Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Default Συμβουλές για Λίπος στους Κοιλιακούς

    Γεια σας,ειμαι νεος σε αυτο το σαιτ, και μπηκα κυριος επειδη εχω καποιες αποριες..Ωπος θα δειτε και στην φωτο στην προφιλ μου,συγγνωμη που δεν την στελνω αλλα δεν ξερω πως να την στειλω,Θα δειτεο τι τραβαω λιπος στους 2 τελευταιους κοιλιακους.....Προπσαθω εδω και καιρο να το χασω και δεν μπορω...Μενω σταθημος...Χρειαζωμαι περρηστορεη ασκηση ή μειωση θερμιδων? Εκτος αν δεν χρειαζεται να χασω λιπος...Ευχαριστω για τον χρονο σας ....Κανω 5 φορες την βδομαδα γυμναστικη..Και με την διατροφη δεν πολυ κοιταω θερμιδες αλλα τα παω πολυ καλα(δεν τροω ανθηγειηνα,δεν ξεπερναω τις θερμιδες)

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ. Μετέφερα το ποστ σου σε νέο τόπικ για να μην μπερδευόμαστε.
    Στο αβαταρ σου εισαι πολύ στεγνός, αρκετά χαμηλά σε λίπος.

    Quote Originally Posted by Τσαλουκιδης View Post
    Και με την διατροφη δεν πολυ κοιταω θερμιδες αλλα τα παω πολυ καλα(δεν τροω ανθηγειηνα,δεν ξεπερναω τις θερμιδες)
    Κι αυτός είναι ο λόγος που μένεις στάσιμος.

    Κατά τη γνώμη μου μην πέσεις άλλο, είσαι καλά και βάλε στόχο να βάλεις μυς!!

    Πόσο χρονών είσαι; Υψος, βάρος;

  3. #3

    Default

    Eιμαι 17 χρονων 71-72 κιλα και 1,80....Θα παω να μετρησω και το ποσοστο του λιπος...Αρα να μην πεσω αλλο λιπος ?
    ευχαριστω για τον χρονο σας

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν χρειάζεται να μετρήσεις κανένα ποσοστό λιπους. Είσαι πολύ καθαρός και αυτό που θες ειναι πλέον να βάλεις κρέας πάνω σου. Αν χάσεις κι άλλο θα φαίνεσαι σκελετωμένος με 2 γραμμές στην κοιλιά και σίγουρα δεν είναι αυτό που θες! Οπωσδήποτε όμως ξεκίνα να μετράς το φαί σου να ξέρεις πόσο τρως. Πόση αερόβια κάνεις και τι διατροφή;

  5. #5

    Default

    Σχεδον καθε μερα εκτος σαββατοκυριακο.....Απο διατροφη δεν ξερω και πολλα,απλα ξερω οτι καιω 2150 θερμιδες και πλα τροω υγειηνα και δεν τις ξεπερναω.....Ευχαριστω για τον χρονο σας

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Άρα λοιπόν δεν είναι οτι έχεις μείνει στάσιμος, αλλα το ότι δεν ακολουθείς ένα πρόγραμμα στη διατροφή σου.
    Ξεκίνησε λοιπόν σιγά σιγά να μετράς το φαγητό σου, να οργανώνεις τα γευματά σου και θα δεις πως θα ανταποκριθει το σώμα σου!
    Πήγαινε στην ενότητα της διατροφης, θα βρεις άρθρα, καθώς και στην ενότητα των άρθρων (εχει κουμπάκι στο πανω μερος της σελιδας που σε οδηγεί εκει), δες και διατροφές άλλων παιδιών να δεις περίπου τι τρώνε. Κάτσε κάνε ενα πλάνο, γράψτο εδώ και θα σε βοηθήσουμε να το βελτιώσεις.
    Δες το σαν ένα στόχο, δεν είναι δύσκολο!

  7. #7

    Default

    Ευχαριστω πολυ, θα προσπαθησω....Επισης μια τελευταια απορια,θα παω κατασκηνωση για δυο βδομαδες,και εκει τρωμε ολο fast food και ανθυγειηγηνα,τιγανητα κ.τ.λ.π....Αν τροω λιγο,ωστε να μην βαλω λιπος, θα διατηρειθω? Τουλαχιστον για 2 βδομαδες?

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν νομίζω όλη η διατροφή από το πρωί μέχρι το βράδυ να είναι junk. Σίγουρα θα υπάρχουν και υγιεινές επιλογές. Δεν θα τρως "λίγο", απλώς δεν θα τρως μεγάλες ποσότητες και φρόντισε να έχεις έντονη δραστηριότητα. Απόλαυσε την κατασκήνωση, μην είσαι με μια μπουκιά φαι ολη μέρα.

  9. #9

    Default

    Γεια σας....Στα μεσα του καλοκαιριου με ειχατε προτηνει να αρχισω να βαζω μυεις.....Αλλα εχω 1-2 αποριες,Κανω για καθε μυς 2-4 ακησεις(Ωμους 3 μια για καθε σημειο του ώμου, στηθος 5,τρικεφαλοι 3,δικεφαλοι 2-3) και κανω 10-15 επαναληψεις..Απο διατροφη καιω 2250 θερμιδες εν ωρα ηρεμιας, και καταναλονω γυρο στις 2000....Πιστεύεται τα κανω σωστα? Επισης,πριν καιρο εφτιαχνα κοιλιακους χωρις προνθεμαση και αρχισα να ποναω στο στερνο,σταματησε σε 1-2 βδομαδες, αλλα υπηρξαν φορες που χτυπησα σε αυτο το σημειο και ξαναρχισε...Πιστευεται θα μου μηνει προβλημα?

  10. #10


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tραυματισμός Στους Κοιλιακούς
    By enasgavrostis7 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 24
    Last Post: 03-01-20, 18:09
  2. Λίπος Στους Κάτω Κοιλιακούς
    By HitThemUp in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 04-06-14, 21:26
  3. Λιπος στους προσαγωγους και στους γλουτους
    By Byron93 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 19-06-12, 15:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •