Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-17
    Posts
    4

    Default Πρέπει Να Κάνω Πλαστική;

    Καλησπερα σας ειμαι νεο μελος εδω κ πραγματικα ευχομαι να βρω μια λυτρωση.. σας παρακαλω χρειαζομαι συνβουλες να ξεκινισω να βαζω μυικο ιστο κ παραληλα να χανω λιπος μηπως στρωσει το δερμα μ.... ειμαι 23 στα 64 κιλα κ ενα 1.65 υψος μεχρι τα 17 μ υπαρξα παχυσαρκη , ειχα φτασει στα 103 κιλα με την βοηθεια τον γονιων μ αρχικα κ επειτα δικη μ... τελοσπαντων εφτασα σε μια ηλικια που καταλαβα οτι τα κοριτσια στην ηλικια ζυγηζαν μιση φορα απο εμενα κ ετσι λοιπον μεσα σε 2μιση χρονια περιπου αρχισα να χανω κιλα τρωγοντας λιγοτετο ως κ καθολου καποιες φορες αλλα κ παραληλα ν κιινουμαι .. ειχα κ ανα διαστηματα συνβουλες κ προπονισεις απο ειδικους αλλα οχι ενταντικα ... ετσι λοιπον το σωμα μου σε καποια σημεια αρχισε να σακουλιαζει ενα σε αλλα να ειναι ειναι ομοιομορφο πραγματικα ομως ειμαι απεγνωσμενη κ δεν εχω την οικονομ δυνατοτητα γ πλαστικες.... καποιος μου εδωσε την ιδεα ν ξεκινισω μποντιμπιλντινγκ μηπως κ βοηθηθω καπως... πραγματικα δινω στον εαυτο μ τελευταια ευκαιρια να αλλαξω το σωμα γτ ειμαι μολις 23 κ εχω να παω θαλασα απτα 15 η να βαλω σορτσακι η φουστα η κατι αναλογα.. εδω ισα ισα φοραω κοντομανικο κ παλι δεν κανω πολλες κινισεις... πλζζζζ βοηθηστε με!!!!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Καλησπέρα Εύα και καλώς όρισες στο Forum

    Έχεις κάνει μια πολύ μεγάλη προσπάθεια και έχεις χάσει πάρα πολλά κιλά και μπράβο σου γιαυτό!
    Το 1.65 ύψος και τα 64 κιλά δεν είναι καθόλου άσχημο το θέμα είναι να είσαι ευχαριστημένη με το σώμα σου και τον εαυτό σου.
    Η άποψη μου είναι πως είμαστε ότι τρώμε! Και σίγουρα έχεις κάνει μεγάλο αγώνα για να χάσεις αυτά τα κιλά αλλά μάλλον με λάθος τρόπο
    ειδικά εκεί που λες( πως μερικές φορές δεν έτρωγες καθόλου)
    Το να χάσει κάποιος -α τόσα κιλά είναι μεγάλη υπόθεση αλλά τεράστια σημασία έχει να τα χάσει σωστά.
    Δεν έχω εικόνα από το πως είσαι εμφανισιακά, αλλά ούτε από την διατροφή σου εαν θέλεις καλό θα ήταν να μας γράψεις εδώ το τι τρως για να σε βοηθήσουν τα πιο έμπειρα παιδιά πιο πολύ.

    Για να σφίξει το σώμα σου και να έχεις ένα καλό αποτέλεσμα σίγουρα θα πρέπει να ακολουθήσεις μια σωστή διατροφή και να την κάνεις τρόπο ζωής
    και να ξεκινήσεις να γυμνάζεσε συστηματικά.

    Υ.Γ Εύα θα πρέπει να αγαπάμε τον εαυτό μας και να απολανβάνουμε την ζωή (να πηγαίνουμε Θάλασσα κλπ)
    Αλλά θα πρέπει να κάνουμε και το καλύτερο για εμάς και εφόσον δεν σου αρέσει το σώμα σου έτσι όπως είναι στο χέρι σου είναι να το αλλάξεις!!!
    Last edited by Zyzz the king; 30-06-17 at 22:30.

  3. #3
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Συμφωνω σε οτι σου απαντησε ο Zyzz και η γυμναστικη θα σε βοηθησει πολυ να σφιξεις και να κανεις το σωμα σου πιο ομορφο. Εννοειται πως το ολο θεμα βρισκεται στην διατροφη. Τελος θελω να σου πω μονο οτι δεν πρεπει να ντρεπεσαι για το σωμα σου. Το να μην σου αρεσει στην κατασταση που ειναι και να θελεις να το βελτιωσεις ειναι απολυτα κατανοητο και σωστο και εφοσον αυτο θελεις αυτο πρεπει να κανεις. Αλλα ωστοσο μην ντρεπεσαι και μην σε νοιαζει η γνωμη των αλλων(εκτος και αν ειναι γνωμη βοηθητικη απο δικους σου ανθρωπους για να δεις που βρισκεσαι).
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  4. #4
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Συμφωνώ και εγώ με τον Zyzz.Ειδικά στο κομμάτι που σου λέει ο Zyzz περί απολαυσης της ζωής και να αγαπήσεις τον ευατό σου δωσε μεγάλη βάση σε αυτό.
    Λοιπόν θα σου μιλήσω και εγώ ώς πρωην παχύσαρκη. Ημουν 105 κιλά όταν ξύπνησα από τον ύπνο μου. Μέχρι τότε απλά έτρωγα και δεν καταλάβαινα πως ειμαι. Πλεον ειμαι κοντα στα 56 κιλά. Αλλά σε όλη τη προσπάθεια μου η επιλογή τροφών μου ειναι προσεκτική, συχνά γεύματα και γυμναστηριο. Τα βάρη βοηθάνε όσο δεν πάει το μυαλό σου καθώς και το αερόβιο με τη σωστη διατροφή. Θα σου πω την αλήθεια σε κάποια σημεια του σώματος μου εχω χαλαρωση στο δέρμα αλλά δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Η κοιλιά μου βέβαια ειναι το μεγάλο μειον... Φαινονται πχ οι κοιλιακοι αλλά έχω και δέρμα περίσσιο. Αλλά όταν κάθομαι και τη βλέπω και σκέφτομαι πως ημουν πριν από 5 χρόνια και τωρα πως ειμαι, απλά γελάω απο χαρά.
    Δεν θέλει άγχος, δεν θέλει απογοητευση, δεν θέλει στεναχωρια και βγάζεις απο το μυαλό σου το δεν μπορώ.
    Διάβασε μέσα στο φόρουμ έχει άπειρες πληροφορίες, δόμησε ένα πλάνο διατροφής (πόσταρε το) ξεκίνα να βάζεις τα βαρη στη ζωή σου. Θέλει υπομονή αλλά όλα μπορεούν να βελτιωθούν.

    ΥΓ Καλώς όρισες
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  5. #5

    Default

    Καλως ηρθες...
    Νομιζω στα ειπαν ολα τα παιδια.
    Πρωτα απο ολα ποσταρε την διατροφη σου (αν εχεις)!
    Θα ηθελα να σου πω οτι ο μεγαλυτερος βοηθος σου κ στιριγμα ειναι ο ευατος σου.Πρεπει να εχει υπομονη κ επιμονη κ θα δεις αποτελεσματα.
    Μπραβο που εχασες τοσα κιλα ΑΛΛΑ με λαθος τροπο.

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-17
    Posts
    4

    Default

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια αληθεια μου δινετε κουραγιο κ ελπιδες... λοιπος θα σας γραψω αρχικα τι περιπου τρωω αν κδεν ακουλουθω καποια στσνταρ διατροφη ... γενικα εχω αλλαξει ολες τις κακιεδ συνηθειες μου για αρχη εδω κ 3χρονια περιπου ιςως κ γιαυτο διατηρω τα κιλα μου . Αρχικα προσπαθω να πινω πανω απο 1,5 λιτρο την ημερα νερο δν πινω αναψυκτικα ουτε χυμους παραμονο φρεσκοστυμενους ,αποφευγω ποτα, εχω αλλαξει ολους μου τους υδαταθρανκες σε ολικης , τρωω σαλατες για βραδινο, το μεσημεριανο μ μαγειρευα στον ατμομαγειρα πολα λαχανικα με ενα ειδος υψηλο σε πρωτεινη με συνδιασμο πατατα η ρυζι.. κ σε ολα αυτα λαδι νορμαλ καμοια φορα ομως νιωθω οτι γινομαι λιγακι επιρρεπης στα γλυκα... :( α επισης το πρωινο ειναι στανταρ βρωμη με μελι κ κανελα με γαλα αμυγαδαλου η σογιας... αν θελετε θα σας στειλω κ καποιεσφωτο να με δειτε ν μ πειτε γνωμες
    Last edited by Ευα χ; 01-07-17 at 16:20.

  7. #7

    Default

    Αοριστη λιγο η διατροφη σου αλλα εχει καλες τροφες!Για να χασεις λιπος κ να βαλεις μυικη μαζα οπως λες θα πρεπει να κανεις υποθερμιδιτικη διατροφη.δλδ πρεπει να βρεις ποσες θερμιδες χρειαζεσαι καθημερινα κ να πεσεις 300 θερμιδες για αρχη.επισης να κανεια αεροβια κ ασκησεις με αντιστασεις.
    Αν θελεις βαλε κ φωτο
    Last edited by stratosask; 01-07-17 at 17:47.

  8. #8
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Εκει που εισαι ημουν και εδω που ειμαι θα ρθεις.. Στο λεει ενας για πολλα χρονια 128 κιλων υπερβαρος..
    Πεισμα, υπομονη και επιμονη.. και πρωτα απ'ολα αγαπα τον εαυτο σου.. Δεν σου λεω οτι τα κομπλεξ θα φυγουν.. εγω εχω 128 κιλα κομπλεξ πανω μου ακομα και τωρα.. το να αγαπησεις τον εαυτο σου θα σου δωσει ενα πολυ ισχυρο κινητρο να φτιαξεις το σωμα που εσυ θες!
    Ολα ειναι στο μυαλο και ολα φτιαχνουν..
    Περιεργα κοιταγματα και κουβεντουλες πρεπει να σου δινουν δυναμη και οχι να σε κανουν να κρυβεσαι.. Πεισμωσε και ξεκινα! Γυμναστικουλα σιγα σιγα, και διατροφη.. απολαυσε το ταξιδι και κρατα φωτογραφιες του "πριν" για να τις κολλησεις διπλα στο περιφανο "μετα"!
    Διαβασε την ιστορια μου στο link που εχω στην υπογραφη μου και ευχομαι ολοψυχα να σου δωσω λιγο κινητρο για να πιστεψεις πραγματικα στις ικανοτητες σου.
    Σου ευχομαι ολοψυχα καλη τυχη!
    Μπραβο σου και μην το βαζεις κατω για κανενα λογο!
    Last edited by Skrillex; 02-07-17 at 12:28.
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  9. #9
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-17
    Posts
    4

    Default

    Απιστευτη η αλλαγη σ skrillex !!! Συγχαρητιρια μου δινεις ελπιδες :'( εσυ εχασες παρα πανω απο εμενα , καποιο προβλημα με το δερμα σ δεν ειχες; παιδια επειδη αυτη την στιγμη εχω φυγει σεζον αλλα εχω την δυνατοτητα να μαγειρευω κ να κανω καποιες ασκησεις το απογευμα αλλα οχι ν πηγαινω γυμναστιριο πως να ξεκινισω μια καθαρη διατροφη κ λιγο να προετοιμασω τοσωμα μ μεχρι να γυρισω κ να μπω στο γυμνστ; ( η δουλεια μ ξεκιναει στις 7 ειμαι πρωινος τυπος δενπαραλειπω το πρωινο μ κτο πιο σημαντικο δουλευω καμαριερα ανεβωκατεβαινω διαρκως σκαλες με βαρος επανω μ κ η δουλεια μ απαιτει γρηγοραδα κτρεξιμο γ περιπου 6-7 ωρες σταζω στον ιδρωτα κυριολεκτικα) σας τα λεω ολα αυτα γ να μπορεσω να σασεξηγισω οτι ειναι κατι σαν αεροβιο κ αυτο αλλα δεν ξερω αν χρειαζομαι επιπλεον επεισης εχω την δυνατητα να κανω σκηνακι κ ποδηλατο( δεν προτιμω ποδηλατο γτ ειμαι σε βουνο με ανηφορα 30 % και πανω πιστευω αλλα κανω 2 φορες/ την εβδομαδα
    Last edited by Ευα χ; 03-07-17 at 16:16.

  10. #10
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-06-17
    Posts
    4

    Default

    Πωσβαζουμε φωτο δεν μπορω να τοβρω

  11. #11
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    04-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Go Advanced -> Manage attachments ->(κανε Μεγιστοποιηση της σελιδας που σου εμφανιζει) Επιλογη αρχειου -> Upload -> Close this window -> Submit Reply
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  12. #12
    Junior Bodybuilder Skrillex's Avatar
    Join Date
    13-03-15
    Location
    Κρήτη
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by Ευα χ View Post
    Απιστευτη η αλλαγη σ skrillex !!! Συγχαρητιρια μου δινεις ελπιδες :'( εσυ εχασες παρα πανω απο εμενα , καποιο προβλημα με το δερμα σ δεν ειχες;
    Κοιταξε.. εγω εκανα μια παρα πολυ λανθασμενη προσεγγιση απωλειας βαρους..Οταν ανεβηκα πριν καποια χρονια στην ζυγαρια (ειχα να ανεβω πανω απο 10 χρονια σε ζυγαρια) και ειδα το 128kg τρελαθηκα.. κυριολεκτω με επιασε ψυχολογικο.. Σταματησα να τρωω σχεδον τα παντα.. Και το παραμικρο να ετρωγα ενιωθα οτι επαιρνα 1 κιλο πανω μου.. Εφτασα και σε σημεια παρανοιας οπου ετρωγα 2 μπουκιες φαγητο και μετα απο τις τυψεις εβγαινα εξω και ανεβοκατεβαινα σκαλες 3ων οροφων 5 φορες..
    Αυτη η παρανοια που με ειχε πιασει με οδηγησε στο να χασω 55 κιλα σε 3μιση-4 μηνες.. Κατι που ειναι ΛΑΘΟΣ.
    Αυτο που κρατησε το σωμα μου στα ισια του ειναι οτι επαιζα volley παρα πολλα χρονια στην τοπικη ομαδα, και σε αθλητικο γυμνασιο/λυκειο.. Με λιγα λογια γυμναζομουν καθημερινα στα μαθητικα μου χρονια και ας ημουν 100+ κιλα.. Απλα οταν αρχισαν οι σπουδες και παρατησα γυμναστικες κτλ εφτασα τα 128.. Το σωμα μου ομως δεν ηταν ποτε "πλαδαρο" και αγυμναστο..
    Δεν κρεμασε σε κανενα σημειο το δερμα μου, εκτος απο τους γλουτους που εκει παρατηρησα οτι ειχε σακουλιασει το δερμα.. κατι που εστρωσε πλεον απο τα πολλα squat, και γενικοτερα τις αρκετα καλες προπονησεις τα τελευταια 2 χρονια που ασχολουμε σοβαρα με το σωμα μου. Ραγαδες? Σιγουρα απεκτησα παραπανω απ'οτι ειχα αλλα δεν ειναι αισθητες επειδη ειμαι ανοιχτοχρωμος. Αλλα ειναι και σημαδια που θα τα εχω να θυμαμαι το πως ημουν καποτε..
    Το δερμα μου δεν ειναι τσιτα οπως σε ατομα που γυμναζονται και ηταν παντα σε νορμαλ κιλα.. αν το τραβηξω εχει αρκετη ελαστικοτητα, αλλα δεν με ενοχλει αυτο.. ξερω οτι με τα χρονια και την γυμναστικη θα βελτιωθει..
    My Story.. My Life in one topic..
    «#NeverGiveUp»
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41916

  13. #13
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    10

    Default

    Μπράβο Εύα για την προσπάθεια, που κάνεις. Η αρχή έχει γίνει, μερικές διορθωτικές κινήσεις χρειάζονται και υπομονή. Βάλε την προπόνηση στην καθημερινότητά σου με ορίζοντα μακροχρόνιο & μόνο οφέλη θα δεις.

    Σχετικά με τη διατροφή σου εάν για οποιοδήποτε λόγο δυσκολεύεσαι να μπεις σε πρόγραμμα θα μπορούσες να σκεφτείς και 2-3 ραντεβού με ένα διατροφολόγο να σου κάνει τις μετρήσεις και να σου ετοιμάσει ένα πλάνο σαν οδηγό. Οι πιο έμπειροι το κάνουν μόνοι τους αυτό φυσικά, το αναφέρω όμως γιατί έχω δει σε γυναίκες φίλες, ότι λειτουργεί & επίσης είναι προσιτό οικονομικά. Η σύζυγος μου, που ήθελε να χάσει 5-6 κιλά από την εγκυμοσύνη, ενώ και γυμνάζεται και ξέρει από διατροφή, ήταν τόσες οι υποχρεώσεις, που πήγε σε μία διατροφολόγο μερικές φορές και όντως την βοήθησε να πιάσει το στόχο της σύντομα.

    Αυτά τα λίγα, καλή συνέχεια & καλές προπονήσεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τι πρέπει να κάνω ;
    By Alexkesan in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-17, 23:06
  2. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    By tomassito in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 13-06-14, 16:09
  3. Τι πρέπει να κάνω για να αυξήσω τον όγκο μου
    By Vasilis Papageorgiou in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 14-12-08, 07:25
  4. Τι πρεπει να κανω?
    By AGLII in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 83
    Last Post: 22-08-07, 18:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •