπολογίσεις με διάφορους τρόπους στο θεωρητικό επίπεδο.
    Από κει και πέρα πρέπει να μετράς τις καθημερινές σου θερμίδες και να δεις τα πραγματικά αποτελέσματα στο σώμα σου και αυξομειώνεις ανάλογα.
    Για τη μέτρηση είναι χρήσιμο κάποιο app στο κινητό, εγώ χρησιμοποιώ το myfitnesspal.
    Αν δεν είσαι σωστός με τη διατροφή όμως δύσκολα θα δεις αποτελέσματα

    Και εγώ στην ίδια κατάσταση με σένα ήμουν (1,83 ύψος και 101 κιλά).
    Με ημερήσιες θερμίδες κοντά στις 1.900 + λίγες ατασθαλίες τα σαβατοκυρίακα + ποδηλασία 3 φορές την βδομάδα έχω χάσει 10 κιλά.
    Last edited by AU77; 30-06-17 at 13:01.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέος Αλλά Μπερδεμένος
    By christo in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 23-11-15, 13:40
  2. Μπερδεμενος νεος
    By stevengrk in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 21-11-13, 14:18
  3. Μπερδεμένος Με Τη Διατροφή Μου
    By man8os in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 04-02-12, 17:19
  4. Ειμαι καινουργιος και μπερδεμενος!!
    By geo_gio in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 27-08-09, 01:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •