Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-17
    Posts
    3

    Default Συμβουλές Για Γράμμωση

    Καλησπέρα παιδιά καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι είμαι αρχάριος σε θέματα διατροφής και γυμναστικής είμαι 1.75 ύψος 77 κιλά πόσα κιλά πρέπει να χάσω για να αρχίσω να γραμμωνω μπορώ τα κιλά που πρέπει να χάσω ενώ αδυνατίζω. Να προσθέτω μυϊκή μάζα ?
    Ευχαριστώ !

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2

    Default

    Καλησπερα.
    Αρχισε απο τωρα να κανεις προπονηση με βαρη κ μαζι με μια υπερθερμιδιτικη καθαρη διατροφη θα δεις γρηγορα αποτελεσματα!
    Μεσα εδω θα βρεις κ ασκησεις κ διατροφη.
    Μπορεις κ να αδυνατιζεις κ να γραμμωνεις αρκει να παιρνεις τα απαραιτητα απο την διατροφη σου (πρωτεινη-υδατανθρακα-καλα λιπαρα).
    Φυσικα να κανεις κ αεροβια μαζι!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-17
    Posts
    3

    Default

    Ευχαριστώ φίλε ποσα κιλά να πάω ?

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4

    Default

    Αυτο ειναι σχετικο το πως σε αρεσει να δειχνεις!
    Αν κανεις βαρη κ αεροβια μαζι με διατροφη τοτε θα χανεις λιπος κ θα βαζεις μυς.δλδ μπορει κ να μεινεις στα ιδια κιλα (δυσκολο μαλλον θα πεσεις 2-3) αλλα το σωμα σου δεν θα δειχνει οπως εισαι τωρα.
    Θα εισαι παλι πχ 75 κιλα αλλα θα βλεπεις ενα γυμνασμενο κ πιο γραμμωμεμο σωμα.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Από τη στιγμή που είσαι αρχάριος,ξέχνα τις λέξεις γράμμωση και όγκος. Ξεκίνα σωστά, να βάλεις σωστές βάσεις στη διατροφή σου, φάε ισοθερμιδικά στην αρχή, κάνε σωστή προπόνηση και το σώμα σου θα ανταποκριθεί στην αρχή γρήγορα. Για να γραμμώσει κάποιος πρέπει να έχει μυς, εσύ τώρα ξεκινάς. Άρα δούλεψε να ανεβάσεις μυικό ιστό χωρίς να ανεβαίνεις σε λίπος (γι αυτο και η ισοθερμιδική διατροφή) και με υπομονή και χρόνο θα δεις αποτέλεσμα.

    Καλή διαμονή.

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-17
    Posts
    3

    Default

    Να αλλά αν τρώω ισοθερμιδικα θα αυξάνω την μυϊκή μου μάζα αλλά θα έχω ταυτόχρονα το λίπος που έχω

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #7

    Default

    Οχι γιατι θα κανεις αεροβια.αρα θα χανεις θερμιδες/λιπος ενω θα κρατας τους μυς σου

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    01-10-17
    Posts
    1

    Default

    Καλησπέρα παιδιά καλός σας βρήκα σε οχτώ μήνες έχασα 23 κιλά είμαι τώρα 1, 74 76 κιλά μια ζωή έκανα αερόβια και όχι βάρη με αποτέλεσμα να έχω χαμηλη μυικη μάζα επειδή όμως δουλεύω και η δουλειά μου είναι κουραστική δεν μπορώ να είμαι κάθε μέρα γυμναστήριο πόσες φορές πρέπει να γυμνάζο μαι την εβδομάδα με βάρη και πόσες φορές αερόβια και με ποιο τρόπο. Επίσης μου είπαν για κάποια χάπια φυτικά σαν συμπλήρωμα που βοηθάνε στη μυικη μάζα τεστερονης επειδή είμαι 45 ετών να με βοηθήσουν. Η διατροφή που κάνω είναι αρκετή καθαρή με πρωτεΐνες και υδατάνθρακες ζυγισμενα όλα πίνω σκόνη πρωτεΐνης 86% καθαρη 1 φορα την ημερα μετα την προπονηση και αμινοξεα την ώρα τις προπόνησης μπορείτε να με βοηθήσετε?

  9. #9
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Quote Originally Posted by Altom View Post
    Καλησπέρα παιδιά καλός σας βρήκα σε οχτώ μήνες έχασα 23 κιλά είμαι τώρα 1, 74 76 κιλά μια ζωή έκανα αερόβια και όχι βάρη με αποτέλεσμα να έχω χαμηλη μυικη μάζα επειδή όμως δουλεύω και η δουλειά μου είναι κουραστική δεν μπορώ να είμαι κάθε μέρα γυμναστήριο πόσες φορές πρέπει να γυμνάζο μαι την εβδομάδα με βάρη και πόσες φορές αερόβια και με ποιο τρόπο. Επίσης μου είπαν για κάποια χάπια φυτικά σαν συμπλήρωμα που βοηθάνε στη μυικη μάζα τεστερονης επειδή είμαι 45 ετών να με βοηθήσουν. Η διατροφή που κάνω είναι αρκετή καθαρή με πρωτεΐνες και υδατάνθρακες ζυγισμενα όλα πίνω σκόνη πρωτεΐνης 86% καθαρη 1 φορα την ημερα μετα την προπονηση και αμινοξεα την ώρα τις προπόνησης μπορείτε να με βοηθήσετε?
    Από τη στιγμή που δεν γυμνάζεσαι με βάρη και θα ξεκινήσεις τώρα θα δεις βελτίωση.
    Το πόσο σύντομα θα τη δεις και σε τι βαθμό θα έχει σχέση με τον αριθμό προπονήσεων και τη διατροφή σου.

    Τη διατροφή σου τη σχεδίασε κάποιος διατροφολόγος;
    Υπολόγισε και τις προπονήσεις σου;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές για Γράμμωση
    By ALEXGK in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 24-05-13, 00:53
  2. Συμβουλές Για Γράμμωση
    By johny010 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 26-08-12, 18:26
  3. Συμβουλές Για Γράμμωση
    By tsergos629 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 01-05-11, 23:25
  4. Συμβουλές για γράμμωση
    By spi in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 18-02-11, 03:38
  5. Συμβουλές Για Γράμμωση
    By tudor in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 18-07-10, 13:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •