Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default Καλοκαιρινες (και οχι μονο) διακοπες, παυση συμπληρωματων ή οχι..

    Τα σεβη μου σε ολους.

    Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,διοτι δε βρηκα κατι αναλογο στις αναρτησεις...
    Θα παω για μια βδομαδα διακοπες (τυχερος) και αναρωτιεμαι τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση με τα συμπληρωματα..
    Χρησιμοποιω whey,bcaa,πολυβιταμινες και την τελευταια βδομαδα ξεκινησα και κρεατινη...
    Αναλογιζομενοι και οτι ειδικα στις καλοκαιρινες διακοπες,το μονο ειδος γυμναστικης ειναι η κολυμβηση (χτυπιεμαι τουλαχιστον 1,5 ωρα στο νερο)
    παιρνουμε μαζι μας τα συμπληρωματα;;;

    Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2

    Default

    Τα παιρνεις κανονικα.καλες διακοπες..

  3. #3
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Προσωπικα στις διακοπες σταματω ολα τα συμπληρωματα(τα ιδια με σενα χρησιμοποιω περιπου κι εγω) για 1-2 εβδομαδες.Την κρεατινη αφου την ξεκινησες μια βδομαδα συνεχισε την,τωρα τα υπολοιπα ο,τι θες δε θα εχει καμια διαφορα.
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  4. #4

    Default

    Thanx guys..
    Και εγω να τα συνεχισω σκεφτομαι και στις διακοπες..
    Η μονη σκεψη μου ειναι,επειδη θα χρησιμοποιησω και αεροπλανο εσωτερικης πτησης,
    μη με δουνε με τοσες σκονες και αντι διακοπων κανω το εξπρες του μεσονυχτιου...(οκ το παρατραβηξα)
    μη μου τις παρουνε ,τελοσπαντων...
    Διοτι whey σοκολατας και κρεατινη...ε,μοιαζουν λιγο με ηρωινη και κοκα αντιστοιχα..χαχαχαχα

  5. #5
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Την πολυβιταμίνη σου πάρε και (αν παίρνεις) κάνα Ω3.
    Δεν πειράζει να κάνεις και κάνα διάλειμμα από συμπληρώματα.
    Όσο για την κρεατίνη αν την παίρνεις μικρό διάστημα δεν έχει προλάβει έτσι κι αλλιώς να κάνει πλήρωση, μπορείς να τη σταματήσεις και ξαναξεκίνα όταν γυρίσεις.

  6. #6

    Default

    Ευχαριστω SECRET..Ω3 δεν παιρνω,αλλα τρωω αρκετο ψαρι...ποσο μαλλον στις διακοπες...Ισως ξεκινησω απο φθινοπωρο...
    Την κρεατινη,μεχρι να φυγω για διακοπες,θα εχω συμπληρωσει σχεδον 3 εβδομαδες χρησης...
    Αρα,η πληρωση θα εχει γινει...την σταματαω οταν θα φυγω,και οταν επιστρεψω να παιρνω 2 φορες απο 5 γρ για κανα πενθημερο;;;
    Ή και οταν επιστρεψω να συνεχισω με 5 γρ ,οπως κανω και τωρα;;(δεν ακολουθησα διαδικασια φορτωματος..εξ αρχης 5γρ βαζω στο σεικερ..
    Ή να μην τη σταματησω και να παρω μονο κρεατινη και πολυβιταμινες στο νησι;;
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι θα εχω μονο χειραποσκευη...μη μου την πεταξουν στον ελεγχο...

  7. #7
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by johnny1976 View Post
    Ευχαριστω SECRET..Ω3 δεν παιρνω,αλλα τρωω αρκετο ψαρι...ποσο μαλλον στις διακοπες...Ισως ξεκινησω απο φθινοπωρο...
    Την κρεατινη,μεχρι να φυγω για διακοπες,θα εχω συμπληρωσει σχεδον 3 εβδομαδες χρησης...
    Αρα,η πληρωση θα εχει γινει...την σταματαω οταν θα φυγω,και οταν επιστρεψω να παιρνω 2 φορες απο 5 γρ για κανα πενθημερο;;;
    Ή και οταν επιστρεψω να συνεχισω με 5 γρ ,οπως κανω και τωρα;;(δεν ακολουθησα διαδικασια φορτωματος..εξ αρχης 5γρ βαζω στο σεικερ..
    Ή να μην τη σταματησω και να παρω μονο κρεατινη και πολυβιταμινες στο νησι;;
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι θα εχω μονο χειραποσκευη...μη μου την πεταξουν στον ελεγχο...
    Δεν χρειάζεται και τόσο να σκας. Η κρεατίνη θα σε βοηθήσει κυρίως σε δύναμη (εγώ τουλάχιστον εκεί βλέπω διαφορά). Σωστά? Στις διακοπές αφού θα κάνεις μόνο κολύμπι είτε την πάρεις είτε όχι δε θα έχει και σημαντική διαφορά.
    Άμα αποφασίσεις να τη σταματήσεις για τις διακοπές, όταν γυρίσεις με το καλό (πάντα κατά τη γνώμη μου) ξαναξεκίνα με 5 γραμμάρια τη μέρα. Δε είναι υποχρεωτικές οι φορτώσεις με παραπάνω γραμμάρια (εκτός αν βιάζεσαι χαχαχαχαχαχα)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλοκαιρινες διακοπες και διατροφη
    By Κωνσταντινος in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 29-07-18, 10:51
  2. Καλοκαιρινές Διακοπές 2015!
    By aggelos92 in forum Off Topic
    Replies: 13
    Last Post: 05-06-15, 16:49
  3. Καλοκαιρινές Διακοπές Και Γυμναστική
    By resistance in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 12-07-11, 09:28
  4. Replies: 34
    Last Post: 30-03-10, 16:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •