Καλησπέρα σας!
Είμαι καινούργιος στο site καθώς και στον χώρο της γυμναστικής και πραγματικά θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια σε όλους εσάς που ασχολείστε με όλους εμάς..!!!
Είμαι 45 χρονών 1.75 ύψος και 73 κιλά.. Πηγαίνω γυμναστήριο σχεδόν 3 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον εαυτό μου καθώς έχω χάσει 6 κιλά και έχω καταφέρει να διατηρήσω την μυϊκή μου μάζα όποια είναι BMI 24.7.
H διατροφή μου είναι 5-6 γεύματα την ημέρα με πρωινό κάποιο φρούτο (μήλο- μπανάνα- ροδάκινο) ή 3 ασπράδια αυγών με ένα κρόκο..το δεκατιανο μου είναι πάλι φρούτο ή 20 αμύγδαλα το μεσημεριανό μου είναι πάντα σαλάτα πράσινη με μπιφτέκια ή κοτόπουλο ψητό ή κάποιο όσπριο το απογευματινό μου προ γυμναστηρίου είναι ροδάκινο με γιαούρτι 2% και μια κουταλιά μέλι και το βραδινό μου είναι πάλι ότι και το μεσημεριανό ?σαλάτα με πρωτεΐνη πάλι από κοτόπουλο- μπιφτέκι- ψαρί..
Γυμναστήριο πηγαίνω 3 φόρες την εβδομάδα κάνοντας διάδρομο 30 λεπτά πριν και 30 λεπτά μετά τα βάρη σε μέση ένταση από 6-8 ταχύτητα.
Στόχος μου είναι να κάψω λίπος και να στεγνώσω όσο πιο πολύ μπορώ σε λίπος (ότι ζητεί και η κουτσή Μαρία δηλαδή..) το πρόβλημα μου είναι καθαρά στο μέρος της κοιλίας όπου φεύγει αρκετά δύσκολα ?
θα ήθελα χωρίς να κουράσω να παρακαλέσω να μου πείτε τι καλύτερο μπορώ να κάνω στο κομμάτι της διατροφής μου για καλυτέρα αποτελέσματα..
Υ.Γ Πραγματικά συγχαρητήρια σε όλους τους διαχωριστές του site για την τόσο καλή δουλειά!
Ευχαριστώ πολύ!